Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 127 to 147 of 220

Thread: CATALIN HILDAN-unicul capitan

  1. #127
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    8 ani....ce repede a trecut timpul!

  2. #128
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Ruga mamei pentru suporteri
    Mama „unicului capitan” roaga suporterii sa se potoleasca!
    Victoria Hildan, mama lui Catalin cel mare, are o mare rugaminte la adresa suporterilor dinamovisti: „Vad mereu la televizor peluza cu numele baiatului meu si pling de fiecare data. Nu numai de dorul lui... Doamne, tare dor imi e de el!... Dar si de ce vad ca se intimpla acolo. Mai mama, mai copii, Catalin n-a fost niciodata violent, n-a fost rau, daca v-ati unit sub numele lui fiti ca el, muriti pentru Dinamo, dar nu fiti violenti, nu va mai bateti, ca faceti rau echipei si pentru el echipa insemna totul. Si echipa o sa joace mai bine si o sa se umple stadionul si atunci si Catalin o sa fie fericit acolo sus, in cer. Zau, mai copii!”.

  3. #129
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    Te vom iubi mereu !!!

    Quote Originally Posted by leodacin View Post

    Ruga mamei pentru suporteri

    Mama „unicului capitan” roaga suporterii sa se potoleasca!
    Victoria Hildan, mama lui Catalin cel mare, are o mare rugaminte la adresa suporterilor dinamovisti: „Vad mereu la televizor peluza cu numele baiatului meu si pling de fiecare data. Nu numai de dorul lui... Doamne, tare dor imi e de el!... Dar si de ce vad ca se intimpla acolo. Mai mama, mai copii, Catalin n-a fost niciodata violent, n-a fost rau, daca v-ati unit sub numele lui fiti ca el, muriti pentru Dinamo, dar nu fiti violenti, nu va mai bateti, ca faceti rau echipei si pentru el echipa insemna totul. Si echipa o sa joace mai bine si o sa se umple stadionul si atunci si Catalin o sa fie fericit acolo sus, in cer. Zau, mai copii!”.
    super tare articolul de pe DM ...


    Unicul Capitan este Catalin Hildan !!!
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  4. #130
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    și nouă ne e dor de el ...
    mai ales când îi vedem păștia cum joacă cu Elfsborg și Nijmegen ...

    CĂTĂLIN HÎLDAN - UNICUL CĂPITAN
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #131
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    CATALINE, iarta-ne ca te dezamagim....din nou! Tu ti-ai dat viata pt DINAMO, iar ei isi bat joc de dragostea ta cea mai mare. Iarta-ne CATALINE ca noi, suporterii nu putem sa ii ajutam pe cei care imbraca pe nedrept acest tricou sfant.
    CATALINE, NE E DOR DE TINE, DE RAUTATEA TA, DE DEVOTAMENTUL TAU, DE DRAGOSTEA TA IMENSA PENTRU DINAMO!
    IARTA-NE CATALINE, SI TE RUGAM....AJUTA-NE!!!!
    Asa si?

  6. #132
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Numai dragostea noastra pentru CATALIN HILDAN este mai mare decat durerea trecerii lui in nefiinta.
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  7. #133
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Catalin Hildan s-a nascut pt a fi iubit de cei care l-au cunoscut si a murit pt ce a iubit mai mult , pentru DINAMO .
    A fost un Zatopek al fotbalului, un jucator a carui alergare chinuita a marcat constiinta suporterului dinamovist . Fanii il adora si astazi si o vor face cu siguranta multi ani de acum inainte . In aceasta tara in care totul se ia in gluma , e o recompensa neasteptata sa fii iubit si dupa moarte pt seriozitatea si spiritul de sacrificiu .
    Daca ar fi trait Catalin Hildan, DINAMO ar fi aratat altfel acum .

  8. #134
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    France,Cote d'Azur !
    Posts
    5
    Reputatie
    0
    Te vom iubi mereu CAPITANE ! UNICUL CAPITAN este CATALIN HiLDAN !
    Last edited by leodacin; 4th October 2008 at 15:28. Reason: se scrie Hildan , nu HALDAN

  9. #135
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0

  10. #136
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0

    Exclamation

    Va avertizez in modul cel mai serios cu putinta , nu faceti trolling si bascalie !!!!!!!!!!!!!!!

  11. #137
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Nu te vom uita niciodata!
    TE VOM IUBI MEREU!
    Asa si?

  12. #138
    ^ Black_Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    3,429
    Reputatie
    1
    8 ani fără căpitan !

    Dumnezeu să-l odihnească !

    Păziți acest thread de alți nesimțiți...nu mai cenzurați cainii . Dacă nici acasă nu se poate scrie liber...să ni se spună si nu vom mai intra nici aici !
    “Eu mi-am [U][COLOR="Red"]riscat libertatea[/COLOR][/U] pentru Steaua, dar acum dacă o fac, [I]nu mă mai prind ei în viața lor[/I], fac totul ca la serviciul de spionaj.[B]Suporterii nu știu câți bani m-a costat pe mine, [U][COLOR="Blue"]m-a costat mulți bani ca să fie Steaua campioană, milioane![/COLOR][/U] [/B]" ...autodenunțul [B]stelistului suprem [/B] din 04.03.2009

  13. #139
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    sa-i fie tarana usoara .

  14. #140
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-L ierte !

  15. #141
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Of! ce repede se scurge timpul... 8 ani fara tine...
    Dumnezeu sa-L ierte....
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  16. #142
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    O zi ploioasa si trista ca si ziua in care a parasit terenul pentru taramul celor fara de prihana. Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Cataline, nu vei fi uitat niciodata!

  17. #143
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    1.000 pentru Cătălin Hîldan
    8 ani fără Unicul Căpitan
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  18. #144
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Rednic: "Probabil si Catalin e suparat pe noi"


    La finalul partidei cu Farul, Mircea Rednic , care a urmarit partida din tribuna, fiind suspendat, a declarat: "A fost greu in tribuna, e mult mai bine si mai usor pe banca. Bine ca erau geamuri si nu s-au auzit tipetele mele, ca am tipat si de acolo. Bine ar fi fost sa fi dat si golul doi ca sa stau mai linistit la final. E foarte mare tristetea dupa meciul cu NEC...Acest succes il dedicam memoriei lui Hildan...Probabil ca si el de acolo de sus este suparat pe noi dupa esecul cu NEC.''


    Gabriel Tamas: "Eram obligati sa invingem in memoria celui care a fost Catalin Hildan dar suntem constienti ca mai avem mult de recuperat in fata suporterilor pentru a-i readuce la stadion".


    (Dinamomania)

  19. #145
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Cristi Hildan: "Suporterii dinamovisti au un suflet extraordinar

    Desigur ca sarbatorile de iarna sunt mult mai triste atunci cand cineva drag nu iti este aproape si sunt cu atat mai dureroase cand cel disparut nu mai este printre noi. Deopotriva prieteni, suporteri ai lui Dinamo si familia – mai ales familia – simt in aceste zile lipsa lui Catalin Hildan.

    Prin intermediul DinamoMania, Cristi Hildan multumeste tuturor suporterilor dinamovisti pentru ca in preajma sarbatorilor de iarna nu l-au uitat pe Catalin. Fara a dori sa isi faca public gestul, membrii PCH au trecut acum, in preajma sarbatorilor, pe la casa familiei Hildan, pentru a le mai indulci amarul.

    “In ultimele zile, baietii din galerie au venit la tata si i-au urat sarbatori fericite. Chiar acum au fost cativa pe la noi. Le multumim tuturor, mai ales tata se bucura de prezenta lor... e inca o dovada ca suporterii dinamovisti au un suflet extraordinar! Le multumim inca odata tuturor!” - ne-a declarat Cristi Hildan in urma cu cateva minute.

    (Dinamomania)

    Nu te vom uita niciodata , Catalin Hildan !
    Last edited by leodacin; 30th December 2008 at 11:56.

  20. 18th January 2009, 06:20

    Reason
    spam

  21. #146
    HardmaN HardmaN's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    273
    Reputatie
    1
    Vali Nastase: "Pe 4 a fost la ziua mea, pe 5 a murit!"


    Un destin frant mult prea devreme, cand abia incepuse să cunoască gustul succesului. Cătălin Hildan a murit la 24 de ani, iar astăzi ar fi implint 33 de ani. Lumea „dinamoviștilor”, și nu numai, nu l-a uitat! Suporteri veniți chiar și de la Cluj au vizitat in weekend familia Hildan.

    O echipă frumoasă avea Dinamo cand s-a petrecut tragedia de la Oltenița, pe 5 octombrie 2000. Trupa de atunci incepea cu Cătălin și continua cu Vali Năstase, Giani Kiriță sau Florentin Petre. Cătălin era căpitanul. „Nu-l voi uita niciodată. Nici n-aș putea să-l uit. Cătă era sufletul echipei, un băiat extraordinar și un suflet mare. Eram prieteni buni” – povestește Vali Năstase, cel care, ironia sorții, avea să ajungă căpitan la Dinamo după moartea tanărului fotbalist. „Nu pot să uit niciodată asta și chestia asta mă urmărește. Pe 4 octombrie 2000 a petrecut de ziua mea la mine acasă. Era inaintea meciului de la Oltenița. A fost o aniversare frumoasă, ca intre sportivi, fără abuzuri. A fost frumos. Tragedia a avut loc a doua zi. Pe 5 octombrie, iți dai seama ce inseamnă asta pentru mine?! Am și acum cadoul primit de la Cătă! Am primit atunci o cămașă superbă. E ca un lucru sfant pentru mine, n-am imbrăcat-o niciodată. E amintirea mea de la un bun prieten” – este povestea tristă a lui Vali Năstase in RinG.

  22. #147
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Ar fi facut 33 de ani...ce repede trece timpul!!
    Si cat de clara imi este in minte ziua aceea insorita de Octombrie in care ne-am strans la stadion sa ii aducem ultimul omagiu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •