Page 6 of 20 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 401

Thread: Olteni vs Moldoveni

  1. #106
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dregan View Post
    Nu mai vad rostul luptei asteia atat timp cat oltenii se bat singuri. La orice argument valid adus de noi in discutie ei au raspuns cu copilarescul "ba nu" sau "e asa cum zicem noi ca noi suntem olteni de aia".
    Nu e deloc lucru intamplator faptul ca cei mai multi manelisti vin din zona Olteniei. Cam asta e gradul de cultura la care ati putut voi ajunge in 2000 de ani. Si asta se observa si in raspunsurile puerile pe care le dati la provocarile noastre.
    Moldova a dat Romaniei mai multe personalitati, , avem universitati cu renume, moldovencele sunt cele mai frumoase femei din Romania, ca nivel de trai am sarit demult peste voi. Voi la ce ne bateti?? La fotbal??? Poate cu 20 de ani in urma...
    la faza cu frumusetea la femei, da-mi voie sa te contrazic. cand o sa treci prin judetul Valcea o sa te convingi . bai baiatule o sa ti roji di iele in jenunchi

    Despre subiectul manele
    De parca tie nu-ti placc . Adevaru-i ca multi din cantaretii din manele sunt olteni.. aici imi spun valcenii mei : Doru Calota, Robert Calota (din Rm Valcea), Adi de la Valcea, Florin Peste, Laura, Diana, Denisa, Play Aj , etc(Dragasani) ..bravo lor. au muncit cinstit si au ajuns sus doar prin munca lor. oameni care acum cativa ani de zile locuiai intr-o casa darapanata si nimeni nu-i ajuta - stiu ce spun aici, ca doar sunt de la mine din oras. Daca au voce si stiu si sa compuna, ce ai tu cu ei?? ..vezi ca aici nu m-am referit la rebuturile din manele (pt ca in fiecare gen de muzica exista si "cantareti" nepriceputi, fara voce..ce-i drept ca in ultimu timp au aparut cam multe specimene din astea) , aici vb doar de oltenasii mei... oricum cei mai tari la cantareti in manele sunt ardelenii

    ...ca tot mi-ai amintit de muzica, in muzica po****ra avem cei mai cunoscuti cantareti din Romania. De Tudor Gheorghe ce sa mai zicem...e meserias tata
    Last edited by TYPI-STIINTA; 22nd January 2007 at 19:02.

  2. #107
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Daca tot veni vorba despre femei...
    Cine n-a cunoscut o olteanca fierbinte inseamna ca nu si-a trait viata:ras-plans:....

    Fete frumoase sunt peste tot, insa ne mandrim cu oltencele noastre....

  3. 22nd January 2007, 18:58
    Reason
    aici posteaza doar cei care sunt inscrisi in lupta

  4. #108
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Dosoftei si Xenopol sunt asa de cunoscuti incat astazi aud prima oara de ei...
    L337_x, cu doar 9 posturi pe forum ar trebui sa fi doar spectator ...cer rugamintea arbitrului de a opri cateva secunde meciul pt ca in teren s-a strecurat un suporter al echipei moldovene
    Mersi domn` arbitru...vezi ca intre postarile mele a intervenit un moldovean deci ai grija cu regulamentul ala

  5. #109
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    V-am rugat sa nu postati la nervi ... asa nu se rezolva nimic si din graba scapati cuvinte in plus care nu au rostul.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. 22nd January 2007, 19:19
    Reason
    proteste ... offtopic

  7. #110
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Postarea 91 - nr. zece (oltean), postarea 92 -typi (oltean), postarea 93 - nr. zece (oltean)
    Daca typi era moldovean toate erau in regula.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  8. 22nd January 2007, 19:22
    Reason
    proteste ... offtopic

  9. 22nd January 2007, 19:28
    Reason
    proteste ... offtopic

  10. #111
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Dragi olteni deja m-ati plictisit... sincer ne-ati provocat sa comentati cine trebuie sa iasa si cine nu aici ??? Sa iasa si Doctor si ? Tot ramane cineva care va poate contra. Un moldovean face cat toti oltenii inscrisi aici la un loc.

    Alte subiecte ca la celelalte v-ati dovedit a fi deficitari... 10 zile e prea mult ptr aceasta asa zisa lupta...

  11. 22nd January 2007, 19:32
    Reason
    proteste ... offtopic

  12. #112
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Dragi olteni deja m-ati plictisit... sincer ne-ati provocat sa comentati cine trebuie sa iasa si cine nu aici ??? Sa iasa si Doctor si ? Tot ramane cineva care va poate contra. Un moldovean face cat toti oltenii inscrisi aici la un loc.

    Alte subiecte ca la celelalte v-ati dovedit a fi deficitari... 10 zile e prea mult ptr aceasta asa zisa lupta...
    Hai ca deja te crezi buricul pamantului....

    In primul rand oltenii au simtul umorului... ceea ce la voi e mai greu de gasit....

    Si apropo de moldoveanu vostru... Daca il pun sa imi comenteze o poezie de-a lui Eminescu fara sa dea copy-paste e 0....

  13. #113
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Nu sunt ma buricul pamantului, da sincer ma plictisiti... Intreaba-l pe delaparis daca nu a adormit ca arbitru pe teren :ras-plans:

  14. #114
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    fratilorrrr, cand copiati ce a scris starsteel, scoateti va rog propozitia aia cu "daca typi era moldovean toate erau in regula"...pt ca asa cum sunt e in regula, si nu as mai fi tinut cu Universitatea Craiova, ci cu Steaua sau Dinamo

  15. #115
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Nu sunt ma buricul pamantului, da sincer ma plictisiti... Intreaba-l pe delaparis daca nu a adormit ca arbitru pe teren :ras-plans:
    Sincer te plictisesc?....

    Pentru ca nu ai argumente...
    Voi ce incercati sa demonstrati.... Ce trecut glorios ati avut...

    Si noi avem oameni de stiinta...

    Comenteaza-mi si mie urmatoarele versuri:

    "Cobori in jos luceafar bland
    Alunecand pe-o raza
    Patrunde-n casa si in gand
    Si viata-mi lumineaza"

    Va laudati ca sunteti mari moldoveni?...

    Poate daca Eminescu avea user era deja batalia castigata...

    Sau va laudati doar cu numele?????

    PS: Fara copy-paste ca se poate gasi usor...

  16. 22nd January 2007, 19:41
    Reason
    proteste ... offtopic

  17. #116
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by *Coco* View Post
    Deci sa recapitulam uitati la postarea 75 si postarea 76 una dupa alta acelasi autor DOCTOR SATAN
    Domnul starsteel nu vede el e cu ochii numai pe olteni
    Cer ca acest individ sa nu mai fie arbitru pai asta e bataie de joc
    Deci delaparis te rog frumos sa te uiti la postarea 75 si 76
    Nu sunt obligat sa vad tot, atunci nu eram online postarile sunt pe 2 pagini diferite iar pt. contestarea unui arbitru coco are galben

    Observatia desi nu e asta calea este corecta pt. 75 si 76 Dr. Satan are galben si cum mai avea inca unul a ajuns la
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  18. #117
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Nu ma intereseaza ma sa-ti comentez tie poezia, din fericire am scapat de asa ceva.
    Da ma, ma plictisiti, ne-ati provocat degeaba... ba ziceti ca suntem prosti, ba inferiori, ba ca fetele moldovence is curve, ba hoti... mai aveti mult sa aberati ???? prin aceste atribuiri catre moldoveni voi vreti sa castigati ?

    iar Typi Stiinta eu sunt moldovean si spre surprinderea ta nu tin cu acele echipe mentionate de tine acolo.

  19. 22nd January 2007, 19:45
    Reason
    proteste ... offtopic

  20. #118
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by *Coco* View Post
    Deci vad ca nu intervine nimeni
    Postarea 75
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...t=76356&page=5 ultima de pe pagina
    Si postarea 76 prima de pe pagina
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...t=76356&page=6
    Acelasi autor DOCTOR SATAN
    Moldoveanu de starsteel lui nr.zece ii da ca cica posta consecutiv da compatrotului lui nu ii da nimic
    Si mai intra azi de dim si posta si de 2 ori la comentarii si il ruga sa isi stearga posturile ca daca nu ii da galben
    Noi oltenii am zis sa facem acest duel de distractie
    Da vine unu ca starsteel care se baga cu nasu peste tot si scrisa tot..
    Nush ce tot draq cauta asta peste tot
    a 2-a postare a lui Coco pe aceeasi tema inca un galben
    1+1=
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  21. #119
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    meci intrerupt ...

    S-a ajuns prea departe ... la nervi nu se poate face nimic ...

    se va curata thread'ul iar in zece minute se reia partida ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  22. #120
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Decizii:

    eliminati:
    robyyy
    coco


    un galben:

    Dr_satan
    nr.zece
    balaci


    Au fost iertati de eliminare dupa vizionarea casetei video ( ) :

    dr satan
    balaci


    de acum va rog sa se posteze la subiect fara protest la adresa arbitrului mai ales ca starsteel a vrut sa evite aceste sanctiuni iar voi nu l-ati lasat si nu mai avea de ales.

    Sper ca se vede clar ca am trecut cu vederea multe dar de acum totul e mai clar pentru toti.

    Astept sa va comportati fairplay
    Last edited by delaparis; 22nd January 2007 at 20:28.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  23. #121
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    up
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  24. #122
    sport legend Dregan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati- Mereu prezent
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    PENIBIL!!! "Curajosii" olteni au sarit gardul in tribuna de frica luptei cu moldovenii. Au inceput sa strige care incotro dupa mamicile lor pentru ca, vezi Doamne, cica ii fura arbitrul... Dati si voi niste mita (un praz ceva) poate castigati simpatia arbitrilor. Ce sa mai... Sunteti a opta minune.

  25. #123
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Trecand peste pauza de minerale oferita de domnul judecator delaparis,
    as ruga prietenii moldoveni(fara a-mi lua ) sa poata sustine cauza fara a mai incerca un copy-paste de pe alte situri...

    Ci pur si simplu sa discutam.... romaneste...

    Sa vedem care cedeaza primul

    PS: Eu tot astept comentariul la strofa din Eminescu

  26. #124
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dregan View Post
    PENIBIL!!! "Curajosii" olteni au sarit gardul in tribuna de frica luptei cu moldovenii. Au inceput sa strige care incotro dupa mamicile lor pentru ca, vezi Doamne, cica ii fura arbitrul... Dati si voi niste mita (un praz ceva) poate castigati simpatia arbitrilor. Ce sa mai... Sunteti a opta minune.
    iar tu a 9-a .. mamaligare cre'ca de foame delirezi in halul asta !!
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  27. #125
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Dar dar lasa comentariul, nu ma pasioneaza asa ceva...

    Da sincer incepe sa-mi placa de tine, tu macar nu esti ca ceilalti... de ce nu te-au pus capitan, nu stiu. Daca urmaresti prima postare e jalnica (ma refer la postarea lui Cra10veanu) si cred ca tu puteai face ceva mult mai bun capitan fiind al oltenilor... da asta e.

    Va mai veni si Cra10veanu sa ia laurii daca ve-ti castiga :ras-plans:

  28. #126
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Iarta-l delaparis ca e la nervi........

    @Dregan: Cand an sarit noi gardul mey..... Poate ca v-ati cam incurcat cand trebuie sa scrieti si voi cate ceva fara sa plagiatzi....

    Insa la fel ca in reclama arhicunoscuta.... Respect pentru cei ce cunosc cuvantul fortuit

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •