Page 18 of 19 FirstFirst ... 816171819 LastLast
Results 358 to 378 of 380

Thread: Kiira Korpi

  1. #358

  2. #359

  3. #360
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    La stirile B1 de azi s-a spus ca Kiira este declarata cea mai frumoasa atleta din lume, iar specialitatea ei sportiva este - citez: "patinaj pe gheata". N-am retinut sursa, nici pe Net n-am gasit-o, dar ideea cu Kiira-cea mai frumoasa din lume mi-a placut. S-au aratat si 2 poze: una mai hot, si una la patinoar.
    Last edited by Tracoromana; 27th April 2011 at 08:52.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  4. #361
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Acum as vrea sa pot da si eu like la ce ai scris. Imi pare rau ca nu am prins si eu stirea. Kiira merita cu desavarsire titlul... si admiratia mea pt ca a ales sa fie sportiva si nu fotomodel, actrita etc.
    Patinaj pe gheata zici? Patinajul in afara ghetii oare cum o fi?:-D

  5. #362
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IleK View Post
    Acum as vrea sa pot da si eu like la ce ai scris. Imi pare rau ca nu am prins si eu stirea. Kiira merita cu desavarsire titlul... si admiratia mea pt ca a ales sa fie sportiva si nu fotomodel, actrita etc.
    Patinaj pe gheata zici? Patinajul in afara ghetii oare cum o fi?:-D
    Merita toata admiratia mai ales ca a ramas patinatoare chiar daca este considerata asa frumoasa, iar cu privire la patinajul in afara ghetii, probabil s-au gandit la cel pe role.

  6. #363
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  7. #364
    manager JoannaStrange's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    wild west
    Posts
    281
    Reputatie
    1
    “It is not the brains that matter most, but that which guides them -- the character, the heart, generous qualities, progressive ideas.”-F.M. Dostoievski

  8. #365
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Cat de frumoasa poate fi! Nu incetez sa ma minunez de fiecare data cand o vad. Abia ieri cand am intrat pe siteul ei am realizat ca exact de ziua ei baietelul meu a implinit 9 luni La multi ani Kiira si mult succes in noul sezon! Eu tot sper ca nu se va retrage pana nu va fi campioana europeana. Imi cam fac griji legat de retragerea ei de la Japan Open. Sper sa nu o ia pe urmele Laurei. Laura macar daca nu mai poate reveni, nu are ce sa regrete.

  9. #366
    manager JoannaStrange's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    wild west
    Posts
    281
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IleK View Post
    Cat de frumoasa poate fi! Nu incetez sa ma minunez de fiecare data cand o vad. Abia ieri cand am intrat pe siteul ei am realizat ca exact de ziua ei baietelul meu a implinit 9 luni La multi ani Kiira si mult succes in noul sezon! Eu tot sper ca nu se va retrage pana nu va fi campioana europeana. Imi cam fac griji legat de retragerea ei de la Japan Open. Sper sa nu o ia pe urmele Laurei. Laura macar daca nu mai poate reveni, nu are ce sa regrete.
    Cata dreptate ai!E o fata foarte frumoasa si foarte talentata,merita sa devina campioana europeana.Dar trebuie sa munceasca mai mult ca si FS-ul sa fie la fel de bun ca si SP-ul.Sa speram ca nu se va lasa si va avea destula ambitie si forta pentru a-si atinge scopul.
    La multi,multi ani baietelului tau!
    “It is not the brains that matter most, but that which guides them -- the character, the heart, generous qualities, progressive ideas.”-F.M. Dostoievski

  10. #367
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JoannaStrange View Post
    Cata dreptate ai!E o fata foarte frumoasa si foarte talentata,merita sa devina campioana europeana.Dar trebuie sa munceasca mai mult ca si FS-ul sa fie la fel de bun ca si SP-ul.Sa speram ca nu se va lasa si va avea destula ambitie si forta pentru a-si atinge scopul.
    La multi,multi ani baietelului tau!
    Da, asta trebuia sa mai adaug dar am zis-o in gand. As vrea sa o vad campioana europeana dar fara comentarii. Sa aiba o prestatie care sa nu lase loc de indoieli, sa fie o victorie absoluta. A fost ani buni in jurul podiumului apoi in ultimii doi ani in jurul aurului. Incerc uneori sa ma pun in locul ei, fiind aceeasi zodie, si cred ca ii lipseste ceva comun cu mine, increderea in ea. La SP o are dar in ultimii doi ani de cate ori a intrat pe gheata la FS se vedea teama pe fata ei.

    Multumesc pt urare. Seamana un pic cu ea, blond cu ochii albastri

  11. #368
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Interviu cu Kiira ( special pt Ile ) : http://web.icenetwork.com/news/artic...&vkey=ice_news
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  12. #369
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  13. #370
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Doua fete frumoase si talentate https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...51322461_n.jpg

    Si am aflat un fapt interesant: Laura se inrudeste cu eschimosii pe linie paterna ( bunicul ei e originar din orasul Eskimo), de aceea are si anumite trasaturi asiatice, total necaracteristice pt o finlandeza ( mama si sora ei sunt blonde cu ochii albastri, numai ea e singura bruneta din familie )
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  14. #371
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  15. #372
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Vesti extraordinare! In primul rand Kiira a declarat ca va mai continua sa patineze inca un sezon dupa olimpiada. Yupee! asasi trebuie avand in vedere cate sanse a pierdut datorita accidentarilor prin neparticiparea la ultimele 2 mondiale si europenele trecute. Probabil ca spera si ca ii vor creste sansele la medalii in lipsa numelor grele. Doar sanatoasa se fie, pentru ca problema de la tendonul lui Ahile care a determinat retragearea ei de la euro si mondiale inca nu a disparut cu totul.

    In al doilea rand, desi cu mare, mare intarziere mi s-a indeplinit o dorinta pe care am avut-o dintotdeauna pt Kiira si care cred ca ar fi ajutat-o sa progreseze mult. A plecat din Finlanda in SUA sa se antreneze cu Rafael Arutunian. Stiam de la The Skating Lesson, unde Ashley a mentionat-o pe Kiira spunand ce persoana minunata este, si din pozele de pe contul Kiirei de Instagram cavara aceasta se antreneaza in LA dar nu spunea cu cine. Ce aglomeratie la Arutunian! Ma bucur foarte tare si am mai sperante pt ea ca si pt Ashley. So ma bucur ca 2 fete care imi plac se antreneaza impreuna si ca le face si placere. Cred ca le este benefica aceasta alturare, pentru ca sunt diferite ca stil si temperament si au multe de invatat una de la alta. Una peste alta, sper ca Kiira sa o motiveze si pe Ashley sa nu se retraga dupa Oly ca doar e cu cativa ani buni mai mica decat ea si chiar ar fi pacat.

    Si in al treilea rand... Kiira are un iubit pe masura ei. Are o gramada de poze cu el pe Instagram si arata de revista http://instagram.com/p/cSqcS9kAXY/# De mult timp ma tot intrebam cine o sa fie norocosul. Nu prea inteleg cu ce se ocupa dar pare sa fie tot sportiv si este impreuna cu ea in LA.


    Si in al 4 lea rand, are un nou SP si isi pastreaza LP ul pe Once Upon a Time in Mexico desi eu as fi preferat sa fie invers pt ca mi-a placut mult mai pult SP ul de anul trecut, i se potrivea perfect. Dar avand in vedere problemele cucare se confrunta, ma gandesc ca ii este mai usor sa antreneze un nou SP care a fost dintotdeauna punctul ei forte decat un nou LP. SP ul va fi pe muzica celor de la Beatles, A day in a life. Deci Imaginerium a fost doar un zvon pana la urma.

    Informatiiile le-am luat de pe un alt forum de la un utilizator care pare sa fie finlandez. Da Doamne ca Rafael sa faca vraji si minuni cu Ashley, Kiira si cu Adam care daca nu face ceva sezonul asta tare mi-e ca o sa se piarda cu totul si o sa avem parte numai de Max Aron si altii ca el.

  16. #373
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Articolul din presa finlandeza: http://www.stll.fi/?x2126=3774382
    Google translate:
    press release)
    Kiira Korpi applying for the Olympic period, the momentum in the United States

    Preparing for the Olympic period was brought Kiira Korvelle with the new training patterns. Finnish skater decided to go and get fresh impetus in the United States from Lake Arrowhead, where he joined the practice in July. This is not just a summer camp, as Finland's number one skater has made the decision to stay in the back across the pond to practice throughout the coming season. Korpi is responsible for coaching in the United States, as well as Rafael Arutyunyan his valmennustiimiinsä Kanaeva of Nadia and Vera Arutyunyan. Rafael Arutyunyan and Korpi got to know each mm. Spring National Team training camp in Vierumäki, where Arutyunyan was invited as a coach.

    - This decision ripened slowly in the spring. I felt like an athlete at the time, to get that one step further I needed a radical change. At the same time I wanted to get the sparrausapua the world's best skaters who, Korpi says.

    Russian-Arutyunyanin doctrine has been preparing for more than one Olympic and World Championship medalist, such as Michelle Kwan, Mao Asada and Jeffrey Buttle. At present, the daily sparrausapua Korpi be a multi-annual rivals Ashley Wagner, who finished in the spring of fifth in the World Championships in the United States, as well as the best man belonging to the skaters Adam Rippon.

    - Co-operation with the new coach has started off well, and I am motivated to tapissaan. At the moment, bursting with enthusiasm, but I try to be wise, however, practicing and listening to my body to keep my health as good as possible.

    Lake Arrowhead training center is located at 1600m of altitude training in the mountains and has done a good skater condition on the bottom. In early September, the training center is being closed down and the Centre for skaters who are facing removal Los Angeles suburb, where the training will continue with the same team. Old Achilles ailment has not been released yet fully grasp athletes and continues to bring its own challenges everyday. Finnish, however, feel that they are already physically stronger condition than in a long time. Physics coaching and physiotherapy will take care of the Los Angeles Lakers physiotherapist, a Finnish Marko George Mountain, whose expertise is Korvella full credit.

    Kiira Korpi main objective is for the period beginning two races: Oberstdorf Olympic qualifier 27 to 29. September and the Winter Olympics in February. Finland does not yet figure-skating entertainment places in the Sochi Olympic Games and the competition in Oberstdorf is the last chance to achieve it.

    - I know that Oberissa I still have not quite finished, but the goal is to reach the Olympic venue, which I think is quite possible, although I have not yet 100 percent fit. Sochi goal is to be in top form. Other competitions this season are of secondary importance, although of course I want to do well at the Spring European Championships and the World Championships. In addition, I hope to continue my career in the Olympics yet the post-season.

    Korvella the Olympic period in his back pocket fresh short program, which he skates this year, The Beatles, composing, Jeff Beck, submit guitar version of A day in the life. In previous lyrical short programs, as compared to an action-packed and bold choreography is a Canadian Jeffrey Buttlen, the 2008 men's world champion, the handiwork. Free shows will be last year's Once upon a Time in America film music of the program.

    Although a full-time coaching co-Maaretta Siro Earth and Susanna Haarala with at this point is finished, share Korpi steady streams thanks to long-time coaches.

    - I am very grateful to the coach Maaretta Siro Earth and Susanna Haarala, with whom I did more than ten years of good cooperation. I continue to seurani Tappara Figure skaters representative of the domestic competitions.


    Am gresit la programul lung,mereu le incurc. E Once Upon a Time in America.

  17. #374
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Vesti de la Kiira acum cateva zile pe FB

    "My rehab time in Munich is finally over! It was quite hard four months and I'm so thankful to Dr. Müller-Wohlfahrt and everyone who helped me get through the persistent Achilles' tendon injury. Now I'm more motivated than ever and looking forward to continue working hard to make a strong come back next season"

    S-a recuperat bine si abia asteapta sa revina in forta sezonul urmator, hai Kiira campioana europeana

  18. #375
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adeline View Post
    Vesti de la Kiira acum cateva zile pe FB

    "My rehab time in Munich is finally over! It was quite hard four months and I'm so thankful to Dr. Müller-Wohlfahrt and everyone who helped me get through the persistent Achilles' tendon injury. Now I'm more motivated than ever and looking forward to continue working hard to make a strong come back next season"

    S-a recuperat bine si abia asteapta sa revina in forta sezonul urmator, hai Kiira campioana europeana
    Si inca o veste buna: zilele astea se afla la Toronto unde Shae-Linn Bourne ii realizeaza coregrafia pt FP pe care spera sa-l poate prezenta pana in decembrie la Nationalele Finlandei
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  19. #376
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Imi placea Shae-Linn Bourne, sper sa avem o supriza placuta si originala

  20. #377
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  21. #378
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •