Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 39 of 39

Thread: Minerul Lupeni

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    VASLUI
    Posts
    557
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BigStar View Post
    Cele doua cluburi nu sunt in relatii prea bune, asa ca e exclus ca Lupeniul sa traga pentru Jiul. Oricum cei de la Lupeni nu vor sa promoveze si cred ca vor face multe "meciuri" in retur.
    eu sunt curios cine promoveaza din aceasta serie in afara de U Cluj ... Dacia Mioveni ?

  2. #23
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    poate, desi eu zic ca totusi resita ar avea mai multe sanse
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  3. #24
    Pana la capat BigStar's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Am vazut Resita si nu mi se pare o echipa care are puterea sa traga pentru promovare. Mioveni s-a intarit si din cate am auzit isi doresc cu adevarat sa promoveze.

  4. #25
    junior yo_min's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Lupeni
    Posts
    149
    Reputatie
    1
    Cu mai multa munca si cu mai multa seriozitate Minerul Lupeni ar putea evolua de la anul in liga 1.Hai Minerul!Hai Lupeniu!

  5. #26
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Dan Mănăilă: "Simota ar trebui să transfere toata echipa Minerul Lupeni la Jiul"
    Tehnicianul Dan Mănăilă a confirmat interesul patronului Alin Simota pentru jucătorii săi. "Am auzit că vrea să ia câțiva jucători, dar eu îi propun să ia toată echipa nu numai unul. Avem o echipă superbă aici la Lupeni și trăim un vis frumos care nu am vrea să se termine niciodată. Din păcate sunt îngrijorat de faptul că la meciul cu Auxerre Lugoj de sâmbătă vom fi arbitrați de un arbitru din Vâlcea ceea ce mi se pare dubios, având în vedere că noi ne luptăm cu Târgoviște pentru promovare. Am devenit un balaur cu șapte capete și toți vor să se urce pe noi. Le e teamă de noi", a spus Mănăilă. Tehnicianul a mai afirmat că a sărbătorit deja cu băieții obiectivul impus de club. " Matematic suntem salvați de la retrogradare așa că am îndeplinit un obiectiv", a spus Mănăilă.
    sursa - prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  6. #27
    Pana la capat BigStar's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Iata cateva informatii noi despre Minerul Lupeni:

    Primele achizi]ii la Minerul Lupeni
    Dup` ce \n prima lun` de dup` \ncheierea campionatul trecut, a pierdut mai bine de jum`tate din echipa de baz`, Minerul Lupeni a transferat \n ultima vreme mai mul]i juc`tori \n \ncercarea de a-[i forma o echip` care s` poat` \ndeplini obiectivul pentru campionatul acesta, adic` evitarea retrograd`rii.
    Astfel, au semnat contracte cu gruparea lupenean` [ase fotbali[ti, to]i de la echipe din e[aloanele inferioare, cel mai cunoscut dintre ei fiind mijloca[ul Ionu] }iclea (n. 29 noiembrie 1984), ultima oar` la Poiana C<mpina, [i care a mai jucat \n cariera sa la Universitatea Craiova. Pe l<ng` acesta, au mai venit mijloca[ul st<nga Marius Roman (Steaua II Bucure[ti, 20 de ani), atacantul Sorin Chi]u (FC Snagov, 26 de ani), funda[ii Apostol [i Ciuc`, ambii de la Minerul Motru, dar [i portarul Mecea de la juniorii Universit`]ii Craiova.
    Elevii lui Tudorache s-au preg`tit \n perioada 10-22 iulie la Herculane, iar \n perioada aceasta au disputat [i mai multe meciuri amicale: 5-2 cu EMC Rovinari, 0-0 [i 1-2 cu Drobeta Tr Severin, 0-0 cu CS Vulcan [i 3-1 cu CSM R<mnicu V<lcea. S<mb`t`, ace[tia vor da piept cu echipa de liga a III-a Minerul M`t`sari, iar s`pt`m<n` viitoare vor juca \mpotriva celor de la Corvinul Hunedoara [i a celor de la Marmosim Simeria.


    Epure la Minerul Lupeni
    Funda[ul st<nga Virgil Epure s-a transferat \n aceast` s`pt`m<n` de la CS Vulcan la Minerul Lupeni, debut<nd pentru echipa preg`tit` de Marin Tudorache chiar \n meciul de miercuri cu Jiul II Petro[ani, unde a jucat \n ultimele zece minute.
    |n v<rst` de 31 de ani, Epure schimb` astfel echipa dup` aproape 10 ani de zile, timp \n care a evoluat pentru CS Vulcan at<t \n Liga a III-a c<t [i \n Liga a IV-a. Acesta a fost adus la Lupeni ca variant` de rezerv` \n cazul \n care unul dintre titularii de pe banda st<ng`, T<lvan sau Daj, ar deveni indisponibili, deoarece ace[tia sunt singurii juc`tori care pot evolua cu brio pe aceast` parte.

    Cristi Oprea revine \n Valea Jiului
    Minerul Lupeni l-a transferat la \nceputul s`pt`m<nii pe funda[ul central Cristi Oprea de la Astra Ploie[ti, fotbalistul revenind astfel \n Valea Jiului dup` ce \n sezonul 2003/2004 a fost legitimat la “rivala” Jiul Petro[ani. Ajuns la 33 de ani, Oprea a ratat partida amical` pe care Minerul a disputat-o \mpotriva Jiului din cauza unei accident`ri. Conform antrenorului Marin Tudorache, Oprea a semnat un contract pe doi ani de zile cu Minerul.

  7. #28
    Pana la capat BigStar's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Dupa disputarea primelor cinci etape, Minerul Lupeni se afla pe primul loc in seria a II-a a Ligii secunde. Adevarul e ca nu ma asteptam la acest lucru, dar munca pe care o depun acei baieti ma incanta. Chiar daca nu au conditii, iar vestiarele stau sa cada pe ei, elevii lui tudorache obtin rezultate foarte bune. Ultimul chiar impotriva celor de la Poli III Timisoara sau FCM Resita (cum i-o spune). Cea mai buna achizitie din intersezon este Sorin Chitu (adus de la FC Snagov) care este si golgeterul echipei cu trei goluri. E de felicitat si achizitionarea portarul Mecea, juniorul din teren al Minerului.

    Sper sa ramanem acolo si dupa meciul cu CSM Rm Valcea. Hai Minerul!!!!!

  8. #29
    Pana la capat BigStar's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Am sa atasez si o poza cu trio-ul ofensiv pe care Minerul Lupeni il foloseste in acest campionat.
    Attached Images Attached Images

  9. #30
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    Hai Minerul !
    Ca iepurii au fugit , care incotro ...:ras-plans:

    ex-Baxi

  10. #31
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    bine ca baturam pe liberty ! Ce emotii am avut ... oricum pronosticasem x , eram deja resemnat ..si a venit izbavirea din min 93 ! Bravo C.Luca ! A cata oara ??
    Ca iepurii au fugit , care incotro ...:ras-plans:

    ex-Baxi

  11. #32
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    valcea -MINERUL Lupeni 0-0 ! Good !
    Ca iepurii au fugit , care incotro ...:ras-plans:

    ex-Baxi

  12. #33
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    Minerul -ISC TURZII o-o Nu prea e bine !
    Ca iepurii au fugit , care incotro ...:ras-plans:

    ex-Baxi

  13. #34
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    e perfect pentru voi
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  14. #35
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    "Minerii" lui Marin Tudorache nu stau prea bine in seria B2, ocupand locul 15 dupa 7 etape, cu doar 6 puncte. Miane au meci in deplasare cu Muresul Deva, iar apoi vor intalni acasa pe Mechel Campia Turzii.

  15. #36
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    "Minerii" au reusit sa invinga pe teren propriu pe ISCT cu 2-1 si acum ocupa locul 14 cu 9 puncte.
    Urmatorul meci: 18.10.2008 Drobeta Tr. Severin-Minerul Lupeni.
    Meci dificil, cu o echipa de jumatatea clasamentului, dar care le-ar permite sa mai urce 1 pozitie sau chiar doua in clasament. Pe 25 octombrie vor intalni "U" Cluj a lui Dorinel Munteanu, care e si ea cu un picior in groapa.

  16. #37
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Minerul Lupeni termina turul pe locul 15 cu 18 puncte.
    Umratorul meci: 28 februarie Minerul Lupeni-Dacia Mioveni.
    Credeti ca vor retrograda "minerii"?

  17. #38
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  18. #39
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    "Minerii" se afla pe locul 13 cu 32p. si vor sa se salveze de la retrogradare. Mai au meciuri cu CSM Ramnicu Valcea, Jiul, UTA Arad si U Cluj.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •