Page 17 of 19 FirstFirst ... 71516171819 LastLast
Results 337 to 357 of 380

Thread: Kiira Korpi

  1. #337
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Nu-i adevarat, poti sa scrii in engleza, nu-i nevoie sa-i scrii in italiana si chiar pare a "nice girl" si sunt sigura ca-ti va da accept.
    Be optimistic!
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  2. #338
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Asa e Alin, curaj! Aveam si eu cont pe facebook, chiar ma jucam pe acolo, dar nu prea am mai intrat. Aveam si niste patinatori pe la prieteni, de fapt de aia m-am inscris
    Sa nu fiu off-topic si Kiira pare destul de simpatica si deschisa, vezi ca poate iti schimbi parerea despre ea.

  3. #339
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    De parca are ea timp sa scrie fanilor. Zilele lor sint foarte pline.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  4. #340
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    In perioada competitilor da, dar in afara lor isi fac timp.Stiu tot de pe facebook ca in vacanta de vara Valentina era mereu cand eram si eu pe facebook, chiar organiza video-chaturi. Acum cu totii avem treaba noastra, serviciul sau scoala, dar ne facem timp pentru tot felul de lucruri care aparent ni s-ar parea niste nimicuri. Acum noi nu zicem ca s-ar indragosti fata de tine ca in filme, dar sigur ati putea sa discutati sa schimbati impresii, asa cum facem si noi pe forum

  5. #341
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Ma bucur ca frumusica are fane si printre fete. Sincer, dupa ce am scis ce am scris am zis ce-oti crede, ca nu prea sunt in ale mele:-D. Mie mi-a placut de ea de cand nu prea ajungea in preajma podiumului si m-a impresionat sa vad ca e o fata ambitioasa si nu vrea sa ramana doar o patinatoare frumoasa. A avut un inceput de sezon foarte bun la grand prix si la europene cand i-a alunecat medalia printre degete. Eu cred insa ca trebuie sa munceasaca mai mult si ea a recunoscut acest lucru in interviul de dupa mondiale. Sper sa ramana cat mai mult in patinaj, cel putin la fel de mult ca Susanna.

  6. #342
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Alin, "animo" cum zic spaniolii, mie Valentina mi-a dat accept la fel si Gwendal Peizerat ( nu-mi venea sa cred cand am vazut) asa ca neaparat fa-ti si tu un cont pe facebook iar atunci cand Valentina iti va da accept sa ne zici si noua.
    Si ca nu fiu chiar total off-topic si mie Kiira mi se pare mai mult decat o patinatoare frumoasa, are ambitie si vointa si sper ca sezonul urmator sa aiba rezultate mai bune
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  7. #343
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    oana, si care mai aveti cont pe facebook, bagati linkurile sa va bag si la mine.
    eu nu-l folosesc prea des, dar intru totusi il am pe john kerr prin lista...si pe valentina. si cred ca mai am, nu prea am mai cautat sa vad care mai are cont dintre patinatori. mi-am bagat si tenismani in lista
    kiira o avea ?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  8. #344

  9. #345

  10. #346
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Daca tot nu pot sa ii vad noile programe, macar rochitele:-) http://www.kiira-korpi.net/2010/09/2...ons-for-kiira/

  11. #347
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Un nou montaj KK
    http://www.youtube.com/watch?v=BcHFkyVanP4
    she 's soooo.... , ma face sa uit cum face ea duble in loc de triple, tocmai cand zici ca e pe val, sau se da cu funduletul de gheata.

  12. #348

  13. #349
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1

  14. #350
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Kiira Korpi SP Finnish Nationals 2010
    http://www.youtube.com/watch?v=VwZK8...ature=youtu.be

  15. #351
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Kiira Korpi FS Finnish Nationals 2010
    http://www.youtube.com/watch?v=a5O7_...layer_embedded

  16. #352
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Binisor, i-a lipsit din rotatie la 3T-3T dar macar i-a iesit flipul cu ceva probleme la aterizare. Lutzul nu vrea si pace.

  17. #353
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IleK View Post
    Binisor, i-a lipsit din rotatie la 3T-3T dar macar i-a iesit flipul cu ceva probleme la aterizare. Lutzul nu vrea si pace.
    Sper ca pana la europene sa-i reuseasca toate sariturile.

  18. #354
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    Da, asa ar trebui. Nu pot sa inteleg cum a reusit sa piarda lutzul. Este primul sezon cand l-a scos din SP in favoarea 3T-3T (inainte avea 3L- 2T) si parca a uitat cum se face. Nu a avut niciodata probleme cu el. Cred ca la antrenamente s-a concentrat prea mult pe combinatia de triple. Oricum eu nu imi fac sperante ca ii vor iesi si flipul si lutzul si combinatia de triple toate in acelsi program pt ca risc sa ma imbolnavesc de inima. Sper doar ca la europene sa mai faca un pas mic inainte, adica sa se tina de combinatie ca am vazut ca e bine primita de arbitri dar sa o execute corect, si sa execute corect macar una din doua:flipul sau lutzul:-). De fapt, deja am pretentii prea mari. Dar daca nu acum, cand?

  19. #355
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Nici Caro nu executa Lutz si Flip din cauza operatiei la genunchi, asa ca va un CE fara Lutz si pe ici - pe colo cate un Flip. Sa vedem rusoaicele.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  20. #356

  21. #357
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Kiira Korpi, medaliata cu bronz la CE
    Attached Images Attached Images

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •