Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 194

Thread: Hip-Hop

  1. #43
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    baccardi, da-mi un pm saptamana viitoare si vedem ce putem rezolva
    [B]BCMURES.RO[/B]

  2. #44
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    I don't like black rap. It's different and it's disgusting. 50 Cent is not worth more than his name says. Probably a buck but that's it. His music is crap and a wanna-be. I only like Eminem and Romanian bands (e.g. B.U.G. Mafia, Parazitii, La Familia, Chello, etc.). I also like pop music but that's a whole nother story.
    Last edited by Wolf04; 6th August 2004 at 23:53.

  3. #45
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1

    Tupac Shakur

    Astazi se implinesc fix 8 ani, de cand marele rapper Tupac a murit, dupa ce 5 zile a stat in coma...
    Tupac a fost impuscat in masina lui Suge Night <bossul de la Death Row> in Las Vegas,, de niste oameni, care pana acum nu au fost identificatzi.
    Considerat de multzi, ca cel mai bun rapper al tuturor timpurilor, acesta a murit la varsta de 25 de ani, avand o scurta cariera muzicala, cu multe albume care s-au vandut in peste 25000000 copi, dintre care amintesc 2Pacalypse Now, All Eyez on me, Don Killuminati si alte albume care au aparut dupa moartea lui <pana acum nu a fost depasit de nici un rapper la capitolul vanzari > plus cateva filme, dintre care amintesc Juice sau Poetic Justice
    Tupac a mai fost odata impuscat, in New York, in fatza studioului de inregistrat al casei de discuri Bad Boy Records, atunci a primit 5 gloantze, dar a supravietzuit. Atunci Tupac i-a acuzat pe cei de la Bad Boy, anume pe bossul de acolo, Puff Daddy <acum P. Diddy> si pe Notorious BIG <acesta a fost si el asasinat 6 luni mai tarziu, in acelasi mod ca 2pac, alaturi de el in masina se mai afla Puff Daddy > ca ar fi incercat sa il omoare, lucru pe care cei 2 l-au negat...
    O scurta cariera, dar care l-a propulsat pe Tupac in varful Hip-Hop-ului si i-a adus castiguri de zeci de milioane de dolari lui Suge Night...

    Rest In Peace Tupac

  4. #46
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Studio REcreate-HADES REcords Profesional si Ieftin

    Daca va tot intrebati unde se poate trage in conditii PROFESIONALE la preturi mai pentru rapperi, asa ... pai .... acum e simplu : Noul Studio Hades Records- ReCreate Studio (www.recreate.ro, www.hadesrecords.com).
    Aici va asteapta trei ingineri de sunet, printre care si Dj Undoo (Yes, the real one, dar sa nu spuneti ca v-am zis eu , ...asadar,pt ca acum avem nevoie de el la sesiunile de inregistrari, i-am facut o clona separat, ca sa aiba cine scratchui pe la concertele Hades si nu numai )
    Aici se pot face si negative, se pot trage si tobe, se trag voci pe compresoare si preamplificatoare pe lampi, ca sa se auda cum trebuie , adica .... cu coaie in loc de amigdale ....
    Borcanul e suspendat pe garnitura de cauciuc, ca sa nu existe interferente de frecvente joase , si pupitrul de mixaj e un Mackie cu automatizari complete ( te uiti la fadere cum se misca singure ) de cateva amarate de mii de para ... cu sistem de operare propriu ...
    Toate astea la 10 parai ora ,respectiv 5 parai jumatatea de ora samd daca va ganditi sa faceti un album cu skit-uri ...
    Daca veniti cu prieteni, sau pur si simplu plimbati vestea de la unul la celalalt, ca sa auda toata suflarea din Hip-Hop, poate facem cinste si cu o bere cand treceti pe la noi ...
    Pentru cei din provincie inca se discuta daca este cazare inclusa... adica.... nu stiu daca mai aveti vreo scuza sa nu faceti treaba buna ...

    Detalii si programari la nr. de tel :0721.705.578(Undoo) si 0726.35.37.10(Alex) sau undoo@hadesrecords.com, respectiv Alex117@gmail.com !

    Va asteptam!
    Poze la : http://www.fanclub.ro/attachment.php?attachmentid=10465

  5. #47
    inima selista tudi's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Phoenix Arizona
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    dupa parerea mea hip-hop-ul este cel mai tare gen de muzica prin prisma lucrurilor care le scoate in evidenta.........multi zic ca raperi nu au voce sau ca nu stiu sa cante altceva dar multi au dovedit ca au voci chiar mai bune decat multi cantareti de pop,dance,rock....etc
    niste exemple de hip-hop care imi place ar fi AKON Daddy Yankee Eminem Dr.Dre 2pac
    si binenteles romanii nostri cum ar fi Raku Parazitii La-Familia Explicit
    [COLOR=Red]Magica[/COLOR][COLOR=Blue]-Steaua[/COLOR]

  6. #48
    inima selista tudi's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Phoenix Arizona
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Baccardi........da un telefon pote pot sa te ajut cu ceva muzica am albumu lui Raku-Inmediu vitreg si mai am si altele
    fratimi-o e sofer pe truck si are drumuri si prin New York
    sau cauta pe DC++ gasesti orice
    [COLOR=Red]Magica[/COLOR][COLOR=Blue]-Steaua[/COLOR]

  7. #49
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    ce s-a intamplat cu thread'ul asta?...nu mai sunt rapperi pe ols?

    Eu ascult in principal Snoop Dogg, care mi se pare cel mai bun si cel mai respectat rapper, Eminem si Chingy (asculta melodia "i like that" )

    si inca ceva...nu imi place sa port haine de rapperi, asta inseamna ca nu sunt rapper?
    (desi ascult numa' rap)

  8. #50
    ..si stelista:D madridista's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    783
    Reputatie
    1
    pai mai sunt rapperi pe aici dar sunt ocupati cu fotbalul
    si mie imi place hip-hop si rap, dar si r&b!!!nu am vreun artist preferat, cat despre snoop dogg....imi place noua melodie "let's get blown"
    stai linistit...daca nu porti haine de rapperi nu inseamna ca nu esti rapper!!fiecare decide cu ce se imbraca nu???
    Viata nu-i niciodata chiar atat de buna, dar nici chiar atat de rea pe cat pare!!(Guy de Maupassant)

  9. #51
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    oke! ms!

  10. #52
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Tre sa il citez pe Ombladon in cazul acesta : "copii la genul rap se imbraca dar asculta manele, nu poarta nimik in cap, decat sepci, prosita sa acopere"
    Cunosc multi asa zisi "rapperi", cei care cred ca hip-hopul si rapu' sunt aceleasi gen de muzica, si cei care spun ca asculta rap, dar ii auzi cantand manele
    Nu trebuie sa te imbraci in stil hip-hop ca sa fii rapper, esti rapper dupa muzica pe care o asculti, nu dupa cum te imbraci.
    Ascult din hip-hop in general pe cei din "old block", gen Dre, muzica veche a lui Snoop, Tupac, de fapt pe cei de pe West Coast, Nas, BIG, Jay-Z, Cypress Hill iar din rap imi place Run DMC cel mai mult, mai ascult Snow, Salt N Pepa, MC Hammer, Snap, C&C Music Factory, Beastie Boys
    Din ziua de azi nu imi place nimeni special, consider ca Eminem este doar un om bolnav cu capul, datorita versurilor bolnave pe care le compune...
    De fapt in ziua de azi, singuri care mai fac Rap sunt Beastie Boys, iar hip-Hop de calitate, Jay-Z, Nas, Cypress Hill

  11. #53
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    dar ce ma iei asa tare? ai vazut ca tin cu barca sau ce?

    stiu si eu ce inseamna: hip-hop e un mod de viata care implica si muzica rap, graffiti, b-boys, mc's ...
    Snoop Dogg albumele vechi zici, dar ce nu iti place la astea noi, ca cel putin asta ultimu' "R&G:The Masterpiece" e chiar "masterpiece"...dar e treaba ta ce asculti !!!

    Si nu ma mai lua asa brusc ca stau prost cu inima bai Galacticule!

    PS. Beastie Boys fac rap...mdea...

  12. #54
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Nu te-am luat tare, chiar sunt de acord cu tine in privinta hainelor...
    Din cate stiu eu, Rapp'ul implica grafitti, breakdance, hip-hop, mai ales MC
    Nu te-am luat tare, mi-am spus parerea, nu ma refeream la tine ci la asa zisi rapperi, care de fapt sunt manelisti sau asculta andreea balan

  13. #55
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Recomand ultima melodie Beastie Boys adevaratilor rapperi, "An Open Letter to N.Y.C."

  14. #56
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Ce treaba au Beastie Boys cu rapul? Rapul e mort lasati-l sa doarma linistit. Discutii despre Beastie Boys sunt on-topic pe threadul despre rock.

  15. #57
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    @Galacticul

    nu, aici le confunzi : hip-hop'ul contine rap, nu invers !!!

  16. #58
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Din rap se trage Hip-Hopul
    Da, daca din rap se trage hip-hopul, atunci normal ca, contine si rap...greseala mea

  17. #59
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    Respekt hip-hop

    topicu e hip-hop da 90% din ce-i care au postat aici nu au treaba cu nimik care include cultura hip-hop; as fi zis 100% da' nu vreau sa deranjez pe vreunii care au treaba !!!!!
    De ce postati coae aici, si de ce nu se inkide threadul asta ca vad ca lumea vorbeste de fotbal si in afara de postul lui Chupakabra despre Recreate Records despre care nu auzisem si am vazut ca niste tovarashi inregistreaza akolo, NU E NIMIK INTERESANT AICI !!!! Lasati postatul si ducetiva si ascultati pop cei care nu aveti nici o treaba !!!!
    Last edited by Onlinesport vrea parerea voastra; 27th February 2005 at 23:49. Reason: cuvinte urate

  18. #60
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Mai, da bun esti....de unde deduci tu ca eu nu am treaba cu hip-hopul....juniorule.... ?
    Peace ( ca sa iti vorbesc pe limba ta de manelist, deghizat in rapper)

  19. #61
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    hehe, ma amuzi. Avand in vedere ca de 5 ani ascult hh si de putzin timp am niste proiecte personale de rap inseamna ca stiu si eu ceva. Si kestia aia cu manelistu deghizat nu ma impresioneaza ! Oricum nu trebuia sa comentezi la ce am spus eu decat daca aveai ceva interesant de zis !! pace si tie !
    Apropos: nu am zis ca toti de aici n-au treaba, am zis majoritatea, aricum daca ai treaba atat de mult si nu asculti doar ce e comercial si "de cartier" atunci facem un battle aici vedem care pe care !!!! }{

  20. #62
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Din pacate pt tine, eu ascult hip-hop-ul comercial, daca asa se zice, la ce cantau rapperi inainte in SUA....
    Nu am treaba cu battle-uri, sau cu alte chesti din astea....dar nu cred ca de aici rezulta ca nu am treaba cu hip-hopul, hip-hop nu este doar cel underground care cred ca il asculti tu, si nu trebuie sa cant, ca sa spun ca sunt rapper...

  21. #63
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    bay toxatoo sau cum te-o chema , nu poti sa vii tu aici si sa ne dai lectii tu cum ca nu stim ce e aia hip-hop!
    Daca vrei hip-hop i-ati figurile si muta-te pe fanclub.ro si fa battle-uri acolo!
    Oi fi si tu vreun Tupac si nu stiam noi !!!

    Pana atunci mai asculta rap si mai invata... rappere

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •