Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 32 of 32

Thread: Hotie pe fata fratilor!

  1. #22
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Cu Vadim presedintele tarii, Romania era calificata de mult timp in Portugalia.
    De mic copil sunt cu PRM (la fel ca si parintii mei)!!!!
    FORZA CEAHLÃUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  2. #23
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    asta e treaba ta. este o tara libera (inca) si fiecare are dreptul sa fie cu cine vrea el.
    la fel cum si aici pe forum, poate sa posteze ce vrea el atita timp cit nu sunt injuraturi si atacuri la persoana(desi multe din posturile ultimelor 2 zile nu se incadreaza, dar e de inteles. dezamagirea-i sentiment nasol de tot).

    tu esti cu vadim/PRM si sunt convins ca crezi in mod sincer ca ceea ce faci e bine. asta totusi nu ma impiedica sa articulez cit de aiurea mi-se pare perspectiva.

    cit despre calificarea Romaniei la europene in perspectiva amintita ... nici nu exista cuvinte cu care mi-as putea exprima neincrederea ca asta ar fi conditia necesara si suficienta pentru a asigura successul nationalei in particular si al tarii in general.

  3. #24
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Delia
    Ce mai conteaza daca ne-a furat sau nu, sunt foarte suparata ca nu mergem in Portugalia!

    Poate cineva sa-mi spuna cum ne va afecta asta in viitor? Vom mai fi cap de serie?
    Delia, existau niste coeficienti de tara care iau in calcul rezultatele obtinute la ultimele preliminarii de CM si CE. Acum am vazut ca intra in joc clasamentul FIFA - Coca-Cola.
    Nu vom fi capi de serie, dar e posibil sa ajungem chiar in a treia urna valorica. Pentru preliminariile CM 2006 se preconizeaza organizarea de mai putine grupe, de cate 7-8 echipe, deci implicit si mai putini capi de serie. Deci sansele scad si din acest motiv. Urmeaza sa vedem in curand impartirea pe grupe valorice.

    P.S.
    Noi tocmai urcasem cateva locuri in clasamentul FIFA - Coca-Cola, insa vom cadea cu siguranta dupa disputarea turneului final al EURO 2004, cand vor intra in calcul si rezultatele de acolo. Din fericire, tragerea la sorti pentru Mondial e la inceputul anului.

  4. #25
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    In afara faptului ca vom cadea multe locuri in clasamentul UEFA, FRF si fotbalistii romani au pierdut impreuna 5 mil. de $.
    FORZA CEAHLÃUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Sunt uluit! Reusisem pentru ceva vreme sa uit! Sa uit ca romanii sunt niste 'gazele'! Dar acum mi-am adus aminte din nou! Si nu stiu daca o sa mai uit vreodata!
    Avem mentlitati de invinsi, nu de invingatori! Mentalitatea de invingator isi face aparitia tocmai cand esti invins, fiindca altfel, daca ai fi tot timpul invingator, n-ai mai avea nevoie de o astfel de mentalitate de invingator!

    Cum se comporta un invingator cand dupa 100 de meciuri pierde unul? Da vina tot pe el, ca nu a fost suficient de bun sa invinga un inamic parsiv? Gaseste scuze adversarului care a luptat miseleste? Niciodata!

    La fel suntem si noi, o turma de gazele! (si nu ma refer la echipa nationala!) Dupa ce ne ataca haita de lei, cei care scapam cu viata dam vina unii pe altii: ca de ce n-am fugit mai repede, ca tu de ca n-ai stat unde trebuie, ca ala n-a facut aia sau ailalta, etc.... Si pe lei dam vina doar asa in treacat, orientativ, fara insa a ne manifesta prea zgomotos, de frica sa nu-i trezim si pe tigri si sa nu ne atace si aia....

    In loc sa atacam arbitrul, fiindca ne-a mancat meciul, stam si plangem ca am avut 4 suturi de gol ratate! Suntem niste invinsi! Istoric! Asta este crucea pe care o purtam cu totii! Marile imperii ne-au distrus sufletul! Si aceste mari imperii n-au disparut, si n-o sa dispara niciodata! Si o sa ne asupreasca la nesfarsit atata timp cat suntem niste preshuri care se intand ca mielul la taiat in fata lor!

    Asta vad de 4 zile : ca a fost de vina Iordanescu, Mirca Sandu, jucatorii ca nu au dat gol, sau ca l-au luat pe ultimul, sau ca nu au tras de timp, dar pe arbitru nu dam vina decat asa putin la inceput, dupa care gata! Il iertam! Suntem jalnici! Suntem GROAZNICI!

    Ce s-ar fi intamplat daca Urs Meier ne dadea noua un penalty gratis? Daca fluiera nu cu un minut mai tarziu, ci cu un minut mai devreme? Daca dadea faulturi pentru noi si pentru danezi nu? Daca le fura danezilor out-uri si nu noua? Daca nu ne macina pe noi tot meciul, ci pe danezi? Mai trebuia sa dam trei goluri ca sa nu mai aiba arbitrul ce sa ne faca? Sau ne ajungea un simplu 1-0?
    Intrebari retorice....

    Suntem niste lingai !!! Aia suntem! Vad in jurul meu zilnic astfel de zeci de personaje, dar nu credeam ca suntem toti asa! Sau ma rog, atat de putini care nu suntem... Hai ca pentru nimicuri personale as putea sa mai inteleg , dar cand vine vorba de imaginea unei intregi natiuni ? nu mai pot sa iert!

    Si stiti ce mai demonstraza acest meci? Demonstraza ca echipa nationala are curajul sa se lupte de la egal la egal (daca se poate spune asa) cu orice echipa si orice arbitru!!! Ei sunt cu adevarat niste invingatori din start, de la inceput, dinainte de a incepe lupta! Stiti de ce? Fiindca au curajul sa fie luptatori! Pe cand noi, nu!

    Cand am constientizat ca pe 10 Septembrie 2003 nu s-a jucat Danemarca-Romania 2-2 , ci europa-Romania 2-2, am bagat toti capul in nisip ! Ca niste gaini ce suntem! Niste lasi!

    Ne amagim ca o sa primim si noi vreodata vreo feliuta de ciolan si asa ca mai bine tacem din gura! Si ca sa ne mascam lasitatea aruncam repede vina pe altii care (culmea!) au fost in linia intai!!!

    Sa ne fie rusine!

    Ce-am putea sa facem? Ce sa schimbam?
    ....nimic, normal! Doar Pamantul este plat, nu?

    Asa, ca un aperitiv, ce s-ar intampla daca am trimite fiecare dintre noi, cate un mail de protest pe zi? Pana cand se va lua o decizie?

  6. #27
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Cum era de asteptat uefa si-a bagat picioarele in fotbalul romanesc. In comunicatul de ieri acestia au declarat ca arbitrul maier a arbitrat foarte bine iar ca reprosurile noastre sunt nefondate iar pe langa asta sandu a fost chemat si la comisia de disciplina a uefa pt. ca a avut tupeu sa spuna adevarul
    /fu/ UEFA

  7. #28
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    ultima stire: urs meier va arbitra armenia-spania, un meci cu cantec in care spania nu are voie sa piarda. iar armenia vine dupa scandalul de coruptie cu grecia....

  8. #29
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Ce vina are UEFA ca au ratat de 5 ori singuri cu portarul plus in ultimele secunde lasa om liber in careu fundasii erau la seminte si liberoul cu pluta......
    anti Dinamo, anti oier

  9. #30
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Asta este....
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  10. #31
    junior methos's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    hai mai lasati-o balta!
    fortza Dinamo!!!
    hai Romania!!!

  11. #32
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pgh
    Da, asa ar fi fost in conditii normale.
    Adica in situatia in care :
    1. penalty-ul ar fi fost acordat danezilor ca urmare a unui fault clar (chiar mai mult decat clar avand in vedere miza si nivelul jocului - sau cu alte cuvinte in aceleasi conditii in care ar fi fost acordat si romanilor un potential penalty)
    2. golul al doilea al danezilor ar fi fost inscris pana in minutul 93:59
    3. conduita arbitrului ar fi fost impartiala pe parcursul intregului meci.
    Da, foarte realista replica, numai ca Dorinel, acelasi care era sa ne priveze in seara asta de o mare bucurie, executase cornerul buclucas dupa minutul 94, pe cronometru televiziunii daneze era vizibil 94:08. Si contraatacul nu era vizibil, a fost oarece incalceala pe la mijloc, in care se putea fluiera. Da' ma rog, hai sa stam ca prostii fair-play acasa, si sa-i lasam pe toti habarnistii in ale fotbalului sa ne calce in picioare, ca doar asta ne caracterizeaza, de la dejectiile emigrate care declara ca cei peste 22 de milioane ramasi acasa reprezinta drojdia umanitatii, pana la politicienii nostri care se prezinta la tratativele din Pentagon cu steagul Rusiei pe masa. Ai dreptate, suntem mici si nesemnigficativi, de fapt de ce mai existam ca natzie????
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •