View Poll Results: Cine promoveaza din B3 (anul asta s-ar zice ca va fi lupta mare)

Voters
257. You may not vote on this poll
  • FC Bihor Oradea

    56 21.79%
  • Unirea Alba Iulia

    13 5.06%
  • Minerul Lupeni

    3 1.17%
  • Liberty Salonta

    11 4.28%
  • Universitatea Cluj

    96 37.35%
  • ISCT

    1 0.39%
  • Unirea Sinnicolau Mare

    1 0.39%
  • Armatura Zalau

    1 0.39%
  • Corvinul Hunedoara

    1 0.39%
  • Olimpia Satu Mare

    4 1.56%
  • UTA

    20 7.78%
  • Unirea Dej

    1 0.39%
  • Gaz Metan Medias

    36 14.01%
  • Corvinul Hunedoara

    2 0.78%
  • CFR Timisoara

    8 3.11%
  • Gloria II Bistrita

    3 1.17%
Page 51 of 144 FirstFirst ... 41495051525361101 ... LastLast
Results 1,051 to 1,071 of 3015

Thread: Cine promoveaza sezonul acesta ('05-'06) din seria B3?

  1. #1051
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by bihoreanul
    Stiti cum sunteti voi clujenilor? Cine nu e cu voi e impotriva voastra.Astia sunteti voi.Mereu complexati de performantele altora.Ce va deranjat atata ca au strigat aia 'CFR ,CFR'? De parca nu pe orice stadion sunt idioti care striga aiurea doar pt a cred conflicte. Uitate si la Poli cu Rapid ,galerii infratite de ani buni ,dar totusi exista multi timisoreni care ii injura si ii huiduie pe mitici. La ce te asteptai la Oradea? Sa va rimeasca cu masa intinsa si covor rosu? Asa ca nu mai sustineti ca voi sunteti reprezentantii Ardealului,ca pana ajungeti la performantele Utei sau Bihorului mai trec ani buni. Cum voi sunteti 'infratiti' cu Uta asa suntem noi cu Timisoara. Daca ai observat (desi nu cred) cei care au strigat CFR ,au fost doar cativa din peluza,nicidecum cei din galerii sau restul stadionului. Cat despre faptul ca noi nu ne-am incurajat echipa,sau ca nu s-a auzit ca strigam,iti propun un control GRATUIT la ORL. S-a auzit clar si la TV si pe stadion cand toti strigam 'Bihoru',Bihoru' sau cantam 'Ole,Ole....' . Probabil aveai urechile infundate de la altitudinea de pe Piatra Craiului si nu mai auzeai klumea.Oricum,aveam o impresie mai buna de voi,dar sunteti complexati rau de neputinta voastra si invidiosi pe rezultatele concitadinilor vostri,cand vedeti ca se mai duce un an fara sa promovati. De ce cand erati in C si va promovat Sabau cum va promovat nu ati comentat nimik?La ce echipa aveti ,mai stati mult si bine alaturi de noi prin B.Sunteti patetici cu 'marea echipa a Ardealului' care nu joaca de 2 lei.Echipa fanion a Clujului in acest moment e CFR,fie ca va place fie ca nu. Si daca eu inteleg bine motivul pentru care ii urati asa tare ,este ca nu au vrut sa faca cu voi un blat ,ci v-au retrogradat.Visati in continuare ,ca nu are nimeni nevoie de voi in A,deoarece este deja o echipa din Cluj,care are si rezultate.
    da ma ai dreptate. U Cluj e ultima echipa din Ardeal ca importanta, dupa Bihor, Uta, Ariesul Turda, Sarma, Cfr si restul.
    si da ma, ai dreptate, nu so strigat de fapt cfr! pe stadion, doar mi so parut mie, la cat de bat eram.
    si ai dreptate ma, sunteti cei mai tari, cei mai civilizati.
    Last edited by Darkslowstar; 28th November 2005 at 17:49.

  2. #1052
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Si daca eu inteleg bine motivul pentru care ii urati asa tare ,este ca nu au vrut sa faca cu voi un blat ,ci v-au retrogradat.
    A fost exact invers . Erau ambele echipe in A , noi eram salvati ei aveau nevoie de un punct mi se pare...si i-am batut parca cu 2-0 si au picat in B.Si rivalitate a fost tot timpul , bine , nu in sensul de ura .
    In toamna anului 1919 la Cluj , capitala Transilavaniei , tineri veniti din toate partile tarii sa urmeze o facultate s-au gandit la formarea unui club de fotbal puternic , aici in Ardeal. Multi dintre ei banateni , au pus bazele unui club numit KOLOZSVARI EGYETEMI ATLETIKAI CLUB (Clubul Atletic Universitar Clujean).Dupa ce s-au organizat intr-un comitet au decis sa se prezinte la primul antrenament iar asa s-a nascut "U" , echipa studentilor , si Victoria Cluj cea care avea sa le fie rivala ani si ani de zile. La Cluj au mai fost si alte echipe: Romania , Victoria , Clubul Atletic Cluj dar "U" intruchipa Clujul si Clujul era "U"...
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  3. #1053
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    Bihoru: pana incepe vacanta 3 amicale: crisul, minerul stei, beiusul si poate Lotus Baile Felix.
    Deocamdata atat.

  4. #1054
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Cine a mai scris si aceasta mirifica mostra de poezie postmoderna?

  5. #1055
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Miercuri amical Poli Timisoara-U Cluj la ora 13:00 pe Dan Paltinisanu.

  6. #1056
    the man omul's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    coasta de vest
    Posts
    513
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by King of Hell
    Miercuri amical Poli Timisoara-U Cluj la ora 13:00 pe Dan Paltinisanu.
    voi fi acolo

    doar tre' sa-i aplaud pe cei 11 mirifici, pentru care fotbalul a fost atat de nedrept sambata...
    [B]HAI BIHORU' ![/B]

  7. #1057
    nationalist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    Eu nu mai vreau sa ne certam aiurea ,ca e clar ca nu ajungem la un consens,deoarece fiecare isi va apara echipa favorita ,aia e clar.Si Clujul si Uta si Bihorul sunt echipe de traditie in B ,cum de altfel am mai spus,degeaba arunca unii cu noroi in echipele contracandidate (nu rivale).Ce-a fost a fost,conteaza ce va urma si sa promoveze cel mai bun.Inca o data felicit galeria clujeana (repet:pana in min 70) si imi cer scuze daca am jgnit pe cineva prin remarcile facute.Totul a fost din cauza tensiunii acumulate pe aici pe forum Mai bine am face o echipa comuna formata din cei mai buni de la fiecare ca asa poate am avea si noi fata de A,cu toate ca dupa cum scrie si presa ,in meciul de sambata s-a vazut o calitate a fotbalului superioara din B. FORZA ORADEA !!!!
    FC BIHOR per sempre !!!!
    [COLOR="Red"][/COLOR] Mitica Dragomir: 'Ardealul m-a invatat de ce e bine sa faci dus in fiecare zi'

  8. #1058
    nationalist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    Daniel Stan si-a manifestat (din nou )dorinta de a pleca de la echipa ,desi mai are 1 an jumate contract cu FC Bihor.
    PS: din 1 dec. se va receptiona TELESPORTUL pe RCS contra 5 RON
    FC BIHOR per sempre !!!!
    [COLOR="Red"][/COLOR] Mitica Dragomir: 'Ardealul m-a invatat de ce e bine sa faci dus in fiecare zi'

  9. #1059
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Siljanoski
    Cine a mai scris si aceasta mirifica mostra de poezie postmoderna?
    Gheorghe Bodea, iti spune ceva numele, banuiesc ca nu altfel ai fi tacut din gura... pacat c-au scos degetele ca meritai


    Quote Originally Posted by bihoreanul
    Asa ca nu mai sustineti ca voi sunteti reprezentantii Ardealului,ca pana ajungeti la performantele Utei sau Bihorului mai trec ani buni.

    Ce glumet esti ma bihoreanule, ce performante aveti voi, 11 sezoane in A si cea mai buna clasare undeva pe la mijlocul clasamentului, nu va mai laudati cu performantele defunctei CAO ca aia nu mai exista, indiferent ce manevre faceti, in palmaresul oficial ala de la FRF figureaza doar 11 sezoane in A, in timp ce noi avem 50, cam mare diferenta nu? Echipa reprezentativa a Ardealului e cea care are mai multi suporteri, si nu cred ca voi, care sunteti in minoritate in propriul oras aveti tupeul sa sustineti ca aveti mai multi suporteri decat noi.

    Quote Originally Posted by bihoreanul
    De ce cand erati in C si va promovat Sabau cum va promovat nu ati comentat nimik?
    Cum am promovat? la vreo 30 de puncte de locul 2, si asta am facut-o cu echipa de juniori...

    Quote Originally Posted by bihoreanul
    Si daca eu inteleg bine motivul pentru care ii urati asa tare ,este ca nu au vrut sa faca cu voi un blat ,ci v-au retrogradat.
    Povestea a fost alta, echipa care ar fi castigat meciul evita retrogradarea, dar meciul s-a terminat egal 0-0 si am retrogradat amandoua... A mai fost inca o poveste, care-mi place mai mult, pe la inceptul anilor `70 ministerul transporturilor nu avea nici o echipa in A, Rapidul tocmai a retrogradat, si cum nici Clujul nu avea, s-a hotarat de la centru promovarea echipei cailor ferate gruia. Si ne-au luat cu forta vreo 10 jucatori si i-au dus in deal, echipa a mers binisor, se luptau la promovare cu FC Baia-Mare, cu vreo 3 etape inainte de final noi am avut meci la ei acasa, unde i-am batut, iar etapa urmatoare am pierdut pe Moina cu FC Baia-Mare rezultat care a insemnat promovarea echipei din Maramures Sezonul urmator jucatorii nostri au revenit si am promovat noi, iar echipa din deal a fost condamnata sa stea in umbra noastra pentru inca 30 de ani .


    Quote Originally Posted by bihoreanul
    Si Clujul si Uta si Bihorul sunt echipe de traditie in B
    Cel putin primele doua sunt echipe cu traditie in A, care nu au ce sa caute in liga a 2-a.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  10. #1060
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    TB, te rog io, putin respect pentru cei ce respecta!

  11. #1061
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Voi inca nu aveti telesport , ce tragedie pe capul bihorenilor, ca o gramada de meciuri de-ale echipe lor favorite (steaua) se transmit acolo da` las ca macar se uita la ailalti ros-albastri asa ca o consolare aia de-i transmite pe Transilvania TV


    Quote Originally Posted by jorgensen
    crisul, minerul stei, beiusul si poate Lotus Baile Felix.
    Mama ce de galactici macar pe astia aveti sanse sa-i bateti cam mare diferenta intre Poli si Minerul Stei... daca ne rugati voi frumos va mai rezolvam amicale si cu Iara, Apahida si Vladeasa Huedin
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  12. #1062
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by omul
    1. avem 36 de sezoane in A, un titlu in 48-49, o cupa in 1956.
    (De cate ori vii cu aberatiile astea iti voi raspunde, stai linistit)
    si "U" a mai avut si alte 2 nume... deci as putea sa-ti raspund la fel

    2. pe mine nu ma plateste nimeni pt. site ca pe aia de la U, stai linistit ca-mi fac eu timp... ca acum sunt cam ocupat... doar am ce scrie la istoria unei echipe cu un trecut atat de frumos si in acelasi timp tumultuos, iubita in tot Bihorul atat de romani cat si de unguri sau evrei (care detineau echipa la inceputuri)

    1. Consulta palmaresul oficial, ala de la FRF, singurul care conteaza, restul is vrajeli, fuziuni doar pentru a pune mana pe palmares etc. Nu stiu de unde ai gasit tu alte 2 nume, eu stiu doar de Universitatea si de Stiinta, a mai fost CS Universitatea, dar acuma sper ca nu te legi de toate nimicurile, chiar si cand am jucat la Sibiu ne-am numit Universitatea Cluj Sibiu, n-am renuntat niciodata la numele orasului nostru drag,

    2 Felicitari pt. site, chiar arata bine, dar e amuzant cand gasesti la palmares scris ceva de genul "in constructie" sau "in curand"
    Cat despre cei de la "U" nu vorbi daca nu stii, site-ul ala e al unor suporteri care ani de zile au platit domeniul .ro din banii lor fara nici un sprijin de la conducere, si a fost printre primele site-uri ale unei echipe romanesti, mult timp (pana la renasterea lui Poli ) cea mai vizitata pagina a vreunei echipe din provincie, daca te uiti in clasamentul trafic vezi ca suntem in primele 30 de site-uri la categoria sport, fiind devansati doar de site-uri ale echipelor SDR & Poli si avem aproape 900 de useri inregistrati.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  13. #1063
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    GATA MA! PENTRU NUMELE LUI ODIN GATA! Jur pe barba lui Odin si ciocanul lui Tor ca nu astia ni-s dusmanii. Cautati oamenilor adevarul in sufletele voastre si vedeti ca ne certam degeaba! Sa ne unim sufletele pentru a striga impreuna [mod]

    ai avertisment ptr trivialitati. la urmatorul e ban.
    Last edited by RedBaron; 28th November 2005 at 23:29.

  14. #1064
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    TB, io te stiu om serios, hai ma sa incetam cu fazele astea, si sa speram ca in ultima etapa, pe Moina, U va fi pe 1 si Bihor pe 2 indiferent de rezultat, sau de ce nu, chiar invers, si sa bem in cinstea nepromovarii Mediasului!

  15. #1065
    senior giginamol's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    155
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by King of Hell
    sa bem in cinstea nepromovarii Mediasului!
    hahahahah, io cred ca tu esti beat si acum. Bai King of Hell, spune drept de ce ai facut deplasarea la Oradea? Te-ai aprovizionat cu palinca de bihor... sau ma insel?

    on-topic: se pare ca cel mai bun coordonator de joc din serie Vilmos Stoica se va transfera la Gloria.

  16. #1066
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Ma aia de la gaz nu o strigat ***, dupa ce s-o terminat meciul s-o bagat in autocare si din spatele la vreo 10 jandarmi comentau ceva cu "gazul va promova" si sareau in autocarul ala ca de la distanta am crezut ca fac cine stie ce orgii in autocar da` macar nu o venit sa ne provoace asa ca io n-am nimic cu ei, si-o vazut de treaba lor...
    inainte de meciul asta si io ziceam ca mai bine ar promva (la baraj ) bihorenii decat mediesenii ca macar astia au cativa suporteri, da` acuma zic ca mai bine intra Sarma la baraj si sa piarda acolo sa intre Brasovul...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  17. #1067
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Noah bun, Mediasul a slabit serios, daca nu aduc un jucator bun in locul lui Stioca o sa aiba probleme La noi se pare ca sunt discutii pentru imprumutul lui Paleacu de la Poli deci e clar cine o sa fie cel mai bun coordonator din returi ar mai putea veni la noi si Galdean si Ir. Voicu tot sub forma de imprumut si sunt dicutii mai vechi cu Iurisniti...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  18. #1068
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Lasa ma, de ce sa promoveze satele ma? Pai ma, mediasul in afara de faptul ca is sluga la franari, ce mai vrei? In afara de faptu' ca ne-o footoot minerii ce mai vrei? Is frati de cruce cu franarii ma. Da-i in colea ma de [mod]

    analog
    Last edited by RedBaron; 28th November 2005 at 23:29.

  19. #1069
    senior giginamol's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    155
    Reputatie
    1
    cand gazu' a fost in A, stadionul era plin la fiecare meci. Daca ar fi dupa tine, numai "U" ar trebui sa fie in A, iar restul echipelor sa se retraga din campionat sa promovati voi.
    @ king of hell, nu mai fi asa de frustrat....mai ia o gura de palinca

  20. #1070
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Da, stadionul de 5000 de locuri atatia am fost noi la meciul cu voi, mai grav e ca exista in divizia A o echipa de blatisti dintr-o metropola care in tot campionatul nu strange 5000 de spectatori si uita ca joaca de vreo 15 ani in a

    Quote Originally Posted by King of Hell
    Lasa ma, de ce sa promoveze satele ma? Pai ma, mediasul in afara de faptul ca is sluga la franari, ce mai vrei? In afara de faptu' ca ne-o footoot minerii ce mai vrei? Is frati de cruce cu franarii ma. Da-i in colea ma de spoorkatzi.
    Ma io am zis sa intre Brasovul de la baraj nu Mediasul, ca astia nici nu cred ca au voie, din cauza stadionului, pentru a primi licenta tre` sa aiba 7000 de locuri pe scaune, ori ei au vreo 5000, si nici nu mai au unde sa puna altele

    Nu stiu de ce zici ca-s slugi la aia din deal, daca te referi la meciul in care o facut egal la Petrosani si o intrat echipa cailor ferate ecomacs gruia in A, tre` sa te contrazic, acolo Jiul o vrut sa faca egal ca le-o dat bani pletosul finantator, ii cunoscuta treaba....
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  21. #1071
    senior giginamol's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    155
    Reputatie
    1
    Parca am auzit ca Moina se va darama, sau este doar un zvon venit din partea cfr-ista . Cum vreti sa jucati in A fara stadion? Sau poate ii veti incuraja de pe forum.
    Stadionul din Medias, chiar daca are doar 6000 de locuri nu sta sa se darame pe suporteri. Moina arata intr-o stare deplorabila, nu te mai lauda ca nu ai de ce.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •