Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 146

Thread: Albena & Maxim-bulgarii de aur!

  1. #85
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Ati vazut ca participa sora ei la Europene? M-am uitat acum la participanti pe site-ul oficial (Ina Demireva/Juri Kurakin).
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  2. #86
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    World ice dancing champion Staviski sentenced to jail

    Bulgaria's Burgas District Court Wednesday gave the country's ice-dancing world champion Maxim Staviski a 2.5 years prison sentence, suspended for a five-year period.

    The sentence was made over causing a heavy car crash, which killed one and injured three in last August.

    According to local press, the court also banned Staviski from driving for four years, minus the time when his license was confiscated after the accident.

    The deadly crash occurred on August 5 last year after Staviski veered into the opposite lane on a bridge near the city of Burgas and bumped headlong into another car with four people riding in it.

    The civil claim, filed on behalf of a girl named Manuela Gorsova who was left comatose after the fatal hit, set at 2 million leva (about 1.5 million U.S. dollars), was rejected for the second time. Manuela Gorsova, represented by her father, will get 80,000 leva compensation.

    The civil actions, brought to court by the parents of Peter Petrov, the man who died in the crash, were also cut, and Staviiski will pay only 180,000 leva, instead of 500,000 leva as the relatives demanded.

    The punishment imposed could be appealed in a 15-day period.
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  3. #87
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    sad news

  4. #88
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Da, am citit si eu azi... Bine ca s-a terminat intr-un fel. Macar n-o sa mearga la inchisoare...
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  5. #89
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Pe 9 februarie Staviski si Denkova fac parte din distributia spectacolului pe gheata Ice Age in Kazan (Tatarstan). Habar n-am unde vine asta, o regiune de tatari presupun, dar asa apare in programul showului Ice Age. Daca vor participa, Staviski va mai avea de trecut un hop: prima intalnire cu publicul. Sper ca totul sa fie bine.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  6. #90
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Imi pare rau
    Si eu sper..dar nu cred ca ar avea de ce sa fie suparati pe el ...
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  7. #91
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    A, nu ma refeream la public ca ar fi suparat. Cred ca el are temeri.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  8. #92
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    sincer mie mi se pare o decizie nasoala. omori pe cineva in timp ce conduci beat ar trebui sa faci inchisoare. iar carnetul suspendat doar 4 ani??? adica scuze, dar cam ce ar trebui sa faci ca sa ti-l ia de tot.
    eu cred ca oameni buni pot face lucruri rele dar cred ca trebuie sa plateasca pt ele oricat de rau le-ar parea si oricat de rau ne-ar parea si noua.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  9. #93
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Dupa cate stiu, el si apararea au sustinut ca nu era baut, analizele i-au iesit proaste din cauza dietei.... Nu stiu exact, nu am urmarit. Cred ca decizia tribunalului a fost corecta, inchisoarea nu l-ar fi ajutat cu nimic, i-ar fi facut mai mult rau. Nu ar mai fi fost nici patinator, nici om la iesirea din inchisoare. Din doua rele se alegea pe cea mai putin rea. Oricum va fi supravegheat cinci ani si nu va putea conduce masina patru ani.
    Eu sunt o mare admiratoare a cuplului Denkova/Stavinski, dupa cate stiu eu au fost prezenti in Gala de la Davos din Elvetia, mi-ar fi placut sa-i vad.
    Am observat ca tot mai multe tari investesc in patinaj, organizeaza gale, numai la noi nu se intampla nimic... Trist.
    Last edited by andreeas; 2nd February 2008 at 13:04.

  10. #94
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    faptul k plushenko vine a 2 a oara consecutiv la noi in tara, ma face sa fiu optimista si sa cred k vor mai ajunge si altii cat de curand, cine stie, poate si albena si maxim

  11. #95
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Da, dar ar trebui un patinoar numai pentru antrenamentele de patinaj artistic. Din pacate pentru patinatorii nostri primeaza hocheiul, iar ei se antreneaza cand pot si cum pot.

  12. #96

  13. #97
    sport legend madalina18's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Turda
    Posts
    718
    Reputatie
    1
    una dintre perechile care intr-adevar merita iubite si sustinute.....tot respectul pt ei k au ridicat atata valoarea Bulgariei!

  14. #98
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andreeas View Post
    Dupa cate stiu, el si apararea au sustinut ca nu era baut, analizele i-au iesit proaste din cauza dietei.... Nu stiu exact, nu am urmarit. Cred ca decizia tribunalului a fost corecta, inchisoarea nu l-ar fi ajutat cu nimic, i-ar fi facut mai mult rau. Nu ar mai fi fost nici patinator, nici om la iesirea din inchisoare. Din doua rele se alegea pe cea mai putin rea. Oricum va fi supravegheat cinci ani si nu va putea conduce masina patru ani.
    Eu sunt o mare admiratoare a cuplului Denkova/Stavinski, dupa cate stiu eu au fost prezenti in Gala de la Davos din Elvetia, mi-ar fi placut sa-i vad.
    Am observat ca tot mai multe tari investesc in patinaj, organizeaza gale, numai la noi nu se intampla nimic... Trist.
    Si cu ce il ajuta pe un om care nu e celebru inchisoarea ? Il face mai bun ? Inchisoarea, desi pe fata exista pentru a indrepta oamenii, exista in esenta sa pentru a speria oamenii in a nu ajunge acolo, pentru ca acolo se intampla lucruri rele. Deci frica de inchisoare ar trebui sa impiedice lumea sa faca rau. Daca totusi fac, trebuie sa plateasca. Nu sint de acord cu decizia. Staviski ar fi trebuit sa intre la inchisoare si pentru mai mult de 2 ani si jumatate. Iar amenda ar fi trebuit sa fie mult mai mare. Inca un caz in care celebritatile sint judecate cu alta masura. Traim intr-o lume corupta. Ce porcarie. Dupa asa ceva, iti vine sa nu mai crezi in nimeni si nimic.

  15. #99
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    nu cred ca ar trebui sa intre la inchisoare, a fost un accident
    oricum un om la inchisoare nu invata nimic bun, este de preferat sa se evite daca se poate (cel in cauza nu a facut un lucru grav premeditat...)
    normal celebritatile sunt judecate cu alta masura, numai comunismul propunea altfel, dar acolo unde s-a implementat a esuat execrabil
    dreptate exista numai la Dumnezeu

  16. #100
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Doamne fereste, ce prostii spui. Te auzi ce vorbesti ?

  17. #101
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    pai comunismul tocmai asta a adus rau:isi judecau "celebritatile"cu alta masura.dupa parerea mea merita sa mearga la inchisoare

  18. #102
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Doamne fereste, ce prostii spui. Te auzi ce vorbesti ?
    da, ma aud si oricum glumeam
    de fapt daca stau sa ma gandesc poate si Ingo Steuer are pacate la fel de mari, prin faptul ca a colaborat cu STASI dar nu cred ca este cazul sa discutam... nu poti sti cat de mult i-a afectat pe altii...
    daca merita sa ajunga la inchisoare probabil ca ajungea asemeni lui OJ Simpson
    poate se va scrie o carte despre Maxim Stavinski, lumii i se va deschide valul de pe ochi si va ajunge la inchisoare
    oricum degeaba discutam, nici macar nu stim care este pedeapsa maxim in caz de accident in Bulgaria si nici nu reprezentam justitia bulgara, nu stim doveziile aduse impotriva partii acuzate etc....

    daca e sa fac o comparatie si eu am fost sigura ca Michael Jackson va ajunge la inchisoare si fi condamnat pentru pe...., dar justitia a decis altfel
    asta nu inseamna ca nu exista dreptate, s-a demonstrat ca a fost nevinovat...
    oricum daca merita sau nu sa ajunga la inchisoare mie imi este indiferent asa ca consider subiectul inchis.
    Last edited by andreeas; 6th April 2008 at 15:54.

  19. #103
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Oricum, daca e adevarat ce s-a scris in presa bulgara, cum ca toti banii sunt pe numele Albenei, se pare ca e mai bine pentru Manuela (parca asa o cheama pe fata care e in coma) ca Maxim nu e la inchisoare si poate castiga banii pe care trebuie sa-i plateasca, despagubiri... Subiectul asta a fost discutat si rasdiscutat si pe alte forumuri, de persoane mai mult sau mai putin inversunate impotriva lui Maxim...
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  20. #104
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Sunt de acord cu tine lady-k. In momentele acestea este mai importanta viata Manuelei... Sa nu uitam ca totusi Maxim Stavinski a facut multe pentru patinajul artistic nu numai din Bulgaria, ci si pentru cel mondial. Aici este vorba de patinatorul Maxim Stavinki, nu de omul Maxim Stavinski. Eu cred ca decizia judecatorilor este justa, sa-i lasam pe ei sa decida, ei stiu mai bine.
    Last edited by andreeas; 6th April 2008 at 17:41.

  21. #105
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    oricum ar fi, Albena e alaturi de el....(17 Aprilie 2008)
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Tracoromana; 21st April 2008 at 18:17.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •