Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 34 of 34

Thread: Atentie la Monza!

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Csehi , spre deosebire de altii eu ma bucur ca romanii au reactionat...de fapt era datoria federatiei sa reactioneze energic! Daca au facut-o suporterii eu cred ca au dat dovada de patriotism... si nu cred ca s-a sarit calul in vreun fel , atat timp cat cea mai mare parte din presa straina ne-a dat dreptate in ceea ce-l priveste pe arbitru... Iar chestiile cu amenintarea la moarte sunt povesti inventate de individul respectiv si preluate de presa avida de scandal...

  2. #23
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Viole(n)t , cand am spus "voi" ma refeream la tine si Deep , nu la timisoreni , despre care am o parere buna si unde am si mult5i prieteni...
    Vad ca ai recitit mesajul meu in intregime ... nu te mai obosi , eu am inchis subiectul aici , am spus ce am avut de spus...
    Edmond, daca de felul nostru reactionam putin diferit nu inseamna ca suntem "buruieniile" Timisorii. Am avut si noi o parere diferita vizavi de reactia tututror si mai ales despre concluziile date. Poate ca Meier a fost rau intentionat ca urmeaza sa iasa la pensie si il doare in cot de viitoarele delagari sau ... Faza cu UE a fost de-a dreptul comica. Daca la noi politicul se baga in fotbal voi credeti ca si in civilizatia vestica se intampla acelashi lucru? E ca si cand sunam acasa si-mi ziceau prietenii sa merg pe jos sau cu tramvaiul ca sa nu cheltui bani pe benzina aici. Pai nu am nici tramvai nici autobuz si nici trotuar. Numai cu mashina pot merge.
    Nu raportati totul la Romania. Sunt tzari chiar aproape de noi care nu fac nicicum legatura intre fotbal si politica. Este o aberatie care n-as vrea sa iasa de pe teritoriul Romaniei.
    In rest ramane sa va ganditi ca daca reactionam tot asa, UEFA poate chiar va face tot posibilul sa nu fim pe la turnee finale sa nu iasa scandaluri pe-acolo. O sa avem stampila cu "DANGER" pe frunte.

  3. #24
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Csehi , spre deosebire de altii eu ma bucur ca romanii au reactionat...de fapt era datoria federatiei sa reactioneze energic! Daca au facut-o suporterii eu cred ca au dat dovada de patriotism... si nu cred ca s-a sarit calul in vreun fel , atat timp cat cea mai mare parte din presa straina ne-a dat dreptate in ceea ce-l priveste pe arbitru... Iar chestiile cu amenintarea la moarte sunt povesti inventate de individul respectiv si preluate de presa avida de scandal...
    Energic, energic de acord... dar totul are o limita.

  4. #25
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    deep te sponsorizeaza rudele de la alcatel ? ,sa nu mergi pe jos
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #26
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Pacala, te-a lasat inter sa-i folosesti nick-ul?

    Vezi cum si tu vorbesti fara sa cunosti realitatea. Detroit e capitala industriei auto. Aici s-a scos orice mijloc de transport pentru ca lumea sa circule intentionat doar cu mashina. Aici fiecare persoana trebuie sa aiba mashina pentru a-si cumpara tigari sau bere pentru ca distantele sunt foarte mari si trotuarele cam lipsesc. Nevasta-mea lucreaza in alt loc si deci trebuie sa aiba mashina ei. O mashina pe familie nu e suficient. Cum am mai spus-o voi inca raportati totul la Romania... si ne mai miram de americani ca-s ignoranti. :oops:
    Dar, ma rog. Ai vrut sa fii interesat.
    Ai auzit celebra zicala "daca taceai fliozof ramaneai"? E buna!

    P.S. Inter daca ai intrat pe forumul nostru ca sa rastalmacesti ce se spune acolo mai bine stai pe-afara. Eu zic c-ai fost bine primit. Daca eu ma apuc sa scriu aici ce ati vorbit voi o sa sariti in sus. Asa ca fii fair-play.

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu a spus nimeni ca sunteti "buruienile" Timisoarei! Nu era vorba numai de subiectul cu urs meyer ... "Vreti" sa fiti diferiti tot timpul...indiferent de subiect! Ma opresc aici ...nu am sa mai raspund pentru ca , in mod sigur nu am termina nici pana la Craciun! Si , cum am vazut ca-ti place in orice discutie sa ai ultimul cuvant , poftim...esti invitatul meu!

  7. #28
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Edmond, nu vreau ultimul cuvant ca nu ne certam ca la usa cortului. Vreu sa te lamuresc. Eu inteleg ce vrei sa spui si sunt si eu suparat pe tot ce s-a intamplat si consider ca arbitrul a gresit pot spune oarecum intentionat. Au fost prea multe greseli pro-Danemarca. Dar ce facem noi acum nu mai isi are sensul si nu va aduce un rezultat in favoarea noastra. Asta e tot ce-am vrut sa spun. Departe de mine gandul sa te contrazic. Nu am nici un motiv sa ma opun unor idei. Poate ca in acea seara i-as fi trimis si eu un mesaj de "bine" dar se poate si ca peste 2-3 zile realizam ca nu a fost tocmai solutia ideala. E o diferenta de cultura intre noi si elvetieni foarte mare. Aici nu incerc sa-i pun deasupra pe ei cum vor crede multi, dar nu facem decat sa-i uimim cu impulsivitatea noastra si cu ura exagerata. Pentru ei un meci de fotbal e doar un meci de fotbal in schimb pentru noi e o religie. Asta ei nu au cum s-o inteleaga.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Deep , nu mai incerca , nu ai cum sa ma lamuresti... trebuie sa intelegi tu ca oamenii care au trimis mesaje arbitrului nu au facut scandal , au avut numai o anumita atitudine legata de prestatia arbitrului
    pe care si-au manifestat-o astfel... Eu nu am trimis un astfel de mesaj
    dar ma bucur ca ei au facut-o...m-am saturat sa stam pasivi de fiecare data...asta a fost atitudinea... a- i fi preferat sa-i dea in cap? Daca aveai o solutie mai eleganta trebuia sa o aplici...asa , sa stai pasiv si sa-i critici pe altii este usor... Si intre noi si elvetieni nu este neaparat o diferenta de cultura ...cat una de nivel de trai! Si chiar nu-mi dau seama cum nu ai relizat ca arbitrul ala scandinav nu s-a mirat in mod real ca avem internet si a incercat sa faca o gluma la niste intrebari incomode ale unui ziarist .... probabil nu ai citit articolul in intregime....

  9. #30
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by deep purple
    daca de felul nostru reactionam putin diferit nu inseamna ca suntem "buruieniile" Timisorii.
    :thinking: negarea negatiei ar fi mai apoape de adevar
    nu,esti buruiana /nope/

  10. #31
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Deep , nu mai incerca , nu ai cum sa ma lamuresti... trebuie sa intelegi tu ca oamenii care au trimis mesaje arbitrului nu au facut scandal , au avut numai o anumita atitudine legata de prestatia arbitrului
    pe care si-au manifestat-o astfel... Eu nu am trimis un astfel de mesaj
    dar ma bucur ca ei au facut-o...m-am saturat sa stam pasivi de fiecare data...asta a fost atitudinea... a- i fi preferat sa-i dea in cap? Daca aveai o solutie mai eleganta trebuia sa o aplici...asa , sa stai pasiv si sa-i critici pe altii este usor... Si intre noi si elvetieni nu este neaparat o diferenta de cultura ...cat una de nivel de trai! Si chiar nu-mi dau seama cum nu ai relizat ca arbitrul ala scandinav nu s-a mirat in mod real ca avem internet si a incercat sa faca o gluma la niste intrebari incomode ale unui ziarist .... probabil nu ai citit articolul in intregime....
    Nu critic pe nimeni si nici nu spun c-ai facut rau. Am spus eu undeva ca tu Edmond ai gresit cu ceva? Uite. Am cautat pe google paginile in limba engleza pentru meier si romania si tot ce-am gasit a fost ca vrajitoarele de la Craiova vor sai inece plamanii elvetianului sa nu mai poata fluiera. Nimic nu a spus BBC-ul si ceilalti despre cum a arbitrat. Am ajuns de rasul Europei. Pe langa ca ei cred in Dracula si considera ca noi inca mai traim in castele pe varf de munte acum toti vor afla ca avem si vrajitoare care sa ne indeplineasca obiectivul in materie de fotbal. Urmatorul articol va fi "Romania si Evul Mediu".

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Fii serios.... asta cu rasul Europei era valabila acum zece ani.... acum Europa stie mai multe despre noi... Iar europenii stiu foarte bine cata baza sa puna pe presa si televiziune...

  12. #33
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Totusi, mass-media in general si televiziunea in special sunt un mijloc puternic de mani****re a opiniei publice. E penibil ca s-au dat numai stiri cu vrajitoare, fara sa se pomeneasca nimic de modul de arbitraj. Sper totusi ca occidentalii sa aiba mai multa minte in cap si sa nu inghita totul.

  13. #34
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Fii serios.... asta cu rasul Europei era valabila acum zece ani.... acum Europa stie mai multe despre noi... Iar europenii stiu foarte bine cata baza sa puna pe presa si televiziune...
    Ca sa nu mai lungim ce-am spus vezi ca sunt doua articole in prosport legate de acest aspect. Primul e interviul cu marele scula de la UEFA si al doilea e cel cu Mircea Pascu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •