Page 55 of 98 FirstFirst ... 545535455565765 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 2052

Thread: Parinti din toate colturile uniti-va!

  1. #1135
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    528
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by teflon View Post
    Deja la 14-15 ani este cernuta sita, copii precum Baciu,Ghilea, Stoica joaca afara f.mult, sunt in loturile nationale la intern joaca doar turneele f tari si nationale dar pot sa-ti spun pentru toti copii enumerati de mine ii cunosc personal au si ei probleme cu lichiditatile, unul din baieti a mers la un turneu si s-a bucurat ca a castigat un trening.
    Asa ca nu mai crede ca daca sunt in lot(pe munca lor) sunt plini de favoruri;
    Asta ti-am spus-o(ramane intre noi) ca sa stii ca numai poate FRT de ce discutam noi.
    Oricum cred ca talentul nu are nici o legatura cu 14-15 ani. Tot la 10 sau 12 ani este dar vrea sa 'induca' federatia in eroare pentru a nu putea fi 'desconspirat'.

  2. #1136
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1

    Oferta academie Barcelona

    Trecand de ' capra vecinului ', vin cu o oferta buna pt. juniorii de 12-16 ani . Sunt in tratative cu o academie de tenis pt. o super oferta pt. juniorii romani de perspectiva .
    Pretul este de 1500 euro/luna 'all included' :
    - 2 antrenamente pe zi a 2 ore fiecare, plus o ora pregatire
    - participarea la cel putin doua concursuri pe luna
    - invatamant la distanta in sistem britanic ( trebuie sa se stie engleza)
    - casa si masa corespunzator

    In conditiile in care cel mai mic pret la o academie din Barcelona este de 2500 euro/luna , eu zic ca se merita .

    Intr-adevar si 1500 de euro pt. o familie normala din Romania este f. mult , dar poate sensibilizam niste sponsori si de ce nu FRT .

    Ce ziceti ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  3. #1137
    senior
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    piatra neamt
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    Cu placere dar 1500 nu castigam impreuna cu sotia!
    Apoi de trait cu ce Doamne iarta-ne.
    Nu cred ca FRT isi permite.



    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Trecand de ' capra vecinului ', vin cu o oferta buna pt. juniorii de 12-16 ani . Sunt in tratative cu o academie de tenis pt. o super oferta pt. juniorii romani de perspectiva .
    Pretul este de 1500 euro/luna 'all included' :
    - 2 antrenamente pe zi a 2 ore fiecare, plus o ora pregatire
    - participarea la cel putin doua concursuri pe luna
    - invatamant la distanta in sistem britanic ( trebuie sa se stie engleza)
    - casa si masa corespunzator

    In conditiile in care cel mai mic pret la o academie din Barcelona este de 2500 euro/luna , eu zic ca se merita .

    Intr-adevar si 1500 de euro pt. o familie normala din Romania este f. mult , dar poate sensibilizam niste sponsori si de ce nu FRT .


    Ce ziceti ?

  4. #1138
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    FRT-ul nu , doar partial ... Problema este criza ... care numai misca inima unor eventuali sponsori .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  5. #1139
    senior
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    piatra neamt
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    Problema asa este, am trimis solicitari de sponsorizare la peste 100 firme si nimic.
    Cele care au activitate interna nu-i intereseaza sponsorizari in afara ca nu-i avantajeaza si cei din multinationale , domeniul financiar si energetic care mai respira un pic in acest moment sunt foarte stransi la punga si se uita la tina cam asa;

    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    FRT-ul nu , doar partial ... Problema este criza ... care numai misca inima unor eventuali sponsori .

  6. #1140
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    528
    Reputatie
    1
    Am vorbit astazi cu D-l Zacopceanu si am aflat urmatoarele:
    1) Campionatele de 14 ani se joaca pe rapida (green set) la Centrul National;
    2) Campionatele de 12 ani se joaca tot pe rapida. Se va juca in doua localitati (baietii intr-un loc, fetele in altul) iar una dintre localitati este Onesti.
    3) La sfarsitul saptamanii vor fi afisate pe site turneele aferente primelor 3 luni;
    Daca mai aveti si alte informatii va rog sa aduceti completarile de rigoare.

  7. #1141
    junior
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    92
    Reputatie
    1
    Multumim pentru informatii Pyton.

  8. #1142
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    528
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pyton55 View Post
    Am vorbit astazi cu D-l Zacopceanu si am aflat urmatoarele:
    1) Campionatele de 14 ani se joaca pe rapida (green set) la Centrul National;
    2) Campionatele de 12 ani se joaca tot pe rapida. Se va juca in doua localitati (baietii intr-un loc, fetele in altul) iar una dintre localitati este Onesti.
    3) La sfarsitul saptamanii vor fi afisate pe site turneele aferente primelor 3 luni;
    Daca mai aveti si alte informatii va rog sa aduceti completarile de rigoare.
    Rectificari :
    12 ani se joaca la Targu Ocna si Adjud. Fetele un oras, baietii un oras

  9. 14th December 2009, 15:53

  10. #1143
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Daca se joaca pe rapida CN de 14 ani,o sa venim..Macar sa accedem pe tabloul principal..CN 12 ani e alta poveste..Cam departe,dar sa nu ne plingem ,ca iar ne sar ardelenii in cap..

  11. #1144
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    528
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Daca se joaca pe rapida CN de 14 ani,o sa venim..Macar sa accedem pe tabloul principal..CN 12 ani e alta poveste..Cam departe,dar sa nu ne plingem ,ca iar ne sar ardelenii in cap..
    Sincer si mie mi se pare cam neavenita locatia tinand cont atat de numarul relativ mic de jucatori din regiune cat si de infrastructura (au zis doua orase fiecare cu cate doua sali). Dar probabil ca nu au fost cereri de a organiza campionatele in alta parte. Am inteles ca astazi sau maine o sa se stabileasca definitiv locatiile si apoi o sa publice pe net.
    Pe de alta parte mai vedem si noi tara

  12. #1145
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pyton55 View Post
    Sincer si mie mi se pare cam neavenita locatia tinand cont atat de numarul relativ mic de jucatori din regiune cat si de infrastructura (au zis doua orase fiecare cu cate doua sali). Dar probabil ca nu au fost cereri de a organiza campionatele in alta parte. Am inteles ca astazi sau maine o sa se stabileasca definitiv locatiile si apoi o sa publice pe net.
    Pe de alta parte mai vedem si noi tara
    Asa este..Ce va faceti voi ,bucurestenii care va antrenati pe zgura?(nu ca as avea asa o mare problema cu asta,doar sint curios..)

  13. #1146
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    528
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Asa este..Ce va faceti voi ,bucurestenii care va antrenati pe zgura?(nu ca as avea asa o mare problema cu asta,doar sint curios..)
    Banuiesc ca ai vrea sa mancam bataie

    LUPTAM SI CASTIGAM

    In definitiv nu conteaza terenul ci spiritul

  14. #1147
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pyton55 View Post
    Banuiesc ca ai vrea sa mancam bataie

    LUPTAM SI CASTIGAM

    In definitiv nu conteaza terenul ci spiritul
    Nu pytonule,de ce sa vreau sa ia fetele tale bataie??Dimpotriva,le urez tot succesul din lume!!Bataie sa ia baietii bucuresteni,ca noi cu ei ne batem..

  15. #1148
    junior
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    92
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    CN 12 ani e alta poveste..Cam departe,dar sa nu ne plingem ,ca iar ne sar ardelenii in cap..
    Nu va (mai)sare nimeni in cap. Si pentru noi este foarte departe.

  16. #1149
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    528
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Nu pytonule,de ce sa vreau sa ia fetele tale bataie??
    Mersi. Iti doresc ca ce-mi doresti tu mie sa ti se intample si tie. Ii voi transmite si lui Ivascu (una dintre fete e a lui .
    Poate vom rejuca partida de dublu (chiar si pe rapida)
    Veniti la 12 ani?

  17. #1150
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    528
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andrei98 View Post
    Nu va (mai)sare nimeni in cap. Si pentru noi este foarte departe.
    Tinand cont ca anul acesta campionatele de iarna au fost la Braila iar cele de vara la Arad (foarte scump oras cred ca cei din Bucuresti au fost printre cei mai defavorizati. Sa speram ca in 2010 campionatele de vara vor fi in sau aproape de Bucuresti.

  18. #1151
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pyton55 View Post
    Mersi. Iti doresc ca ce-mi doresti tu mie sa ti se intample si tie. Ii voi transmite si lui Ivascu (una dintre fete e a lui .
    Poate vom rejuca partida de dublu (chiar si pe rapida)
    Veniti la 12 ani?
    Venim,cum sa nu venim..?O rejucam cu placere,Sorin tot cu Edris o sa faca dublu..Insa nu va faceti mari sperante,ca piticii atomici sint redutabili la dublu,chiar si impotriva numerelor 1 la fete 10,12 ani..Daca ii bat fetele,fac cinste eu ..
    Last edited by printulmiskin; 14th December 2009 at 17:45.

  19. #1152
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andrei98 View Post
    Nu va (mai)sare nimeni in cap. Si pentru noi este foarte departe.
    Asta e..Tenisul inseamna si asta:drumuri lungi..Daca ne vaitam de citeva sute de km,ce sa mai zicem cind vor trebui parcursi ..mii?

  20. #1153
    senior
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    piatra neamt
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    S-ar putea Adjud si Tg Ocna, Onesti nu are sali in decretul Nastase, 2 Adjud,2 Tg ocna

    Quote Originally Posted by pyton55 View Post
    Am vorbit astazi cu D-l Zacopceanu si am aflat urmatoarele:
    1) Campionatele de 14 ani se joaca pe rapida (green set) la Centrul National;
    2) Campionatele de 12 ani se joaca tot pe rapida. Se va juca in doua localitati (baietii intr-un loc, fetele in altul) iar una dintre localitati este Onesti.
    3) La sfarsitul saptamanii vor fi afisate pe site turneele aferente primelor 3 luni;
    Daca mai aveti si alte informatii va rog sa aduceti completarile de rigoare.

  21. #1154
    senior
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    piatra neamt
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    Va ajung 2 de sala la Bucuresti,14 SI 16, va asteptam la Moldova.
    Se maninca bine,sunt fete frumoase, iar Tintaru este un organizator bun, face petreceri si are o palinca jos palaria

    Quote Originally Posted by pyton55 View Post
    Tinand cont ca anul acesta campionatele de iarna au fost la Braila iar cele de vara la Arad (foarte scump oras cred ca cei din Bucuresti au fost printre cei mai defavorizati. Sa speram ca in 2010 campionatele de vara vor fi in sau aproape de Bucuresti.

  22. #1155
    senior
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    piatra neamt
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    Sa inteleg ca nu vrei sa onorezi Moldova?
    Noi am venit la voi, va asteptam

    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Daca se joaca pe rapida CN de 14 ani,o sa venim..Macar sa accedem pe tabloul principal..CN 12 ani e alta poveste..Cam departe,dar sa nu ne plingem ,ca iar ne sar ardelenii in cap..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •