Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 270

Thread: Cel mai bun film al tuturor timpurilor!

  1. #22
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Am uitat de Natural Born Killers.

  2. #23
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Da, stiam, dar nici...belic nu-l putem numi. Am vrut o impartire de orientare, facila.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #24
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Red face

    se cunoaste ca vorbesc aici forumisti seriosi...
    hai sa ne amintim un pic de filmele copilariei: marry poppins...
    domnului profesor cu dragoste-cu sydney potier...e un film "master" dupa asta s-au mai facut zeci de filme pe tema asta...
    zorba e intr-adevar maret-printre foarte putinele filme care au depasit cartea dupa care au fost facute...
    dintre cele noi recunosc solemn ca mi-a placut cercul poetilor disparuti,pentru mesaj,desi finalul e cam previzibil

  4. #25
    sport legend Lucky_OLD_G's's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    cu un pas in fatza ta....
    Posts
    739
    Reputatie
    1
    cel mai bun film al tuturor timpurilor?????e ca si cum ai avea de ales intre maradona pele si cryuff.........e greu de zis .........fiecare cu opinia sa
    da' godfather a fost primu film care mi-a lasat o impresie puternica........sunt multe........a walk to remember si meet joe black imi plac tare.........desi primu nu are actori asa mari...........fiecare cu opinia sa.

    godfather cred
    [COLOR="Red"][SIZE="4"][/SIZE][/COLOR]
    [FONT="Garamond"][/FONT]
    Steaua campioana en-titre....Dinamo echipa cu parcarea vopsita......Steaua semifinalista in europa.........restu ...hahalere nea jean si horoba........Steaua trup si suflet ptr 23.......Divizia lui mitica plina de femei....

  5. #26
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    titanic
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  6. #27
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    lol seby, ai zis asta la misto sau lasi sa se intrevada partea sensibilia inchisa sub carapace

    A alege cel mai bun film ever e ceva imposibil, filme care mi-au placut in mod deosebit: Citizen Kane, One flew over the cuckoo's nest, The deer hunter, Godfather, Lista lui Schindler, Pulp Fiction, Memento, American Beauty, Fight Club si unul mai recent Eternal sunshine of the spotless mind, si filmele lui Kubrick, in special A clockwork orange si Doctor Strangelove,
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  7. #28
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Godfather, la o mila distanta de restul.

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    31
    Reputatie
    1
    scent of a woman(pt rolul lui al pacino), dangerous liasons(pt rolul lui john malkovic)

  9. #30
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Ma gandesc de o saptamana si nu reusesc sa gasesc filmul care mie mi se pare cel mai bun! Varietatea este prea mare si aprecierea depinde de starea de spirit in care te afli cind vizionezi un film.Bine ca sint multe filme foarte bune! Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    Lion King,Troia si Instinct.
    Regele Leu m-a impresionat si cand eram mic si ma impresioneaza si acum.

  11. #32
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Orasul Zeilor(cidade De Deus)

  12. #33
    torquatus tacitus's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Casablanca!

  13. #34
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Mulholland Drive!

    Nu stiu sigur daca e cel mai tare.... dar l-am revazut azi.... este genial.
    Pot s il vad de 20 de ori si tot descopar lucruri noi. Cred ca se pot scrie zeci de pagini numai despre filmul asta.

    Evident nu pot sa nu mentionez aici filmul pe care l-am vazut de cele mai multe ori: Pulp Fiction : probabil de mai mult de 50 de ori.

    Apoi ar mai fi Thruman Show, si restul de Quentin Tarantino: KB1,2;RD,FDTD

    Iata si ce zic altii:
    http://www.imdb.com/chart/top
    Last edited by fia; 27th September 2005 at 01:22.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  14. #35
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess
    Dead Poets`Society
    Merci Tess , chiar nu stiam la ce sa ma uit in seara asta si cum nu l-am vazut de mult nu a trebuit decat sa ii vad titlul ca sa ma hotarasc .

    Finding Forester nu a placut nimanui ? Sau Closer ? Great expectations ? sunt multe ... chiar nu pot spune care e cel mai bun , astea mi-au venit acum in minte pentru ca erau variante pentru in seara asta ...
    Last edited by Ady; 29th September 2005 at 00:06.

  15. #36
    incepator
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Gura Humorului
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Nu cred ca exista unul care sa fie deasupra celorlalte. Cred ca exista CELE mai bune.
    - Scent of a woman, Godfather, A Beautiful Mind, Devil's Advocate, Patch Adams, Casablanca, Gladiator, Star Wars (1-6), Lord of the Rings 1-3, Face off.

    De departe cel mai tare actor e Al Pacino.

  16. #37
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Ever ever...

    Inchisoarea ingerilor

  17. #38
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Apropo de Scent of a woman.... Cand mi se punea sau mi-am pus intrebarea cu "filmul preferat", intotdeauna mi-am raspuns, fara sa stau nici o clipa pe ganduri, ca "Parfum de femeie" Si totusi, de cand e topicul asta deschis aici nu am postat, pentru ca sunt atatea filme extraordinare...

    Quote Originally Posted by Dorin
    Ma gandesc de o saptamana si nu reusesc sa gasesc filmul care mie mi se pare cel mai bun! Varietatea este prea mare si aprecierea depinde de starea de spirit in care te afli cind vizionezi un film.Bine ca sint multe filme foarte bune! Dorin
    Vorba lui Dorin.... si nu numai a lui... cam dificil sa alegi


    Pentru fiecare dintre noi .. cel mai bun film al tuturor timpurilor poate fi tradus si prin "filmul preferat", care ne-a impresionat mai mult... dar poate echivala si cu un film despre care stii ca e foarte bun, dar nu e preferatul tau. Prin urmare nu am stiut ce sa raspund mai ales ca sunt o gramada de filme pe care le consider bune, printre ele aflandu-se si preferatele mele.... poate ca ar fi fost mai interesant sa ni se ceara o parere pe genuri de filme, nu ar fi fost chiar atat de greu de nominalizat doar unul...

    Dar sa restrang totusi, fara sa ma mai gandesc 3 secole.... cred ca Scent of a woman.... vazut de n de ori (chiar! nu l-am mai vazut de multicel).... Si ar mai fi si Mulholland Drive... care m-a impresionat inca de prima data si pe care l-am revazut de cateva ori cu aceeasi curiozitate si placere....

    ehe.. si ar mai fi multe ..
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  18. #39
    Kiddo Kyara's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    on the outside looking in
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Breaveheart-best movie i ever saw

    William Wallace: [narrating] "In the Year of our Lord 1314, patriots of Scotland - starving and outnumbered - charged the fields of Bannockburn. They fought like warrior poets; they fought like Scotsmen, and won their freedom. "

  19. #40
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    cel mai bun film pe care l-am vazut si m-a impresionat : Gladiatorul
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  20. #41
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Ce ciudat, mie mi s-a parut unul dintre cele mai prosate filem vazute ponderat cu reclama care i s-a facut/ bugetul.

    ce te-a impresionat asa de mult la el?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  21. #42
    Banned maldini's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    1,059
    Reputatie
    0
    ALI si AMERICAN HISTORY X

    si star wars 1-6, lord of the rings 1-3, braveheart,gladiator,passion of the christ, troy, ghost, dead presidents, point break...
    recent am vazut doom si este excelent...

    era sa uit hero cu jet li rocks !!!
    Last edited by maldini; 28th October 2005 at 19:42.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •