Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 358

Thread: Nicolae Dica

  1. #85
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    cica
    de fapt, daca stau bine sa ma gandesc, stii de gluma... zici ca Messi si Ronaldinho sunt mai tari ca Elton si Dica... ce gluma buna :ras-plans:
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  2. #86
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Acelasi comentator :" In Romania numai Steaua a jucat Liga Campionilor
    wow... asta da' noutate
    si ca tot suntem pe threadul lui Dica, trebuie sa spunem ca Dica a fost cel mai bun jucator stelist in ucl
    Last edited by YoYoyOi; 30th March 2007 at 23:15.
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  3. #87
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Nicolae Dică a sosit astăzi în România. Atacantul Stelei a încheiat perioada Bologna, urmînd a continua recuperarea în țară. ”Sper ca într-o săptămînă să revin la antrenamente. Mi-e dor să stau pe bancă și, mai ales, să revin pe teren”, a spus Dică la sosire.

    Golgeterul Stelei din Liga Campionilor va fi prezent mîine seară în Ghencea. ”Important este să jucăm bine și să facem un Paște fericit. Am încredere în echipă, ținînd cont de rezultatele din ultima perioadă și de valoarea jucătorilor. Steaua merită să joace în Liga Campionilor, mai ales că a demonstrat-o anul trecut și a părăsit competiție cu capul sus”, a mai spus Dică.
    Bun venit Dica
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  4. #88
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    O sa fie foarte greu pt el acum sa faca sarbatorile acasa fara tatal sau, dar sper si cred ca va depsi aceste momente.

  5. #89
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    acum, ca a revenit in tara, ne va aduce noroc si maine vom scoate cele 3 pct
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  6. #90
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Nicolae Dică a sosit ieri în România pentru a petrece alături de cei dragi sărbătorile de Paști. Atacantul Stelei a încheiat perioada petrecută la clinica Isokinetic, de la Bologna, urmînd să continue în țară recuperarea după operația suferită la genunchiul drept, din ianuarie. Golgeterul din Ghencea va fi diseară în tribună la derby-ul cu Dinamo.

    - Nicolae, ce aștepți de la meciul cu Dinamo?
    - Un joc spectaculos, așa cum au fost mai mereu aceste întîlniri, și sper ca rezultatul să fie favorabil pentru noi. Întotdeauna au fost orgolii. Îmi pare atît de rău că nu voi putea juca și eu! Mi-e foarte dor să joc într-un meci al Stelei și mai ales într-un derby. Sper să ne facem nouă un Paște fericit și să cîștigăm cu Dinamo, iar pentru suporteri am un mesaj: Fiți alături de echipă, avem mare nevoie de voi!

    - Dică va lipsi în derby-ul cu Dinamo, cine va fi noul Dică?
    - Mizez pe Vali Badea. A dat gol și pasă de gol cu Rapid, e în vînă. Nu contează cine marchează, important este să cîștigăm. Trebuie să ne gîndim deocamdată la locul 2, pentru că la primul e mai greu de ajuns.

    - Ce ar însemna o ratare a prezenței în Champions League la toamnă?
    - Ar fi o dezamăgire pentru toată lumea. Am făcut meciuri frumoase, am jucat bine și am ieșit cu capul sus din grupe, nu cred că ne-am făcut de rîs, mai ales că am fost într-o companie selectă.

    - Cînd revii pe gazon?
    - Am făcut o recuperare rapidă, sînt din ce în ce mai bine, iar într-o săptămînă sper să reîncep antrenamentele.



    In 20 de zile il avem pe Dica inapoi in teren

  7. #91
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    unde scrie 20?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  8. #92
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    El a zis vreo 3 sapt parca
    Bafta, Reghe!

  9. #93
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    baiat bun si dica
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  10. #94
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    in mod sigur nu revine peste 3 saptamani. revenirea oricarui jucator care vine dupa o accidentare este amanata foarte mult.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  11. #95
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    unde scrie 20?
    http://www.gsp.ro/index.php?a=77838&shift=1

  12. #96
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Eeee eu sper sa revina in 3 saptamani
    Bafta, Reghe!

  13. #97
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Directorul executiv al FC Steaua, Valeriu Argăseală, spune că sunt șanse mici ca atacantul Nicolae Dică, aflat în recuperare după operația suferită la genunchiul drept, să mai evolueze în acest campionat, deoarece riscurile ar fi prea mari.

    "Dică era omul important în echipă, accidentarea lui a dus la dereglarea mecanismului la echipă. Steaua trebuie să aibă jucători care să-l suplinească, dar uneori n-a putut. Dacă sunt jucători la noi de valoarea lui Dică? Probabil peste o anumită perioadă să fie din nou Dică. Nu cred că în acest campionat va evolua. El dorește, depinde foarte mult și de organismul lui, a scurtat din perioada de recuperare, nu e exclus să mai prindă eventual o etapă-două, dar e greu să periclitezi evoluțiile ulterioare folosindu-l într-un meci", a spus Argăseală la Fanatik Show

    prosport


    poate e mai bine daca nu mai joaca... anul asta oricum e pierdut nu mai are nimic facut...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  14. #98
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu am inteles ca va intra in meciul cu CFR

  15. #99
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    de-ar veni sa joace la Cluj...

    oricum, important e sa-si revina si sa nu riste prea mult, ca nu merita
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  16. #100
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Eeee decat sa riste alta accidentare , mai bine sa mai amane putin intrarea pe teren, desi eu sunt printre primii care imi doresc sa revina cat mai repede pe teren
    Bafta, Reghe!

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Chiar daca revine acum , pana reintra in forma va mai trece ceva timp... Dica cel adevarat de abia din campionatul viitor .

  18. #102
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Eee eu unul il astept sa revina pentru ca e un jucator genial si da stiu ca nu o sa si revina asa repede sau mai bine zis nu e probabil sa si revina asa repede, dar daca s ar intampla asta ar fi extraordinar. Pana atunci isi doresc insanatosire grabnica si sa treaca peste perioada dificila
    Bafta, Reghe!

  19. #103
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu zic ca ne punem prea mari sperante in el si asta o sa faca o presiune suplimentara supra lui.
    Asa am asteptat sa revina si Radoi sau Iacob, dar se vede treaba ca nici acum nu si-au revenit la forma de anul trecut.

  20. #104
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    O sa vezi ca Dica o sa si revina la forma lui initiala , daca nu o sa joace in meciurile din campionat sau daca o sa joace , oricum are toata vara sa si revina la forma lui de acuma cateva luni
    Bafta, Reghe!

  21. #105
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    sau sa se accidenteze iar
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •