Page 5 of 20 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 401

Thread: Olteni vs Moldoveni

  1. #85
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    ei se cred invingatori deja.....pacat ca o sa fie cam surprinsi la final de castigatori....
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  2. #86
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,475
    Reputatie
    1
    Nu e adevarat prieteni dragi.......

    Insa lumea mai si munceste intre timp.........

    Credeti ca noi va consideram inferiori?.... Te inseli amarnic....

  3. #87
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Cuvantul "penal" face parte din vocabularul oltenesc...

    Cand am scris baiete am scris nu cu sensul de a te jigni. Si nu inteleg de unde atata ofensa pe capul tau... coboara mai beiete cu picioarele pe pamant ca esti aerian rau, plutesti pe undeva prin spatiu, cine te crezi ???

    Cat despre Mandria moldoveneasca stai tu "lejer" ca avem mandria noastra pe care nu ne-o poate sustrage nimeni.
    cum poti fi mandru ca esti moldovean cand acesttermen este considerat jignire?
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  4. #88
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post

    Credeti ca noi va consideram inferiori?.... Te inseli amarnic....


    voi oltenii in general va considerati cei mai buni din romania...asa ca nu imi spune tu mie ca nu ne consideri inferiori....
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  5. #89
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    va laudati cu sidexul? ati inebunit? 15 ani de zile a fost gaura neagra a tarii si voi va laudati cu el?
    de ce nu va laudati chinezoaicele aduse pentru fabricile de lohn?
    atata inteligenta pe voi incat ati adus chinezoaice in loc sa va platiti nevestele mai bine
    1 moldoveanca are 100 de euro salariu, chinezoaica are 300 de dolari
    cu toate astea vi s-au mai si rasculat orezatele si v-au luat la bataie
    chemati-l pe stefan sa va salveze, pe ala mic si sifilitic
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  6. #90
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by razwan_vs View Post
    voi oltenii in general va considerati cei mai buni din romania...asa ca nu imi spune tu mie ca nu ne consideri inferiori....
    eu unu` va consider inferiori. nu degeaba s-au facut atatea bancuri si s-au spus atatea povesti despre modalitatile cum un oltean fraiereste un moldovean Sa nu-mi zici ca nu ai auzit si daca ai auzit asa ceva, sa sti ca in majoritatea cazurilor este cam adevarat. se stie ca oltenii sunt foarte inventivi si smecherasi

  7. #91
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    eu unu` va consider inferiori. nu degeaba s-au facut atatea bancuri si s-au spus atatea povesti despre modalitatile cum un oltean fraiereste un moldovean Sa nu-mi zici ca nu ai auzit si daca ai auzit asa ceva, sa sti ca in majoritatea cazurilor este cam adevarat. se stie ca oltenii sunt foarte inventivi si smecherasi
    stiu deja toate lucrulile astea, de ce crezi ca ne urasc moldovenii
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  8. #92
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razwan_vs View Post
    voi oltenii in general va considerati cei mai buni din romania...asa ca nu imi spune tu mie ca nu ne consideri inferiori....

    Nu e adevarat....

    Insa tocmai prin aceasta lupta...
    Care e impropriu spus lupta... Se incearca sa vada cine cedeaza mai repede...

    Si spre amuzamentul "tribunei"... care de-abia se asteapta sa se auda o mica injuratura...

    Insa niciodata nu ne-am considerat cei mai buni din Romania... insa intotdeauna noi am facut bani din piatra seaca...

  9. #93
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    eu unu` va consider inferiori. nu degeaba s-au facut atatea bancuri si s-au spus atatea povesti despre modalitatile cum un oltean fraiereste un moldovean Sa nu-mi zici ca nu ai auzit si daca ai auzit asa ceva, sa sti ca in majoritatea cazurilor este cam adevarat. se stie ca oltenii sunt foarte inventivi si smecherasi
    de aia v-am anihilat rpd singurul subiect care v-ar fi putut face invingatori...pt ca ne fraieriti voi . mai bine v-ati stoarce neuronii si incercati sa veniti cu argumente ca sa nu va batem chiar la 0....
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  10. #94
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    nu va uram....dar voi sunteti o parte separata a tarii astea...sunteti unici
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Mda cum ma asteptam, oltenii vorbesc din amintiri si din bancuri....

    Cum nu prea mai aveti de ce sa va legati incepeti cu apelative de genul: hoti, inferiori, penali... si exemplele pot continua, asta e va credem atat puteti si voi...

  12. #96
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Nr. zece cartonas galben pt. postari consecutive
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  13. #97
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by razwan_vs View Post
    nu va uram....dar voi sunteti o parte separata a tarii astea...sunteti unici
    normal ca suntem unici. deaia suntem si olteni
    mie imi place de voi moldovenii, mai ales cand vorbiti accentul ala imi e drag . Iti inchipui cum o face o moldoveanca la pat, "văleuuu, șe suniti ar mai scoti din ele" ...cred ca m-as prapadii pe mine de ras ... dar de cand s-au mutat in bucuresti, in turcia sau italia ( ca la ei in regiune faceau foamea) si-au cam schimbat accentul
    PS: trebuia sa ma leg si de accentul vostru ca sa mai agit spiritele in tribune. facem show cu moldovenii, chiar si in inferioritate numerica
    Last edited by TYPI-STIINTA; 22nd January 2007 at 18:11.

  14. 22nd January 2007, 18:10
    Reason
    proteste ... offtopic

  15. #98
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Eu zic ca ce a postat TYPI STIINTA nu are ce cauta aici... si propun o sanctiune... e ceva urat si e jignire in acelasi timp sa zici si de foamete si alte alea.

    Starsteel nu e postare consecutiva... este voie sa scriem asa unul dupa altul...
    doare adevarul, nu? scuze atunci
    stai cuminte ca arbitrii sunt corecti (chiar daca nu sunt straini, ci romani ), nu o sa ma sanctioneze mai ales ca nu am injurat pe nimeni

  16. #99
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Pentru lamuriri: dupa o postare a unui participant pot posta adversarii toti unul dupa unul insa nu unul de 2 ori.
    Last edited by starsteel; 22nd January 2007 at 18:21.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  17. #100
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Dragul meu Typi Stiinta nu e vorba de injurat ci de jignit, nu mai intelegi termenii ? Da asa sunteti voi, cand nu mai aveti ce sa ne prezentati o dati pe diverse... pe sex... si altele. Asta e dragi olteni va inteleg, si nu faceti voi show cu noi, noi facem show cu voi...

  18. #101
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Dragul meu Typi Stiinta nu e vorba de injurat ci de jignit, nu mai intelegi termenii ? Da asa sunteti voi, cand nu mai aveti ce sa ne prezentati o dati pe diverse... pe sex... si altele. Asta e dragi olteni va inteleg, si nu faceti voi show cu noi, noi facem show cu voi...
    de ce, te-ai simtit cumva? ..inca o data scuze . gata nu ma mai leg de voi..bunilor!
    vad ca am suparat moldovenii din tribuna .. deaia nu mai putem noi ca sunteti voi mai multi moldoveni in tribuna si nu o sa ne dati voturile. adevaratii castigatori tot noi suntem.

    cineva era suparat ca nu mai prezentam istoria si gloriile zonelor noastre. e clar ca si oltenia si moldova au cu ce se mandrii (cei mai buni conducatorii pe care ia avut romania vreodata, pictori, scriitori, lideri)..deci aici suntem cam egali. nu stiu cam ce am mai avea de adaugat la capitolul istorie pt ca cineva sa iasa invingator din asa ceva.
    capitolul fotbal e incheiat de mult...se stie deja acolo cine sunt cei mai buni
    Last edited by TYPI-STIINTA; 22nd January 2007 at 18:32.

  19. #102
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Despre Craiova,desi nu sunt cel mai in masura sa vorbesc eu:are al treilea cel mai mare parc natural din Europa.Are a doua scoala medie ca vechime din Romania;s-a tot vorbit de diverse personalitati,insa una din marile personalitati oltenesti este mai putin cunoscutaetrache Poenaru.
    Petrache Poenaru - (n. 1799 - d. 1875), pandur și om de taină al lui Tudor Vladimirescu, creator al steagului României moderne, inginer, matematician, inventator, pedagog, membru titular al Academiei Române din 1870, fondatorul colegiilor naționale din București și Craiova, organizatorul învățământului național românesc, inventatorul tocului rezervor (brevetat de guvernul francez în mai 1827 sub titlul plume portable sans fin, qui s'alimente elle-même avec de l'encre).
    "Foaia de propagandă" a armatei lui Tudor Vladimirescu, apărută la inițiativa sa, a însemnat nu numai primul ziar românesc, dar și unul din primele exemple din istoria presei scrise din România de prezentare corectă a idealurilor revoluționare ale lui Tudor, dublate de embrionul unei propagande, așa după cum îi arată și numele.
    Steagul național al României în forma actuală, a fost conceput de Petrache Poenaru, se pare după modelul francez. La intrarea armatei lui Tudor Vladimirescu în București, Tudor a purtat pentru prima dată, tricolorul actual, care a fost ulterior preluat apoi de pașoptiști, care l-au impus în conștiința neamului.
    Flamura steagului armatei pandurilor fusese până atunci alcătuită din două bucăți de mătase, aproximativ egale și de formă pătrată, una albă și cealaltă albastră, cusute pe margini cu ciucuri roșii, galbeni și albaștri.
    Asta pentru a dovedi ca Oltenia nu se reduce,ca Moldova,doar la un poet si un domnitor.Astept o prezentare mai amanuntita si a altor personalitati moldovenesti,nu numai a lui Stefan sau NAdia sau Eminescu.

  20. #103
    sport legend Dregan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati- Mereu prezent
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    Nu mai vad rostul luptei asteia atat timp cat oltenii se bat singuri. La orice argument valid adus de noi in discutie ei au raspuns cu copilarescul "ba nu" sau "e asa cum zicem noi ca noi suntem olteni de aia".
    Nu e deloc lucru intamplator faptul ca cei mai multi manelisti vin din zona Olteniei. Cam asta e gradul de cultura la care ati putut voi ajunge in 2000 de ani. Si asta se observa si in raspunsurile puerile pe care le dati la provocarile noastre.
    Moldova a dat Romaniei mai multe personalitati, , avem universitati cu renume, moldovencele sunt cele mai frumoase femei din Romania, ca nivel de trai am sarit demult peste voi. Voi la ce ne bateti?? La fotbal??? Poate cu 20 de ani in urma...

  21. 22nd January 2007, 18:39
    Reason
    proteste ... offtopic

  22. #104
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Balaci te-am rugat sa nu mai postezi pana se clarifica situatia ta dar nu ai inteles
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Balaci urmeaza sa fie discutat pt. postarile de mai sus.
    Quote:
    Originally Posted by balaci
    ... Ce face starsteel e mizerabil.Nu cred ca mai poate fi comentat altfel.

    postarea incriminata a fost adusa din comentarii nu este pe arena...asta pt. cei care nu stiu

    Quote:
    Originally Posted by balaci
    Imi pare rau ca moldovenii continua sa faca lucruri urate,de tipul celor cu care s-au invatat de-a lungul istoriei lor"glorioase":sa fure.....
    deciziile:
    1. galben pt. prima care e contestarea unei decizii a unui arbitru si controverse artificiale aduse in arena + jignire "mizerabil
    2. galben pt. a 2-a jignire la adresa moldovenilor [care s-au invatat de a lungul istoriei lor "glorioase" sa fure]....

    In concluzie 2 galbene = rosu pt. balaci
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  23. #105
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Moldova a dat Romaniei mai multe personalitati, , avem universitati cu renume, moldovencele sunt cele mai frumoase femei din Romania, ca nivel de trai am sarit demult peste voi. Voi la ce ne bateti?? La fotbal??? Poate cu 20 de ani in urma...
    La perosnalitati nu ati dat mai multe,aveti O singura universitate rezonabila,la nivel de trai sunteti sub noi-am si pus statisticile cu salariul mediu si cu gradul somajului,femeile voastre...sunt La fotbal v-am batut dintotdeauna,nu aveti traditie in sport,aveti un renume oribil la nivel national,am dat cei mai multi manelisti,dar si cei mai multi virtuozi,de la Faramita Lambru la Zavaidoc,la Maria Tanase,Lataretu,Ciobanu,la Tudor Gheorghe.Suntem patria muzicii in Romania.Si a multor altor lucruri pozitive.Noi am promovat Romania cel mai bine in afara,prin oameni ca Titulescu,Brancusi,Ionesco.In tara am facut unirea,am facut steagul si imnul.Raspundeti va rog,precis:voi,moldovenii,mai exact,ce ati facut pentru tara asta?Astept un raspuns punctual.

    P.S.Mitul femeii moldovenesti frumoase e la fel cu cel al moldoveanului betivan,doar un mit.Este interesant ca moldovenii se folosesc de stereotipii cand le cade bine,dar cand nu le convine,le refuza.Sa incercam sa fim la obiect.
    Last edited by Balaci; 22nd January 2007 at 19:08.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •