Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 139

Thread: Anti-Federer

  1. #85
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Val de ce esti atat de frustrat?
    .

  2. #86
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    O sa intervin si eu. Nu vreau sa spun ca Federer este cel mai bun din toate timpurile. Nici nu vreau sa nominalizez pe cineva; sunt stiluri si perioade diferite. Apoi, tehnica este alta in secolul XXI... Ce vreau sa spun este ca Federer este la momentul asta cel mai bun. Are insa o slabiciune: zgura. Dar asa cum il stim pe Federer...Insa Nadal are o ambitie, o determinare iesite din comun. A facut finala la Wimbledon cand nimeni nu-l credea in stare. Asa ca, orice este posibil. In plus, sunt jucatori tineri, puternici, ambitiosi, care vin din spate.
    Ce vreau sa spun este alta: este momentul sa exersam buna-cuviinta si respectul reciproc. Aici aducem argumente in sustinerea parerilor noastre, respectand totodata parerea partenerilor de discutii. In asta nu intra apelative de genul "frustrat" si "penibil". Va rog frumos!
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  3. #87
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Lenes pe teren Federer???Nu cred ca se poate juca tenis de mare performanta cu....lene..Ceea ce se vede la Federer nu este nici pe departe lene ,ci usurinta incredibila cu care se deplaseaza pe teren si relaxarea intregului corp in momentul lovirii...Face totul cu minim efort fizic,obtinind o eficienta unica.

  4. #88
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Lene? Nimeni nu vorbeste de lene!! Ca sa ajungi sa ai in bagajul de cunostinte atatea lovituri si sa le executi cu o aperanta usurinta, numai de lene nu poate fi vorba!!
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  5. #89
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by newcobra007 View Post
    Ady, pai am scris mai sus e a zis Baker ca ar fi o oarecare lipsa:

    "Carisma intr-adevar....

    A zis Backer intr-un interviu o chestie super interesanta si tind sa fiu de acord cu ea.

    A zis ca Federer e putin lenes in unele momente. Are foarte multe optiuni de a juca, tactici si propabil e nehotarat ce sa aplice.

    E posibil sa aiba dreptate."

    Hai baieti...dati-va cu parerea
    de aici am plecat cu acea consideratie...

  6. #90
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Eu am "tradus" acel lenes cu...nehotarat...
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  7. #91
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    eu te sustin, val
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  8. #92
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Mersi Pink. O sa se termine odata si odata cu era lui Federer. O sa intre el intr-o pasa proasta si atunci sa vezi ce cautat o sa fie threadu-l asta.
    You'll never walk alone

  9. #93
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    abia astept
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  10. #94
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Dar pana intra intr-o pasa proasta tre sa-l mai suportam
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  11. #95
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Si cand o intra abia astept sa le vad mutrele astora care sunt cu Federer( in special TenisFan).
    You'll never walk alone

  12. #96
    senior The_Player's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    142
    Reputatie
    1
    Trebuie sa se impedice Federer odata si odata.

  13. #97
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The_Player View Post
    Trebuie sa se impedice Federer odata si odata.
    mai visati mult si bine.
    nu inteleg ce aveti cu el?
    la ora actuala nu are rival.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  14. #98
    senior The_Player's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    142
    Reputatie
    1
    Nu am nimic cu el, imi place jocul lui chiar daca nu e spectaculos dar nu il agreez.

  15. #99
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    nu inteleg ce aveti cu el?
    la ora actuala nu are rival.

    Tre sa tinem toti cu el ca e nr 1 si nu are rival??
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  16. #100
    sport legend
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    ba voi sinteti bolnavi?.cum puteti sa spuneti ca jocul lui federer nu este spectaculos?.ba baietilor ar trebui sa intrati pe forumul asta dupa ce invatati tenis.cum dracu se aduna numai pustani care habar nu au de tenis pe forumul asta?.scrieti-va prostiile pe alte site uri.

  17. #101
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    bravo mai css2! prima data invatato tenis. uitati-va la loviturile lui Roger si faceti o comparatie intre el si restul lumii !cine isi pastreaza concentrarea mai bine ca el in momentele cheie !da , o sa treaca si el printr-o pasa proasta, dar noi vom fi alaturi de el si la bine si la erau. "Quiet please ! genius at work ! "
    P.S. pana va intra intro pasa proasta...vise copiilor
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  18. #102
    7 iunie 2009 newcobra007's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    747
    Reputatie
    1
    O sa aveti voi nepoti cand o sa se termine era Federer....si nush daca o sa va arda sa mai scriti pe forumul asta atunci. Si la urma urmei oricemare campion are un punct final.

    Nush cum se gasesc numai pustani care nu stiu prea multe de tennis sa scrie pe acest forum. Si doar sa judece din punct de vedere subiectiv lucrurle.

    Numai aberatii am vazut postat nu numai pe threadul asta da si pe altele....spre exemplu: "Daca Safin ar fi avut psihicum mai bun ar fi fost peste Federer....daca Federer ar fi jucat in era lu Borg....nush ce nu era nici in primii patru.....daca pe vremea lui Sapras erau jucatori mai buni....acum Federer nu are adversari ca sunt toti varza". Si eu daca as fi avut mai multi bani poate eram combinat cu Pamela Anderson acum, si ma astepta un Aston Martin la scara.:

    Poate cineva sa confirme lucrurile mentionate mai sus.

    Daca Tiriac a zis ca omul asta a reinventata tennisul in anii 2000, chiar va gasiti sa contraziceti.

    Daca va plac Safin sau altii din alte puncte de vedere decat tennisul nu aveti decat sa va deschideti thread-uri pe alte forumuri...de muzica, divertisment, legate de show bizz etc si aduceti acolo argumente plauzibile pentru forum-ul respectiv.

    Aici singurile argumente tin doar de jocul de tennis si nimic altceva, fara alte eventuale presupuneri despre unele chestii care nu le poti sti si nici compara.

    Haide-ti fratilor sa terminam cu asta, m-am saturat de amatori care stiu sa isi dea cu parerea si nu aduc nimic consitent in ceea ce zic, mai ales ca daca ai oleaca de spirit de observatie vezi cam tot ce se petrece.
    [B]FEDERER[/B] - [I][B]The lion king[/B][/I]

  19. #103
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Ilie Nastase afirma in cartea sa "Mr. Nastase" ca dintre toti jucatorii actuali ii place Federer pentru ca "executa lovituri nebunesti ca si mine". Iata ca Nastase vede jocul lui Federer dincolo de zambete, tipete, rachete rupte. Si Ilie Nastase a avut multi detractori. Unii stramba din nas chiar si astazi cand aud de numele lui. Ceea ce ramane este amintirea unui joc unic. Poate ca asa este si Federer. Un enorm talent, mii de ore de munca, mii de lovituri la fiecare antrenament. Ganditi-va si la faptul ca Federer cauta sa progreseze continuu, nu s-a blazat, si-a imbunatatit vizibil lovitura de backhand, etc. Nu este vina lui ca ceilalti nu tin pasul cu el. Si sa urmam exemplul lui Nastase cand urmarim un jucator. Sau poate unii vor intreba cine mai este si Ilie Nastase, asta?

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    sa mor de nu intra numai gagici pe threadul asta.astea care tin cu rusnacul.astea care stau cu un vibrator in mina cind se uita la meciul lui safin.nu pentru mult timp ca pierde 1st or 2nd round
    val sau pink me.auzi ma ce name pink me.uita-te si la player asta ce spune.chiar daca jocul lui nu este spectaculos.ba tu esti intreg la minte sau esti un pink me 2?i spune ma ce intelegi tu prin joc spectaculos.fa-ma sa inteleg de ce jocul lui federer nu este spectaculos.

  21. #105
    sport legend
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Acum dupa ce TenisFan a publicat aceste declaratii despre Federer ar trebui sa ne tinem gura pt ca aceste vorbe au fost spuse de niste oameni mari. Dar nici unul dintre acesti oameni mari nu au spus ca Federer e cel mai bun tenisman din istorie. Asa ca TenisFan ciocu mic nu te mai lua de noi cand zicem ca Federer nu e cel mai mare tenisman din istorie. Apropo de ce te legi iar de noi cum ai facut la inceputul comentariului cu Relansat? I-ai apararea lui Federer dar lasa-ne pe noi in pace.
    bai tu esti serios?tu nu intelegi nimic din ce au spus jucatorii aia mari despre federer?.du-te pe ma pe alt forum ca nu ai nici o treaba cu sportul asta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •