View Poll Results: Ce prognostic dati pt Craiova-Dinamo?

Voters
64. You may not vote on this poll
  • Ar trebui sa ramina Iordanescu!

    8 12.50%
  • Alt antrenor!

    14 21.88%
  • ambele echipe

    0 0%
  • doar steagul rosu

    1 1.56%
  • doar Rapid

    0 0%
  • niciuna

    0 0%
  • mai bine te apuci de haiducie

    0 0%
  • O echipa din Divizia B!

    0 0%
  • O echipa din "Provincie"!

    10 15.63%
  • O echipa din capitala!

    13 20.31%
  • 1

    13 20.31%
  • x

    2 3.13%
  • 2

    3 4.69%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 74

Thread: PAZEA!VIN CAINII!

  1. #22
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Baieti!Va ascult.Ce-o sa mai spuneti acum?Arbitraj,vreun aranjament ceva?Nu m-a crezut nimeni cand v-am spus ca v-o tragem...ce dracu ba baieti s-a vazut ca Dinamo joaca super fotbal,cu cine vroiati voi sa ne bateti cu toti anonimii aia:moti,boberly,bengondo sau cu obositii aia de stanga sau badea.V-au impleticit picioarele d'alde Semeghin sau Zicu.Toate cele bune!
    Attacking is the best defence!

  2. #23
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Dinamo a jucat mai bine. Oltenii au avut cateva ocazii in final, dar au parut lipsiti de vlaga si de motivatie.

  3. #24
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Lipsiti de motivatie?!?Cred ca pot fi acuzati de orice numai de asta nu.Pai numai ce a inceput partida si au inceput sa alerge ca nebunii dupa minge.Lipsa de valoare insa nu a putut fi compensata (asa cum am anticipat) de vointa peste masura.Boberly ala vroia sa fie el peste tot,a intrat f tare,l-a accidentat pe Stoican,in general toti jucatorii Craiovei au alergat mult mai mult decat intr-un meci oarecare.
    P.S. Pe Papura ala,cred ca l-as linsa daca l-as intalni pe strada. :x Mai aveam eu o "feblete",pe Zanc,daca acum nu mai stiu nimic de el.
    Attacking is the best defence!

  4. #25
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Vorbeam de lipsa de motivatie IN FINALUL MECIULUI. Oltenii au ratat atunci cateva ocazii, apoi au parut resemnati, ca si cum nu mai sperau nimic.

  5. #26
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Dinamo este pe val !!!Impresionant . Dorin

  6. #27
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Pai mai jigodane, Papura daca -ti da o palma ramai surd dar mandru ca ti-a facut onoarea sa te atinga Pana sa-l intalnesti tu pe strada pe paura sa-i pupi mana, il intalnim noi pe cl.niculescu
    Nu stiu ce meci ati vazut voi. Dupa numarul de mari ocazii ,Craiova a avut mai multe per total.
    In prima repriza Craiova a avut ratarea lui Bundea, Dinamo pe cele al lui Cl. Niculescu si Danciulescu deci 2-1 pentru dinamo la ocazii
    In a doua Dinamo a mai avut doua, lovitura libera a lui Niculescu si golul lui danciulescu. Craiova a avut ratarea singur cu portarul a lui N'jock, bara lui N'jock si ocaziile din final ale lui Moti si Badea de 4-2 pentru Craiova la ocazii.
    in repriza a doua deci per total inseamna 5-4 la ocazii pentru Craiova, deci nu mai vorbiti de ocazii, vorbiti de gol. Dar nu denaturati adevarul
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #28
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    sa nu uit, galeria dinamovista, la fel de penibila ca intotdeauna o ceata de cocalari speriati putini si absolut analfabeti, care n-au reusit decat sa sta cu muia in gura de trei ori si parca au strigat o data dinamo la gol.
    Ce diferenta colosala intre galerii, ce spectacol in tribune, cred ca daca ne-am face noi suporterii un lot de jucatori am juca mai bine decat fotbalistii astia penibili care nici sa alerge nu sint in stare, cand vad ca nu alearga sau alearga in reluare cum face Njock ma apuca nervii. Jigodane, cred ca tu ai vazut alt meci sau te uiti la televizor din spatele televizorului, vezi ca trebuie sa te uiti din partea aia mai luminoasa studentule !
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #29
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Mi-a placut totusi gestul galeriei cu tragerea cortinei, o metafora prea greu de intzeles pentru niste jucatori fara vana si niste conducatori blazati.
    Acea imagine este poate cea mai emotionanta imagine pe care am vazut-o in tribunele din Romania. Galeria Craiovei este cu adevarat inimitabila, dar ce folos daca nu putem juca noi in teren, sau poate vom face si asta pana la urma
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #30
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1

    ........

    Nu tzin partea nimanui, imi exprima doar punctul de vedere. Parerea mea ca Dinamo v-a predat astazi o lectzie de fotbal. Cat despre voi, atzi avut o galerie frumoasa, shi cam atat. Va imbatatzi prea ushor cu apa rece, shi in final ce atzi demonstrat ?! NIMIC !!!
    Asta e, poate o sa rasara soarele si pe strada voastra. Bafta !
    Semper Fidelis

  10. #31
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pt. olteni:
    Imi pare rau pentru voi, dar rezultatul este pe masura urii voastre inutile... Atat galeria cat si echipa s-au lasat manate de ura si ati pierdut, pentru ca fotbalul se joaca cu inteligenta nu cu sentimentalisme.
    Oricum, problema Craiovei este pe plan local si nu se datoreaza agenturilor sau lui Dinamo. De aceea au plecat toti de acolo, de aceea va pleca si Cartu... Uitati-va in curtea voastra mai intai si vedeti ce va trebuie ca sa faceti perfomanta...Primul pas vi-l spun eu: eliberati-va de complexul regional si luati jucatori buni, aveti rabdare cu antrenorii sa faca o echipa si apoi veti avea si satisfactii...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Ma bucur pentru victoria lui Dinamo. O asteptam. Nu inteleg de unde atata ura fata de jucatorii lui Dinamo. Mai ales fata de cei proveniti din Oltenia - e clar cred ca astia nu sunt adusi de Stalin. Oare de ce au plecat din Oltenia ? De ce n-ati stiut sa-i pastrati ? Tot asa o sa-i pierdeti si pe altii. Nu aveti rabdare, vreti rezultate imediate si numai foarte bune. Voi va injurati jucatorii dupa 2 meciuri pierdute, dinamovistii nu i-au injurat nici dupa 7. Rezultatele se vad acuma.Oltenii nu trebuie sa se supere ca au pierdut un meci cu o echipa superioara lor. Asta este.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  12. #33
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Mi-a placut enorm lozinca cu curvele,netzoiu-pestele shi dinamo - bordel.

    Mah oltenilor, shtie careva cine a conceput-o. Vreau sa-i transmit felicitari!!!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  13. #34
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacala
    Pai mai jigodane, Papura daca -ti da o palma ramai surd
    Whahahahahahahahahahaha!Whahahahahahahahaha!
    i'm gonna kill da' fuckin' bastard!
    Attacking is the best defence!

  14. #35
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Mai bine trageati cortina peste galeria lui Dinamo! Cred ca ar fi fost ceva "deosebit" daca ati fi pus cortina aia in fata galeriei dinamoviste... sa nu mai vada nimic din meci! Nu v-ati gandit la asta???

    Adevarul e ca trebuia facuta cortina dintr-un material ignifug... ca altfel i-ar fi dat dinamovistii foc!

    Super idee oricum! Felicitari!!!

  15. #36
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,067
    Reputatie
    1
    ar putea sa se ocupe timisorenii de "sugestia" ta Rasheed
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. #37
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    inter, nu la trebuie cortina la "caini" in timisoara...

    ...trebuie sa indure umilintza cu ochii deschisi

    P.S.: Oricum, super ideea.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  17. #38
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mai baieti, eu inteleg ca muriti de oftica ca va batut Dinamo, dusmanul vostru nr 1. Ce nu inteleg este de ce trebuie sa o luati cu galeriile si cu ce spectacol ati facut voi. Pe degeaba aveti galerie daca nu aveti echipa. Cand o sa jucati fotbal atunci sa comentati despre Dinamo. Pana atunci nu va ramane decat sa va rugati la Cel De SUS sa nu plece Cartu ca daca pleaca retrogradati instant. Eu sper sa nu se ajunga la asta pentru ca Craiova merita sa aiba o echipa in A macar din cauza istoriei acestei echipe. Bafta voua si Hai Dinamo.

  18. #39
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    inter, nu la trebuie cortina la "caini" in timisoara...

    ...trebuie sa indure umilintza cu ochii deschisi
    Asa este!La ce echipa aveti,cred ca pe putin ne dati vreo 3-0.Sunteti....valorosi,ce mai!
    Attacking is the best defence!

  19. #40
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    Ai dreptate viole(n)t.

    "Popescu, Niculescu, Stoican, Grigorie, Burca, Barcauan - Voi sinteti curvele. Netoiu e pestele. Bordelul...intotdeauna Dinamo"

    foarte inspirata si ...realista. Nu se supara nimeni de la Craiova daca lozinca se va referi la toti jucatorii ldinamovisti si va fi strigata pe toate stadioanele din tara.

  20. #41
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    Misto e ca voi puteti sa afisati aceste mesaje in timpul meciului... In Bucuresti garda iti confisca aproape orice... Lol...
    [b]UNIONE RAPID - Un ocean de iubire alb-visiniu ![/b]

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Si la noi sunt probleme! Sunt "lupte" mereu cu jandarmii!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •