Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 324

Thread: Promoveaza "U" Cluj?

  1. #85
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Nici de Damian nu sunt prea multumit. Adevarul e ca in momentul de fata nu exista comparatie intre flancul nostru stang Tirlea-Bus si flancul drept Suller/Damian-Dita.
    Codreanu e accidentat numai de un an. Astept revenirea lui si n-ar trebuie sa uitam ca inainte sa se accidenteze era titular la echipa nationala de tineret si golgheter a diviziei B3. Cat despre Szekely, nu-mi place ca nu face pressing destul si ca trateaza unele faze cu prea putina atentie. Pe scurt, nu are spiritul ala de luptator care il vreau de la el si de la toti jucatori. O pribegie pe banca de rezerve ar rezolva problema asta.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  2. #86
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    „U”, mai mult in alb, decat in negru

    Inceputul favorabil de campionat a creat o stare de spirit excelenta in tabara Universitatii Cluj. Exista acum in conducere, pe banca tehnica si pe gazon, o serie de oameni cu experienta fotbalistica. Cristi Dulca, Leo Grozavu si Tiberiu Csik au fiecare multe partide jucate la nivel inalt. Dulca si Csik au fost campioni ai Romaniei, primul cu Rapid, al doilea cu Steaua, iar Grozavu a jucat 6 ani la Dinamo, pe vremea aceea titlul „furandu-l” intotdeauna Steaua. Acum Dulca este director executiv, Grozavu, antrenor principal, iar Csik, stalpul defensivei clujene.

    Merg fara frica la Zalau

    In cea de a doua etapa a campionatului din B 3, Universitatea va juca in fieful fostei echipe a lui Leo Grozavu, la Armatura Zalau. Despre aceasta partida, „principalul” lui „U” a opinat: „Nici nu concep sa nu batem la Zalau. Chiar daca m-am despartit de Armatura, nu cred ca publicul ma va primi cu ostilitate. Vor fi poate mai motivati, poate ca sa imi demonstreze ca reprezinta o grupare puternica, dar atata tot. Repet, nu avem nici o scuza daca pierdem acolo”.

    PROMOVAM
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  3. #87
    junior
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragos_popa17
    Din punct de vedere financiar asta cel mai linisit an de cand suntem in B, deci avem motive intemeiate sa speram, mai ales ca anii trecuti principala problema au fost banii. Astept revenirea lui Codreanu, sa avem superatac Jula-Codreanu(nu de alta, dar pe mine Szekely ma cam enerveaza, nu pune osul destul). In rest, n-ar strica un fundas dreapta(nici Suller nu-mi prea place). Altfel, echipa avem.
    Uite ca meciul de azi de la Zalau te-a contrazis. Szekely a fost magnific, a fugit cat pentru 10 meciuri. Oricum, sper sa ramana constant in evolutii. Sunt totusi de acord cu tine ca banda dreapta scartaie, acolo trebuie adus un om (sau sa speram ca revine Damian la forma lui care l-a adus in vederile unor echipe de A). Revenirea lui Codreanu e necesara mai ales ca sa avem concurenta pentru postul de varf. In plus, e vital un om la mijloc care sa dea pase rapide catre varfuri (cineva in stilul lui Maier). Daca s-ar realiza astea, avem sanse. Oricum, campionatul e lung, dupa meciul cu Dejul vine deplasarea la Timisoara, care nu e chiar usoara.

  4. #88
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Cu Codreanu inca nu se stie ce este, conducerea a anuntat ca a semnat, el a declarat ca inca nu a semnat si ca are oferta de la bistrita sper sa ramana la "U"... Szekely azi a facut cel mai bun meci de cand este la "U", si Bus a jucat f. bine, e un jucator ce are mare viitor, azi a implinit 18 ani . Din pacate singurul post deficitar e cel de coordonator, Maier ar fi intr-adevar o solutie, mai ales ca el a declarat ca ar vrea sa joace iar la noi. Oricum anul asta avem o sansa mare sa promovam si nu trebuie sa o ratam... Si nu o vom rata!!!

    PROMOVAM
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    In divizia A nu avem nici o sansa sa jucam pe Moina . Sub tribuna care cica a fost in renovare e parca un castel bantuit . Pentru a putea juca in A pe acest stadion trebuie multa munca si multi bani...7 000 de scaune , vestiare sub tribuna . Mie frica sa nu fim opriti de la promovare sau sa vindem locul tocmai din aceasta cauza . Haide "U" !
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    531
    Reputatie
    1
    Si sper ca va dati seama ca nimeni nu o sa investeasca bani intr-un stadion care urmeaza sa fie demolat. Asa ca mai asteptati cu promovarea ani buni de acum inainte.
    [FONT="Impact"][COLOR="DarkRed"][SIZE="3"]ANTI BUCURESTI!!![/SIZE][/COLOR][/FONT]

  7. #91
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    virus, din pacate pt tine nu o sa fie demolat, nu-si asuma ei asemenea riscuri... Ultimele informatii sunt ca noul stadion va fi contruit pe acelasi amplasament, cum e de altfel normal, din ce am inteles se va construi pe etape, prima oara o sa fie demolata tribuna a 2-a si se va construi acolo.

    Si daca e sa o luam asa, cate echipe din B au stadioane care indeplinesc criteriile, ar fi Craiova, Brasovul, Unirea, Ceahlaul, UTA, Bihorul, sa zicem Sibiul, Braila dupa ce-si pun scaune... cam astea ar fi, Petrolul care are sanse f. mari la promovare nu poate sa joace pe Ilie Oana in A.
    Last edited by t.b.; 28th August 2005 at 14:30.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  8. #92
    junior
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    Eu zic ca asta e cea mai mica problema, cu stadionul. Pai la o adica "U" a jucat si la Sibiu, pe vremea diktatului, daca prin absurd stadionul ar fi o problema in cazul promovarii, am putea juca la Timisoara meciurile de acasa... sau la Medias. Oricum, mai e mult pana departe, sa nu punem caruta in fata cailor.

  9. #93
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Sau la Alba-Iulia, cred ca asta ar fi cea mai buna solutie, oricum dupa ce promovam eu cred ca o sa inceapa sa se miste lucrurile si la stadion...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  10. #94
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ozzy76
    Uite ca meciul de azi de la Zalau te-a contrazis. Szekely a fost magnific, a fugit cat pentru 10 meciuri. Oricum, sper sa ramana constant in evolutii.
    O fi intrat pe forum si-o vazut ce-am scris.
    Sper sa ma contrazica cat mai des. Dar cum ai spus si tu, inca nu avem concurenta pe post si s-ar putea sa se relaxeze prea mult.

    @t.b. Mi-e nu mi-ar displace asa mult varianta cu Alba Iulia. Oricum vin de la 40 km sa vad meciurile de acasa ale lui 'U'. Cu 20 in plus ajung in Alba.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Acest 3-0 cu urina bej nu inseamna nimic . Sambata Grozavu va introduce echipa de baza si puii de cfr-isti vor lua 3 boabe pe Moina . Si nu vor fi boabe de fasole !
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  12. #96
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Bineinteles ca nu inseamna nimic. Inainte de meci va laudati ce bucurie va fi pe capul vostru cand stiti ca bateti o echipa cu jucatori de la CFR, deci imi dau seama cat suferiti acum. SI ma unge la suflet suferinta voastra.
    HAI CFR 1 si 2!

  13. #97
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Si daca erai mai atent, observai ca ne refeream in special la meciu de campionat, am spus si inainte de meci ca nu ne incanta cupa romaniei, pt noi e pierdere de vreme, bani si energie, obiectivul nostru PROMOVAREA
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  14. #98
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    He he he. Abia astept sa rad de voi sambata seara.
    HAI UNIREA!

  15. #99
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Hai CFR II mult succes sambata si am auzit ca o sa joace iara de la CFR jucatori sambata.......daca joaca mai dam 3 sa fie 6 in total

    P.S. Sunteti de rasul intregii tari va batem cu satelitu' si nu mai bagati dume' ca nu va interesa cupa caci intre doua echuipe rivale de-o viata nu exista ca nu ne-a interesat meciul atat ati putut atat ati facut sunteti ridicoli....caci daca tot nu va interesa cupa trebuia sa-i bateti pe dej si dupa aceea sa va lasati dar aici era chestia de orgoliu!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  16. #100
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Cine a zis ca suntem rivali de-o viata, noi cu... dejul?
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Acuma intrebare : la dej am fost filmati non stop de cineva . Se pare ca tipul era de la politzie . Acuma intrebarea ii urmatoarea : de ce neo filmat ?
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  18. #102
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Poate ca era cineva de la aia din deal ca sa ii invete si pe ei ce-i aia galerie
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Era de la politzie 100% .
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  20. #104
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Succes U Clujului la promovare! Vreau sa vad la anul un derby cu CFR-ul in prima divizie
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  21. #105
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    si eu ... ar fi ceva gen Inter-Milan ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •