Page 12 of 98 FirstFirst ... 210111213142262 ... LastLast
Results 232 to 252 of 2052

Thread: Parinti din toate colturile uniti-va!

  1. #232
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Felicitari ! Veti avea mai mult de castigat decat la clubul din Slobozia !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  2. #233
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Felicitari ! Veti avea mai mult de castigat decat la clubul din Slobozia !
    Clubul din Slobozia nu a facut decit sa-mi puna la dispozitie un teren de antrenament,gratuit ,e adevarat.In rest,NIMIC.In schimbul acelui teren,rezultatele bune ale baiatului meu i-au permis acestui impostor de profesor sa obtina avantaje materiale consistente,fara ca el sa nu aiba absolut nici o contributie la acestea,fiind total pe din afara acestui complicat sport,el nemaischimbind o minge cu Sorin de peste 2 ani.

  3. #234
    junior
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    pai unde au plecat?andriuc in italia iar borza se antreneaza tot la cugir.din cate vad si printul jr. va avea legitimatia pe un club din alba. va fi un produs al scolii din alba? si iar spui ce nu am spus eu.remarcile au fost la adresa ta, nu ale patronului.nu am spus ca n-a facut sala,nici ca n-a facut-o pt tenis, am spus ca nu cred ca a facut o sala special pt campionatele nationale.daca o sa am bani vreodata, am sa fac si eu una, insa recunosc nu am s-o donez tenisului romanesc cum spui ca face patronul tau.

  4. #235
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Era la mintea cocosului ca nu construia o sala doar pt. un eveniment de-o saptamana pe an ! Tu iei tot ad-literatum ? Daca o dona facea actul de donatie !
    Daca omul avea o sala si-o construieste si pe a doua ce inseamna asta pt. tine ? Ca nu-i ajunge o sala ca s-o alerge pe nevasta-sa sau ca el joaca tenis in doua sali odata ? Asta inseamna pasiune pt. tenis si sacrificiu financiar !
    Mm bati campii si refuz sa mai continui discutia asta !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  5. #236
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Clubul din Slobozia nu a facut decit sa-mi puna la dispozitie un teren de antrenament,gratuit ,e adevarat.In rest,NIMIC.In schimbul acelui teren,rezultatele bune ale baiatului meu i-au permis acestui impostor de profesor sa obtina avantaje materiale consistente,fara ca el sa nu aiba absolut nici o contributie la acestea,fiind total pe din afara acestui complicat sport,el nemaischimbind o minge cu Sorin de peste 2 ani.
    Printule , daca acest profesor avea avantaje materiale de pe urma lui Sorin de ce te-a dat afara ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  6. #237
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Toata lumea vorbeste de Alba Iulia. Marele club a lui Bucur nu are nici o legatura cu performanta atinsa de Borza sau Andriuc, nu are Alba nici o treaba cu performanta lor. ei sunt jucatori din Cugir descoperiti si crescuti de unul Dode si unul Ghita carora le plece tenisul foarte mult si fac totul ptr copiii de acolo. Antrenorii nu sunt la primele rezultate de acest fel, dar de data asta au dat peste 2 copii extraordinari. Bucur are un baiat care joaca tenis, pentru care a facut baza si "extraordinara" sala, care este o sala normala de altfel. A facut-o ptr fiul sau si cu gandul de a atrage alti jucatori din Alba: Turdean Tudor, Bulgaru Miriam , primii in clasamente la 10 B, F. Cei 2 copii extraordinari care s-au nascut de data asta in Alba au fost decoperiti de antrenorii de la Tenis Club Sun Alba Iulia unde din cate stiu isi continua inca antrenamentele. Cei de acolo nu si-au facut o sala "extraordinara" ci si-au cumparat un balon ce acopera 2 terenuri ca sa poata avea unde juca cei mai multi copii legitimati la un club din Alba Iulia. Si noua din Alba ne este rusine de ce se intampla la concursurile organizate de clubul domnului Bucur. Din surse sigure la concursul lui Bucur parintii sunt informati ca concursul nu se tine cu pretextul insuficientei nr de copii sau ca tabloul e complet( 4 jucatori pe tabloul principal ) si nu se mai fac inscrieri. Concluzie: punctele se dau la cine trebuie. Nu degeaba zice Mircea Badea: "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!"
    Rezultatele, in schimb, au fost trimise la Bucuresti. S-a vazut clar modificarea punctajului lui Bucur V. Din cate se vede concursurile sunt facute special ptr clasamentul unora. Nu se accepta concurenta din exterior. Poate unii o sa-mi confirme vorbele, oricum vreau sa aflu si parerea voastra daca tot vorbiti de Alba.
    Last edited by sarky; 20th November 2008 at 23:56.

  7. #238
    junior
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Era la mintea cocosului ca nu construia o sala doar pt. un eveniment de-o saptamana pe an ! Tu iei tot ad-literatum ? Daca o dona facea actul de donatie !
    Daca omul avea o sala si-o construieste si pe a doua ce inseamna asta pt. tine ? Ca nu-i ajunge o sala ca s-o alerge pe nevasta-sa sau ca el joaca tenis in doua sali odata ? Asta inseamna pasiune pt. tenis si sacrificiu financiar !
    Mm bati campii si refuz sa mai continui discutia asta !
    asta inseamna pt mine ca cel care bate campii esti tu.am fost prezent acolo, cunosc destul de bine orasul si toate salile in care sau tinut nationalele de 12 ani apartin unor institutii de invatamint din oras.nu stiu cu proprietarul careia ai vorbit tu.deci pana la urma managementul superior din alba iulia se reduce la un patron care face o baza care are si o sala(una nu doua)-ca si cum in alte orase nu ar exista asemenea baze.

  8. #239
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Printule , daca acest profesor avea avantaje materiale de pe urma lui Sorin de ce te-a dat afara ?

    Pina in primavara acestui an,n-a avut nimic impotriva faptului ca eu il antrenez pe Sorin,dimpotriva ,m-a incurajat.Insa cum a reusit sa obtina o gradatie de merit care este in jur de 20 % din salariu,lunar ,pe timp de 4 ani,(deci cu saci in caruta),si stiind ca majoritatea parintilor celorlalti copii ma roaga sa le antrenez si lor copii,a inceput sa ne sicaneze.La asta,cu pusul betelor in roate,se pricepe cel mai bine.Ajungind recent sa faca demersuri sa il dea afara pe Sorin din club pe motivul...absentelor de la antrenamentele lui.E hilar:Sorin se antreneaza 15 ore/saptamina minim ,cu mine.Hai ca nu mai plictisesc lumea cu problemele mele,care nu cred ca intereseaza decit in masura in care ne putem da seama mai bine de sansele sa faci performanta in tara asta.

  9. #240
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    [QUOTE=sarky;2350920]: Turdean Tudor, Bulgaru Miriam , primii in clasamente la 10 B, F.

    Turdean este un baiat bun,dar a fost primul in clasament o singura luna,restul anului primul fiind Sorin iordache,cu care a avut norocul sa nu se intilneasca inca la nici un turneu.L-am vazut in primavara pe Turdean la pregatirea centralizata de la FRT,este un baiat bun,dar sincer,mai mult de 2,3 gameuri nu ii va lua lui Sorin.Nu face parte din categoria lui Borza si Andriuc,ca potential ,nici pe departe.

  10. #241
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sarky View Post
    Toata lumea vorbeste de Alba Iulia. Marele club a lui Bucur nu are nici o legatura cu performanta atinsa de Borza sau Andriuc, nu are Alba nici o treaba cu performanta lor. ei sunt jucatori din Cugir descoperiti si crescuti de unul Dode si unul Ghita carora le plece tenisul foarte mult si fac totul ptr copiii de acolo. Antrenorii nu sunt la primele rezultate de acest fel, dar de data asta au dat peste 2 copii extraordinari. Bucur are un baiat care joaca tenis, pentru care a facut baza si "extraordinara" sala, care este o sala normala de altfel. A facut-o ptr fiul sau si cu gandul de a atrage alti jucatori din Alba: Turdean Tudor, Bulgaru Miriam , primii in clasamente la 10 B, F. Cei 2 copii extraordinari care s-au nascut de data asta in Alba au fost decoperiti de antrenorii de la Tenis Club Sun Alba Iulia unde din cate stiu isi continua inca antrenamentele. Cei de acolo nu si-au facut o sala "extraordinara" ci si-au cumparat un balon ce acopera 2 terenuri ca sa poata avea unde juca cei mai multi copii legitimati la un club din Alba Iulia. Si noua din Alba ne este rusine de ce se intampla la concursurile organizate de clubul domnului Bucur. Din surse sigure la concursul lui Bucur parintii sunt informati ca concursul nu se tine cu pretextul insuficientei nr de copii sau ca tabloul e complet( 4 jucatori pe tabloul principal ) si nu se mai fac inscrieri. Concluzie: punctele se dau la cine trebuie. Nu degeaba zice Mircea Badea: "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!"
    Rezultatele, in schimb, au fost trimise la Bucuresti. S-a vazut clar modificarea punctajului lui Bucur V. Din cate se vede concursurile sunt facute special ptr clasamentul unora. Nu se accepta concurenta din exterior. Poate unii o sa-mi confirme vorbele, oricum vreau sa aflu si parerea voastra daca tot vorbiti de Alba.
    Daca omul are o sala moderna pt. tenis si a atras atatia copii de nr. 1 in clubul lui , pt. oricine din fara orasului inseamna ca acolo sunt conditii optime , superioare fata de unde au venit acesti copii . Sa inteleg ca si Printul a cazut victima acestui malefic patron ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  11. #242
    junior
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    92
    Reputatie
    1
    [QUOTE=printulmiskin;2351113]
    Quote Originally Posted by sarky View Post
    : Turdean Tudor, Bulgaru Miriam , primii in clasamente la 10 B, F.

    Turdean este un baiat bun,dar a fost primul in clasament o singura luna,restul anului primul fiind Sorin iordache,cu care a avut norocul sa nu se intilneasca inca la nici un turneu.L-am vazut in primavara pe Turdean la pregatirea centralizata de la FRT,este un baiat bun,dar sincer,mai mult de 2,3 gameuri nu ii va lua lui Sorin.Nu face parte din categoria lui Borza si Andriuc,ca potential ,nici pe departe.
    Bravo printule, esti foarte modest. Nu stiu de ce a aparut in aceste discutii fiul meu, probabil din cauza discutiilor controversate pe tema Alba Iulia, insa nu am vazut sa-l fi ridicat cineva in slavi sau sa-l fi comparat ca performante cu Bogdan si Rares.
    Asa ca nu inteleg replica ta rautacioasa si lipsita de bun simt. Scuza-ma.
    Oricum ne-ai linistit daca spui ca Tudor nu au nici o sansa cu Sorin si isi merita locul de dupa el. Dintr-un post mai vechi inteleg ca nici Miriam nu i-ar face fata.
    Nu te contrazic dar eu nu as face asemenea afirmatii lipsite de respect.

  12. #243
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Imi cer scuze pentru afirmatiile mele lipsite de "bun simt si de modestie"..Sincer ,nu am vrut sa para asa,insa asta este realitatea,d-nule Turdean:Tudor a fost o luna pe primul loc,si a fost comparat ca si performante cu ceilalti doi de care ati pomenit..Eu mi-am spus doar parerea personala despre potentialul fiului dvs,bazindu-ma pe ceea ce am vazut ca era in stare sa faca pe teren asta primavara..Este foarte posibil sa fi progresat foarte mult intre timp,este la fel de posibil ca eu sa nu am dreptate,dar eu am acest defect:spun ceea ce cred.Ar trebui sa fiti mai deschis si sa acceptati si parerile altora,ca nu toate sint facute cu rea vointa si lipsa de bun simt.Ca sint convins ca Sorin nu va pierde mai mult de citeva gameuri la Tudor,iar e dreptul meu,care se va verifica sau nu la proxima intilnire dintre ei doi.Intrebati-l pe Mihnea Turcu cite gameuri i-a luat in vara asta,si poate veti intelege ca nu vorbesc chiar prostii.Si aici am incheiat aceasta disputa pentru care imi cer din nou,mii de scuze.Inca o data va asigur de respectul meu si nu doresc sa nu ne putem saluta cind ne vom intilni la turnee..

  13. #244
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    L-am vazut si eu pe Turdean cum joaca. Intr-un an a ajuns printre primii.Se intampla frecvent la turnee ca 2 jucatori foarte buni sa nu se intalneasca, asta nu inseamna ca nu se vor intalni in viitor. Nu putem face predictii de rezultate atat timp cat si la turneele mari sunt foarte multe rasturnari de situatii. Sunt destule exemple in tenis in care poti vedea ca rezultatele conteaza cand ajungi la seniori. Cine ramane pe val acela are succes. Bucuria oricarui parinte e sa isi vada copilul fericit. Luptele se duc intre noi parintii. Noi facem prea mult tamtam pe tema asta si implicam copiii in lupte de mandrie personala.

  14. #245
    junior
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    d-le Iordache am impresia ca altceva decat laude la adresa odraslei nu puteti debita.Deocamdata, Sorin nu a jucat nici cu Tudor ,nici cu Miriam si ati avut deja tupeul sa-l scoateti mare castigator.Mai usor cu laudele, ca deocamdata Sorin nu este campion national -Miriam este!!!-si daca Sorin este asa grozav, de ce nu a castigat niciun turneu peste hotatre ??

  15. #246
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Apropo, vad ca se discuta si de Mihnea Turcu. Turdean la invins pe Turcu parca, Turcu luandu-i doar cateva gheme.

  16. #247
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    domnule Bulgaru aveti dreptate. Parca si Miriam la batut pe Sorin intr-un meci amical. Nu este o rusine pentru Sorin deoarece a fost invins de o CAMPIOANA NATIONALA!

  17. #248
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Cred ca discutiile astea legate de valoarea unui viitor senior sunt inutile la varsta asta . Asa cum mai spunea un tatic , este inutil sa se faca aprecieri de acum legate de valoarea actuala a unui junior . Acum se formeaza " cei 7 ani de acasa " , dupa care se va arata adevarata valoare .

    Legat totusi de subiectul Alba Iulia, ce puteti spune dl. Bulgaru si dl. Turdean de conditiile pe care vi le ofera dl. Bucur ?
    Ce avantaje aveti daca sunteti legitimati la ac. club ? As fi bucuros sa clarificam aceasta nebuloasa - eu din sud vad altfel, dvs. sunteti chiar acolo si pana la urma parerea dvs . conteaza . Multumesc anticipat !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  18. #249
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mirceabulgaru View Post
    d-le Iordache am impresia ca altceva decat laude la adresa odraslei nu puteti debita.Deocamdata, Sorin nu a jucat nici cu Tudor ,nici cu Miriam si ati avut deja tupeul sa-l scoateti mare castigator.Mai usor cu laudele, ca deocamdata Sorin nu este campion national -Miriam este!!!-si daca Sorin este asa grozav, de ce nu a castigat niciun turneu peste hotatre ??
    D-nule Bulgaru,aveti dreptate in tot ce spuneti..Nu debitez nimic altceva decit laude pentru Sorin,plin de tupeu si lipsa de bun simt..Imi cer si dv scuze pentru acestea,hai sa incheiem aceasta discutie pentru care eu sint singurul vinovat.Insa am sa va rog ceva:In cazul in care se va intimpla ceea ce am spus eu,plin de tupeu ,veti veni si dv sa va cereti aceleasi scuze pentru felul in care imi vorbiti?In rest,ii doresc lui Miriam si lui Tudor multa bafta in continuare!Ca Sorin n-a cistigat inca un turneu in afara este pentru ca nu a participat,iar Miriam nu a cistigat nici un set amical lui Sorin,asta ca sa fie totul clar!

  19. #250
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Pana la urma ma bucur f. mult ca ne intalnim din ce in ce mai multi parinti pe acest thread pt. a ne impartasi experienta , bucuriile , problemele s.a .
    As dori , daca se poate , sa postati mai des pe aici pt. a mentine o buna legatura , pana la urma este spre binele copiilor nostrii sa fim informati .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  20. #251
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Legat totusi de subiectul Alba Iulia, ce puteti spune dl. Bulgaru si dl. Turdean de conditiile pe care vi le ofera dl. Bucur ?
    Ce avantaje aveti daca sunteti legitimati la ac. club ? As fi bucuros sa clarificam aceasta nebuloasa - eu din sud vad altfel, dvs. sunteti chiar acolo si pana la urma parerea dvs . conteaza . Multumesc anticipat !
    Si restul e tacere ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  21. #252
    junior
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    92
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Imi cer scuze pentru afirmatiile mele lipsite de "bun simt si de modestie"..Sincer ,nu am vrut sa para asa,insa asta este realitatea,d-nule Turdean:Tudor a fost o luna pe primul loc,si a fost comparat ca si performante cu ceilalti doi de care ati pomenit..Eu mi-am spus doar parerea personala despre potentialul fiului dvs,bazindu-ma pe ceea ce am vazut ca era in stare sa faca pe teren asta primavara..Este foarte posibil sa fi progresat foarte mult intre timp,este la fel de posibil ca eu sa nu am dreptate,dar eu am acest defect:spun ceea ce cred.Ar trebui sa fiti mai deschis si sa acceptati si parerile altora,ca nu toate sint facute cu rea vointa si lipsa de bun simt.Ca sint convins ca Sorin nu va pierde mai mult de citeva gameuri la Tudor,iar e dreptul meu,care se va verifica sau nu la proxima intilnire dintre ei doi.Intrebati-l pe Mihnea Turcu cite gameuri i-a luat in vara asta,si poate veti intelege ca nu vorbesc chiar prostii.Si aici am incheiat aceasta disputa pentru care imi cer din nou,mii de scuze.Inca o data va asigur de respectul meu si nu doresc sa nu ne putem saluta cind ne vom intilni la turnee..
    Afirmatiile dvs nu par, ci sunt lipsite de modestie.Nu in privinta realizarilor lui sorin, ci a capacitatii dvs de evaluare a posibilitatilor copiilor.Vedeti de cativa ani rezultatele meciurilor intre Serena si Venus, castigate unele la diferente de scor destul de mari, stiti care va castiga data viitoare?Iar noi vorbim aici de copii de 10 ani.Poate ca Mihnea a prins o zi mai slaba, poate nu s-a odihnit bine la hotel,sau pur si simplu se gandea la o pereche de rotile noi.Au 10 ani.Nu inseamna ca data viitoare va fi la fel.Nu vreau sa fac nici un fel de apreciere asupra valorii acestor copii, dar ma surprinde usurinta cu care puneti scorurile cu care se vor incheia meciurile intre copii nostrii, asta in urma unui meci, sau a catorva mingi schimbate intre ei.Incercati la pariuri sportive, sigur veti face avere.Si daca tot ati facut publice numele celor trei care nu au nici o sansa in fata lui sorin, aratati ca sunteti modest divulgand si numele celor care sunt mai buni ca el.Trebuie sa fie cateva meciuri pe care la pierdut anul asta la 10 ani,nu?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •