Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 70

Thread: A murit Maria Cioncan!

  1. #22
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Doamne...acum am aflat si eu

    Dumnezeu s-o odihneasca in pace. Condoleante familiei si celor apropiati

  2. #23
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Doamne ce tie si cu viata asta ,ne nastem ca sa murim .....Este un adevarat soc pentru mine ,pentru ca o cunosteam personal ,ce fata minunata ,simpla ,modesta si o sportiva exceptionala ....

    Dumnezeu sa o odihneasca si condoleante familiei indoliate !

  3. #24
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  4. #25
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Ce se mai poate spune ?
    Viata merge mai departe ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-o odihneasca in pace!

  6. #27
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa o odihneasca!
    Pentru clujeni tristetea are si o alta semnificatie, a incetat din viata un cetatean de onoare al Clujului (titlu conferit in martie 2006), o sportiva care reprezenta clubul U cand a urcat pe podiumul olimpic de la Atena pentru Romania.

  7. #28
    incepator
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa o odihneasca`n pace!!

  8. #29
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Antrenorul Mariei spune, ca aceasta inca mai respira cand a fost scoasa din masina. Imediat dupa accident, antrenorul a chemat politia, dar unul dintre politisti i-a cerut antrenorului 20 de euro ca sa cheme ambulanta , care a sosit dupa o ora si jumatate.
    Existau sanse ca sa fie salvata, daca doctorii ar fi intervenit la timp.

  9. #30
    Cu Farul!! sebi_farul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    95
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa o odihneasca.... Se dovedeste din nou ca sportivii sunt primii care cad la datorie....

  10. #31
    junior criss25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    cluj
    Posts
    68
    Reputatie
    1

    Unhappy

    Dumnezeu sa o odihneasca in pace...
    Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea :degete:

  11. #32
    Best_I_Can B_I_C's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace
    Cand am aflat tragica veste, mi-a venit in minte ce a spus la scurt timp dupa ce a obtinut medalia la Atena. Era ceva de genul "Ceea ce am reusit acum nu se datoreaza talentului, ci muncii depuse". Cred ca asta spune totul despre aceasta mare sportiva.

  12. #33
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Ce ghinion ; ce tragedie . Dumnezeu sa o odihneasca in pace ; sa-i fie taran usoara

  13. #34
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Dumnezeu s-o odihneasca in pace
    Cum ziceam in ultimul timp se intampla foarte multe accidente .

  14. #35
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Nu te opri, Maria!

    Să alergi mai departe, Maria, numai tu știi unde te duc picioarele tale fermecate.

    Să alergi, să alergi, să ieși repede din coșmarul ăsta, tu ai visul tău frumos, și cîmpurile verzi din Maieru, și atîtea lucruri de făcut, atîtea planuri. Să nu te lași amăgită de medalia olimpică, strălucește, da, bine, dar mai sînt o grămadă de medalii de cîștigat, o grămadă! N-ai să te mulțumești tu cu una singură.

    Să alergi mai departe, Maria, numai tu știi de unde vii, din ce colțuri aspre de lume, numai tu știi prin ce-ai trecut ca să te smulgi din umbră și să apari așa dintr-odată, cu inima bătînd foarte puternic și foarte sigur, în cursa de la Atena.

    Să alergi apăsat și drept, ca și cum ar trebui să ne arăți tuturor drumul, să ne înveți cum să strîngem pumnii, cum să ne ridicăm, cum să dorim, cum să visăm, cum să învingem.
    Știi bine, prințesă desculță a inimilor, că lumea așteaptă mult de la tine. Nu miniștrii, nu federalii, nu ambasadorii și președinții, ce-ar mai conta pentru ei o victorie? Dar pentru ceilalți, pentru oamenii de rînd, pentru românii tăi, cine să cîștige, Maria, dacă nu cîștigi tu? Cine să alerge pentru ei, Maria?

    Nu te opri acum, Maria, aleargă de parcă n-ar exista pomi, praguri, mașini, drumuri proaste, zile proaste și linii de sosire. Aleargă, să-ți duci povestea cît de departe și cît de sus poți, ca pe o flăcără olimpică. S-o aperi cu palmele, cu pieptul, să nu se stingă. S-o aperi cu sufletul tău, cu corpul tău stîngaci de femeie. S-o aperi, să nu rămînă prinsă într-un morman de fiare. Povestea asta ne e dragă și-ar fi păcat, Maria.

    Să alergi, să nu ne lași să uităm, Maria. Să nu cumva să uităm că cineva deasupra noastră ține un cronometru. Îl ține strîns.

    Maria Andries, GSP

  15. #36
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Am vazut-o si m-am bucurat in 2004 pt performanta ei dar parca mai mult mi-a placut caracterul ei,un om deosebit...mare pacat ! Dumnezeu s-o odihneasca...
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  16. #37
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    tot pe 21 ianuarie a murit un alt mare sportiv toni alexe de la azesoft ploiesti pacat, mare pacat

  17. #38
    red and blue sebastianstis's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    canada(MONTREAL)
    Posts
    830
    Reputatie
    1

    pacat

    rusine ,domnului basescu care se plimba cu avionul ,iar o campioana mondiala se intoarce de la pregatiri cu masina sute de kilometrii.condoleante familiei.

  18. #39
    red and blue sebastianstis's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    canada(MONTREAL)
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Octavian Bellu (presedinte ANS): "Este o tragedie! Dupa ce se vor mai linisti lucrurile, ANS impreuna cu Federatia Romana de Atletism va declansa o ancheta, separat de cea a politiei, pentru a descoperi ce s-a intamplat. Nu este normal ca deplasarile in cantonamente sau la diferite competitii sa se faca cu masina personala.SERIOS.........................

  19. #40
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Dumnezeu s-o odihneasca in pace. Cum a mai spus cineva, am plans si in 2004 cand a castigat bronzul si acum, doar ca nu din acelasi motiv.

    PS Nu cred ca isi are rost ura asta fata de bulgari si mi se pare deplasat sa se faca legatura intre acest nefericit accident si episodul din 2005 cu dinamovistii, cand aia au avut destule motive sa fie arestati
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  20. #41
    Banned
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    1,243
    Reputatie
    0
    Tragedie in atletism .. Dumnezeu ca o odihneasca !

    P.S : 21 Ianuarie este o zi ghinionista pentru sportul romanesc, in aceeasi zi in 2005 a murit Toni Alexe, basketbalistul lui Asesoft Ploiesti printr-un accindent teribil de masina care se indrepta spre un meci de al echipei sale .. Dumnezeu sa-l iere si pe el !

  21. #42
    supergirl ioanav88's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    820
    Reputatie
    1
    Dumnezeu s-o odihneasca in pace. Condoleante familiei!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •