Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 139

Thread: Anti-Federer

  1. #1
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1

    Anti-Federer

    Am vazut ca sunt tot feluri de threaduri facute de fanii anumitor jucatori : Ana Ivanovic, Marat Safin, Andy Roddick. Am hotarat sa fac acest thread pt ca sunt un mare "fan" a lui Roger si am vazut ca sunt destui oameni pe forum care nu-l suporta pe Roger. O avea Roger cei mai multi fani( desi ma indoiesc) dar are tot atatia oameni care nu-l suporta. Asa ca cine nu-l suporta pe "cel mai mare tenisman din istorie" (hahahahahahahahaha) il invit sa scrie pe acest thread.
    You'll never walk alone

  2. #2
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Te faci de ras

  3. #3
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Federer e un zeu! ....numai ca atunci cand pun io pe el la pariuri..da cu ele numai prin fileu !!!

  4. #4
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Nu toti oamenii suporta zeii. Eram sigur ca primii care vor scrie pe acest thread vor fi fanii lui Federer. De ce sa ma fac de ras diablo? este un thread normal asa cum tu scrii pe threadul facut de fanii lui Federer asa o sa scrie si altii pe threadul anti-Federer. Atata vreme cat nu-l jignim, nu-l injuram, nu-i dam foc, nu-l batem nu vad care ar fi problema.
    You'll never walk alone

  5. #5
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Federer un zeu si ai poza cu Andy Roddick. Bravo ai fost tare
    You'll never walk alone

  6. #6
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    I'm in frate, jos cu marmota
    Desi e bun prieten cu Ana, nici eu nu-l suport pe robotzel ...

  7. #7
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Desi peste tot scrie ca Ana si Roger sunt buni prieteni, Ana a spus pe site-ul ei ca doar odata sau de 2 ori a vorbit cu Federer.
    You'll never walk alone

  8. #8
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Pentru mine, Pete va ramine tot timpul #1, indiferent cite turnee o sa cistige Federer, asa ca imi doresc sa cistige cit mai putine ca sa nu se mai faca tot timpul comparatia cu alti jucatori din alte generatii si sa zica toti: Federer e cel mai bun, ii rupea pe toti daca juca impotriva lor.
    Cel mai bun exemplu. Meciul dintre Pete si el: n-au fost prea multe elemente care sa-i desparta. Totusi uzura lui Pete s-a vazut si a mincat in final bataie; Federer a facut un meci super, cistigindu-si mult mai lejer game-urile la serviciu.

    N-are nici un rost sa spui ca X e cel mai bun din toate timpurile, doar fiindca matura cu toti din generatia lui. Daca Federer era in generatia lui Pete, poate nu mai era sigur #1, avea de luptat nu numai cu Pete, ci si cu Andre, Jim Courier, Boris Becker, Michael Stich, toti care erau atunci in vina. Aceeasi discutie pentru alte generatii, in stilul asta ajungem la 1890.

    Si mai e ceva. Echipamentul a evoluat. Si forta fizica. In anii 1980 nici unul dintre tensimani nu servea cu 200 km/h, pe cind acum la barbati mai toti servesc cu peste 210. In fine, ideea e ca timpul nu sta in loc si tensiul n-a inceput si cu siguranta nu se va termina cu Federer. Asta sigur.

    Daniel.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  9. #9
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Ai vazut frate cum arta o racheta de tenis in anii 70? Cred ca era de lemn, avea si diametrul mai mic si era si mai grea in comparatie cu cele de azi care cantaresc cate sute de grame si sunt facute din fibra carbon sau mai stiu eu din ce alte aliaje. Tehnologia moderna ii ajuta foarte mult pe tenismanii din ziua de azi fata de cei din anii 70. Pete Sampras un adevarat tensiman iar Federer nu va ajunge niciodata la nivelui lui de po****ritate. Dak ai face un sondaj de opinie si ai intreba Roger Federer sau Ilie Nastase eu cred ca Ilie ar iesi in avantaj. Chiar dak nu a avut atatea performante ca Roger, Ilie a stiut sa se faca iubit de public si de aceea lumea il iubeste in continuare. Ati vazut cata lume vine la meciurile lui Ilie din turneul veteranilor? Cred ca daca s-ar juca pe o arena de 15000 de locuri ar fi plina ochi. Credeti ca daca Federer va participa la turneele veteranilor peste 25- 30 de ani va veni pra multa lume? Nu cred pt ca ce sa vada o fata pe care nu se citeste nimic.
    You'll never walk alone

  10. #10
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    mama lui, afara cu el!
    nu-l suport, cum nu l-am suportat nici pe sampras ala, nici pe agassi, nici pe chang...

    de fapt nu imi plac tenismenii in general!

  11. #11
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1

    Wink

    Quote Originally Posted by Val View Post
    Am vazut ca sunt tot feluri de threaduri facute de fanii anumitor jucatori : Ana Ivanovic, Marat Safin, Andy Roddick. Am hotarat sa fac acest thread pt ca sunt un mare "fan" a lui Roger si am vazut ca sunt destui oameni pe forum care nu-l suporta pe Roger. O avea Roger cei mai multi fani( desi ma indoiesc) dar are tot atatia oameni care nu-l suporta. Asa ca cine nu-l suporta pe "cel mai mare tenisman din istorie" (hahahahahahahahaha) il invit sa scrie pe acest thread.
    Moama ce mega bengos l-ai ironizat... :ras-plans: Esti catastrofal... Si pe deasupra thread-ul asta este jenant de penibil... Dar e un "thread ca oricare altul" si noi tinem la el...
    Dextere fii antena...Eu am vazut meciul cu pricina si dupa meci filmul continua cu un interviu al lui Pete...Sampras a insistat pe faptul ca a jucat bine iar Federer a jucat si el la fel de bine numai ca a fost una dintre zilele alea in care asa s-a intamplat sa fie...Faza e ca si mie Sampras mi s-a parut ok la varsta lui dar Fedex sa fim seriosi...Avea doar 19 ani era asa necopt dar s-a vazut ca orice ar fi facut Sampras in meciul ala Federer era mega determinat sa-l bata...S-a vazut asta de la o posta...A fost un meci echilibrat dar The Master a fost deasupra...Eu nu iau ca etalon aceasta partida pentru ca nu are rost...Eu i-as pune pe amandoi in teren in perioada lor de glorie...Iti zic ca pe hard Fedex matura cu el pe jos iar pe iarba iesea un meci echilibrat deoarece Sampras se scotea cu serviciul...Ipotetic vorbind...
    Val zi-le tu mai bine ca esti mega comic... :ras-plans:
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  12. #12
    first
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sibiu
    Posts
    82
    Reputatie
    1
    il urasc pe federer ca joaca asa de bine

  13. #13
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    thread-ul asta este jenant de penibil
    E parerea ta. Dak-l consideri penibil de ce scri pe el? De ce-l consideri penibil pt ca ne legam de Federer? Dak faceam un thread anti-nadal sau anti-roddick il mai considerai penibil? sa nu zici ca da ca devii penibil.
    You'll never walk alone

  14. #14
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Federer un zeu si ai poza cu Andy Roddick. Bravo ai fost tare
    il respect pe Federer pt cea ce face pe terenul de tennis(si doar atat)! nu am de ce sa fiu ANTI...pt ca este cel mai bun!! nu are fitze...el doar isi face meseria!!! de fapt nimeni nu ar avea de ce sa fie ANTI Federer.

    am avatar cu Roddick...asta nu inseamna ca sunt cel mai infocat sau stiu io ce fan Roddick!!! imi place stilul lui de joc!!!...thread inutil...in fine...

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    dc nul suportati???? k e printre sg care nu pune baza pe "bata de basseball"?? k stie sa joace inteligent si nu k un "taran" doar in forta?? e comic....important ee sa fii constant in tenis.. nu doar zgura

  16. #16
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1

    Wink

    Quote Originally Posted by Val View Post
    E parerea ta. Dak-l consideri penibil de ce scri pe el? De ce-l consideri penibil pt ca ne legam de Federer? Dak faceam un thread anti-nadal sau anti-roddick il mai considerai penibil? sa nu zici ca da ca devii penibil.
    Tu ai probleme grave... Este penibil pentru ca in loc sa vorbim despre tenis sau despre jucatori de tenis se gaseste un individ ca tine sa faca un thread de genul asta...Federer e cel mai bun jucator din lume...De ce?Pentru ca e numarul 1 mondial si cu asta ti-am inchis gura...Atata timp cat este pe primul loc in clasamentul ATP va continua sa fie cel mai bun jucator din lume...Doar pentru ca esti fanul altcuiva si din aceasta cauza il urasti enorm de mult pe Federer tot nu inteleg de unde ai putut sa nasti un asemenea thread lipsit de logica...Esti prea ofticat pe succesul lui probabil si asta te enerveaza atat de tare incat te-a impins la asemenea acte lipsite de logica...Arde focul invidiei in tine si nu te poti stapani trebuie sa improsti cu noroi pentru ca asa gandesti tu ca e singura cale prin care ii poti minimaliza calitatile acestui mare campion...Ia spune-mi de cand n-a mai dominat cineva asa de clar tenisul masculin?Cand a fost ultima data cineva a fost aproape de a reliza Marele Slem?Eu iti recomand sa-ti revizuiesti atitudinea sa-ti revii si sa renunti la nervii astia de copil caruia i s-a furat acadeaua...Ok? Pace tie!
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  17. #17
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Ai vazut frate cum arta o racheta de tenis in anii 70? Cred ca era de lemn, avea si diametrul mai mic si era si mai grea in comparatie cu cele de azi care cantaresc cate sute de grame si sunt facute din fibra carbon sau mai stiu eu din ce alte aliaje. Tehnologia moderna ii ajuta foarte mult pe tenismanii din ziua de azi fata de cei din anii 70. Pete Sampras un adevarat tensiman iar Federer nu va ajunge niciodata la nivelui lui de po****ritate. Dak ai face un sondaj de opinie si ai intreba Roger Federer sau Ilie Nastase eu cred ca Ilie ar iesi in avantaj. Chiar dak nu a avut atatea performante ca Roger, Ilie a stiut sa se faca iubit de public si de aceea lumea il iubeste in continuare. Ati vazut cata lume vine la meciurile lui Ilie din turneul veteranilor? Cred ca daca s-ar juca pe o arena de 15000 de locuri ar fi plina ochi. Credeti ca daca Federer va participa la turneele veteranilor peste 25- 30 de ani va veni pra multa lume? Nu cred pt ca ce sa vada o fata pe care nu se citeste nimic.
    exista alte thread-uri in care se face comparatie intre tenisul din diferite "ere" cautati-le si resuscitati-le ca sunt interesante

  18. #18
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Tenis fan:Am pus cateva intrebari si te-ai facut ca ploua? Daca citeai mai bine ce s-a scris pe acest thread vedeai ca nimeni nu l-a jignit pe Federer si nimeni nu-l va jigni vreodata. Legat de ofticare nu sunt ofticat, cred ca cel ofticat esti tu pt ca pe acest thread nu e este laudat Federer sau poate tea surprins faptul ca au fost destui care au scris pe acest thread si care vor sa se termine era Federer. Dar tu probabil faci parte din categoria aceea "cine nu e cu mine e impotriva mea". Am deschis acest thread pt ca multi au spus ba ca Federer e cel mai mare din istorie, ba ca-l bate pe Nadal pe zgura la orice ora( cand el pe zgura e vai de capu lui) lucruri cu care eu nu sunt de acord.
    You'll never walk alone

  19. #19
    Culé adriana18p's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    711
    Reputatie
    1
    inainte nu il suportam deloc pe fed prin 2004 dar acuma nu mai am nimik cu el, nu e nici pe lista favoritilor nici pe lista neagra... ma enerveaza ca pierde mai mereu la nadal...
    nu poti sa spui ca fed pe zgura e vai de capul lui totusi a facut finala la FO ... si presimt ca anul asta castiga si asta..
    "I am not a singer or a rock star. Tennis is tennis. If you want to see a clown, go to a circus."
    "When I talk to myself on court, I say, I love you, you're a good guy, but don't miss next time, OK?

    Marat Safin

  20. #20
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Vai de capul lui in comparatie cu Nadal.
    You'll never walk alone

  21. #21
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    tenisfan vrei sa vorbim de tenis hai sa vorbim de tenis. dak eu zic ca nadal il spulbera pe Federer pe zgura(ceea ce e adevarat) tu vii si spui ca Federer il bate pe Nadal pe zgura la orice ora. Eu nu inteleg de ce te ataci in halul asta pt ca am observat din cele scrise de tine pe alte threaduri ca tu-i cataloghezi pe cei care nu sunt de acord cu tine ba ca nu ne pricem, ba suntem dusi, ba ca nu intelegem cand de fapt tu esti cel care e pe dinafara. Eu pot sa afirm ca Federer e cel mai bun din lume dar tu nu poti sa afirmi ca Nadal e cel mai bun pe zgura. Apropo cred ca ti-e ti-au furat acadeaua dar iti promit ca-ti dau una cadou cand o fi eliminat Federer de la Australian Open.
    You'll never walk alone

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •