Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 68

Thread: Comentarii , intrebari , contestatii la "Concursul de Pariuri "

  1. #1
    in free space cyber_goool's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    475
    Reputatie
    1

    Comentarii , intrebari , contestatii la "Concursul de Pariuri "

    Este o incercare de concurs cu scopul de a incerca o metoda mai "eficienta " de castig (propusa de cineva, si de care eu inca nu m-am lamurit cat de buna e). Concursul cred ca ar fi bun si pt. cineva care vrea sa se apuce de pariat: sa-si testeze eficienta, daca castiga sau nu.

    Deci regulile jocului la care m-am gandit (si care pot fi inbunatatite bineinteles):
    - se fac bilete "virtuale" (adica fara bani, folosind oferta) de www.gamebookers.com
    - fiecare participant are dreptul la 7 bilete pe saptamana (deocamdata) oricand (adica poate sa le faca pe toate intr-o zi: sambata de ex.)
    - nr. de meciuri pe bilet maxim este de 20, minim 1
    - cota minima pt. un meci este de 1.08 (iar optional cota minima a unui bilet, adica a tuturor meciurilor (inmultite) de pe bilet sa fie 2.0 pt. a face mai palpitant concursul)
    - biletul trebuie pus cu 10 ore inainte de inceperea primului meci de pe bilet (ca sa poata fi verificat)
    - biletul este castigator doar daca au iesit toate meciurile de pe bilet, altfel este pierzator
    - punctajul se acorda dupa urmatorul criteriu: cate 1 punct pt. fiecare meci de pe biletul castigator + parte intreaga din cota biletului castigator pana in cota 10*. Exemplu: daca am un bilet castigator cu 5 meciuri pe el si cu o cota de 2.6 atunci punctajul va fi: 5 (meciuri) + 2 (cota) = 7 puncte ( [2.6]=2 ).
    - punctaj auxiliar "pozitiv": cine reuseste sa castige 5 bilete la rand primeste 20 de puncte in plus. Pt. 10 bilete 50 de puncte, pt. 20 - 150 puncte etc (atat deocamdata ca ajungem in sfera irealului ).
    - punctaj auxiliar "negativ": cine pierde la rand 2 bilete i se scad 3 puncte, 3 bilete - 6 puncte, 4 - 12 puncte, 5 - 24 puncte, 6... (unii n-ar trebui sa joace la pariuri, prietenii stiu de ce... )

    *Nota: am zis cota maxima 10 pt. a nu apare bilete fanteziste, cu cote de 1000 si ceva in incercarea de a face multe puncte. Ce este peste 10 va primi tot 10 puncte.

    Avantaje:
    - e un bun training
    - daca merge treaba, biletele se pot pune in practica
    - pe viitor s-ar putea sa apara si premii

    Am facut destul de complicat concursul pt. al face mai palpitant si nu numai. Cred ca se poate face si mai complicat sau nu, sau se poate adapta dupa necesitati. Asa ca daca vi se pare interesant sau aveti alte sugestii puteti sa le ziceti.
    Totusi ideea concursului e simpla: se fac bilete ca sa castigi. Ar trebui sa fie minim 3 participanti pt. a incepe. 1 sunt eu, mai trebuie 2. Cineva vrea sa se anunte aici.
    knowing you can be free

    nu-i lasati pe Vadimi sa-si dea in petic

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Perfect de acord , insa te ocupi tu de numaratoare ...

  3. #3
    al' batran Moshu's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    U.E
    Posts
    2,857
    Reputatie
    1
    same here....good ideea

  4. #4
    in free space cyber_goool's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    475
    Reputatie
    1
    Ma ocup. Si sper sa nu apara probleme. Oricum prima saptamana e de test.

    Ok, suntem 3 deja . Deci de luni fac un thread special de concurs... Sau sa fac de astazi?

    Cine mai vrea se poate inscrie (aici) si pe parcurs.
    Last edited by cyber_goool; 24th July 2005 at 16:23. Reason: mi-ai luat-o inainte :D
    knowing you can be free

    nu-i lasati pe Vadimi sa-si dea in petic

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    hehe

    Haide`ti in primul rand sa facem o lista a celor care participa ... (inscrierea e libera).

    1) Paul
    ...

    Cine vrea se adauga pe lista ...aici

  6. #6
    al' batran Moshu's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    U.E
    Posts
    2,857
    Reputatie
    1
    2) HotIce

    ...

  7. #7
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    subscriu deci 3. tchibos

  8. #8
    sport legend Expertul's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    690
    Reputatie
    1
    E o idee pozitiva, I'm here too.
    Indecizia este hotul tuturor oportunitatilor

  9. #9
    sport legend tanita's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    5.tanita
    GT

  10. #10
    junior Djibril's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    92
    Reputatie
    1
    m-am bagat si yo in concurs ca sa fiu No. 1
    Pentru noi sunteti niste [COLOR=Red]O[/COLOR][COLOR=Blue]I[/COLOR]

  11. #11
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    6.ady51a

  12. #12
    manager
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    277
    Reputatie
    1
    7 marius135

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    1) Paul
    2)HotIce
    3)tchibos
    4) Expertul
    5)tanita
    6)Djibril
    7)ady51a
    8)marius135

  14. #14
    sport legend Expertul's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Montreal
    Posts
    690
    Reputatie
    1

    Propunere

    Parerea mea este ca intr-un concurs nu ar trebui sa existe chestii optionale, iar cota 2 ar trebui sa fie obligatorie (sau propuneti o alta cota "decenta"). E mai bine sa fie putin mai dificil, iar faptul ca am lua 2 cote de 1.08 si 1.10 nu prea i-ar ajuta pe cei care pariaza la Astra sau alte agentii care practica impozitul.
    Deci ce ziceti ? Eu am sa incep cu cota de cel putin 2.
    Indecizia este hotul tuturor oportunitatilor

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    9) Jesse_James

  16. #16
    in free space cyber_goool's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    475
    Reputatie
    1
    si eu, si eu 10) cyber_goool

    @Expertul: 1. Cu privire la cotele de 1.08 eu zic ca din moment ce apar in ofertele de la Astra, Stanleybet etc isi au si ele rostul. Cu vreo 7-8 meciuri bine alese si bani mai multi se poate castiga. Ideea (din concurs) era sa nu se alerge dupa cote mari; daca insa mai considera si altii ca e totusi prea mica, sa spuneti sa o schimbam.
    In legatura cu cota 2, gata nu mai e optionala, de-acum regula e obligatorie (am zis optional ca sa nu li se para unora concursul prea greu; vedem dupa saptamana asta cat de greu e... )

    2.Ba ma supar pt.ca asa iese debandada. Nu stiu de unde ai luat meciurile alea ca in oferta gamebookers nu exista. Eu am zis sa faca toata lumea biletele de pe gamebookers pt. ca exista diferenta intre cote la agentii. Unul din 2 meciuri poate face cota, iar altuia poate nu-i ajung nici 3...
    In plus am zis ca biletele sa fie facute cu 10 ore inainte de inceperea primului meci de pe bilet. Si asta cred ca este cea mai greu de indeplinit regula, mai ales la tenis unde ofertele sunt doar de cateva ore. Eu zic ca regula nu trebuie batuta in cuie, insa ar trebui sa vada si ceilalti ca exista meciul respectiv, sau ca nu a fost trecuta cota gresit. Cred ca mai ales acum la inceput nu vor fi probleme de genul asta.
    Din dorinta de al face cat mai bine, concursul a devenit cam complicat (si nici n-a inceput inca ), daca aveti alta sugestie va rog sa o ziceti.
    Expert sper ca tu sa nu te superi, eu zic ca o sa fie suficiente meciuri saptamana asta, incep si nemtii...
    knowing you can be free

    nu-i lasati pe Vadimi sa-si dea in petic

  17. #17
    al' batran Moshu's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    U.E
    Posts
    2,857
    Reputatie
    1
    auzi....dar bun trebuie sa punem 7 bilete/saptamana...trebuie neaparat 1 bilet zilnic sau de ex. luni nu pun, dar pun marti 2(normal k bilete nu vor contine meciuri asemanatoare)?

  18. #18
    in free space cyber_goool's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by HotIce
    auzi....dar bun trebuie sa punem 7 bilete/saptamana...trebuie neaparat 1 bilet zilnic sau de ex. luni nu pun, dar pun marti 2(normal k bilete nu vor contine meciuri asemanatoare)?
    Quote Originally Posted by cyber_goool
    - fiecare participant are dreptul la 7 bilete pe saptamana (deocamdata) oricand (adica poate sa le faca pe toate intr-o zi: sambata de ex.)
    Am zis eu ca l-am facut prea complicat (explicatii prea lungi )
    @HotIce exact asta am spus: ca nu conteaza cand le faci, poti sa le faci pe toate intr-o singura zi, sau poti sa faci si un singur bilet pe toata saptamana daca crezi ca poti sa castigi doar cu el (pt. ca exista si riscul sa pierzi puncte...)
    knowing you can be free

    nu-i lasati pe Vadimi sa-si dea in petic

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    fratilor ... ii dam drumul ...

    Paul - bilet 1 - Saptamana 1 - l`am jucat si in realitate !

    Ferrero J.C. v Nieminen J. 1 1,36
    Ulihrach B. v Moya C. 2 1,12
    Real Madrid v Tokyo Verdi 1 1,40

    Miza finala : 2,40

    --------------
    rog toti participantii sa`si expuna clar biletul printr`un post , cu titlul de forma : Nick_Biletnr.X_Saptamana_yy

    Adik Paul - Bilet1 - Saptamana 30

    Multumesc !

  20. #20
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    10.the Shadow

  21. 25th July 2005, 12:38
    Reason
    dublu

  22. #21
    in free space cyber_goool's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    475
    Reputatie
    1
    Paul ultimul tau bilet nu e corect (cote prea mici). In plus ai un meci de doua ori: asta am considerat-o ca o regula implicita: sa nu fie un meci de doua ori pe acelasi bilet, sau poate e o greseala. Corecteaza-l sau sterge-l (ca tu ai cum )
    Cred ca urmeaza o noua regula (sper ca ultima )
    knowing you can be free

    nu-i lasati pe Vadimi sa-si dea in petic

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •