Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 42

Thread: Antena 3 - cel mai prost post tv din lume

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Antena 3 - cel mai prost post tv din lume

    Cred ca nu gresesc si nici nu exagerez atunci cind spun ca Antena 3 este cel mai prost post de televiziune din LUME. Este incredibil ce se poate face numai ca sa mai spargi niste bani si sa consumi bugete... Nu cred ca m-am uitat mai mult de 3 minute adunate, in care am aflat ca "ploua abundent in Judetul Banat"... In rest, stiri de la Obositor la greu, practic un canal tv care se bazeaza pe productia altuia.

    Ceea ce nu inteleg ce i-a apucat pe toti sa isi faca televizuni de stiri, cred ca unii "oameni de televiziune" se uita cam mult la CNN si viseaza cai verzi pe pereti. In conditiile in care abia-abia Realitatea TV si-a facut o baza (dupa cit timp si chin...) a aparut si N24, urmat de Antena 3. Ambele din urma au audienta 0. Realitatea se mai zbate la un 1.8-2.

  2. #2
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    eu nu il prind , sunt abonat Astral
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

  3. #3
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Nu inteleg de ce nu ai pus si alte televiziuni in oala! Toate sunt la fel...
    Toate au stiri de te doare capul, de genul ady minune si-a schimbat numele in devito, si asta s-a intamplat in prime time la ora 19. de stirile de la ora 17 nici nu mai vorbesc! Toate televiziunile au bubelel lor! Ce te-a nemultumit asa la aceasta televiziune?
    Care crezi ca e mai breaza?
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  4. #4
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    pro manele TV e departe cea mai penala. Si alaturi de Antena au cele mai multe si lungi pauze de reclame. Am cronometrat 17 minute la protv odata. INcredibil, nicaieri nu depasesc 10 minute(si asta e enorm).

  5. #5
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    @Mihai:
    sa nu uitam stirea cu nunta fetei lu ' tziganu gutza
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

  6. #6
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    sau magarusul obsedat sexual
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  7. #7
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai
    sau magarusul obsedat sexual
    asta nu stiu? da detalii
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

  8. #8
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    UN magar obsedat sexual, de la o gradina zoologica, a fost deportat (exilat) pe o insula pentru ca cerea "favoruri sexuale" (asa s-au exprimat cei de pe ProTV) de peste 15 ori pe zi colegelor! Si vizitatorii erau deranjati de ragetele magaritelor Pentru asta au decis sa-l separe pentru un timp pana se cuminteste "evil"
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  9. #9
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cainele
    @Mihai:
    sa nu uitam stirea cu nunta fetei lu ' tziganu gutza
    Faza de la nunta a fost penala rau de tot...parca il si vad pe Guta ranjindu-si fasolea "Eu acuma sunt beat..."

  10. #10
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    @Mihai : iti multumesc pt. informatie , e o stire belea cu un magar potent , si apropo nu daduse Esca in balbaiala?
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

  11. #11
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    eeee lasa ca am vazut si oameni politici beti, facuti praf
    @Cainele
    Ba daaa, deja saliva esca, avand fantezii cu magarul nastrusnic
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  12. #12
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Credea ca ii poate face fata. O sti ea de ce e in stare. Are si ea nevoie, asa e cind te mariti pentru bani.

  13. #13
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Credea ca ii poate face fata.
    sau / si spate
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

  14. #14
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    De asta e starea deplorabila pe sticla noastra. O gramada de femei in functii de conducere care se gindesc la magari si stiu numai sa citesca de pe prompter, aduse de prin coafoare, in loc sa aiba habar sa faca televiziune.

    Sint totusi si in Romania baieti care stiu tv. ProTV a fost tare si inca e, cred ca la ora asta sint per total cei mai profesionisti si are au oameni puternici si capabili in spate (nu cei care apar pe sticla). Au fost mereu capabili sa descopere si sa isi creasca proprii oameni, care atunci cind au plecat s-a ales praful de ei (vezi Mindruta, ca ultim exemplu).

  15. #15
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Vadim, asta nu are nici o legatura cu faptul ca tu lucrezi la ProSport?
    NU cred ca proTV e cel mai bun! Toti sunt o apa si-un pamant Si protv-ul are bubelele lui asa ca restul tembeliziunilor...
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  16. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    ProSport nu are nici o legatura cu ProTV. A avut, dar de 2 ani nu mai are nici o treaba. Sint trusturi diferite. Era pur si simplu parerea mea.

  17. #17
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    eu cunosc pe cineva care lucreaza la ProTV, chiar era producator la o emisiune de real succes, insa de vreun an incoace ProTV sunt de departe cei mai penali. Auzi frate, reportaj cu adi devito in grecia. reportaj de la nunta lui gutza junioare. Reportaj cu cel mai sexos dintre magari. te doare capul. cat despre emisiunile propii alea sunt proaste peste tot desi nimic nu se compara cu Ciao Darwin. Iar seriale, alea sunt o jignire in materie, dar nah, daca romanul inghite, ProTV(si restul) le baga pe gat.

  18. #18
    bad command bogho's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1
    acum serios vorbind, voi va mai uitati la ProTV, Antena, Prima, National, TVR, si alte televiziuni romanesti din aceasi categorie?
    \$#~!-^%@#_>`|3@$&%^!@%^7!#%*!@#^%@#!~!~!#$%&*#!@^&^*()$P_|^~@.

  19. #19
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    eu ma uit cand mai dau un film bun, desi adorm la reclame si la stiri la R1 si meciuri pe mute ca sa nu imi stric auzul.

  20. #20
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cainele
    eu nu il prind , sunt abonat Astral
    Same here. As fi curioasa sa vad ce e de capul lor, cu ochii mei
    Quote Originally Posted by bogho
    acum serios vorbind, voi va mai uitati la ProTV, Antena, Prima, National, TVR, si alte televiziuni romanesti din aceasi categorie?
    Da, eu ma uit - cam la toate. In special la cele pe care le amintesti tu, dar si la Realitatea. Ma uit sa vad aceeasi stire pe toate posturile si ma amuza sa vad cum isi gandesc formatul "jurnalelor" de la caz la caz. Dar ma mai uit si la altceva, nu numai la stiri.
    Last edited by desdemona; 5th July 2005 at 18:06.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #21
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    ProTv nu este cel mai bun, in afara de stirile de la ora 19, nu ma uit deloc..
    Cat despre sport, decat sa ma uit la stirile sportive de la ProTv, mai bine le urmaresc pe cele de la TVR1 sau Realitatea TV
    In afara de intrebari idioate puse sportivilor, ( imi amintesc ca, Cl. Niculescu le-a raspuns celor de la prost tv la o intrebare absolut stupida cu "Hai ma lasa-ma cu intrebarile astea, ii vezi tu pe colegi tai punand asemenea intrebari ? " ) stirile lor sportive anunta niste evenimente f. imporante, cu cine se insoara Vieri, pe cine a mai cucerit Ronaldo, cu cine umbla Mutu, o biografie a fiecarui jucator faimos bazata pe cuceririle lui....
    Dar, pana la urma e bine si asa...barbatii nu mai trebuie sa cumpere Playboy-ul...este in fiecare zi de 19:55 pe ProST TV
    Un post pro manele, dupa cum zicea si ieppy...cu prea mult timp alocat reclamelor, imi blestem zilele cand baga ei reclama, potzi sa mananci ceva si cand te intorci, tot publicitate vezi...
    In plus, promoveaza prostia (Jiji), figurile (mutu), au: niste sit-comuri de tot rasul, comentatori absolut idiotzi (Costi Mocanu), exact ca si cei de la TvSport
    Singurul lucru ce imi place pe ProST TV este UEFA CL...in rest...sunt varza

    Cat despre Realitatea TV, N24, Antena 14, singurul care imi place si il urmaresc este Realitatea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •