Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 202

Thread: Intrebari si contestatii

  1. #64
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    in caz ca responsabilul e in concediu, ajutati-l dragi colegi moderatori. Nu-l parasiti la nevoie


    p.s. dar sa mor yo de nu ma apuc si le calculez yo

  2. #65
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    cristinutsa sarmak 6 puncte

    corrado* ny_giants05 5 puncte

    cry dan-11 fatfrumos oionut petrut pustoai-k rain-man1973 silv3r_galati 4 puncte

    adrianduluman blueenergy cyber_goool dakkar florian ioana20 iulian pinky razvan141 sebyo tacitus triphat 3 puncte

    anka don_denver iesheanul precisa 2 puncte

    p.s. sunt numai primele 2 pagini. Nu continui ca sunt altii responsabili cu asta

  3. #66
    senior
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    L.A. baby
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    Vrem clasamentele!!! Trineo eu am 4 etapa asta!
    Haide Gloria!!!

  4. #67
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    am facut numai pt primele 2 pagini

  5. #68
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Pana vineri voi scrie aici clasamentul pentru etapa a cincea.

    Deocamdata , primele 5 pagini :

    onci66 , dyuletz ----------- 6

    cyber goool , NYgiants05 , Eddysteaua , Adrianduluman , precisa , naxos , petrut , dan-11 , blue energy , utilizator , intermezzo , stefany , comando azzurra , tim1973 , Mischumacher ----------------------------------5

    oionut , don_denver , marcos , ioana20 , rainman1973 , STEAUA - Mania , Iesheanul , Ultras , Florian , Bobocosta , cry , profetu , cainele , micutzu-11 , canadilauri , horus , popa-augustin , dani-c , catina , tchibos , serinho ,broscutza , xnntavy , kykez , cipricy , giovanniBV , t.b. , mm@rian , 4 star ------------------------4

    seby0 , triphat , silv3rgalati , razvan141 , iulian , tacitus , fat frumos , mio51 , pinky , mybogdan , vlad1607 , marcel , ioanna82 , gabytotti2000 , faristu , ebache_biz , caesarmaximus , TNT, mikebibby , florinm , alamar -----------------------3

    dakkar , corrado* , pustoai-K ----------------------------2

    danok -------1

    surpriza ------0

  6. #69
    senior TNT's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    162
    Reputatie
    1

    Angry

    Sun, eu zic ca sunt mai mult de trei puncte , parerea mea

  7. #70
    senior TNT's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    FCM Bacau - Poli Iasi 1
    Steaua - Dinamo 1
    Rapid - Pandurii Tg. Jiu 1 OK
    Gloria - Otelul X OK
    CFR Cluj - Poli Timisoara 2
    Sportul - FC National 2 OK
    Jiul - FC Arges 2 OK
    Farul - FC Vaslui 1 OK


    SUN , cred ca sunt 5 puncte in loc de 3
    ori tu poate nu te refereai la etapa 6 ???

  8. #71
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun
    Pana vineri voi scrie aici clasamentul pentru etapa a cincea.
    TNT , no offense , eu fac aici munca caritabila si tu te iei de mine ?

    Scrie clar etapa a cincea

  9. #72
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    klingon , clasamentul tau e perfect , programul e fara greseala. Totusi , niste incepatori , cei care pun pronosticuri x2 sau 1x au punctajul gresit .

    ex: gabytotti2000 are doar 3 puncte , la tine figureaza cu 4 ( pentru ca , la Arges - Sportul pronosticul lui gabytotti de x2 a fost luat bun , desi pronosticurile la concurs trebuie sa fie SOLISTE ).

    am verificat de mana primele 8 pagini , sunt perfecte ; cu exceptia de mai sus.
    Last edited by sun; 22nd September 2005 at 18:14.

  10. #73
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Merci pentru feedback, Soare!

    Chiar fara sa verific iti pot spune ca ai dreptate, stiind cum merge softul. Greseala e foarte usor de corectat. Mai sunt unii care pun pronosticuri ca 1-0 sau 1-2 in loc de 1, x, 2, altii scriu "SS" in loc de "Sportul Studentesc" sau "frana gruia" in loc de "CFR Cluj", sau "fulgerul bragadiru" in loc de "Poli Timisoara" si cine stie ce mai zace in imaginatia romanului... Exceptiile pe care le-am vazut le-am inclus in program, iar cele care mi-au scapat ma astept sa apara pe aici sub forma de reclamatii.

  11. #74
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Dupa corectarea erorii semnalate de sun, programul ignora meciurile la care apar pronosticuri multiple de genul 1x, x2, etc.

    Ca urmare, in etapa a 5-a:
    enache biz trece de la 4 puncte la 3 puncte
    gaby_totti2000 trece de la 4 puncte la 3 puncte

    In etapa a 6-a:
    tu26dor trece de la 3 puncte la 2 puncte
    CRISTIB trece de la 4 puncte la 2 puncte
    scorpion35 trece de la 5 puncte la 4 puncte

    Participantii de mai sus sunt rugati sa nu mai foloseasca pronosticuri multiple.

    De asemenea, cosmic trece de la 2 puncte la 3 puncte in etapa a 6-a, dupa ce am introdus "Otelu" ca o denumire valida pentru Otelul Galati.

    Corecturile acestea se reflecta si in clasamentele generale dupa etapele 5 si 6. Din pacate nu pot edita direct mesajele respective.

  12. #75
    stelist adrianduluman's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Navodari (Constanta)
    Posts
    109
    Reputatie
    1
    Si inca o greseala ... Daca unii participantii au aceleasi numar de puncte clasamentul la acele puncte se face in ordine alfabetica (de la A la Z) nu de la Z la A cum ai pus tu asa ca eu de pe locul 35 ar trebui sa trec pe locul 22

  13. #76
    senior
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    L.A. baby
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    Klingon respect ajutorul tau dar niste mici probleme:
    La clasementul de etape, pt. etapa 5 intradevar am 6 rezultate corecte dar la clasamentul general n-ai mai adaugat cele 6 rezultate cu care as fii avut 17 pronosticuri corecte dupa 5 etape.
    Aceeasi problema si la etapa 6: din nou ai numarat corect 4 pronosticuri corecte dar care nu au mai fost adaugate la clasamentul general. Deci am ramas cu acelasi numar de pronosticuri corecte care le-am avut dupa 4 etape. Per total ar trebui sa am 21 de pronosticuri corecte. Sper sa poti remedia situatia cu programul tau. Mersi mult.
    Haide Gloria!!!

  14. #77
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    @adrianduluman: cred ca voi remedia sortarea alfabetica a celor cu punctaje egale. Desi, daca ne gandim bine, este un crieriu complet arbitrar de sortare, care ii favorizeaza pe unii. Totusi ajuta lumea sa-si gaseasca userul mai repede.

    @BOGGIECOOL: userul tau nu apare in clasamentul general dupa etapa a 4-a postat de Echar (de fapt nu apare nici in clasamentul de etapa). Acolo apare un "boggicool" (fara "e"). Banuiesc ca esti tu, dar programul meu n-avea de unde sa stie, de aceea pierdeai punctele acumulate in primele 4 etape. Acum am corectat copia de pe harddiscul meu a clasamentului lui Echar si s-a rezolvat.

    Urmeaza o repostare a clasamentelor, cu ultimele corecturi din program.

  15. #78
    senior
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    L.A. baby
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    Da, boggicool eram eu BOGGIECOOL, mersi pt. ca ai observat, o sa-l anunt si pe Echar dupa ce posteaza clasamentele oficial. Mersi mult pt. efort si timp. Spor la treaba.
    Haide Gloria!!!

  16. #79
    senior
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    L.A. baby
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    Klingon, se pare ca Vadim cauta moderator pt. concurs, uita-te la pagina de Pronosticuri Divizia A, poate te oferi tu, si asa devin clasamentele oficiale
    Haide Gloria!!!

  17. #80
    stelist adrianduluman's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Navodari (Constanta)
    Posts
    109
    Reputatie
    1
    Clasamentul pe etape ar fi mai bine sa il treci

    De exemplu:
    8 puncte : userele A B C ... Z
    7 puncte: userele G H I si tot asa ...

    E mai bine sa fie unul dupa altul decat unul sub altul ... Ocupa mai putin si loc si se vede mai bine unde te afli

  18. #81
    senior TNT's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    162
    Reputatie
    1

    scuze SUN, pentru etapa 5

    Quote Originally Posted by sun
    TNT , no offense , eu fac aici munca caritabila si tu te iei de mine ?

    Scrie clar etapa a cincea

    Scuze SUN, pt etapa 5 !

  19. #82
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Recomandari

    @BOGGIECOOL, tu26dor: este preferabil sa puneti macar un spatiu intre pronostic si numele echipei. De exemplu "Dinamo - Rapid X" in loc de "Dinamo - RapidX".

    @Emil_Calinescu: ai intrebat cum e cu pronosticurile duble. Dupa cum spune si regulamentul, ele nu sunt permise. Din cate am vazut, Ehcar lua in considerare numai primul pronostic, adica 1 daca pui 1X, X daca pui X2, etc. La fel face si programul meu. Deci al doilea pronostic il pui degeaba, este ignorat. Mai bine nu-l pui deloc. Valabil si pentru tu26dor si laura_adina.

  20. #83
    incepator steaua86's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    13
    Reputatie
    1

    Angry

    Quote Originally Posted by Ehcar
    Aici puteti pune intrebari legate de functionarea concursului.
    Tot aici depuneti eventualele contestatii!
    Bafta tuturor!
    Clasamentul general este gresit!Conform calasamentelor de etapa eu am obtinut 25 puncte.In cel general figurez cu 19 puncte.
    NICIODATA oLTEAN!

  21. #84
    caine rosu old lord's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    vad ca titlul topicului se chema Intrebari si contestatii
    am vazut ca aveti 492 de inscrisi in concurs, unii cu punctaje foarte mici, de aici poate ca unii vor vrea sa se retraga din concurs si astfel va vor scuti de ceva treaba cu intocmirea clasamentului
    va recomand schimbarea titlului topicului in comentarii cu privire la concursul de pronosticuri sau sa faceti un topic separat pentru retrageri
    de asemenea se poate introduce anumite reguli
    de exemplu inscrierea se face pana in etapa a 3 a
    la 3 etape de absenta concurentul sa fie dat afara din concurs
    [COLOR="Blue"][FONT="Times New Roman"][SIZE="2"]Cred ca unul din cele mai mari riscuri in viata este sa nu ai niciodata curajul sa risti.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

  22. 27th September 2005, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •