Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 39

Thread: Minerul Lupeni

  1. #1
    Pana la capat BigStar's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1

    Minerul Lupeni

    Cred ca Minerul Lupeni a fost revelatia primei parti a campionatului. In ciuda greutatilor care sunt la echipe, "minerii" au reusit sa termine pe locu 3. Cine stie ce se intampla in retur si termina pe 2 si promoveaza.

  2. #2
    Pana la capat BigStar's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Cei mai cunoscuti jucatori din lotul Minerului Lupeni sunt Tiberiu Csik (ex Steaua) si Ovidiu Talvan (ex, Dinamo). De asemenea in echipa lupeneana se mai regasesc si jucatori care au activat in trecut in primul esalon romanesc: Ovidiu Vezan, Ciprian Luca, Flavius Boroncoi sau Ion Dumitra.

  3. #3
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Pentru mine chiar a fost o surpriza sa vad Minerul Lupeni asa sus in clasament!

    Le va fi greu in a doua parte si ,parerea mea, nu cred ca vor reusi sa-si pastreze forma..

  4. #4
    Pana la capat BigStar's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1

    Smile

    Cine stie? eu sper chiar daca au inceput anul cu 2 infrangeri.

  5. #5
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BigStar View Post
    Cei mai cunoscuti jucatori din lotul Minerului Lupeni sunt Tiberiu Csik (ex Steaua) si Ovidiu Talvan (ex, Dinamo). De asemenea in echipa lupeneana se mai regasesc si jucatori care au activat in trecut in primul esalon romanesc: Ovidiu Vezan, Ciprian Luca, Flavius Boroncoi sau Ion Dumitra.
    Csik e un fundas central destul de bun, insa Talvan e cam iesit din forma
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  6. #6
    Pana la capat BigStar's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Pe Talvanu nu l-am vazut decat intr-un singur meci, fiindca a venit in iarna asta de la Cluj, dar antrenorul Lupeniului, Dan Manaila, este foarte incantat de el. Cine stie, poate isi revine. Ambii sunt jucatori cu experienta care pot face diferenta.

  7. #7
    Pana la capat BigStar's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Minerul are si un stadion dragut, chiar daca are o capacitate de 3.500 de locuri.
    Attached Images Attached Images

  8. #8
    junior Wily_B.L.U's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Lugoj
    Posts
    108
    Reputatie
    1
    Recunosc ca avetzi o echipa destul de buna !!!! nu potzi sa imi trim si mie ceva poze cu stadionul din Lupeni sau dami pls ID tau de mess sa mai vb
    [SIZE="5"][COLOR="DarkOrange"]Blue LINX Ultra'[/COLOR] [/SIZE] [SIZE="4"][COLOR="Blue"]MEMBER [/COLOR][/SIZE]

  9. #9
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BigStar View Post
    Pe Talvanu nu l-am vazut decat intr-un singur meci, fiindca a venit in iarna asta de la Cluj, dar antrenorul Lupeniului, Dan Manaila, este foarte incantat de el. Cine stie, poate isi revine. Ambii sunt jucatori cu experienta care pot face diferenta.
    cam greu sa faca diferentza avand in vedere ca nu mai au mult si ies la pensie
    orim mult succes in lupta pt locu 2
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  10. #10
    Pana la capat BigStar's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Iti multumesc eu in numele lor. Csik deja urmeaza niste cursuri de perfectionare si ar putea fi secund din sezonul viitor. Daca ii ajuta Dumnezeu atunci se pot bate in continuare pentru locul 2, chiar daca nu isi permit sa promoveze din cauza greutatilor financiare care au aparut la club.

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    salut

  12. #12
    Pana la capat BigStar's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Salut Nix. Bine ei venit pe forumul Minerului Lupeni. Pentru orice informatie legata de aceasta echipa te rog sa intrebi si iti voi raspunde fara ezitare.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    VASLUI
    Posts
    557
    Reputatie
    1
    ce mai face Torok ? e la Minerul Lupeni din cate stiu

  14. #14
    Pana la capat BigStar's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Ce sa mai faca. Din pacate pentru el nu prea mai prinde echipa. Poate in retur o sa joace, dar in prima parte a campionatului a jucat foarte putin, dar are scuza ca a fost si accidentat.

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    VASLUI
    Posts
    557
    Reputatie
    1
    din cate stiu Minerul Lupeni trage la promovare pt k apoi sa fuzioneze cu jiul ... e adevarat ?

  16. #16
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    omule de anu asta is interzise fuziunile
    gata nu mai merge
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  17. #17
    1921 Bogdann's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Timišoara
    Posts
    534
    Reputatie
    1
    de anul asta echipele care nu au bani se vor feri de promovare pt ca decat sa ajunga in liga I si sa dea faliment mai bine in liga 2
    "In Europa totul este diferit: mananci fotbal, respiri fotbal, bei fotbal. Totul este despre fotbal." Thomas Dooley

  18. #18
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Dar pot ajunge in Liga 1,vor vinde locul iar patronii se aleg cu sume frumusele...

  19. #19
    1921 Bogdann's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Timišoara
    Posts
    534
    Reputatie
    1
    din cate am inteles eu nu mai e permis asa ceva, ai promovat joci, ai retrogradat mai promovezi la anul...daca au scos fuziunile si ii lasa sa vanda locul atunci nu au rezolvat nimic...
    "In Europa totul este diferit: mananci fotbal, respiri fotbal, bei fotbal. Totul este despre fotbal." Thomas Dooley

  20. #20
    Pana la capat BigStar's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Cele doua cluburi nu sunt in relatii prea bune, asa ca e exclus ca Lupeniul sa traga pentru Jiul. Oricum cei de la Lupeni nu vor sa promoveze si cred ca vor face multe "meciuri" in retur.

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    VASLUI
    Posts
    557
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boshcUtza View Post
    omule de anu asta is interzise fuziunile
    gata nu mai merge
    ai uitat k jucam in liga lui mitica ? se poate intampla orice ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •