Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 131 of 131

Thread: Stadionul...

  1. #127
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Clujenilor care e treaba la voi, vrea Walter sa faca un alt stadion pe care sa jucati pana cand va fi gata noul Moina? Am inteles ca ar vrea sa va mutati de pe Clujana si sa faca el un stadion pe un teren existent undeva in cartierul Gheorghieni. E adevarat?

    Am citi aici: http://www.liga2.ro/seria-2/walter-v...ntru-u-4961262

    Daca e asa, ar fi super tare.
    Semper Fidelis

  2. #128
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    ieri s-a votat in consiliul local si din cate am inteles au concesionat terenul respectiv catre club,deci sa speram ca se va face ceva
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  3. #129
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The_Kid View Post
    Clujenilor care e treaba la voi, vrea Walter sa faca un alt stadion pe care sa jucati pana cand va fi gata noul Moina? Am inteles ca ar vrea sa va mutati de pe Clujana si sa faca el un stadion pe un teren existent undeva in cartierul Gheorghieni. E adevarat?

    Am citi aici: http://www.liga2.ro/seria-2/walter-v...ntru-u-4961262

    Daca e asa, ar fi super tare.
    E vorba de o baza de cantonament, pregatire, tra la la. Aici poti intelege mai bine ce se face:

    "Patronul Universității Cluj, Florian Walter, a negat faptul că va construi o arenă de 7000 de locuri pentru ca echipa să evolueze acolo în cazul promovării. "Ce stadion? Cînd am zis că fac stadion? În nici un caz, nu se pune problema de așa ceva. Dacă Țălnar a spus asta, înseamnă că nu înțelege cîți bani ar necesita o astfel de investiție! Am spus că voi face o bază de pregătire, pentru cantonament. Noul stadion va fi gata în 3 ani, dacă vom promova vom găsi în acel moment soluții unde să jucăm", a declarat finanțatorul Universității" - Stire aparuta acum doua saptamani in GSP

  4. #130
    junior numaiu's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    75
    Reputatie
    1
    Lucrarile la noul stadion merg foarte bine iar constructia bazei sportive va incepe in clurand in cartierul Gheorgheni

  5. #131
    manager svu's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    nu se mai face baza in Gheorgheni...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •