Results 1 to 16 of 16

Thread: Ecouri...

  1. #1
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Ecouri...

    Asi fi interesat de cum a fost receptionata in diversele colturi ale lumii nebunia fotbalistica de la Copenhaga... Inca nu-mi revin! Tot mai sper ca alte civilizatii sa reactioneze la o asemenea cacialma. Asa ca daca aveti informatii in aceasta privinta, va rog sa ne impartasiti si noua pe forum ce receptionati acolo la voi... De la canadieni nici un semn... Multumesc! :x
    (A)

  2. #2
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    familia mea cunoaste un jurnalist foarte bun la "La Presse" (Ziar Canadian). Ma gandeam sa-i vorbesc despre ceea ce i s-a intamplat Romaniei.

  3. #3
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Este incredibil
    Adevarat a grait lucescu , meciul de la copenhaga a fost un soc, TOTAL.
    Yo zic ca vina cea mare este a noastra nici cei mai rau voitori arbitri nu putea sa ne impiedice sa castigam in danemarca daca nu ratam acele faze singur cu portarul
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #4
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Chiar, cata dreptate avea Lucescu. N-am sa pot uita niciodata acest meci.
    si n-am sa uit nici cum au fost tratati romanii de catre UEFA

  5. #5
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Degeaba ne plingem toti, pe restul ii intereseaza parerea noastra la fel cum ii doare pe mitici de restul cind Timisoara, Ploiestiul sau Craiova este furata de un Burloiu, Altmayer sau mai stiu eu care arbitru.
    Asa ca noi "provincia" sintem obisnuiti cu asa ceva.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In general aproape toata presa europeana este favorabila echipei Romaniei ... inclusiv ziarele daneze si norvegiene care apreciaza ca meritam calificarea si ca am fost mult mai buni...

  7. #7
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Macar sunt si uni corecti in tot fotbalul asta de kkt din europa

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    la ce ne ajuta acu...?...
    mai putem face ceva?
    CE???
    Every success is build on the ability to do better than good enough.
    Fortza Dinamo!!!

  9. #9
    junior bluescorpion's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Timisoreanul
    Degeaba ne plingem toti, pe restul ii intereseaza parerea noastra la fel cum ii doare pe mitici de restul cind Timisoara, Ploiestiul sau Craiova este furata de un Burloiu, Altmayer sau mai stiu eu care arbitru.
    Asa ca noi "provincia" sintem obisnuiti cu asa ceva.
    Problema este ca pana acum 3 luni Marele Sef al arbitrajului nu era un ''mitica'' ci un ''banatean'' veritabil.... Iar pe mine, un Mitica veritabil din Bucuresti, tare ma durea cand echipa mea de suflet Universitatea Craiova era furata - chiar si de mitici de-ai mei - iar Marele Sef din ''fruncea'' tarii ii acoperea, dadea explicatii puerile, i se termina bateria la mobil sau nu mai avea camp...

  10. #10
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    In Suedia , tara care face de obicei front comun cu nordicii .se scrie raspicat faptul ca 11 m a fost ieftin iar meciul s-a prelungit nemotivat .Apreciere unanima asupra jocului net superior al Romaniei .calitatea tehnica si tactica a jucatorilor dar nesansa uimitoare atit aici la Copenhaga dar si la Oslo. Dorin

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Dorin , si in alte tari sunt aceleeasi comentarii... Ce putem face? In primul rand sa pregatim o revansa categorica... Avem materialul uman ( ma refer la jucatori ) care sa atace unul din primele locuri la viitorul campionat , indiferent ca este european sau mondial...
    Sau cum suna o reclama "petroliera" .. "ROMANIA , campioana mondiala in 2006 "

  12. #12
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Asa e Edmond. Ce fotbal am putut juca in repriza secunda... mi-a stat mintea-n loc. Daca asa jucam tot timpul si mai invatzam sa nu ratam singuri cu portarul putem spera la orice. Chivu a fost beton. Mi-a placut la nebunie de el. A fost peste tot pe teren. Daca dispar interesele gen Becali putem sa construim o generatie mai tare ca cea din '94.

  13. #13
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Cu formatia actuala cred ca in 2006 putem ajunge leger pana in semifinale,daca albitrajul va fi corect(vise placute )in rest in preliminarii cred ca spulberam totul!
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cu conditia ca Iordanescu ( daca va ramane ) sa renunte la " Obligatii"gen Reghencampf , Filipescu , Soava....

  15. #15
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Da, conditia e buna!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    trebuie sa facem ceva sa impiedicam repetarea unor arbitraje ca cel de la copenhaga sau de la oslo.de ce trebuie sa marcam cate 4-5 goluri ca sa fim siguri ca nu ne poate trege nimeni in piept.italia de ce bate meciuri la rand cu 1-0sau2-0 fara sa se teama cde nimic iar noi dam vina pe jucatori ca nu au dat mai multe goluri.ei isi fac treaba si dupa cate am vazut si-o fac din ce in ce mai bine si ar fii batut cu 1-0 la oslo si cu 2-0 la danezi daca nu erau furati .nu vi se pare de ajuns?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •