Results 1 to 7 of 7

Thread: Oameni care au marcat istoria clubului Farul

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    1,243
    Reputatie
    0

    Oameni care au marcat istoria clubului Farul

    Eu i-as nominaliza pe Antonescu, Petcu, Butoiu, Abaluta, Mustaca, Popa si Grigoras ! Nu i-am apucat pe acestia dar l-am apucat pe Grigoras ca antrenor care a facut multe pentru Farul, a dus-o in finala Cupei Romaniei, a clasat-o in primele 6 locuri, a facut multe pentru Farul, suporterii l-au iubit foarte mult si inca il mai iubesc

  2. #2
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Sunt multi acesti oameni care au daruit cate ceva din fiinta lor acestui club. Imi permit sa reamintesc pe cativa, cu riscul de a omite pe altii, din generatiile mai vechi ori mai recente, indiferent daca au fost fotbalisti sau au activat in club pe diverse functii. Deci as amintii de: Bukossy,Iancu, Tufan(tatal), Caraman, Peniu,Buduru, Tanase, Kallo, Kosca,Turcu, Stefanescu si Popa(ambii portari),Funda, D.Zamfir, Dima Tararache, Ignat, Jean Garabet, Ghe. Ola, Anton(portar si el),Balosu, Hasoti, Hagi, Stoica, Sasu, Marculescu, Borali, Antonescu, Mustafa, Gache, Petcu .........
    Inchei aici aceasta enumerare succinta, incompleta, cu mentiunea ca numele boldite au apartinut unor oameni care privesc Farul din ceruri.

  3. #3
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Marian Popa, Kallo, Gica Ciurea (Piticul atomic), Fane Petcu
    Never Die Easy

  4. #4
    manager bahaus_84's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    nu am gasit in alta parte unde sa spun k grigoras pleaca 99,9 % de la galati....sa speram ca va reveni la farul >?
    Cu Farul pana la moarte!!!

  5. #5
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Sa plece sapaliga si sa vina grig??? Ce i-a venit mintea la cap lui Bosanceanu?

  6. #6
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by danny del corco View Post
    Sunt multi acesti oameni care au daruit cate ceva din fiinta lor acestui club. Imi permit sa reamintesc pe cativa, cu riscul de a omite pe altii, din generatiile mai vechi ori mai recente, indiferent daca au fost fotbalisti sau au activat in club pe diverse functii. Deci as amintii de: Bukossy,Iancu, Tufan(tatal), Caraman, Peniu,Buduru, Tanase, Kallo, Kosca,Turcu, Stefanescu si Popa(ambii portari),Funda, D.Zamfir, Dima Tararache, Ignat, Jean Garabet, Ghe. Ola, Anton(portar si el),Balosu, Hasoti, Hagi, Stoica, Sasu, Marculescu, Borali, Antonescu, Mustafa, Gache, Petcu .........
    Inchei aici aceasta enumerare succinta, incompleta, cu mentiunea ca numele boldite au apartinut unor oameni care privesc Farul din ceruri.
    Bravo

    -....asta a marcat-o si pe a nostra
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  7. 24th April 2009, 01:34


  8. #7
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa il ierte pe MIHAI BAICU ! respect ....si nu il voi uita niciodata!
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •