Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 70

Thread: A murit Maria Cioncan!

  1. #1
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0

    A murit Maria Cioncan!

    Atleta Marian Cioncan, medaliata cu bronz la JO de la Atena din 2004, a murit duminica, intr-un accident de circulatie, informeaza TV Sport.

    Dumnezeu sa-o odihneasca!
    Last edited by miril; 21st January 2007 at 13:22.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-o odihneasca!


    PS. atentie la an ... 2004 ... si pe site este eroarea
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #3
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Am reprodus dupa site, sorry!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #4
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Atleta Maria Cioncan a fost campioana nationala la probele de 1.500 m si 800 m, iar printre cele mai semnificative performante ale carierei sale se numara medalia de bronz la Jocurile Olimpice de la Athena (2004 - proba de 1.500 m), locul 1 la Cupa Europei (2005 - proba de 800 m) si locul 2 la Cupa Europei (2005 proba de 1.500 m).


    Dumnezeu sa o odihneasca !!!
    Attached Images Attached Images

  5. #5
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa o odihneasca`n pace!!

  6. #6
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    ce nasol...
    imi pare asa de rau pt. ea, era o persoana deosebita

    plus ca din 2 atleti pe care ii are Romania, am ramas cu 1

  7. #7
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1

    a murit o mare sportiva

    maria cioncan a decedat , o mare atleta a romaniei, din pacate romania a mai pierdud un medaliat olimpic

  8. #8
    rezerva Marius.B's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    489
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
    "Vom fi iarasi ce am fost,ba si mai mult decat atata" Petru Rares.

  9. #9
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Am fost si eu pe drumurile nenorocite din Bulgaria...

    Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

  10. #10
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa o odihneasca...este o mare pierdere pentru sportul romanesc.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  11. #11
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Nu pot sa cred.

    Ce soarta?

    Dumnezeu s-o odihneasca in pace!
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    I-mi pare f rau , Dumnezeu s-o odihneasca in pace! iar familiei sa-i dea putere sa poata trece peste aceasta tragedie . Condoleante ! familiei.

  13. #13
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

  14. #14
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Si eu as vrea sa i-mi exprima regretele. Nu se poate, parca nu imi vine sa cred ... in asemenea momente iti dai seama cat de fragil esti in fata sortii . Dumnezeu s-o odihneasca in pace

  15. #15
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    Maria Cioncan a murit!


    Accidentul s-a produs duminica dimineata, însa antrenorul sportivei, Stefan Beregszaszy, care se afla împreuna cu aceasta, era în stare de soc.

    Beregszaszi: “A fost o defectiune la masina”

    Antrenorul Mariei Cioncan, Stefan Beregszazi, a declarat pentru ProSport: “Totul s-a întâmplat la ora 11:00, eram la 20 de km de Plevna sI la 120 de km de Ruse. Sunt terminat, mi-e greu sa vorbesc. Se pare ca a fost o defectiune tehnica la masina. Ultimele trei saptamâni le-am petrecut în Grecia în cantonament sI ne întorceam în România”.



    Maria Cioncan s-a nascut în 19 iunie 1977, la Maieru, judetul Bistrita-Nasaud. A participat la Campionatele Europene de atletism în sala din 2002, în proba de 3.000 de metri, unde a ocupat locul 11, la Campionatele Mondiale din 2003, unde a ocupat locul 9 în. proba de 1.500 de metri. De asemenea, a ocupat locul 7 în proba de 800 m, la JO de la Atena. Maria Cioncan nu a mai concurat din 2005.


    Astazi, 21 ianuarie, se implinesc doi ani de la decesul capitanului nationalei de baschet a Romaniei, Toni Alexe, într-un accident rutier la Sinaia.



    Ilie Floroiu (presedinte FRA): “O mare nenorocire s-a întâmplat în aceasta dimineata. Nici nu pot sa mai vorbesc. Stiu ca antrenorul ei, Stefan Beregszaszi se afla în alta masina si n-a patit nimic. Se aflau în Bulgaria sI veneau spre România”

    Gabriela Szabo (vicepresedinte FRA): “Sunt terminata, sunt înmarmurita. Am pierdut o fata extraordinara. Ea a stat lânga noi mereu. Noi stiam ca este în cantonament în Maroc, nicidecum în Turcia sau în Bulgaria. Astazi îi asteptam sa soseasca în România sI mâine trebuia sa ne întâlnim cu ea sI cu Stefan Beregszaszi la federatie. Nu stiu nimic ce s-a întâmplat acolo. Zsolt (n.r. Gyongyossi, sotul Gabrielei Szabo) a adus-o pe Maria la atletism, el i-a gasit antrenor si am avut mereu grija de ea. Stiu ca îsI dorea sa-sI întemeieze o familie, acum când împlinea 30 de ani”

    Marian Oprea (vicecampion olimpic triplusalt 2004): “Sunt socat. Era o sportiva nemaipomenita sI o colega extraordinara. Ne cunosteam demult timp. A pierdut enorm sportul românesc”

    Octavian Bellu (presedinte ANS): "Este o tragedie! Dupa ce se vor mai linisti lucrurile, ANS impreuna cu Federatia Romana de Atletism va declansa o ancheta, separat de cea a politiei, pentru a descoperi ce s-a intamplat. Nu este normal ca deplasarile in cantonamente sau la diferite competitii sa se faca cu masina personala".



    Beregszaszy: "Politistii bulgari mi-au cerut bani pentru a chema salvarea"

    Antrenorul atletei Maria Cioncan, Stefan Beregszaszy, a declarat ca politistii buglari i-au cerut bani pentru a chema ambulanta, dupa producerea accidentului rutier în urma caruia sportiva pe care o pregatea a decedat.

    "O ora si jumatate am asteptat sosirea ambulantei si tot nu a sosit, iar politistii bulgari carora le-am cerut ajutorul m-au agasat încontinuu cerându-mi bani, 20 de euro, pentru a chema salvarea", a povestit Beregszaszy.

    Antrenorul a povestit ca masina condusa de Maria Cioncan, o Skoda Octavia, a derapat si s-a izbit de un pom aflat pe marginea soselei. "Accidentul s-a produs în jurul orei 11:00. Masina condusa de ea circula în spatele meu. Am observat în oglinda retrovizoare cum a derapat pe drum drept si s-a izbit de un pom", a spus Beregszaszy.



    RIP
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  16. #16
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    drumul ala este foarte bun, o sosea destul de lata, dreapta, dar marginita de copaci multi. daca te fura viteza ...

  17. #17
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Antrenorul a declarat pentru Mediafax: „Nu pot vorbi nimic. Nu știu unde mă aflu, nu știu ce s-a întâmplat. Știu doar că Maria a murit și eu am fost în altă mașină și nu am putut să o ajut cu nimic”
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace!Condoleante familiei si prietenilor!!
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  18. #18
    sport legend bianco_azzurro's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    375
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa o ierte de toate pacatele, iar familiei ei si cunoscutilor multa tarie pentru a trece peste acest dezastru si condoleante !
    [B][FONT="Comic Sans MS"][CENTER]Timpul este prea lent pentru cei care așteaptă, prea iute pentru cei care se tem, prea lung pentru cei care se plâng, prea scurt pentru cei care sărbătoresc. Dar, pentru cei ce iubesc, timpul este o eternitate.(William Shakespeare)[/CENTER][/FONT][/B]

  19. #19
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Saraca, ce fata modesta si chinuita.

    Dumnezeu s-o odihneasca.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  20. #20
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1

    dumnezeu sa o adihneasca!

    e frumos sa te bucuri cand obtii o victorie si e atat de greu sa crezi ca a fost ultima. pacat ca inca un sportiv s-a stins din viata.
    condoleante familiei si prietenilor.

  21. #21
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    O stire socanta...se pare ca unii chiar nu au noroc in viata. Cand in sfarsit soarta a fost buna cu ea in 2004 a venit sfarsitul in 2007.
    Dumnezeu sa o odihneasca!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •