View Poll Results: Steaua - Rep. Moldova

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Steaua

    16 69.57%
  • Egal

    3 13.04%
  • Rep. Moldova

    4 17.39%
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 158

Thread: Meciuri amicale

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    789
    Reputatie
    1

    Steaua - Rep. Moldova (amical)

    Cine va castiga partida asa ??

  2. #2
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    E mult mai interesant cu cine jucam in teren si jocul in sine decat rezultatul.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  3. #3
    UNIVERSITATEA
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    !!! Cluj-Napoca !!!
    Posts
    639
    Reputatie
    1
    Daca joaca Steaua cu cel putin 5 titulari castiga fara probleme

    __________________

    Dragostea noastra pentru "U" e infinita
    Vom apara mereu orasul fara Frica.

  4. #4
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    mda eu as baga pe cei care nu sunt convocati la nationala o repriza si cealalta juniori si rezerve. nu se pune problema rezultatului si nici a jocului in sine. eu zic ca mai important e sa se puna accentul pe relatiile intre jocatori, tactica si rezistenta fizica.

  5. #5
    CSSex Addict. Dennis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Northampton, UK
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLEX_U_1919 View Post
    Daca joaca Steaua cu cel putin 5 titulari castiga fara probleme .....
    care 5 titulari ca acum ca Olaroiu e la echipa nu exista titulari...toti sunt titulari cat despre meci, Steaua castiga.
    Last edited by starsteel; 2nd January 2007 at 17:07.
    You miss 100 percent of the shots you don’t take.

  6. #6
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Menace View Post
    care 5 titulari ca acum ca Olaroiu e la echipa nu exista titulari...toti sunt titulari cat despre meci, Steaua castiga.
    Acesta mi se pare lucrul cel mai pozitiv: o echipa fara titulari, 17-18 oameni cu sanse egale de a "prinde" echipa, o raspundere impartita nu la 11 ci la mai multi.
    Rotatia a fost incercata de Bayern München cu succes, o face acum Eintracht, asa se poate cladi intradevar o ECHIPA.
    Lupta Steaua !!

  7. #7
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Amicalele sunt importante pt a se exersa noi sisteme de joc si pt a fi testate noile achizitii. Pe mine nu ma intereseaza rezultatele din amicale, sunt irelevante. Imi aduc aminte ce fel se bucurau potaile cand am pierdut in vara 1-5 cu Tavria Simferopol. Pana la urma ne-am calificat in CL. Sa se mai uite si-n ograda la ei cand pierdeau cu ospatari de alde Vannes.

    Off topic apropo de potai: am citit in "Gandul" dinainte de meciul de la Tottenham o declaratie de-a lui Turcu: "Jucatorii vor face si shopping si cumparaturi, este normal acest lucru". Un adevarat poliglot.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  8. #8
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Depinde in mare masura pe cine va lua Piti la nationala pt amicalul cu Italia, dar daca e sa ne luam dupa dragostea lui mare pt stelisti, eu zic ca n-o sa fie convocati mai mult de 3-4 jucatori. Deci o sa avem echipa buna cu Moldova. Si o sa castigam

  9. #9
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    daca e sa ne luam dupa dragostea lui mare pt stelisti, eu zic ca n-o sa fie convocati mai mult de 3-4 jucatori.
    eh, acum parca vad ca de-a va lua vreo 10 jucatori

    meciul e important intr-un fel... e ultimul amical dinaintea meciului cu sevilla... rezultatul nu conteaza, insa Steaua va castiga
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  10. #10
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Totusi asta e singurul amical anuntat ...ar cam trebui sa avem cel putin 6-7 meciuri pt o pregatire optima..
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  11. #11
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    pai era vorba de 2 stagii de pregatire in Italia si in Cipru, parca....

  12. #12
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Asta stiu...ce nu stiu ..si ar fi interesant de aflat cu cine jucam amicale ...in afara de Rep. Moldova
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  13. #13
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    in primul turneu vor juca cu echipe de amatori si in al doilea cu echipe putin mai cunoscute din cehia, elvetia & co.

  14. #14
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Gen Legia Varsovia,campioana Poloniei,nu-i asa Diablo?
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  15. #15
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Steaua - Siena Primavera 3-1


    Steaua București a învins, miercuri, cu scorul de 3-1 (0-0), formația de tineret a grupării Siena, într-un meci amical disputat la Centrul Sportiv Coverciano, în cadrul stagiului de pregătire pe care "roș-albaștrii" îl efectuează în Italia.

    Steaua a deschis scorul în minutul 52, după ce un fundaș al echipei italiene a deviat în propria poarta centrarea de pe stânga a lui Gigel Coman. În minutul 72, Steaua a reușit al doilea gol, Ovidiu Petre reluând cu capul în poartă mingea centrată din corner de Boștină.

    Gabriel Boștină a majorat diferența, ducând scorul la 3-0 în minutul 84, cu o reluare din voleu de la 17 metri, după un corner executat de Croitoru. Tot Boștină a ratat în minutul 87 un penalti obținut de Marius Croitoru.

    Italienii au înscris golul de onoare în minutul 89, din penalti, după un fault al lui Ghionea în suprafața de pedeapsă.

    Antrenorul stelist Cosmin Olăroiu a trimis în teren următorii jucători: Cernea - Saban, D. Goian, E. Baciu, P. Marin - Nicoliță, Rădoi, Lovin, Ochiroșii - N. Dică (M. Croitoru '31), V. Iacob.

    Steaua a început repriza a doua în formula: Cernea (C. Lungu '70) - S. Stancu, Prunescu, Ghionea, G. Coman - Nicoliță (Ochiroșii '65), Paraschiv, Ov. Petre, Boștină - Croitoru, V. Rusu.

    Atacantul Nicolae Dică s-a accidentat la genunchi în minutul 30 și a fost înlocuit cu Marius Croitoru, care s-a aflat la primul meci pentru Steaua după transferul de la FC Vaslui.

    Atacantul Victoraș Iacob a revenit într-un meci al Stelei după mai mult de cinci luni de la operația suferită la meniscul genunchiului drept, la sfârșitul lunii august 2006. Iacob s-a accidentat în meciul cu Universitatea Craiova de la 5 august, din etapa a III-a a Ligii I, și a ratat de atunci 27 de partide oficiale, în toate competițiile.

    Partida de verificare cu Siena Primavera a fost primul meci al campioanei României în 2007. A doua partidă a echipei Steaua și ultima în turneul din Italia va avea loc vineri, de la ora 16.00, la Coverciano, în compania formației FC Sion, locul doi în campionatul elvețian. Delegația stelistă va reveni în țară sâmbătă.

    Prosport

    Doar in min 52 au deschis scorul? Pai pana atunci ce au facut? Alergari usoare?

    Macar e bine ca au fost folositi prospaturile si accidentatii, sa se poate obisnui cu echipa.

  16. #16
    phreak RedStar's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    347
    Reputatie
    1
    Nu conteaza meciurile de verificare. Jucatorii au sarcini total diferite fata de un meci oficial sau amical.

  17. #17
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Pai ar trebui sa conteze, nu in meciurile amicale sa se foloseasca o echipa si in cele oficiale alta. Ca asa nu se mai stiu unii cu altii

  18. #18
    phreak RedStar's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    347
    Reputatie
    1
    Relatiile de joc se contruiesc in alt tip de antrenament. Meciurile de pregatire in perioadele de acumulare pun accentul pe pregatirea individuala.
    Sunt mai multe tipuri de antrenamente, fiecare cu rostul lui.

  19. #19
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Din rezumatul meciului cu Siena nu pot sa nu remarc faptul ca a jucat Bostina si a fost lasat sa execute si un penalty... ma gandesc eu ca nu asa te porti cu un jucator care e pe picior de plecare. Daca era sa plece nu-l mai folosea
    Sau ma imbat cu apa rece si l-a bagat in teren ca sa-l vada lumea jucand si sa-l cumpere?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  20. #20
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Cred ca a doua varianta e mai plauzibila

  21. #21
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Cu Moldova, la Tiraspol

    Partida amicală pe care trupa lui Olăroiu o va disputa pe 7 februarie împotriva echipei naționale a Republicii Moldova se va disputa la Tiraspol și nu la Chișinău, așa cum era programat inițial. Acesta va fi ultimul joc de verificare pe care Steaua îl va susține înaintea primei manșe cu FC Sevilla. Cum roș-albaștrii se vor afla în cantonament în Cipru în perioada 23 ianuarie - 6 februarie, ei vor ajunge la Tiraspol direct din Insula Afroditei.
    GSP

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •