Results 1 to 20 of 20

Thread: Ce Credetzi Despre Schimbarea Imnului Natzional

  1. #1
    incepator il duce's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    Ce Credetzi Despre Schimbarea Imnului Natzional

    Eu Nu Sunt De Acord Ca S-a Schimbat Imnul Natzional ( Hhhuuuooo ).

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Mah , nu s-a schimbat imnul national.
    Ramane Desteapta-te Romane !

    Ala imnul echipei nationale de la K1 (trupa de muzica , nu lupte ) e un fel de You`ll Never Walk Alone a lui Liverpool ...

  3. #3
    incepator
    Join Date
    May 2005
    Location
    Detroit,Usa
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    i got a chance to listen to it yesterday , parerea mea e sa fie lasat asa cum o fost inainte.. nustiu prea multe despre k1 dar numi place imnul echipei nationale creat de iei

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    E naspa melodia aia. N-are nici o treaba cu Romania si cu fotbalu...
    Era prin anii 90 un imn al nationalei de fotbal... ala chiar era fain

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Cred ca e o idiotenie! Ce retardati au compus imnul!?
    Ma mir de cum nu au inserat si versurile alea de succes(suck-ces): "La mare la soare...", "Mor dusmanii mei...". De fapt de ce sa ne enervam d-aiurea, la asa echipa, cu asa joc, antrenor, presedinte de federatie, etc., asa imn.
    Acum multi se gandesc: unde-s Ady der Wunderkinder und Der Rromulans? De ce nu scot si ei unul ca e simplu la "valoarea" lor.
    PS: Au ascultat astia vreodata "You'll Never Walk Alone" ?

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    13
    Reputatie
    1

    fantastic

    pt cei care accepta asa ceva. Pentru meciurile nationalei ar trebui sa se adune toate galeriile mari din tara si sa faca o organizare precum au turcii grecii sau cipriotii pt k la noi se poate dar se pare k nu se vrea asa ceva. Cum suna imnul cantat de fanii romei pe olimpico? si sunt multe exemple de genul acesta kare nici macar la cluburile autohtone nu sunt luate in considerare O astfel d atitudine dak nu i-ar motiva pe jucatori macar ar fi pusi la respect cand vine vorba de suporteri.

  7. #7
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Romania are un imn. si ala pe stadioane trebuia cantat cu mandrie cum o fac englezii.

  8. #8
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Penibilitatea aia de melodie sa se cante la toate meciurile nationalei De fapt asa nationala asa imn ce sa mai vrem...

    Quote Originally Posted by ktl19
    Pentru meciurile nationalei ar trebui sa se adune toate galeriile mari din tara si sa faca o organizare precum au turcii grecii sau cipriotii pt k la noi se poate dar se pare k nu se vrea asa ceva.
    Atunci ce-ar fi in tribune chiar ca s-ar numi K1
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  9. #9
    GUNNAR NORDAHL pirlinho's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Este o melodie foarte potrivita. La fel de slaba si imbecila ca si echipa noastra nationala. Cand vom avea o echipa mai buna vom schimba si imnul echipei nationale cu unul mai bun.

  10. #10
    Over the top junior's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Acolo unde se face cea mai bună pălincă din lume !!!
    Posts
    891
    Reputatie
    1
    poate vine iar loredana să ne mai :degete: īncānte :degete: cu intonarea propriului ei imn
    [COLOR=DarkRed]Acolo unde se face cea mai bună pălincă din lume ...[/COLOR]
    [COLOR=Magenta]Dacă nu crezi vino să o guşti.....[/COLOR]

  11. #11
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Mai bine schimbam drapelul. trebuia lasat cel de la revolutie cu gaura in el. era mai diferit fata de clasicul trei culori cu stema sau fara...
    GRUPPO MAXIMA - MEMBRU FONDATOR

  12. #12
    Campion sHperacLu's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    ān priză
    Posts
    312
    Reputatie
    1
    Imnu' compus de Andrei Muresanu si Anton Pann e mirific! Asta ar trebui sa il stie orice romān de pe stadioanele nationalelor noastre, la orice sport!

  13. #13
    junior Tyres's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Suceava
    Posts
    140
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by sHperacLu
    Imnu' compus de Andrei Muresanu si Anton Pann e mirific! Asta ar trebui sa il stie orice romān de pe stadioanele nationalelor noastre, la orice sport!
    Ai dreptate cum poti fi roman daca nici nu cunosti imnu national. Ce rost au avut sa il schimbe? Sa se afle in treaba au crezut ca joaca fotbalisti mai bine daca il schimba?
    [COLOR=red][B][FONT=Comic Sans MS]Forever[/FONT][/B][/COLOR] [COLOR=blue][B][FONT=Comic Sans MS]Steaua[/FONT][/B][/COLOR]
    [COLOR=Yellow][U][FONT=Verdana]Ai grija ... pariurile provoaca dependenta[/FONT] [/U][/COLOR]

  14. #14
    torquatus tacitus's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1

    Smile

    Ce-i trebuie chelului? Tichie de margaritar!

  15. #15
    fan giro_POLI's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    New York
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    MARE C- - - T astia de la kaKA 1 asi fac reclama pe echipa nationala ,eu unu am crezut ca au disparut ca sau destramat ,si uitei !!!! iar in top de ce ?
    ............... jale mare fratilor "toti k1" ma apuca rasu
    [B][/B]POLI SINGURA IUBIRE

  16. #16
    sport legend saphicus's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    571
    Reputatie
    1

    Arrow Imn national?

    Cel mai mare KITSCH !!
    Nu avem Imn National care sa fie cantat de suporteri? Pentru ce aceasta parodie? Detest lucrurile prost facute numai din dorinta de parvenire!!
    Rusine!!

  17. #17
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Nu conteaza atat de mult care e imnul, ideea e sa nu se schimbe odata la 2 luni si sa fie cava reprezentativ.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  18. #18
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    ...cum au mai sfatuit si altii: Imnul Nationalei nu e totuna cu Desteapta-te Romane, care e Imnul tzarii !!!!!,...so: wake up, guys

    Quote Originally Posted by andreiush
    Era prin anii 90 un imn al nationalei de fotbal... ala chiar era fain

    ...super fain, intr-adevar...cred ca te referi la melodia lui Mihai Pocorschi, nu?...era ceva de genul: "Astazi fotbal, sarbatoare, Roomania are meci/ Tricolorii joaca bine/ Peste ei nu poti sa treci/ Lupta pentru glorie/ Astazi vrem istorie"...ah, ce vremuri !!!, unde esti tu stangul lui Hagi?????...
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Da. De asta ziceam eu. Superb!

    "Aici! Acum! Vom fi mai buni!"

  20. #20
    sport legend saphicus's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    571
    Reputatie
    1

    Arrow Imnul Nationalei!!

    Quote Originally Posted by SilverZeus
    ...cum au mai sfatuit si altii: Imnul Nationalei nu e totuna cu Desteapta-te Romane, care e Imnul tzarii !!!!!,...so: wake up, guys




    ...super fain, intr-adevar...cred ca te referi la melodia lui Mihai Pocorschi, nu?...era ceva de genul: "Astazi fotbal, sarbatoare, Roomania are meci/ Tricolorii joaca bine/ Peste ei nu poti sa treci/ Lupta pentru glorie/ Astazi vrem istorie"...ah, ce vremuri !!!, unde esti tu stangul lui Hagi?????...
    Asa e!
    Este vorba de o eroare in enuntarea acestui thread. Corect era :
    Ce credeti despre schimbarea Imnului Echipei Nationale (sau Nationalei) ?
    Intr-adevar melodia lui Pocorschi era superba, mai ales acompaniata de
    jocul magnific al tricolorilor din acea perioada!!! Din nefericire au ramas doar amintirile!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •