Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 65

Thread: Tilinca la Farul

  1. #1
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1

    Tilinca la Farul

    Ce parere aveti de acest lucru? Eu cred ca acest jucator o sa va ajute mult de tot. O sa vedeti...

  2. #2
    manager bahaus_84's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    nu stiu prea multe de Tilinca,insa tot ce am auzit a fost de bine,imi aduc aminte ca pe vremea lu'Dorinel la echipa,era de baza iar in intertoto a fost chiar golgeter dak nu ma insel...
    Cu Farul pana la moarte!!!

  3. #3
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Eu cred că-i o achiziție bună - chiar și-așa, cu titlu de împrumut - și cred că eficiența atacului va fi mult îmbunătățită... Good luck!
    Panduru, always on my heart!

  4. #4
    junior sk8t3rool's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    tomis nord
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    Este o achizitie Super...aveam nevoie de un jucator ca Tilinca...sa speram ca o sa ramana la Farul definitiv..
    tu farul pt mine esti unica iubire te voi sustine oriunde vei juca!! [FONT="Impact"][SIZE="5"][COLOR="Blue"][/COLOR][/SIZE][/FONT]

  5. #5
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    ne poti spune mai multe despre situatia lui contractuala cu club cfr?
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    1,243
    Reputatie
    0
    Achizitia perfecta, face u cuplu minunat face cu Gurita sau Moldovan !

  7. #7
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Buna mutare. In safarsit. Trebuie doar ca el sa revina la forma cea mai buna, aia de acum doi ani. Iar onor conducerea ar face bine, in sfarsit, daca l-ar lua definitiv.

  8. #8
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    asa cum am spus si pe intern.. buna achizitie.. sper sa ii creasca forma si sa ii transformam porecla din Tili-gol in Tili-hatrrick

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    1,243
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    asa cum am spus si pe intern.. buna achizitie.. sper sa ii creasca forma si sa ii transformam porecla din Tili-gol in Tili-hatrrick
    Bine zis Tchibos. Asa sa fie !

  10. #10
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Tilinca a demonstrat ca atunci cand pe banca este cineva care stie sa il motiveze, are calitati de atacant de rasa. Nici acum nu inteleg , pentru ca atunci au fost perioade grele pentru nationala, nu l-au testat pe Tilinca sau pe Anca, mai ales in perioada cand acestia,cu Dorinel pe banca, jucau finala Intertoto. Ma rog, nebanuite sunt caile fotbalului in Romania.

    P.S.- Sa nu cumva sa se inteleaga ca as fii suporter al Clujului. Cred eu ca si Cursaru ( candva facea furori la Bacau) ar fi trebuit sa intre in vederile staffului de la noi, si el un jucator de top, pierdut pe drum... Si apropo de goluri: ii urez lui Tilinca sa dea totdeauna golul cu care Farul sa invinga!

  11. #11
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danny del corco View Post
    Sa nu cumva sa se inteleaga ca as fi suporter al Clujului.
    Io direct te suspectam te treaba asta
    Last edited by trotica; 3rd February 2007 at 17:22.
    Panduru, always on my heart!

  12. #12
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    E ceva mai bun decat cu ce ne-au obisnuit in ultima vreme.Acum sa vedem daca se va putea integra si daca mai e in forma.Oricum este un plus pentru echipa.

  13. #13
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kerosene View Post
    E ceva mai bun decat cu ce ne-au obisnuit in ultima vreme.Acum sa vedem daca se va putea integra si daca mai e in forma.Oricum este un plus pentru echipa.
    Depinde daca si-a revenit echipa, (echipele cu care a jucat Farul amicale sunt slabe fata de ce e pe primele 7-8 pozitii in Liga1). Daca nu si-a revenit e mai greu sa se integreze. Sper s-a isi fii revenit, pentru ca nu e normal ce s-a intamplat in tur.

  14. #14
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Dupa ce Farul a fost gata-gata sa-l aduca la Constanta pe golgheterul clujenilor din Intertoto, Cosmin Tilinca, o propunere de ultima ora i-a sucit pe oficialii CFR-ului. Cum ”marinarii” au oferit 40.000 de euro pentru un împrumut pâna în vara, ardelenii ”au întors rapid armele” dupa ce asiaticii s-au aratat dispusi sa dea 250.000 de dolari pentru un transfer definitiv al lui ”Tili-gol”. “Da, suntem în negocieri si cu o echipa din China pentru Tilinca, a fost urmarit la meciul de la Urziceni, asiaticii punând ochii pe trei jucatori. Doi dintre ei sunt netransferabili, dar pentru Tilinca se discuta. Daca nu se va realiza mutarea pâna la începutul saptamânii viitoare, el va ajunge mai mult ca sigur la Constanta”, a spus Muresan.

    Conducerea ”feroviara” agreeaza noua pista, dar nici nu concepe demararea discutiilor daca oferta asiaticilor e sub 350.000 de dolari. In schimb, mânat de un contract infinit mai bun decât la Constanta, Tilinca nu ar zice “nu” unei aventuri în China. “Le-am prezentat atât eu, cât si clubul conditiile echipei chineze pentru a ajunge la o întelegere, dar nu stiu mai multe, nici cel putin despre ce echipa e vorba. Daca nu se va realiza mutarea, cred ca voi ajunge pâna în vara sub comanda lui Basarab Panduru”, a declarat Tilinca. Un apropiat al fotbalistului a dezvaluit ca acesta a cerut un salariu de aproximativ 150.000 de dolari pe an pentru a semna cu asiaticii. In aceasta iarna, Tilinca a mai fost dorit si de FC Vaslui, dar în acest moment FC Arges si Farul Constanta sunt echipele cele mai interesate de el din campionatul românesc. Cel mai probabil, astazi se va decide soarta lui Tilinca, dupa ce presedintele Muresan va primi raspunsul chinezilor.
    Sursa: ProSport

    Firar sa fie, am sperat intr-un aranjament bun pentru echipa, si imediat apar probleme. Acum sa-i vad forta lui chiforeanu&co.

  15. #15
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    dumnezeuleeeee!!! ce le mai place sa se joace cu nervii si sanatatea noastra!
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  16. #16
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by trotica View Post
    Io direct te suspectam te treaba asta
    Si eu pe tine ca esti stelist!

  17. #17
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1


    Revenind la Tilincă, nu m-aș mira să fie - așa cum ai scris și tu pe alt thread - o simplă manevră de supralicitare. C-o fi din partea impresarului jucătorului, c-o fi din partea oficialilor clujeni, habar n-am. Dar cazuri s-au mai văzut - cel mai recent ar fi "plecarea" lui Guriță la Mainz parcă. Până una-alta, din articolul citat n-am dedus măcar ce echipă sunt asiaticii ăia. Eu sper ca Tilincă să ajungă la Farul.
    Panduru, always on my heart!

  18. #18
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    trotica tu vrei sa ne sara inima din loc?.. pai aia cu Gurita, a fost doar in presa locala de senzatie, inprumutul lu' Tilinca a fost anuntat si la Pro TV

  19. #19
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Vine, nu vine eu cred ca Farul se va descurca si fara el, mai greu dar se va descurca.

  20. #20
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    se va dscurca, chiar daca va fi greu.. doar ca era bun macar pentru moral sa vina.. nu stiu cata treaba ar face la Farul dar macar mai aveam o optiune pentru atac

  21. #21
    manager
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    Vine Tilinca , nu va faceti griji . Asa se fac transferurile la Farul mai greu .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •