Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 169 to 189 of 195

Thread: Cetatea Suceava

  1. #169
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Daniel Balan joaca la voi ?

  2. #170
    manager Chido's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    261
    Reputatie
    1

    Nu... joaca in prima liga din Cipru, la Aiki Larnaca. Doar se antreneaza cu noi pe perioada verii...

  3. #171
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    ce jucator putea fi daniel balan....
    avea o viteza... putea fi fundasul nationalei multi ani.un complex nefericit de imprejurari (transferul la steaua,echipa care ucide cele mai multe sperante ale fotbalului romanesc ,plus problemele de sanatate) l-a scos din circuitul fotbalului mare...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  4. #172
    manager Chido's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    261
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cimitiru Ghencea View Post
    ce jucator putea fi daniel balan....
    avea o viteza... putea fi fundasul nationalei multi ani.un complex nefericit de imprejurari (transferul la steaua,echipa care ucide cele mai multe sperante ale fotbalului romanesc ,plus problemele de sanatate) l-a scos din circuitul fotbalului mare...

    L'am vazut de curand in doua amicale. A ramas acelasi jucator. Alearga ca'n prima tinerete...

  5. #173
    AquilaCrysaetos Vorpal's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Giurgiu/Iasi, ROMANIA
    Posts
    643
    Reputatie
    1
    Dunarea Giurgiu se afla in tratative cu doi jucatori care au evoluat in sezonul trecut la Cetatea Suceava.
    Daca se vor concretiza transferurile celor doi jucatori experimentati, la Giurgiu se vor afla 3 jucatori care in urma cu ceva timp faceau furori la Cetatea...

    P.S. Chido, Stefan Iordache este actualmente de neoprit; se afla intr-o forma de zile mari. A marcat 7 goluri in returul sezonului recent incheiat, fiind golgheterul echipei. Mi-a povestit ca la Suceava galeria este foarte apropiata de club si de jucatori; in plus spunea ca iesea din cand in cand cu membri galeriei la o terasa, undeva. Jos palaria pentru aceasta atitudine si... bine ati revenit in Liga a II-a!
    Bogdan VLADU (Vorpal)

  6. #174
    manager Chido's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    261
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vorpal View Post
    Dunarea Giurgiu se afla in tratative cu doi jucatori care au evoluat in sezonul trecut la Cetatea Suceava.
    Daca se vor concretiza transferurile celor doi jucatori experimentati, la Giurgiu se vor afla 3 jucatori care in urma cu ceva timp faceau furori la Cetatea...
    Spune'mi si niste nume. E vorba cumva de Ionel Celpan?

    Quote Originally Posted by Vorpal View Post
    Mi-a povestit ca la Suceava galeria este foarte apropiata de club si de jucatori; in plus spunea ca iesea din cand in cand cu membri galeriei la o terasa, undeva. Jos palaria pentru aceasta atitudine si... bine ati revenit in Liga a II-a!
    Galeria de aici organiza saptamanal o intalnire cu unul dintre jucatori. Fane nu a apucat insa sa participe.
    PS. Bine v'am regasit! Sper sa ajung la Giurgiu la meciul direct. Acum doi ani nu m'am incumetat.

  7. #175
    manager Chido's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    261
    Reputatie
    1

    Amical (27 iunie- Gura Humorului)
    Cetatea Suceava- Rapid CFR Suceava 1-0 (Homneac '55)

    http://img73.imageshack.us/img73/9821/dsc00119nm5.jpg

    Cetatea Suceava: Gheorghe- Ionescu, Tiago, Tuguțki, Zaharie- Stănescu, Negru, Renato, Moldovan- Galiarski, Jalbă.
    Antrenor: Marian Pana. Au mai intrat: Ailenei, Cojenel, Homneac, Onciu și Lupu.

    Amanunte...

  8. #176
    manager Chido's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    261
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vorpal View Post
    Dunarea Giurgiu se afla in tratative cu doi jucatori care au evoluat in sezonul trecut la Cetatea Suceava.
    Daca se vor concretiza transferurile celor doi jucatori experimentati, la Giurgiu se vor afla 3 jucatori care in urma cu ceva timp faceau furori la Cetatea...
    Am aflat intre timp despre cine era vorba... Ionel Celpan si Cristian Cojenel.
    Cei doi au insa contract cu Cetatea pana in vara lui 2010... si nu se pune problema plecarii lor. Sunt la antrenamente pe Areni.

  9. #177
    manager Chido's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    261
    Reputatie
    1
    Amicale:

    27 iulie – Gura Humorului
    Cetatea Suceava – Rapid CFR Suceava 1 – 0

    28 iulie – Targu Neamt
    Cetatea Suceava – Cetatea Targu Neamt 4 – 6

    4 iulie – Siret
    Cetatea Suceava – Rapid CFR Suceava 6 – 2

    9 iulie – Bacău
    Cetatea Suceava – Aerostar Bacău 2 – 0

    11 iulie – Gura Humorului
    Cetatea Suceava – FC Panciu 1 – 2

    15 iulie – Câmpulung Moldovenesc
    Cetatea Suceava – Steaua II Bucuresti 1 – 2

    17 iulie – Suceava
    Cetatea Suceava – Politehnica Iasi 1 – 2

    22 iulie – Vatra Dornei
    Cetatea Suceava – Dorna Vatra Dornei 1 – 0

  10. #178
    manager Chido's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    261
    Reputatie
    1

    Bilant amicale: 13 7 1 5 31-18

    27 iulie – Gura Humorului
    Cetatea Suceava – Rapid CFR Suceava 1 – 0
    Homneac

    28 iulie – Târgu Neamț
    Cetatea Suceava – Cetatea Târgu Neamț 4 – 6
    autogol
    Colban
    Homneac
    Streinu

    4 iulie – Siret
    Cetatea Suceava – Rapid CFR Suceava 6 – 2
    Dragan
    Gurita
    Celpan
    Colban
    Galearschi
    Moldovan

    9 iulie – Bacău
    Cetatea Suceava – Aerostar Bacău 2 – 0
    autogol
    Colban

    11 iulie – Gura Humorului
    Cetatea Suceava – FC Panciu 1 – 2
    Gurita

    15 iulie – Câmpulung Moldovenesc
    Cetatea Suceava – Steaua II București 1 – 2
    Gurita

    17 iulie – Suceava
    Cetatea Suceava – Politehnica Iași 1 – 2
    Celpan

    22 iulie - Vatra Dornei
    Cetatea Suceava – Dorna Vatra Dornei 1 – 0
    Stanescu

    29 iulie- Gura Humorului
    Cetatea Suceava – CS Gura Humorului 1 – 0
    Celpan

    31 iulie- Suceava
    Cetatea Suceava – CSM Ploiesti 1 – 2
    Colban

    2 august- Piatra Neamt
    Cetatea Suceava – Ceahlaul Piatra Neamt 1 – 1
    Streinu

    6 august- Pascani
    Cetatea Suceava – CFR Pascani 3 – 0
    Dragan
    Dragan
    Colban

    9 august- Suceava
    Cetatea Suceava – CFR Pascani 8 – 1
    Buhusi
    Celpan
    Stiubei
    Colban
    Colban
    Cotolan
    Celpan
    Homneac

  11. #179
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Iata lotul echipei lui Florin Cristescu in acest sezon:
    Nr. Poziție Jucător
    12 P Viorel Gheorghe
    85* P Andrei Rohețki
    88 P Mihai Luca
    2 F Bogdan Cotolan
    3 F Constantin Ungureanu
    4 F Claudiu Streinu
    15 F Dorel Bernard
    18 F Irinel Ionescu
    20 F Simion Zaharie
    26 F Marian Nicolau
    8 M Marius Onciu
    9 M Mugur Bolohan
    10 M Ionel Celpan
    Nr. Poziție Jucător
    13 M Cristian Cojenel
    14 M Alexandru Moldovan
    16 M Ionut Pavel
    17 M Aron Martin
    19 M Vlad Stanescu
    21 M Mircea Negru
    22 M Alexandru Buhusi
    23 M Andrei Duman
    7 A Vespazian Colban
    11 A Mihai Gurita
    24 A Tudor Homneac
    28 A Milorad Bukvic
    29 A Bogdan Stiubei
    Au sucevenii vreo sansa la promovare?

  12. #180
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ceatatea Suceava vor intalni in etapa a 8-a pe teren propriu echipa lui Vivi Rachita, CSM Ploiesti. Sucevenii ocupa momentan locul 9, cu 9 puncte. Misiune grea, deoarece Ploiestiul nu a pierdut decat un meci in acest sezon.

  13. #181
    incepator
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    so bataia pe care a luato arbitru. Oricum a fost japca pe fata! Merita aceasta bataie.

  14. #182
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Cetatea Suceava termina turul pe locul 16 (ultimul) cu doar 8 puncte, iar in etapa urmatoare, pe 28 februarie va intalni in deplasare pe cealalta echipa retrogradabila, FCM Bacau.

  15. #183
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    "Este o onoare pentru mine să antrenez Cetatea!”
    Ovidiu Murariu, principal la Suceava!

    Proaspătul technician al sucevenilor este Ovidiu Murariu, care deja și-a stabilit primul obiectiv al grupării, acela de a nu retrograda în cea de –a treia ligă.

    “Vreau să mulțumesc conducerii clubului pentru șansa acordată. Împreună cu noii mei colegi sper să reușim să ducem la îndeplinire obiectivul propus. Vor fi 6 luni grele. Cursa contra cronometru a început încă de astăzi. Împreună cu tot colectivul de la acest club trebuie să depunem toate eforturile pentru a rămâne în cel de-al doilea eșalon fotbalistic al țării", a declarat Ovidiu Murariu după ședința din această dimineață.
    http://www.liga2.ro/seria-1/ovidiu-m...uceava-3656600
    Ce credeti, va reusi noul antrenor sa salveze Cetatea de la retrogradare?

  16. #184
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    TRATATIVE
    Suceava vrea jucători de la Rapid!

    Președintele Sucevei, Dumitru Moldovan a anunțat recent că Cetatea i-ar putea transfera în această iarnă pe Florin Apetri, Marius Romaniuc și Alex Brânză, de la Rapid CFR Suceava. Antrenorul principal al echipei de Liga a III-a, Bogdan Tudoreanu dezvăluie însă că mai sunt și alți fotbaliști de la gruparea alb-vișinie care au stârnit interesul Cetății.



    „Am aflat că antrenorul Ovidiu Murariu i-a mai contact și pe Claudiu Sevaciuc (foto), Cătălin Stamate și Constantin Colban”, a declarat Tudoreanu, care a mai spus că nu se poate opune transferurilor:

    „Nu putem să ne punem în calea carierei lor. Unii dintre ei sunt fotbaliști talentați, care merită să joace la un nivel superior. Până acum însă, nu ne-a contactat nimeni din conducerea Cetății ca să discutăm pe marginea acestei probleme. Noi am dori ca această situație să fie soluționată cât mai repede, pentru a ști pe jucători ne bazăm pentru partea a doua a sezonului”.
    http://www.liga2.ro/seria-1/suceava-...-rapid-3668339

  17. #185
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    OPTIMIST
    Murariu: "Suceava se salvează"

    Chiar dacă Cetatea se află deja la o distanță de 5 puncte de locul 14, primul neretrogradabil, Ovidiu Murariu este de părere că gruparea pe care o antrenează poate reveni în pluton după disputarea meciurilor din runda următoare.

    „În primul rând, noi trebuie să facem totul pentru a câștiga confruntarea de pe teren propriu cu Sportul Studențesc, pentru că principalele noastre contracandidate în lupta evitarea retrogradării au meciuri foarte grele în etapa de sâmbătă. Știința joacă acasă cu Delta Tulcea, o formație incomodă, care se află bine plasată în lupta pentru promovare, în vreme ce FCM Bacău se deplasează la Giurgiu. Ori Dunărea este o formație redutabilă, care nu-și permite să piardă două meciuri la rând. Oricum, vă asigur că lupta pentru evitarea retrogradării e departe de a se fi încheiat”, a declarat tehnicianul sucevean.
    http://www.liga2.ro/seria-1/murariu-...lveaza-4011699
    Ce credeti, va reusi Suceava sa se salveze intr-un final de la retrogradare?

  18. #186
    manager Chido's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    261
    Reputatie
    1

    Nici el nu crede ce spune...

  19. #187
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Pe locul 16 cu 11 puncte, Cetatea se zvarcoleste degeaba, nu va reusi nici macar sa indeplineasca baremul pentru retrogradare. Sa vedem daca nu se va desfiinta. In urmatoarea etapa intalneste in deplasare pe FC Snagov.

  20. #188
    manager Chido's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    261
    Reputatie
    1

    Daca era sa se desfiinteze ceva la Suceava, se desfiinta inainte de startul returului...

  21. #189
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ioan Radu revine la Suceava după trei ani
    EXCLUSIV: Ioan Radu principal la Cetatea Suceava!

    Ultima înfrângere a moldovenilor în fața echipei Dinamo II i-a fost fatală antrenorului Ovidiu Murariu. Situația suceavenilor, care au coborât din nou pe ultimul loc retrogradabil, cu un punct mai puțin decât Știința Bacău, l-a determinat pe primarul Ion Lungu să ia decizia de a-l numi antrenor principal pe Ioan Radu. Acesta revine astfel la cârma echipei din fosta Cetate de Scaun a Moldovei.

    „Am hotărât că echipa are nevoie de experiența lui Ioan Radu, antrenorul sub comanda căruia Cetatea a avut cele mai bune rezultate. Radu va rămâne la conducerea tehnică a echipei indiferent dacă vom reuși sau nu salvarea de la retrogradare. Are tot creditul meu pentru a construi o echipă nouă, competitivă”, a declarat edilul Sucevei.

    Ioan Radu spune că acceptat conducerea tehnică a Cetății în momentul în care primarul Ion Lungu l-a asigurat că activitatea fotbalistică la Suceava va continua indiferent de clasarea echipei la finalul acestui sezon.

    „Nu cred că i-ar fi convenit nimănui să vină numai pentru a primi bobârnacele de la final. Eu mi-am mai făcut o dată datoria față de echipă și cred că pot să scot echipa la liman și acum. Trebuie să ne jucăm șansa până la capăt iar pentru asta e nevoie să abordăm toate meciurile cu gândul la salvarea de la retrogradare. Nu mă aștept să am o misiune ușoară, însă s-a ajuns într-un punct în care nu mai e nimic de pierdut”, a declarat noul antrenor principal al Cetății Suceava, Ioan Radu.
    http://www.liga2.ro/seria-1/campiona...uceava-4242251

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •