Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 139 of 139

Thread: Anti-Federer

  1. #127
    7 iunie 2009 newcobra007's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    747
    Reputatie
    1
    Eu propun modificarea titlului daca tot nu are legatura asa multa cu continutul cum zice Val. Ca poate unii intra pe forum si se uita doar la titlu...si zic uite ce amatori sunt astia daca vin cu astfel de titluri. Poti numi ...ce defecte are federer...chestii asemanatoare, da nu poti spune anti federer, ca astfel e ca si cum a-i zice ca esti anti-tennis.
    [B]FEDERER[/B] - [I][B]The lion king[/B][/I]

  2. #128
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Federer, fata de alti mari campioni ai trecutului este un jucator foarte respectat atat de adversari sai cat si de suporterii lor. Nu spun ca este foarte iubit incat caracterul sau nu ii permite acest lucru insa spre deosebire de ceilalti, stilul sau de joc complet e si foarte tehnic nu poate decat sa aduca laude la adresa sa din toate partile. Singura critica care i se poate imputa este aceea de a nu face spectacol pe teren in adevaratul sens al cuvantului (ca Nastase, McEnroe sau Ivanisevic) si lipsa sa de sentimente din timpul jocului

    As spune deci ca persoane "anti-federer" nu prea sunt; pot exista mici antipatii sau invidii insa sa ajungi sa te declari "anti" la un jucator ca el este mult prea mult pentru bunul simt omenesc

  3. #129
    incepator
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Si ce ai vrea, ca toata lumea sa fie cu Federer? Tenisul nu a inceput cu el si nu se va termina cu el.
    psihicul il ador la fede-il vreau pt GONZO- JOCUL LUI FEDE E ANOST!!!!VAMOS GONZO!!!!!VAMOS MI TIGRE CHILENO!!!!!!

  4. #130
    incepator
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Si eu sunt anti Federer. Si am argumente. E pe linia lui Stan Smith si Borg. Se vrea supra-om. O sa-i iasa. Nastase a spus despre Borg ca "parca vine de pe alta planeta". Si asa era. Cu el a inceput o noua era a tenisului - era ne-oamenilor.
    Sampras a fost tot Nr.1 ani de zile, dar juca altceva. Era frumos ce vedeai. Castiga mereu, dar nu era previzibil. Federer este un robot. Castiga, dar, la finalul meciului nu ma bucur, nu pot "sa tin" cu Federer, si nu cred ca are nevoie de cineva care sa tina cu el...
    A devenit ceva tabu la orice turneu: castiga Federer, deci de ce ne mai uitam ?! Sunt mai interesante tururile 1 si 2 ale turneelor.
    Noroc cu Nadal ca-l mai bate din cand in cand. L-au mai batut si altii, dar ma bucur ca il bate cineva (relativ) sistematic. Cred ca tenisul nu trebuie sa fie influentat de stilul acestui jucator. Tenisul trebuie sa ramana un sport caracterizat prin spectaculozitate si farmecul imprevizibilului.

  5. #131
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Tenisul pe care-l joaca Federer este unul spectaculos. Poate de aceea este numit "supra-om".
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  6. #132
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nasha View Post
    A devenit ceva tabu la orice turneu: castiga Federer, deci de ce ne mai uitam ?! Sunt mai interesante tururile 1 si 2 ale turneelor.
    Noroc cu Nadal ca-l mai bate din cand in cand. L-au mai batut si altii, dar ma bucur ca il bate cineva (relativ) sistematic. Cred ca tenisul nu trebuie sa fie influentat de stilul acestui jucator. Tenisul trebuie sa ramana un sport caracterizat prin spectaculozitate si farmecul imprevizibilului.
    Fara Federer tenisul masculin ar fi mult mai sarac ... Federer este si va fi , chiar daca unora nu le place ca persoana, un jucator de referinta de acum incolo pt. totdeauna .
    Talentul ,tehnica lui greu de copiat si munca de tip germana de cand era junior ,calitatile sale fizice si psihice , s-au intrunit intr-un singur jucator pe care nu-l poate bate decat tot ...Federer .
    Sper ca influenta Mirkai ,asa cum s-a intamplat in 2007,sa nu-i afecteze prea mult nivelul lui de joc in 2008 , altfel e greu sa mai revina in elita mondiala la varsta lui peste un an sau doi ....
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  7. #133
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nasha View Post
    Si eu sunt anti Federer. Si am argumente. E pe linia lui Stan Smith si Borg. Se vrea supra-om. O sa-i iasa. Nastase a spus despre Borg ca "parca vine de pe alta planeta". Si asa era. Cu el a inceput o noua era a tenisului - era ne-oamenilor.
    Sampras a fost tot Nr.1 ani de zile, dar juca altceva. Era frumos ce vedeai. Castiga mereu, dar nu era previzibil. Federer este un robot. Castiga, dar, la finalul meciului nu ma bucur, nu pot "sa tin" cu Federer, si nu cred ca are nevoie de cineva care sa tina cu el...
    A devenit ceva tabu la orice turneu: castiga Federer, deci de ce ne mai uitam ?! Sunt mai interesante tururile 1 si 2 ale turneelor.
    Noroc cu Nadal ca-l mai bate din cand in cand. L-au mai batut si altii, dar ma bucur ca il bate cineva (relativ) sistematic. Cred ca tenisul nu trebuie sa fie influentat de stilul acestui jucator. Tenisul trebuie sa ramana un sport caracterizat prin spectaculozitate si farmecul imprevizibilului.
    Ce argument stupid si pueril e asta? E om...Daca-l impusti o sa moara...Daca-l injunghii o sa moara...Castiga pentru ca e mai bun d-aia castiga... Parca asa ar trebuie sa fie lucrurile in sport... Daca esti mai bun castigi... Ai tu alte propuneri? Oricine face afirmatii de tipul ultimului paragraf nu are nicio treaba cu tenisul... Oricine spune ca Federer nu e spectaculos nu are nicio treaba cu tenisul... N-o zic eu(ba o zic si eu )dar cel mai mult o zice link-ul asta: http://www.youtube.com/watch?v=Feo4e1jQCis Jocul la fileu din primele schimburi este absolut delicios pentru orice gurmand avid de spectacol si de tenis in general... Am uitat de reverul ala incredibil cand da cu mingea in unghi in coltul careului de serviciu al spaniolului... Absolut fabulos... Parca in setul 2...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  8. #134
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Mai @fanule, am facut greseala sa ma uit pe link-ul tau postat mai sus si am inceput sa ma incing ...imi propusem sa am rabdare pana la urmatorul meci al maestrului din 2008 la care astept atat ... gurmandule !

    Ai devenit macabru in 2008 ? Ce-i cu "...il impusti"," "...il injughii" ?

    Ti-ai schimbat semnatura ? Imi era dor de ea ... Pastreaz-o !
    Sunt cu ochii pe Federer in 2008 ca pe butelie , stii doar ca eu nu sunt fanatic ci doar fan asa ca asteapta-te sa-l critic daca "o s-o ia pe aratura "...

    Federer , delecteaza-ne in 2008 cu tenisul tau "extraterestru" ca nu se stie cat o mai duci la nivelul asta !!! Si altul care sa-ti ia locul curand nu apare la orizont ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  9. #135
    cynical asshole Lavinia's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UK
    Posts
    16,419
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luma View Post
    Tenisul pe care-l joaca Federer este unul spectaculos. Poate de aceea este numit "supra-om".
    spectaculos??????
    [COLOR="SeaGreen"][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="YellowGreen"][SIZE="3"]La vie faut la vivre donc je la vis ...[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR]

    ex-EnyeGizeMalaika

  10. #136
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Mai @fanule, am facut greseala sa ma uit pe link-ul tau postat mai sus si am inceput sa ma incing ...imi propusem sa am rabdare pana la urmatorul meci al maestrului din 2008 la care astept atat ... gurmandule !

    Ai devenit macabru in 2008 ? Ce-i cu "...il impusti"," "...il injughii" ?

    Ti-ai schimbat semnatura ? Imi era dor de ea ... Pastreaz-o !
    Sunt cu ochii pe Federer in 2008 ca pe butelie , stii doar ca eu nu sunt fanatic ci doar fan asa ca asteapta-te sa-l critic daca "o s-o ia pe aratura "...

    Federer , delecteaza-ne in 2008 cu tenisul tau "extraterestru" ca nu se stie cat o mai duci la nivelul asta !!! Si altul care sa-ti ia locul curand nu apare la orizont ...
    Nu apare? Cred ca dupa AO ti-ai schimbat parerea.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  11. #137
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Eu intotdeauna tin cu cei care sunt considerati mai slabi cotati... Iar asta in orice sport. Si am o bucurie imensa cand "buturuga mica reuseste sa rastoarne carul mare".
    Last edited by Cristian; 27th January 2008 at 16:56.

  12. #138
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Nu apare? Cred ca dupa AO ti-ai schimbat parerea.
    Cred ,asa cum am mai spus-o , ca Nole mai are de lucru la mental ca sa devina nr. 1 , e inca un "pusti" doar f. ambitios si talentat care-si consuma prea multa energie mentala pe teren in lucruri minore .
    De ce sa nu recunoastem ca Federer a jucat slab si nu sarbul f. bine in 1/2 AO 2008 ! Federer trebuie sa se trezeasca f. repede, altfel vin "descultii" ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  13. #139
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Am vazut ca sunt tot feluri de threaduri facute de fanii anumitor jucatori : Ana Ivanovic, Marat Safin, Andy Roddick. Am hotarat sa fac acest thread pt ca sunt un mare "fan" a lui Roger si am vazut ca sunt destui oameni pe forum care nu-l suporta pe Roger. O avea Roger cei mai multi fani( desi ma indoiesc) dar are tot atatia oameni care nu-l suporta. Asa ca cine nu-l suporta pe "cel mai mare tenisman din istorie" (hahahahahahahahaha) il invit sa scrie pe acest thread.
    Un topic deschis acum 11 ani. (Bineinteles ca "fiecare cu parerea lui"...)
    Federer e la 36 de ani si jumate pe locul 1 ATP, are 20 de Grand Slams castigate... si mai ales a aratat enorm pe terenul de tenis.

    Nu mai gasesc topicul ala creat pe la inceputul lui 2009, topic cu multe raspunsuri, in care se discuta despre sfarsitul lui Federer. (Pe ce te bazezi? )
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •