Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 190 to 210 of 223

Thread: Baseball

  1. #190
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    a fost saptamana asta un KC-MIN 0-1 decis in al 10-lea inning ... si pitcherii nu au fost din cei de top
    [url]www.warriors.ro[/url]

  2. #191
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Josh Hancock, relief pitcher la campionii de la Cardinals, a murit ieri intr-un accident de masina. RIP.

  3. #192
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    se pare ca era baut ... tragic
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  4. #193
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    14
    Reputatie
    1

    salut

    buna..de curiozitate cautam un torente la MVP Baseball 2005 si am ajuns pe forumul asta. vreau sa va spun ca sunt jucator de baseball de peste 12 ani. in nici un caz nu sunt 23 de echipe cum scria pe la inceputul acestui topic. pe 24 mai va avea loc campionatul national de baseball la Calarasi si din cate am inteles vor participa 6 echipe. singurul teren de baseball amenajat din tara este intr-un sat din judetul neamt (Gheraiesti). cu toate ca nu este un sport cunoscut in tara, totusi reprezentativele noastre de baseball au obtinut rezultate bune la campionatele europene. am fost chiar si vice campioni la copii si cadeti si am fost foarte aproape sa promovam in prima grupa valorica la seniori. am facut si eu parte din lotul de baseball al romaniei timp de vreo 4-5 ani. dak mai vreti sa vb despre aceasta tema puteti sa imi scrieti pe ID-ul de mess silviu19sr.

  5. #194
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    da .. totusi nu ne putem compara cu americanii la acest sport ... oricum este un lucru pozitiv ca avem echipe si campionat national ... cine stie .. poate in viitorul apropiat baseball-ul va fi mediatizat si la noi in tara , insa pentru asta este nevoie de implicarea mai multor institutii si a unor persoane influente..
    [url]www.warriors.ro[/url]

  6. #195
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    au inceput sa isi revina la forma de anul trecut baietzii mei de la Detroit ... au obtinut 7 victorii consecutive si au ajuns la 19-11
    [url]www.warriors.ro[/url]

  7. #196
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Voi propune in curand un sub-forum pentru Baseball.

  8. #197
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    crezi ca merita?
    The Show Must Go On

  9. #198
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    eu zic ca ar merita ... s-ar putea face o organizare mai buna .. si poate asa vom atrage persoane noi .. iar cei ce au postat pe aici vor intra mai des
    [url]www.warriors.ro[/url]

  10. #199
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    baietii de la fotbal american au primit subforum si s-au dezvoltat abia dupa ce Sport 1 a inceput sa transmita meciuri din NFL. cred ca baseball-ul va primi un push abia dupa ce se va gasi o televiziune de la noi care sa dea MLB macar la nivel de highlights.

    p.s. tocmai eu m-am gasit sa vorbesc, eu care visez lucruri imposibile, cum ar fi sa devin primul comentator roman de cricket
    The Show Must Go On

  11. #200
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    un meci cum nu am mai vazut de mult : Baltimore-Boston ... Baltimore conducea cu 5-0 , iar in ultimul inning cei de la Boston au reusit 6 run-uri si au castigat meciul
    [url]www.warriors.ro[/url]

  12. #201
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Sa-l iau de pe torrent.

  13. #202
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Threadul a trecut de 200 de postari.

  14. #203
    incepator IRO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Salutare la toata lumea de pe acest forum.

    Sunt nou pe aici si imi pare bine ca am gasit un forum in romana dedicat acestui sport american. Sunt incepator si as vrea sa invatz si eu regulile de desfasurare a acestui sport. A inceput sa ma atraga dupa ce am auzit pe la prieteni de el si de echipele din MLB.

    Pt inceput as vrea sa stiu si eu ce inseamna ERA (earned run allowed). Am inteles ca e ceva legat de media de run-uri a unui pitcher. Sper sa nu ma insel.

    Imi puteti da mai multe amanunte cu privire la statisticile de pe www.mlb.com sau de pe http://www.sportsline.com/mlb ... ma uit pe acolo si nu inteleg mai nik prin termenii aia (Innings Pitched, Hits Allowed, IP, W-L, etc.)

    Danke danke.

  15. #204
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    In primul rand sa citesti cu atentie ce s-a scris pe paginile anterioare ale acestui thread , pentru ca vei gasi acolo multe informatii utile si mare parte din reguli.

    Innings pithced - in cate inninguri a aruncat pitcherul respectiv

    Hits allowed - de cate ori a permis pitcherul respectiv batter-ilor adversi sa loveasca mingia si sa obtina un Hit ( aceeasi situatie poate si la Runs allowed , numai ca in cazul acesta se refera la numarul de run-uri permise adversarilor de un pitcher )

    W-L - cu siguranta se refare la Win-Loss ( victorii-infrangeri)

    ERA - se calculeaza astfel : numarul de run-uri permise de pitcher se inmulteste cu 9 si se imparte la numarul de inninguri in care pitcherul a aruncat ... astfel se obtine media de run-uri permise in 9 inninguri ( un meci complet ) [
    [url]www.warriors.ro[/url]

  16. #205
    incepator IRO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Merci mult....m-am uitat si mai in spate pe acest thread si am mai gasit informatii utile.

    Danke danke.

  17. #206
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Ar fi excelenta ideea cu un sub-forum, poate asa mai atragem amatori

    Tocmai i-am vazut pe Yankees pierzind din nou Nu-si mai revine echipa asta odata...

  18. #207
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Deci astazi sau maine vom avea sub-forum.As vrea sa vad cine sunt interesati de un post de moderator,pot fi mai multi.

  19. #208
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    poti sa ma treci pe lista cu mare incredere
    [url]www.warriors.ro[/url]

  20. #209
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Pai la tine m-am gandit primul si la cristane,asta daca vrea.

  21. #210
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Da, vreau

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •