View Poll Results: Doriti sa se califice Steaua in Grupele Ch. League ?

Voters
115. You may not vote on this poll
  • Da

    80 69.57%
  • Nu

    35 30.43%
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 159

Thread: Doriti ca Steaua sa se califice in Grupele Ch. League ?(pentru non-stelisti)

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1

    Doriti ca Steaua sa se califice in Grupele Ch. League ?(pentru non-stelisti)

    Steaua are o sansa uriasa sa se califice !
    Vreau sa `i intreb pe cei care nu au la inima pe Steaua (dinamovisti , rapidisti , timisoreni , olteni , etc ) , daca doresc calificarea Stelei.

    Rog stelistii sa se abtina de la vot , de asemenea acelasi mesaj pentru cei care nu au nici o preferintza in fotbal .

    Sa vedem daca a mai evoluat lumea , sau a ramas la stadiul sa moara si capra (oaia) vecinului.

  2. #2
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Nu.
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Nici nu ma astepta la altceva de la tine ...

  4. #4
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Hai nu fii rau ! Trebuie sa remarci subtilitatea mesajului meu...
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Jesse_James , nu tata , stim cu totii ca stelistii vor Steaua in Ch. League...
    Vreau sa vad care e curentul in randul multimii...
    De obicei iese invers...

    Mai tii minte meciul cu Valencia ...

  6. #6
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Paul , aici nu e jungla obisnuita de pe forum fara sansa stelistilor de a se exprima . Discutia va deriva astfel la "amicalul" Lui Poli , sau la campionat

    Ce zici de subtilitatea asta , carlos ?

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    cert ca pana una alta cineva castiga : companiile de cablu ... Astra si RCS si care or mai fi

  8. #8
    DPSociety don_denver's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,882
    Reputatie
    1
    pai hai sa facem si thread pt dinamo s rapid...dar care sa nu fie adresat acaestora..este absurd..imi doresc ca toate echipele romanesti sa se califice..cat mai departe..ar fii frumos...
    [B][COLOR="Navy"]Sucking all the marrow out of life doesn't mean choking on the bone. [/COLOR] [/B]

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Pai la DInamo si Rapid , chiar daca unii nu`si doresc sa se califice , spera degeaba...ca se califica (70-80 %sigur)

  10. #10
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Am votat cu nu!
    De ce?

    Pentru ca daca Steaua ajunge in grupe in mod cert castiga o groaza de bani... s-o fura cat s-o fura dar in mod cert mai intra si in club bani, asta inseamana ca la anul au buget mai mare, deci sanse mai mari de a lua campionatul, etc...

    Pe de alta parte daca tot ajunge in grupe probabil ca o sa tin cu ei, pentru ca oricum s-au umplut de bani.

    La fel am facut si anul trecut, nu am tinut cu ei in meciurile din primele tururi cu aia primii si cu bulgarii dar incepand cu grupele am tinut.

    Pe de alta parte intotdeauna la un club rival, daca se califica te bucuri pentru ca te gandesti ca sunt romani, ca aduc puncte uefa, etc, iar daca pierd te bucuri ca poti sa faci misto de prietenii tai care tin cu acel club.

    Mult mai dureros e cand e vorba de echipa ta de suflet, pentru ca acolo cand pierzi ai pedeapsa dubla: atat tristetea ta cat si mistorile prietenilor tai care tin cu alte echipe.

    Cam asa functioneaza la mine meciurile de cupe europene

  11. #11
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Nu.

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Nota 10 fia , mi`a placut aia ... "daca se califica tin cu ei " ...
    Adik tu porti grija banilor lui Jiji sau cum ...
    Chestia ca se umplu de bani e falsa ... Banii se duc si la jucatori (80.000 / om * 20 = 1.600.000 adik jumate din bani ) .

  13. #13
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Mai tot se mai iau niste bani si din publicitate, etc, mai o pun de niste amicale, etc, oricum per total valoarea clubului creste, si eu nu vreau asta pt ca rapidul nu ar mai lua campionatul in veci

  14. #14
    Forza Milan radus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    125
    Reputatie
    1
    eu zic ca mai bine sa nu se califice ca o sa ne faca de ras...
    Va dati seama ca ar putea juca in compania a cel putin 2 echipe de nivelul Chelsea, Milan sau Barcelona si ar fi vai de ei, saracii.
    Si nici nu cred ca se va califica, dupa cum au jucat cu irlandezii .

  15. #15
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Hai sa facem cate un thread inutil pentru fiecare echipa in parte...

    Paul ce vrei sa demonstrezi prin acest sondaj, cat de impotriva fotbalului romanesc sunt dinamovistii si rapidistii... E normal ca un dinamovist sau rapidist o sa voteze nu, de aceea nu vad rostul acestui sondaj...

    Eu am votat "da"...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    stai linistit ca nu toti sunt asa.
    @radus , ia zi`ne da cate ori a pierdut Steaua in Europa in ultimii ani la scor ...

    Adik la mai mutl de 2 goluri...
    Sa luam lista echipelor mari cu care am jucat

    Valencia
    Villareal
    Standard Liege
    Parma
    Besiktas
    CSKA Sofia
    Altetic Bilbao
    Southampton
    Liverpool
    Dinamo Kiev
    Saint Gall (pe atunci erau la moda in Elvetia , nu exista Basel )
    West Ham United
    Slavia Praga (primavara europeana pentru ei atunci)
    Aston Villa
    Fenerbahce
    Bastia

    Intre astea sunt 3 meciuri naspa in 8 ani

    Panathinaikos - Steaua 6-3
    valencia - steaua 4-3
    Atunci aveam o echipa f.f. subtine in aparare cu celebrii Rotaru , Chioreanu si Bordeianu!

    + PSG - Steaua 5-0 meci cel putin dubios !

  17. #17
    The Colonel marinike's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    da, doresc ca steaua sa se califice in grupele CL, doresc chiar sa castige competitia cum, de altfel, doresc ca finala cupei uefa s-o joace dinamo cu rapid, dupa ce in semifinale una din ele a trecut de cluj (sau price combinatie intre aceste trei echipe doriti), dar asta nu inseamna ca asa ceva este, deocamdata (si in viitorii 100 de ani ) posibil. insa doresc aceste lucruri pentru ca fotbalul romanesc sa creasca, sa adunam cat mai multe puncte uefa pentru a discuta si noi despre ECHIPELE care merg in liga si uefa (fie si tururi preliminare), pentru a nu mai avea 3-4 echipe cu bugete intre 3 si 5 mil $ (bugete de rasul europei fotbalistice) iar restul cu bugete de austeritate, pentru a avea stadioane civilizate (dpv al facilitatilor), pentru a nu mai discuta despre ce frumos ar fi fost ci despre cum o sa fie in turul urmator, pentru a merge pe stadion si a vedea echipe mari din alte campionate nu doar o data pe an (si atunci din intamplare), ci o data la 2 saptamani, pentru ca in tolba de amintiri sa avem mult mai multe decat o final de cupa europeana castigata si nu in ultimul rand pentru acel sentiment pe care l-am avut cand am tipat atunci cand dinamo a deschis scorul cu man sau cand cristea a intors rezultatul cu valencia.

    PS: chestia asta cu pierdutul la scor e o treaba pur romaneasca. ne place sa spunem ca aia sunt din alta galaxie, ca o sa ne omoare, ca o sa se aleaga golgeterul competitie direct din meciurile cu romanii. e buna si autoironia (e specifica oamenilor inteligenti) dar e bine sa nu exageram cu ea si sa incercam sa gandim obiectiv indiferent cu ce echipa tinem. dc steaua se califica in grupe sunt sigur ca nu o sa piarda nici un meci la scor.

  18. #18
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    @ Paul
    de ce a fost PSG - Steaua meci dubios??? Nu stiu in ce masura iti amintesti tu acel meci ca aveai vreo 10 anisori atunci ... Eu tin minte meciul ala si singurul lucru dubios din acea mansa a fost victoria la masa verde a Stelei (in caz ca nu-ti amintesti in tur ati castigat pe bune cu 3-2)...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Bre, atunci mi`am inceput cariera de stelist , si meciurile cu PSG , Bastia , Fenerbahce si Astoon Villa .

    In schimb meciuri cu Liverpool sau Besiktas nu`mi sunt imprimate asa bine in memorie.

    Despre meciurile PSG - Steaua si Dinamo - Benfica , circula niste legende de niste blaturi din care cluburile astea au trait mult si bine ...

  20. #20
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Si eu am votat pentru calificarea Stelei. E drept ca nu tin nici cu Dinamo si nici cu Rapid.

  21. #21
    manager dragosblue's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Da, pentru binele fotbalului romanesc, sper.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •