Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 33

Thread: Carti online

  1. #1
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0

    Question Carti online

    hmm, eu nu prea ma pricep ce si cum e treaba cu copyrightul. dar din cate inteleg eu siteul asta pare ok. ei daca nu e spuneti-mi si mie. eu asa inteleg ca poti uploada si downloada carti ale caror copyright a expirat.
    http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  2. #2
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    S-ar putea sa fie asa,dar m-am uitat si nu gasesc linkul de downlodat

  3. #3
    manager jas2002ro's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    Project Gutenberg e legal si poti downloada fara griji.
    Whisper, linkul de download pt fiecare carte e de obicei in dreapta-jos, sub titlul Download Links.

  4. #4
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    mai stiti site-uri din astea unde se pot downloada carti?

    caut Lee Child si nu gasesc ...

    si n-am chef sa mai cumpar ca o sa am 10 kg in plus la bagaj cand ma intorc in Ro

  5. #5
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Multumesc, jas2002ro.

  6. #6
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    mai stiti site-uri din astea unde se pot downloada carti?

    caut Lee Child si nu gasesc ...

    si n-am chef sa mai cumpar ca o sa am 10 kg in plus la bagaj cand ma intorc in Ro
    http://nowhereman.alfaspace.net/text...ion/child.html

    linku' asta iti e de ajutor?
    [COLOR="Blue"][B]FORZA POLI[/B][/COLOR] / [COLOR="Black"][B]FORZA[/B][/COLOR][COLOR="Red"] [B]MILAN[/B][/COLOR] / [COLOR="Navy"][B]ALLEZ[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]PSG[/B][/COLOR] / [COLOR="Blue"][B]HAJRA MTK[/B]/[/COLOR][COLOR="DarkGreen"][B]ЛОКОМОТИВ МОСКВА[/B][/COLOR]

  7. #7
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    mersi, deja mi-a dat jas2002 linkuri cu toate cartile lui Lee Child
    I'm so happy

  8. #8
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Am si eu o intrabare si o rugaminte daca se poate : acum multi ani a iesit filmul 7 detectivi la miezul noptii regizat de truman capote,cu truman capote in rolul principal si dupa o carte a sa.Ei bine,as vrea sa stiu cum se numeste aceasta carte ( pentru ca nu am gasit nici o carte a lui cu numele asta ) a sa si daca este online ? ( sau filmul )

    Multumesc anticipat....

    Bafta !!

  9. #9
    manager jas2002ro's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    Am si eu o intrabare si o rugaminte daca se poate : acum multi ani a iesit filmul 7 detectivi la miezul noptii regizat de truman capote,cu truman capote in rolul principal si dupa o carte a sa.Ei bine,as vrea sa stiu cum se numeste aceasta carte ( pentru ca nu am gasit nici o carte a lui cu numele asta ) a sa si daca este online ? ( sau filmul )

    Multumesc anticipat....

    Bafta !!
    In primul rand titlul in romana e "Cinci detectivi la miezul noptii", iar in original e "Murder by Death".
    In al doilea rand Capote doar a jucat in acest film, scenariul ii apartine lui Neil Simon si nu exista nici o carte. Scenariul il poti citi aici: http://www.script-o-rama.com/movie_s...ranscript.html

  10. #10
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Ms Mult jas2002ro dar stii cumva daca mai gasesc pe undeva filmul ?

    Ms si bafta !!
    Zbor pana la stele.

  11. #11
    manager jas2002ro's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    Ms Mult jas2002ro dar stii cumva daca mai gasesc pe undeva filmul ?
    Ai PM.

  12. #12
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  13. #13
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    http://www.online-literature.com/

    asa, poate are cineva nevoie de o informatie.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  14. #14
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    hmm, am vz acum pe yahoo siteul asta. pare o idee interesanta. poate va intereseaza.
    http://www.paperbackswap.com/index.php
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  15. #15
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    http://www.booksinfinit.ueuo.com ----- site-ul pe care ceri orice carte vrei .
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  16. #16
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    multam fain!!!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Recomand si eu un anticariat online, daca nu gasiti la biblioteca sau in oras vreo carte: http://www.alegecartea.net/

    Nu il recomand pentru numarul mare de volume disponibile, ci pentru promptitudine in expedierea cartilor. Te si suna sa-ti confirme ca trimit ce-ai comandat....

  18. #18
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Delia preturile nu-s deloc mici, in Bucuresti sunt cel putin 2 anticariate unde preturile multor carti de pe acolo sunt la jumatate, iar stocul de carte este minuscul.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Despre preturi nu ma pronunt(desi din cate am observat sunt cam aceleasi ca la anticariatele din Timisoara), eu ma bucur ca am gasit ce cautam si ca volumele pe care le-am comandat au sosit in stare foarte buna. Si foarte repede...

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Caut si eu o carte de ceva tp si nu o gasec
    poate ma ajutati si pe mine
    Knut Hamsun - Rodul Pamantului
    Am citit Foamea si mai vreau ...

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    foarte tare
    am luat si eu vreo 2 carti de chirila de la acest ANTICATIAT DE CARTI . Eu nu sunt din bucuresti si pentru mine singura sansa sa cumpar carti mai vechi de sport a fost de pe net
    Am fost foarte multumit

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •