Page 1 of 62 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1289

Thread: League Championship

  1. #1
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1

    League Championship

    http://skysports.planetfootball.com/...=football_home

    acolo gasiti un preview pt fiecare echipa... pozitia la care se asteapta sa termine etc.

    Vorbiti aici de a doua liga din Anglia.

    eu cred ca asa o sa arate clasamentul la final

    1.Norwich
    2.Palace
    3.Wolves
    4.Saints
    5.Leicester
    6.Sheffield United

    Come on you Palace.

  2. #2
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    super idee...bravo...nu ma pronunt ink asupra unui clasament dar palace si wolves sunt principalele candidate..pt playoff southapton , leicester , reading , Norwich , leeds , millwall chiar si Stoke..ramane de vazut...ii vreau pe stoke k au o bijuterie de stadion
    Toon Army the masters of England

  3. #3
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Eu as vrea ca Leeds sa promoveze...mai stie cineva ceva de Sheffield Wednesday? prin ce divizie mai joaca?

  4. #4
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Sheffield Wednesdaye in The Championship dar n-au absolut nici o sansa de promovare. Kan.. Stoke n-au nici ei sanse, dar Millwall ??? Ei sunt pe locul 3... sa retrogradeze. Sper sa retrogradeze si ei... impreuna cu Brighton. Nu-mi place Millwall, 1 sunt cei mai mari rivali dupa Brighton si 2 au niste suporteri super inculti si violenti. Tocmai am vazut pe Selhurt Park, pe exterior un scris cu spary, "mAllwall" ..nici n-au habar cum se scrie numele echipei lor Deci ei sunt considerati printre favoriti la retrogradare... nu-i vad sa faca fatza.

  5. #5
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    adevaru e ca nu m-am mai uitat de mult pe la ei k sa stiu dar sezoanele trecute se tineau binishor..oricum io nu-i vad retrogradand...mijlocu classamentului..la fel si pe stoke...cel mai mult vreau sa pice Sheffield Wednesday nu ii pot suferi...bine-mi pare k am scapat de nottingham forest..si mai am destule echipe antipatice p-aci
    Toon Army the masters of England

  6. #6
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Millwall e cea mai antipatica echipa... sa pice! Impreuna cu Brighton. Stoke o sa se bata sa ramana in prima liga, asta e sigur. O sa fie un an strans. Eu maine ma duc la Place - Luton. Sper sa bata ai mei cu 3-0! Come on ypu palacE!!!

  7. #7
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    millwall are sanse sa pice dupa c am vazut in ultima vreme ai dreptate...brighton...nu cred io k ai tu bucuria asta...astept sa vad c o sa faca preston , hull , reading...preston si reading sper sa promoveze..hull..mai am vro 2 3 sezoane de constructie dupa mn char dc au un public entuziast si vise maratze..totusi...si luton...henici chiar 3-0 k imi plac...o sa fie 2-1 zic io.
    Toon Army the masters of England

  8. #8
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Primul rezultat
    Sheffield UTD - Leicester 4 - 1
    34' [1 - 0] A. Gray (pen.)
    55' [1 - 1] D. Connolly
    81' [2 - 1] S. Kabba (pen.)
    83' [3 - 1] P. Ifill
    90' [4 - 1] L. Bromby

    later edit:

    Rezultate la pauza:

    Crewe Alexandra 1 - 0 Burnley
    Crystal Palace 0 - 1 Luton T. (Triphat e cam dezamagit acum pe Selhurst Park)
    Derby County 1 - 1 Brighton & Hove A.
    Hull C. 0 - 0 Queens Park R.
    Ipswich T. 0 - 0 Cardiff C.
    Norwich C. 1 - 0 Coventry C.
    Reading 0 - 1 Plymouth Argyle
    Stoke C. 0 - 0 Sheffield W.
    Watford 1 - 2 Preston North End
    Last edited by t.b.; 6th August 2005 at 18:55.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  9. #9
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    trip sa-mi zici cum te-i simtzit la pauza dupa c au ratat aia pen si dupa golu lor....abea astept sa vad rez final
    Toon Army the masters of England

  10. #10
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Rezultate finale:

    Sheffielf Utd - Leicester 4 - 1
    Crewe Alexandra 2 - 1 Burnley
    Crystal Palace 1 - 2 Luton T.
    Derby County 1 - 1 Brighton & Hove A.
    Hull C. 0 - 0 Queens Park R.
    Ipswich T. 1 - 0 Cardiff C.
    Norwich C. 1 - 1 Coventry C.
    Reading 1 - 2 Plymouth Argyle
    Stoke C. 0 - 0 Sheffield W.
    Watford 1 - 2 Preston North End
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  11. #11
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Mei ce sa zic... demult n-am mai fost asha de nervos. La penaltyul ala... n-a fost nimic, l-a dat din senin.. noroc c-a aparat marele Gabor Kiraly. Ne-au marcat 2 goluri din lovituri libere inexistente, nici nu-mi vine sa cred ca a dat fault din simulari... asa.. au executat aia lovitura libera... vreo 3 jucatori de ai lor in ofsaid.. dar asistentul nimic.. 1-0. Dupa pauza a marcat Johnson in urma unui corner.Golul lor.. la fel ca primul, s-a aruncat jucatorul la pamant, arbitrul a fluierat. Centrare, cap.. ii vine la unu care era un metru offside.. gol. Incredibil... sa nu mai zic ca nu ne-a dat 2 penaltyuri, unul la Johnson si unul pt un hentz in careu. La o faza cand a scapat McAnuff de un jucator si a sprintat pe extrema, a fluierat arbitrul. Normal trebuia sa lase avantaj, dar nu... ca ametitul de arbitru n-a vrut ca McAnuff sa centreze in careu unde erau 2 jucatori ros albastrii liberi. Asa ceva n-am mai vazut niciodata! Un arbitru care a fuierat clar pt noi promovati... cine zice altcumva inseamna ca e orb. Pe langa ca arbitru ala e orb, jucatorii nici n-au creat multe sanse. Am jucat mai bine ca tiganii aia de la Luton oricum. Daca si cu Norwich si Plymouth pierdem... adio premiership.

    :degete:

  12. #12
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Ultimul rezultat de azi Southampton 0 - 0 Wolverhampton W.

    @ Triphat
    Lasa ca si Norwich a facut egal acasa, Reading au pierdut, Saints si Wolves egal, Leicester au luat-o la scor, singurele care au castigat dintre favorite sunt Preston, Sheffield Utd, Ipswich, sa vedem ce face si Leeds cu Millwall, oricum mai sunt multe etape...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  13. #13
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Noroc si cu rezulatele alea. am jucat rau si noi... dar lasa ca, anul trecut Sunderland a avut nevoie de 6 etape pentru prima victorie shi au promovat

  14. #14
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    una din cele mai marfa chestii din championship este k o echipa care se afla aproape de retrogradare cu 15 20 de etape inainte de final poate promova la sfarsit..deci nu mi-as face prea multe probleme in locul tau trip...championship mi se pare mai spectaculos k premiership numa ce e cunoscut de mai putina lume..oricum mai e muuult de tot pana la sfarsti asa k sa asteptam. Abea dupa anu nou o sa ne putem face o idee vaga...uite-te la reading anu trecut cand a inceput sa piarda nu s-a mai oprit sau preson cand a inceput sa castige nu se mai oprea.
    Toon Army the masters of England

  15. #15
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Sau Palace cand am promovat dupa ce la Craciun eram pe locul 20. Sanse sunt.. dar o sa-mi fac griji daca pierdem urmatoarele 2 meciuri. Dar daca jucam asa de rau, si cu arbitrii in echipa adversa, o sa fie greu. O sa fie greu orice s-ar inampla. Championship e o divizie grea. Azi m-au surprins suporterii lui Luton care au umplut sectiunea rezervata lor si au fost foarte galagiosi, si au avut cantece bune. Maine dimineata o sa ma uit la rezumate la tv si o sa comentez mai mult despre celelalte meciuri. Am vazut a 2 a repriza de la Sheffield Utd - Leicester.. the foxes au controlat toata repriza, dar cumva the blades au reusit sa marcheze de 3 ori in 10 minute.

  16. #16
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    ...sa mai bagi si tu poze de la meciurile la care t duci cu stadionu suporterii vostri suporterii adversi etc..se vede frumos
    Toon Army the masters of England

  17. #17
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Am vrut sa duc camera azi dar nu era incarcata. Noroc ca n-a fost ca daca era o aruncam dupa arbitru. O sa fac un clip cu telefonu lu mama data viitoare cand se canta imnul "Glad All Over". Toata lumea din stadion il canta, e ceva super. Daca vrea cineva mp3 cu piesa sa-mi zica.. o sa incerc sa pun si un clip mic audio/video cu fanii palace cand il canta, daca gasesc. Poze de la meciul de azi o sa pun, cand primesc pozele de la un prieten care a facut.

  18. #18
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Vreau si eu mp3`u pls.

  19. #19
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    dc va mai arbitreaza asa facetzi si voi cum am facut noi cu urs maier park..sau cum il chema p nemerniku ala...
    Toon Army the masters of England

  20. #20
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Corrado. O sa-l postez pe threadu Red&Blue Army imediat.

    @kan. la momentul de fata lumea prefera sa critice jocul echipei mai mult, ca aia e mult mai important decat un arbitru care are nevoie de ochelari. Eu am deschis un thread pe forumul fanilor... si n-are numa 42 de reply-uri, dintre care multi prefera sa puna jocul echipei ca primul factor din care am pierdut.

  21. #21
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    au dreptate oamenii..dc nu joci nimik nu ai voie sa comentezi prea tare la anumite chestii...tre sa ai o acoperire...oricum sigur jocul echipei se va imbunatati...sa aibe si ei mai multe meciuri oficiale in picioare si p orma sa vedem.
    Toon Army the masters of England

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •