Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 42 of 42

Thread: Antena 3 - cel mai prost post tv din lume

  1. #22
    bad command bogho's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1
    singurele stiri pe care le vad, exceptand pe cele de pe Realitatea, sunt cele de pe ProTv de la orele diminetii. Majoritatea sunt amuzante.
    In rest, filme in special la HBO, stiri Realitatea.
    La toate astea se adauga transmisiunile sportive, insa doar o parte dintre ele.

    P.S.
    Pana in weekendul asta nici nu stiam ca "Numai Iubirea" si "Baietii Buni" sunt filme romanesti.
    \$#~!-^%@#_>`|3@$&%^!@%^7!#%*!@#^%@#!~!~!#$%&*#!@^&^*()$P_|^~@.

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    Daca nu stiai ca Numai Iubirea ( cu Buzi in rol principal !!! ) e film romanesc inseamna ca nu ai ce cauta pe forumul asta ! Vezi ca avem un grup infocat al Oanei si nu iti permitem sa te iei de ea !!
    (ieppy,I need some backup )

  3. #24
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    copile, nu aici. aici e altceva.

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    Da ma ai dreptate dar totusi e vorba de Oana

  5. #26
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Stire pe ProTv : un om mai mult beat decat viu si-a casapit sotia pt ca aceasta ii spusese : PUTI CA DRACU , dupa care a facut o vizita socrilor , si intr-un acces de sinceritate i-a impuscat pe acestia . Drama s-a incheiat dupa ce omul si-a dat foc si s-a aruncat in gol de la etajul 7 al blocului . In cadere insa , a lovit mortal un baietel de 4 ani , care se afla acum intr-o coma profunda , suferind de numeroase traumatisme si o hemoragie interna .

    Asemenea stiri se pot vedea pe Protv la ora 17:00

  6. #27
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cainele
    eu nu il prind , sunt abonat Astral
    la mine este antena 3,la astral petrosani;jay leno, altceva nu ai ce sa vezi,plus ca la stiri nici nu se aude sonoru la unele inreg.poate o fi doar la noi in oras.
    anti buCUResti

  7. #28
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    ...la mine au bagat A3 peste Cultural...partea proasta este ca tre` sa-mi rearanjez programele...partea buna...hmm...nu cred ca exista o parte buna...cat despre stiri, in special cele de la ora 5, ma inspaimanta,drept pt care nu ma uit...reflecta realitatea,e adevarat, dar totusi! din cauza unor astfel de stiri,in curand o sa ajung ca baba cu drobul de sare...
    Last edited by Tess; 6th July 2005 at 02:22.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    Asa sensibila esti ?

  9. #30
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun
    Stire pe ProTv : un om mai mult beat decat viu si-a casapit sotia pt ca aceasta ii spusese : PUTI CA DRACU , dupa care a facut o vizita socrilor , si intr-un acces de sinceritate i-a impuscat pe acestia . Drama s-a incheiat dupa ce omul si-a dat foc si s-a aruncat in gol de la etajul 7 al blocului . In cadere insa , a lovit mortal un baietel de 4 ani , care se afla acum intr-o coma profunda , suferind de numeroase traumatisme si o hemoragie interna .
    Asemenea stiri se pot vedea pe Protv la ora 17:00
    uite despre astfel de stiri vorbesc...vrei sa spui ca nu te pun pe ganduri reactiile irationale si absurde ale unor astfel de persoane?sau dreptul pe care si-l `asuma` de a lua viatza cuiva?

  10. #31
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Tess, eu nu inteleg de ce te uiti la stirile de la 5, mai ales ca stii ce vei vedea acolo. Mai bine te uiti pe Realitatea sau pe net. Zau asa

  11. #32
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    lasa fata sa se uite la ce vrea ea.

  12. #33
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    ...pai am zis ca nu ma uit...dar unele stiri le prinzi fara sa vrei...stii cum e cu diferentza dintre verbele `ecouter` si `entendre` sau `listen`si `learn`...aud involuntar...pe la ora aia ajunge familionul acasa...se deschide tvu` si ramane pe pro chiar daca nu se uita nimeni, eu fiind la calculator, care calculator este amplasat in apropierea tvului aud fara sa vreau, cu toata muzica pe care o ascult `in surdina` la casti ...

  13. #34
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Mie imi pare bine ca a aparut acest program, urmaresc emisiunea lui Jay Leno, au si emisiuni cu vedete ..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    pro manele TV e departe cea mai penala. Si alaturi de Antena au cele mai multe si lungi pauze de reclame. Am cronometrat 17 minute la protv odata. INcredibil, nicaieri nu depasesc 10 minute(si asta e enorm).
    DIn cate stiu eu , la televiziunile romanesti , Televiziunea publica are dreptul la mixaim 10 minute / ora de publicitate , si televiziunile private de maxim 12 minute /ora.

    De asemenea a fost o lege ca filmele nu pot fi intrerupte de reclama...
    Dar cine le respecta ...

  15. #36
    junior
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    timisoara
    Posts
    82
    Reputatie
    1
    totusi nu cred ca un post ca antena 3, care se vrea interesant sa aiba numai preluari.
    stiu ca exagerez putin, dar in afara de stiri si emisiuni de la altii n-am vazut nimic.
    as avea o intrebare: emisiunea lui jay leno cu cate zile e intarziata pentru traducere?
    ar fi putut ceva mai bun sau ar fi putut sa n-o faca de loc.
    Don't go where the path may lead, go where there is no path and leave a trail.

  16. #37
    senior diavol visiniu's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    peste tot
    Posts
    215
    Reputatie
    1
    Toate televiziunile sunt la fel dar totusi post mai prost ca national tv n-am vazut in viata mea
    "SI IN NEFIINTA TOT CU RAPID VOI TINE"(RADU ENESCU-eseist)

  17. #38
    Senyera SixeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Plus City
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rox
    as avea o intrebare: emisiunea lui jay leno cu cate zile e intarziata pentru traducere?
    Cu o zi e intarziata...Cateodata se intampla sa dea emisiuni de vreo 2-3 saptamani..cine stie din ce motive.
    [FONT="Comic Sans MS"][B]We make a mean team, my adidas and me
    We get around together, rhyme forever.[/B][/FONT]

  18. #39
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Antena 3 au o emisiune buna, la care ma mai uit, emisiunea financiara cu Moise Guran... si mai e "The Tonight Show with Lay Jeno"

    National TV fac si ei un lucru bun... de obicei transmit meciurile din deplasare ale Rapidului!

  19. #40
    Daddy's little girl nancy_callahan's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,737
    Reputatie
    1
    hai mah ca nu e chiar asa de rau Antena 3. ma mai uitam si eu la Jay Leno si chiar pe 1 Jan am prins o emisiune simpatica: Cele mai remarcabile 50 de momente ale Las Vegas-ului.
    [FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=2][COLOR=Red][B]Worth dying for. Worth killing for. Worth going to hell for. Amen.[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT]

  20. #41
    Banned maldini's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    1,059
    Reputatie
    0
    ai dreptate nancy ...io as zice ca prost tv este mai groaznic

  21. #42
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    Ce ma enerveaza cel mai mult la Antena 3 este abundenta stirilor cu si despre Partidul Conservator...cred ca este inutil sa mai precizez ca toate aceste stiri sunt stiri "pozitive"...inca nu am vazut nici o stire care sa critice catusi de putin PC sau pe Dan Voiculescu...cred ca toata lumea stie ca Dan Voiculescu este patronul grupului Intact, cel care detine si Antena 3.
    In situatia in care pe celelalte posturi TV, Partidul Conservator este absent aproape total (desi se afla la guvernare), Antena 3 si Antena 1 trebuie sa recupereze si sa promoveze politica lui Dan Voiculescu...si cand am spus politica m-am referit strict la politica, nu la politica editoriala a postului TV.
    A...era sa il uit pe Mircea Badea...ma distreaza acest personaj...la cat este el de inversunat la adresa mai tuturor oamenilor politici, nu l-am auzit niciodata vorbindu-l de rau pe Dan Voiculescu...cata obiectivitate se poate intalni la d-l Badea...sau poate ca d-l Voiculescu nu are nici un cusur...sau poate d-l Badea vrea doar sa-si pastreze locul de munca...nu este nimic rau in asta...
    Boots to unwashed masses!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •