Results 1 to 8 of 8

Thread: Romania furata pe fata pentru a treia oara. CITITI !!!

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Romania furata pe fata pentru a treia oara. CITITI !!!

    Echipa nationala a Romaniei este poate una dintre cele mai bune din lume la ora actuala.Noi,romanii trebuie sa ii multumim lui A. Iordanescu pentru ceea ce a facut,nu trebuie acuzat asa cum multi altii fac.Romania a fost dezavantajata in 3 meciuri,3 meciuri !!! ...din aceasta calificare.Sa nu mai vorbim ca aceasta ar putea fi a 3a calificare furata de arbitri.Nu ma intereseaza ce a facut arbitrul...a primit spaga sau a tinut cu echipa scandinava,insa ceea ce a fost foarte CLAR este ca a fost FURT PE FATA.
    "Daca Europa nu ne vrea nici noi nu ii vrem pe ei"-acesta a fost un citat a unui om care a scris aseara prin SMS la emisiunea de pe Antena1,unde a fost dezbatuta problema cu acest meci furat.Daca asa este in Europa mai bine traim in saracia noastra...!!! (de sport vorbind nu si de alte beneficii)
    Europa are nevoie mai mult de cat avem noi de ei,dar asta nu are nici cea mai mica importanta.Desigur ca Arbitrul Olt Meier sau cum il chema va scapa nesanctionat. Degeaba au recunoscut comentatorii si jurnalistii danezi cand i-am intrebat daca au fost acelea 2 goluri,cu adevarat goluri...Daca va aduceti aminte nu e prima oara. PUTEM SPUNE DESPRE EI CA SUNT CHIAR FATARNICI(IPOCRITI)...ASTA DACA EI NE-AU SPUS ASA CEVA; INSA IN PRESA LOR SCRIU ALTCEVA.TREBUIE SA FACEM SCANDAL IN PRESA INTERNATIONALA,SINGURA SOLUTIE PENTRU A NU SE MAI REPETA ASTA PESTE 2 ANI SI CEVA !!!! LA CAMPIONATUL MONDIAL._____Nu mai conteaza acum.Ceea ce ne-ar trebui acum ar fi speranta;LUXEMBURG a fost batuta cu doar 1-0 de BOSNIA.Sa speram ca va face un meci bun cu NORVEGIA.Iar Danemarca sa faca cel putin un egal cu bosnia_____SPERANTA,SPERANTA !!! (o spun desi imi este aproape imposibil sa o cred) Aveti Credinta !!!
    Ceva pentru Olt Meier ala... /fu/ .
    Echipa Natioana A Romaniei Arbitrul din acea seara Oltmirer ala. ____________________SPERATI_______________________ C

  2. #2
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    E degradant ce am ajuns!!!

    Oameni buni, revenitzi-va!!!! Nu-mi vine sa cerd ochilor ce reactzii avetzi!!

    Cu astfel de ocazii incep sa ni se vada limitele ca romani. Sa va spun la ce ma refer:

    - este degradant sa publici adresa lui Meier pt urarile "de bine" ale conatzionalilor (aviz Calinescu: eshti rudimentar!)
    - este stupid sa credem ceea ce credem vizavi de U.E.(F.A.); iata ca apare una din teoriile preferate ale romanilor - Teoria Conspiratziei, conform careia totzi au ceva cu noi, totzi vor sa ne foota, etc. Eu unul, prefer sa comentez doar ceea ce se vede, iar aseara am vazut un arbitru care a greshit grav in 4-5 situatzii, dintre care 2 hotaratoare pentru soarta calificarii. Atat shi nimic mai mult. Ghinionul nostru, norocul danezilor, dar aceste doua variabile fac parte din fotbal.
    RESTUL SUNT PURE SPECULATZII... ca se doreste Danemarca la Euro pentru Carlsberg (just stupid!!!!), ca turishtii danezi ar aduce mai multzi bani decat cei romani (alta prostie!!!), etc. Colac peste pupaza, s-a mers chiar pana acolo in a zice ca nu suntem doritzi in U.E.
    Haidetzi sa terminam cu kestiile astea, pe cat de iratzionale, pe atat de false...
    Alta teorie stupida vine de la Gazeta, care se foloseste de orice mijloace in razboiul contra lui Sandu: cica UEFA ne-a pedepsit pentru ca in 98 l-am sprijinit nu shtiu unde pe Blatter. FALS!!! Daca era asha, de ce nu ne-a pedepsit la Euro 2000 in meciul cu Anglia, cu acelashi Urs Meyer la centru.
    - de asemenea, teoria cu terenurile mi se pare la fel de puerila. Mai ales ca, in ciuda terenului, meciul cu Norvegia a fost destul de bun. La fel shi prima repriza cu danezii.

    PAREREA MEA: Calificarea s-a pierdut pe teren, in cele patru confruntari cu nordicii. Am platit tribut lipsei de experientza:
    - la Bucuresti cu Norvegia, nu am shtiut sa ne concretizam dominarea
    - la Oslo am avut ghinion, a gresit arbitrul la penalty-ul lor; cu toate astea, cred ca daca ne puneam pe ei, nici nu ar mai fi ajuns in careul nostru;
    - la Copenhaga am jucat bine, dar am gresit major in cateva situatzii (ratarile plus greseala din ultimele secunde, cand Laursen a venit total nemarcat)
    Astfel, in loc de 9 pct din 12, am realizat doar 2 din 12. Pacat, pt ca se arata a fi o echipa a Romaniei frumoasa!! Timp mai are aceasta generatzie.

    O mica superstitzie: in 1989 i-am eliminat pe danezi pt ca in 1992 sa castige titlul european; in 2003 ne-au eliminat ei - poate castigam mondialele din 2006.

    HAI ROMANIA!!!!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  3. #3
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Cand totul va fi corect in fotbalul mondial si european,poate atunci vom avea vreo sansa de a ne califica la vreun turneu,pana atunci vom fi impinsi la o parte.
    Hai Romania!!!
    In 2006 luam Cupa Mondiala!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  4. #4
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    violentule,tu esti un fel de gica contra.Scrii ca sa-ti admiri mesajele.
    Fara talhariile arbitrilor, cu toate gafele si defectele noastre, acum aveam 7 puncte in fata Danemarcei.Asa ca ciocu mic. Este foarte credibila acea legatura intre inamicii lui sandu de la uefa.Nu a inventat-o GS, se stia mai demult, nu ne-au furat in 2000 ,aveau nevoie de oameni de incredere in posturile cheie.
    Iar terenurile proaste au contat si ele enorm.
    Trebuie sa ne unim toti suporterii,desigur cu exceptia celor gica contra de profesie si sa-i facem atmosfera imposibila lui sandu pe toate stadioanele.Sa aiba aceeasi atmosfera ostila multiplicata cu 8 pe care a avut-o cainetoiu in Craiova.
    sandu trebuie eliminat
    si nu trebuie uitat nici ursuletul
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  5. #5
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Teoria conspiratiei la romani - intr-adevar un subiect demn de discutat Violent, insa nu cred ca portughezi si UEFA sau FIFA sau cine o fi nu se bucura ca merge Danemarca in locul Romaniei la EURO, strict economic vorbind.
    Cit despre arbitraj a fost totusi, cit de subiectivi am fi, partinitor intr-o singura directie.
    Intr-adevar dupa cum a spus si Contra, calificarea s-a pierdut inca din toamna trecuta, noua ni s-a mai dat o sansa din partea Bosniei, ca daca Bosnia nimic din toate astea nu erau, Danemarca si Norvegia erau deja de mult calificate, iar noi si Bosnia arbitram liderul grupei.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  6. #6
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Timisoreanul
    Teoria conspiratiei la romani - intr-adevar un subiect demn de discutat Violent, insa nu cred ca portughezi si UEFA sau FIFA sau cine o fi nu se bucura ca merge Danemarca in locul Romaniei la EURO
    Poate se bucura...
    Shi?
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  7. #7
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin
    violentule,tu esti un fel de gica contra.Scrii ca sa-ti admiri mesajele.
    Fara talhariile arbitrilor, cu toate gafele si defectele noastre, acum aveam 7 puncte in fata Danemarcei.Asa ca ciocu mic. Este foarte credibila acea legatura intre inamicii lui sandu de la uefa.Nu a inventat-o GS, se stia mai demult, nu ne-au furat in 2000 ,aveau nevoie de oameni de incredere in posturile cheie.
    Bun revenit Sorin!!!
    Nu scriu "ca sa-mi admir" mesajele. Pur shi simplu cred ca se exagereaza.
    In opinia cred ca digeram cu greu acest eshec, ghinion, nedreptate (cum vrei sa-i zici)...shi cautam vinovatzi cu orice pretz. Asta este, e o echipa promitzatoare, tre' sa mergem mai departe.
    Se exagereaza oricum, intzeleg sa fii suparat pe arbitraj, dar am vazut pe aici ca se da mooye la U.E. s.a.m.d.. Ori, sa am pardon, e nebunie deja.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  8. #8
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Daca Europa nu ne vrea,
    Nici noi nu o vrem pe ea,
    Romania e patria mea,
    Nimeni nu isi bate joc de ea,
    Intr-o zi ne vom razbuna,
    Strigand impreuna:HAI ROMANIA!!!

    La chesti de astea te refereai viole(n)t?
    Asa e nu trebuie sa ascunzi adevarul. /nope/
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •