Results 1 to 11 of 11

Thread: O reparatie divina

  1. #1
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1

    O reparatie divina

    am avut greselile si slabiciunile noastre dar cele doua echipe nordice au fost clar avantajate in meciurile cu noi. In meciul cu Norvegia de la Bucuresti ni s-a refuzat 11 m clar iar la Oslo face carew hent si se da 11m pentru norvegieni acum 11m inventat, iar al doilea al lor in minutul 5 de prelungiri desi se dictasera 4 si dupa un hent al unui danez. Am fost eliminati,nu merita conducerea FRF dar jucatorii meritau si suporterii meritau sa fie la acest campionat european. Bosnia a castigat cu 1-0 in Luxemburg dupa un meci prelungit din cauze necunoscute cu 15 minute si are 12 puncte dar poate face 15 daca invinge acasa o echipa daneza pe care a invins-o cu 2-0 chiar la copenhaga
    Clasament
    1.Danemarca 14
    2.Romania 14
    3.Bosnia 12
    4.Norvegia 11
    5.Luxemburg 0
    mai sint de jucat Norvegia-Luxemburg si Bosnia-Danemarca
    Am sa ma rog sa dea Dumnezeu sa bata Bosnia si sa castige grupa iar danezii acest neam de poponari si ipotenti sa piarda barajul. Trebuie reparata aceasta nedreptate incredibila.Vreau ca bosniecii sa fie singurii care se duc la europene si sa invinga astfel mafia poponarilor fiordurilor.

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Este posibil....

  3. #3
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    nici Danezii, nici Norvegienii nu sunt de vina. Nici un jucator nu ar zice ca nu a fost penalty cand este in favoarea lor.


    Sforile se trag mai sus... Iar FRF-ul ne trage pe noi mai jos....

  4. #4
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Ciudat, eu m-am intrebat azi UNDE ESTI DOAMNE ?
    Nu am vazut o necalificare mai nedrepta(am vazut Bayern pierzand in fatza lui mancester, am vazut destule nedreptatzi dar o echipa cu 4 clase mai buna ca toate celelate din grupa, care a fost umilita constant de UEFA furandui-se 3puncte acasa cu Norvegia si doua in deplasare, alte doua cu Danemarca n-am mai vazut.

    O echipa atat de sabotata din interior de propria federatzie iar n-am vazut cum s-a refuzat ostentativ disputarea meciurilor la Craiova si s-a jucat in mlastini si dune de nisip ,apoi s-a mutat pe un stadion scheletic pe jumatate gol desi are doar 8000 de locuri. Cum i s-a bagat lui Iordanescu jucatori de catre becali si multe altele

    O echipa cu un ghinion nemaipomenit, sa pierzi totul intr-o secunda desi luptasei impotriva tuturor, adversari, logistica occidentala, federatzii mai profesioniste ,ARBITRII CRIMINALI ,poloaia care i-a avantajat si ghinionul infiorator care i-a urmarit.Totul ale-a fost impotriva dar EI AU FOST ATAT DE APROAPE. ... CAT DE APROAPE

    A FOST ZIUA CAND M-AM VINDECAT DE FOTBAL

  5. #5
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0

    Re: O reparatie divina

    Quote Originally Posted by vialli
    sa bata Bosnia si sa castige grupa iar danezii acest neam de poponari si ipotenti sa piarda barajul. Trebuie reparata aceasta nedreptate incredibila.Vreau ca bosniecii sa fie singurii care se duc la europene si sa invinga astfel mafia poponarilor fiordurilor.
    ce as mai rade sa se duca Bosnia si sa-si bage si poponarii unghia in gat

  6. #6
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    n-au curajul poponarii sa vina sa-i faca cu arbitrii in Bosnia ca aia au pistoale la ei, ii impusca nu se incurca
    o fi vreuna sa se duca doar Bosnia si astia din UE sa si-o ia la M..UE

  7. #7
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    sa tineti minte de la mine.Favorita numarul 1 a grupei este Bosnia
    Si ma pricep cat de cat la pariuri si pronosticuri adica am castigat ceva bani din astea
    Bosnia se califica
    danezii si norvegienii s-au chinuit degeaba sa cumpere arbitrii

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sa te auda DUMNEZEU Pacala desi nu e bine sa vrem raul altora, imi doresc din tot sufletul ca bosnia sa se califice la europene iar danezii sa ramana acasa si norvegienii sa ia bataie la baraj
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Va trebui sa mai treaca multa vreme pana vom putea uita cosmarul Copenhaga, nascut, in mare masura, din penibila prestatie a sadicului fluieras helvet, Urs Meier. Parerea romanilor despre el a aflat-o omul in negru din email-urile (la fel de negre) ce au curs pe adresa sa, dar aceasta este o palida consolare. Culmea este ca in apararea elvetianului a sarit un alt arbitru patat, nimeni altul decat Kim Milton Nielsen. Danezul (se putea altfel!) cu alergie la tricolori, cel care a avut orbul gainilor in meciul reprezentativei noastre cu Germania la Euro 2000 si in cel de baraj cu Slovenia, cand ne-a refuzat penalty-uri mai mult decat clare. In loc sa-si inghita fluierul si sa-si bage capul in nisip, Nielsen face declaratii in presa, oferind explicatii in apararea lui Meier, iar la final ne ia la misto: "A ajuns Internetul si acolo!". Nu sufla nici un cuvant despre faptul ca i-a tatait dosul pana in ultima clipa la gandul ca fotbalistii din tara sa aveau sanse sa vada turneul final la televizor. Revenind insa la chestia cu Internetul, constat ca am si eu lipsuri: despre danezi cu rezultate la Olimpiadele de informatica nu am auzit! In plus, dati-mi voie sa am o parere foarte proasta daca un individ de calitatea indoilenica a lui Kim Nielsen a ajuns managerul unei firme de calculatoare. Acum le dau dreptate unor prieteni, romani stabiliti la Aarhus, care imi povesteau ca atunci cand copiii lor s-au dus la o scoala daneza, au constatat ca materia ce li se preda o facusera, la noi in tara, cu vreo doi ani mai devreme. De aici rezulta o diferenta de doua clase intre un student la Informatica si directorul de IT Nielsen. Desigur, in favoarea romanului.

    Cat priveste solidaritatea dintre cei doi arbitri cu bube, merita sa le trimitem pe e-mail un mesaj despre o adevarata vorba din Carpati: "Cine seamana se aduna!"

    Fraierul ala de Nielsen vorbeste fara sa cunoasca realitatea. Am inteles ca arbitrii nu trebuie sa-si dea cu parerea despre arbitrajul colegilor. Este un ROI de-al lor dar se pare ca asta era pus pe jigniri. Un tzaran!

  10. #10
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    La uitat lumea pe Nielson si vrea sa ne aminteasca ca si el a furat selectionata Romaniei :x ,nu stiu e ceva intrecere intre albitri?,care fura mai mult pe romani e cel mai tare :x.Da-i draq pe toti cu Europa lor,cand vom fi si noi tratati ca egali,atunci mai putem discuta rational cu restul fotbalului european.
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  11. #11
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    La uitat lumea pe Nielson si vrea sa ne aminteasca ca si el a furat selectionata Romaniei :x ,nu stiu e ceva intrecere intre albitri?,care fura mai mult pe romani e cel mai tare :x.Da-i draq pe toti cu Europa lor,cand vom fi si noi tratati ca egali,atunci mai putem discuta rational cu restul fotbalului european.
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •