Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 92

Thread: Petre Marin

  1. #64
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kainsashiki View Post
    Eu te las pe tine sa spui sa vad ce vrei, dar mai bine suna s-au raspunde sa vorbim sa ne antelegem?"
    asta a scris-o P.Marin?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  2. #65
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post


    asta a scris-o P.Marin?
    ce, nu-ti vine a crede? mie mi se pare foarte plauzibil

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Graz, Austria
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    si eu am 30 de ani ... putin mai putin decat Petre Marin ... dar am si eu vreo 167 cm ... nu stiu daca e prea batran, dar nu mai joaca cum a facut-o inainte. Ma rog, si eu mai rezist la 30 de ani la Kickers Hagen pe postul de fundas dreapta sau stanga, poate inca vreo 6-8 ani. dar cred ca ar trebui sa se lase ... sa se duca la alt club, nu stiu daca mai da randament la Steaua

  4. #67
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Din pacate cred ca o sa fie ultimu sezon pentru Petre Marin oricum a jucat bine cat a jucat pt Steaua :d
    Bafta, Reghe!

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Am vazut la Petre Marin in ultima vreme multe greseli tactice, de marcaj, faze interpretate gresit, majoritatea paselor in fata aiurea, pot fi si din cauza varstei, nu e proaspat si se vede si in concentrarea lui.
    Nu mai e niciun motiv sa-l mai tinem din vara, ne-a obisnuit cu evolutii bune si pentru binele lui si al echipei e bine sa ramanem cu aceasta amintire.

  6. #69
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Petre Marin va pleca la o echipa din campionatul intern unde sa fie titular meci de meci in retur si astfel sa poata ajunge si el la o competitie majora(CE) . Emeghara si Golanski vor fi titularii pe benzile laterale , iar Petrica nu-si poate permite la varsta aceasta sa rateze singura lui sansa de a juca la un turneu final
    Printre echipele care l-ar putea tinti in iarna : Vaslui sau Urziceni
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  7. #70
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    si crezi ca Piturca ar chema un jucator de la vaslui sau urziceni?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  8. #71
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    si crezi ca Piturca ar chema un jucator de la vaslui sau urziceni?
    Dorinel Munteanu e un exemplu
    Si apoi, nu stam grozav pe benzile terenului , avem putine solutii si cred ca poate sa apeleze la Petrica ,asa cu conditia sa joace meci de meci
    De ce nu ar apela la un jucator de la Urziceni care in acest moment e peste nivelul Stelei
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  9. #72
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    "Am spus-o de foarte mult timp ca mi-as dori sa castige Urziceni titlul pentru Dan si pentru MM Stoica. In plus, au fost o echipa constanta pe toata durata campionatului si merita sa castige campionatul", a spus Petre Marin pentru Antena 1. Asta cu o zi inaintea meciului direct de la Urziceni, bravo Petrica!

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  10. #73
    junior
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Suceava
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    De la revolutie, dinamo a avut mai putine meciuri in Europa decat Petre Marin ...
    Asa ca va rog, nu aveti ce sa-i reprosati ...
    Daca era african si isi falsifica ca multi altii varsta, mai putea evolua inca 5 ani ...
    La 36 de ani, zici ca are vreo 26 ...
    Cel mai bun exemplu de fotbalist, si de fair-play, si de ce vreti...

  11. #74
    junior
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Suceava
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    ce dorinel ba, ca nici nu stiu de ce l-a luat Steaua atunci ca jucator ...
    Piturca l-o luat ca bou` la nationala, doar asa, ca intre olteni, si ca sa-i doboare recordu Lu Hagi ...
    Ma mir ca nu l-o luat si la Euro...
    Mai va amintiti amicalu pierdut cu Germania 3-1, sau acel 2-0 cu Turcia ...
    ce a facut Dorniel, a dat pase la adversari de gol ....

  12. #75
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danny91sv View Post
    ce dorinel ba, ca nici nu stiu de ce l-a luat Steaua atunci ca jucator ...
    Piturca l-o luat ca bou` la nationala, doar asa, ca intre olteni, si ca sa-i doboare recordu Lu Hagi ...
    Ma mir ca nu l-o luat si la Euro...
    Mai va amintiti amicalu pierdut cu Germania 3-1, sau acel 2-0 cu Turcia ...
    ce a facut Dorniel, a dat pase la adversari de gol ....
    aici se vede clar ca ai 17 ani

  13. #76
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    cand Dorinel facea meciuri mari in tricoul nationalei el abia daca era pe teava
    If you get in trouble, just go back in time!

  14. #77
    Registered User
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    566
    Reputatie
    0
    Arheologie pe forumuri. Asta cred ca e o meserie interesanta.

  15. #78
    incepator WhyN0t's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Snake_21 View Post
    Oricum nu e un jucator de lepadat Petre Marin , desi nu stiu cat o sa mai poata sa joace si el la nivel inalt la varsta pe care o are
    Doamneeeeee !!! "sa joace la nivel inalt" OMFG Snake, dupa avatar vad ca esti stelist, dar nu m-am putut abtine sa nu ma bufneasca rasul. Pai fratioareeeee, Petre Marin joaca la Real Madrid, la Liverpool, la Barcelona ? Despre ce fotbal la nivel inalt vorbesti ? Daca Petre Marin vrea sa mai joace, o sa joace inca 10 ani, la cat de inalt e fotbalul care se practica acum in Ghencea. Si asta ti-o spune un stelist. BTW, sunt fan Petre Marin de cand juca la Progresul. Intotdeauna l-am dorit la Steaua, iar in meciul cu Sherif Tiraspol au fost doar 3 jucatori in teren. Rufay, Rada, P.Marin...
    In rest, numai de bine !

  16. #79
    junior
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Suceava
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ted View Post
    cand Dorinel facea meciuri mari in tricoul nationalei el abia daca era pe teava
    Exemple te rog.

    Eu am justificat ca Dorinel nu avea ce cauta la nationala, ca a dat efectiv pasa de gol nemtilor, si era adus de Piturca asa... ca o ambitie de oltean, sa depaseasca recordu lu Hagi.

  17. #80
    junior
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Suceava
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Imi cer scuze ca m-am repetat la faza cu Hagi si Dorinel, nu am vazut ca am mai postat asta o data .

  18. #81
    incepator Niku_94's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Va salut
    nu pleaca nicaieri p.marin stati linistiti cel putin momentan.........
    http://www.sport.ro/liga-1/cel-mai-f...a-in-2011.html

  19. #82
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Ultimul sezon.

  20. #83
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Pensie cat mai lunga
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #84
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Multumin, Petre Marin!

    Capitanul Stelei si-a luat ramas bun dupa cei sase ani petrecuti in Ghencea. Petre Marin a dorit sa transmita un mesaj tuturor stelistilor prin intermediul site-ului oficial al clubului.

    "A fost o despărțire pe cale amiabilă. Mi s-a terminat contractul cu Steaua. Eu mi-am spus doleanțele vis a vis de rămânerea în Ghencea. Nu s-a întâmplat acest lucru. În viața unui jucător vin și astfel de momente. Este dureroasă această despărțire însă trebuie să mergem înainte. După 6 ani știam fiecare fir de iarbă din această bază. Eu le mulțumesc celor care au fost alături de mine, de la ultimul angajat până la președintele clubului. Le doresc multă sănătate jucătorilor. Cred ca voi simți ceva aparte în meciurile împotriva Stelei. Le urez suporterilor să fie alături de echipă și să o susțină. În Ghencea este nevoie de ei", a spus Petre Marin pentru site-ul oficial al Stelei

    Cifre Petre Marin:

    Are in palmares doua titluri de campion cu Steaua, o semifinala a Cupei UEFA, in sezonul 2005/2006 si trei participari consecutive in UEFA Champions League.

    Petre Marin, total Liga Intai: 449 jocuri / 11 goluri
    A debutat la Steaua in editia 2004/05
    A jucat pentru Steaua in Liga Intai: 136 jocuri / 2 goluri
    A evoluat pentru Steaua in Europa: 43 jocuri / 2 goluri (dintr-un total de 68 / 2 în carieră)
    In Cupa Romaniei are 6 partide cu echipa din Ghencea


    www.fcsteaua.ro

    A fost poate cel mai bun stelist alaturi de Kapetanos in sezonul de trista amintire la care am fost martori, iar becalul l-a aruncat ca pe o bucata de telemea stricata. Cred totusi ca Emeghara nu il va face regretat pe Petrica in sezonul urmator.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •