View Poll Results: Se califica CFR?

Voters
63. You may not vote on this poll
  • DA

    40 63.49%
  • NU

    23 36.51%
Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 219

Thread: CFR Cluj - Saint-Etienne - Turul III Intertoto

  1. #22
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    am vazut cateva meciuri ale celor de la St Etienne sezonul tocmai incheiat. Va avertizez ca sunt o masina de pasat. Paseaza intr-una. Nu fac driblinguri aproape deloc, se apara exact si ajung din 2-3 pase in preajma careului de 16 m. Nu au nume sonore in echipa, dar au o echipa, care din punctul meu de vedere se va bate anul acesta in Franta pt un loc in primele 5. Mi-as dori ca si Clujul sa se califice, dar au nevoie de sansa, iar in meciul de acasa de VOI, spectatorii. HAI CFR!!!
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  2. #23
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Totul depinde de echipa cu care va juca St-Ettiene. Daca baga titularii ma indoiesc ca vor reusi sa se califice cei de la CFR. Nu de alta, dar in meciul de la Bibao n-au fost chiar asa de fantastici cum spune presa(si nu zic asta pentru ca sunt suporter 'U'). Problema principala ar fi valoarea jucatorilor, multi dintre ei faceau greseli de curtea scolii(spre dezamagirea mea Astilean a fost foarte slab), iar cand ajungeau in fata portii se speriau in ultimu' hal. Nu spun ca n-au meritat calificarea, cei de la Athletic au fost pe spate rau de tot, doar sa nu se astepte la prea mult(in conditiile jocului prestat in acest moment).
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  3. #24
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Astia cred ca vor veni cu prima echipa , ceea ce va fi muuuuuuult mai greu dar nu imposibil .Trebuie sa se lupte pana la capat .
    Desi nu prea cred in eliminarea lor , totusi sper intr-o surpriza...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  4. #25
    OLTEAN spinU's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    bafta cfr!!!
    [FONT="Comic Sans MS"][B][COLOR="Blue"]UNIVERSITATEA[/COLOR] doar in [COLOR="Blue"]CRAIOVA[/COLOR][/B][/FONT]

  5. #26
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo
    @t.b. hai sa te intreb ceva..

    daca prin absurd CFR o sa aiba 9 jucatori la nationala, titulari, si o sa joace in meci oficial cu Franta, tu cu ce echipa ai tine ??
    Ma impusc cu o zi inainte sa se intample asa o tragedie nationala... Din cate stiu eu cfr NU A AVUT NICI UN JUCATOR CONVOCAT LA NATIONALA...

    In schimb "U" a dat nationalei primul capitan Aurel Guga
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  6. #27
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Stai linistit ca e posibil sa aiba si 2 oameni la nationala la toamna, Dorinel si Martin Tudor.

  7. #28
    ceva original..
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Stai linistit ca e posibil sa aiba si 2 oameni la nationala la toamna, Dorinel si Martin Tudor.
    Avand in vedere ca martin Tudor e "omul lui Piturca", eu zic ca aproape sigur cfr o sa aiba om la nationala
    [FONT=Verdana][COLOR=Red]DINAMO[/COLOR][COLOR=Red]!!!!![/COLOR][/FONT]

  8. #29
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by H3adache
    t.b.... nu ma intereseaza ce rivalitate exista acolo la voi, ci m-am referit la un singur lucru. De ce nu tzii cu CFR ca doar reprezinta Romania si Clujul In Europa (chiar daca intr-un mod penibil) ? Ii injuri, ii faci retardati, etc. Si eu "urasc" steaua, dinamo dar cand steaua a batut valencia m-am bucurat. Si nu ii inteleg pe aceia care nu s-au bucurat.

    Tu te-ai uitat la vreun meci de-al lui Roma, ce scria pe bannerele spectatorilor? Scria "Merda Lazio", asta nu e nici un fel de incurajare pentru echipa din acelasi oras.... Si ce ei nu sunt italieni toti?
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  9. #30
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Situatia fotbalului in Italia nu se compara cu cea in România. Ei pot sa-si permita aceasta atitudine (chiar daca sunt putini) fiindca ei au 4 echipe in Champions League, 3 in Cupa UEFA, jumatate dintre ele fiind calificate direct in grupe.

    Pana una alta, noi Românii trebuie sa fim uniti fiindca nu o ducem foarte bine. Trebuie sa lasam la o parte ura si sa ne incurajam.
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  10. #31
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    T.B. iti dau un sfat..nu mai pune la suflet ce spun toti retardatii. Nu ne pot intelege ei pe noi, noua ne curge venin prin vene, ura amestecata cu sange alb negru. Instigare la violenta!!!

  11. #32
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Florida
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Stiti cumva cine transmite meciul? Sint curios daca pot sa-l vad in USA! Mersi

  12. #33
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Inca nu se stie bunget dar cum aflam o sa te anuntam!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  13. #34
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lupisor lupetto
    Situatia fotbalului in Italia nu se compara cu cea in România. Ei pot sa-si permita aceasta atitudine (chiar daca sunt putini) fiindca ei au 4 echipe in Champions League, 3 in Cupa UEFA, jumatate dintre ele fiind calificate direct in grupe.

    Pana una alta, noi Românii trebuie sa fim uniti fiindca nu o ducem foarte bine. Trebuie sa lasam la o parte ura si sa ne incurajam.
    Sa-ti zic o informatie de ultima ora, anuntata cu caracter de bomba editoriala pe site-ul UEFA???

    Meciurile din IT, NU ADUC NICI UN PUNCT COEFICIENTULUI DE TARA, deci faza cu echipele din CL n-are sens, n-o s-avem 2 echipe in CL, datorita cefereului...

    Sa luam alt exemplu`, daca Italia e prea mult pentru noi, Serbia, suporterii lu` Partizan se bucura pentru succesele Stelei Rosii???
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  14. #35
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    eu zic ca ne calificam ..... la noi batem cu 2-0 si la ei luam bataie cu 1-0...
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  15. #36
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by papusil
    In plus e o echipa cu mare traditie in Franta
    Si Craiova a fost(in Romania) si uite unde a ajuns.....
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  16. #37
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by t.b.
    Sa-ti zic o informatie de ultima ora, anuntata cu caracter de bomba editoriala pe site-ul UEFA???

    Meciurile din IT, NU ADUC NICI UN PUNCT COEFICIENTULUI DE TARA, deci faza cu echipele din CL n-are sens, n-o s-avem 2 echipe in CL, datorita cefereului...

    Sa luam alt exemplu`, daca Italia e prea mult pentru noi, Serbia, suporterii lu` Partizan se bucura pentru succesele Stelei Rosii???

    Normal ca in Cupa Intertoto nu exista puncte, insa o data ce iei unul dintre cele 3 locuri disponibile care te duc la runda preliminara UEFA (unde punctele se impart la jumatate) sau o data ce intri in grupe, punctele se pot acumula.

    Despre suporterii celor doua echipe sârbe, pot sa-ti dau link-ul unui forum urias in limba engleza unde poti sa-i intrebi direct pe Sarbi. Majoritatea se bucura cand echipele sarbesti, chiar daca sunt rivale, inving in Europa. Aceeasi lucru il ai si in România: dinamovisti, stelisti, rapidisti, etc. care se bucura pentru victoriile românesti in cupele europene (cunosc cel mai mare constantean anti-Dinamo care tipa in gura mare cand câinii rosii treceau de Sahtior ). Poti fi sigur ca toate aceste persoane, inclusiv eu, am tine atat de mult si cu "U" Cluj daca ar juca in Intertoto.

    Oricum, cred ca s-a facut prea mult tam tam pe tema rivalitatii intre "U" Cluj si CFR Cluj. Ca sa revenim la subiect, sper din tot sufletul sa se califice CFR-ul, sau cel putin sa faca o figura frumoasa. Incetul cu incetul trebuie sa ne ridicam. Ma intreb daca noile achizitii au dreptul sa joace cu Francezii si ma intreb daca Surdu va juca pentru CFR. Clujenii ar cam avea nevoie de un atacant ca el.
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  17. #38
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    din Sport Total:

    "Dorinel se informeaza

    Antrenorul-jucator al visiniilor pregateste foarte atent meciul din sferturile de finala ale Cupei Intertoto, acolo unde clujenii ii vor intilni pe francezii de la St.Etienne.
    Pentru ca dubla confruntare cu „verzii” sa fie un succes, Munteanu primeste ajutor chiar din Hexagon, consultindu-se zilnic la telefon cu Ladislau Boloni, tehnicianul formatiei Rennes. Acesta i-a pus la dispozitie lui Munti toate informatiile necesare despre viitorii sai adversari, oferindu-i si unele sfaturi utile."


    Asa se lucreaza si asa se coopereaza!
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  18. #39
    ceva original..
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by esku
    Si Craiova a fost(in Romania) si uite unde a ajuns.....
    Stai linistit ca si St etienne a fost (in Franta cam unde e Craiova acum si dupa ceva ani si-a revenit. Acum e in plin proces de revenire

    Tocmai de aia zic ca au ambitie sa redevina echipa care castiga titluri in Franta, juca faze superioare a cupelor europene, etc.
    [FONT=Verdana][COLOR=Red]DINAMO[/COLOR][COLOR=Red]!!!!![/COLOR][/FONT]

  19. #40
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lupisor lupetto
    Normal ca in Cupa Intertoto nu exista puncte, insa o data ce iei unul dintre cele 3 locuri disponibile care te duc la runda preliminara UEFA (unde punctele se impart la jumatate) sau o data ce intri in grupe, punctele se pot acumula.
    Lupisor, ce-am vorbit eu cu tine? Echipele din Intertoto ajung in primul tur al Cupei UEFA (tur de la mama lui , nu preliminar), deci punctele nu se mai impart la jumatate.

  20. #41
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Stai linistit ca e posibil sa aiba si 2 oameni la nationala la toamna, Dorinel si Martin Tudor.
    Un mos si o baba. Nu m-ar mira, mai ales ca acum se iese la pensie la 65 de ani. Cat despre marele portar Maaaaartiiiiiin Tuuuuuuudooooor...alta data.

  21. #42
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    un mos si o baba care fac ravagii
    multă lume... PUȚINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •