Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 139

Thread: Anti-Federer

  1. #22
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Prietene Val vezi sa nu-ti ramana acadeaua in gat atunci cand ridica iar trofeul... Ce intrebari ai pus tu?Sau poate n-ai inteles cum ti-am raspuns la ele... E treaba ta sa intelegi ce vrei sau ce poti... Eu nu mai vreau sa polemizez cu tine pentru ca este inutil...Ti-am zis si-ti mai repet: tu te cramponezi de sezonul trecut de zgura pentru ca doar asta ai ca argument altfel esti zero la fel ca si Nadal in orice discutie... E normal ca Fedex sa nu fie simpatizat...Eu inteleg asta romanii nu au cultul marilor campioni(n-am sa-ti explic faza asta pentru ca probabil iar ne certam)pentru mine e ok...Ceea ce ma deranjeaza este ca toti de pe acest forum nutresc speranta la orice minge data-n banda sau in aut de Fedex...Se agata de aceasta speranta si daca ea prinde viata atunci sa te astepti la potop: hai ca e varza ca nu mai poate...Daca joaca perfect si spectaculos nu e suficient...Ce rahat e asta?Parca ar fi robot...Nu-mi place...Revenind la singurul tau argument: asteapta sa vina sezonul de zgura si mai discutam dupa...Deocamdata ciocul mic si joc de glezne pentru tine... Suntem la AO si Federeru` a castigat ultimele 2 editii...Anul asta se fac 3... Eu iti explic cat mai pe intelesul tau niste lucruri iar tu vii la mine si-mi spui ca ma atac? :ras-plans: Fugi si trage o privire in oglinda ca ai nevoie mare... Si acum pentru nivelul tau de intelegere ca vad ca tu procesezi mai greu informatia: a-l ironiza pe un individ inseamna a-l jigni si daca te uiti la primul tau post de pe acest thread ai fi vazut ca taman asta ai facut l-ai ironizat pe Fedex deci l-ai jignit... Nu-i nicio problema el te va pedepsi... Ai sa vezi duminica viitoare...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  2. #23
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    In turul 3 Federer va juca cu rusul Youznhy care a fost semifinalist la US Open anul trecut. Cei doi s-au mai intalnit de 7 ori scorul fiind 7-0 pt Roger iar rusul i-a luat doar 2 seturi. Sansele ca Youzhny sa-l bata pe Federer si sa ne produca o mare bucurie sunt de 1%.
    You'll never walk alone

  3. #24
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    zi-mi si mie te rog cateva motive pt care nu-l suporti pe federer? nu-l suporti pt ca e cel mai bun ?

  4. #25
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    a-l ironiza pe un individ inseamna a-l jigni
    Poate dupa mintea ta aceste 2 lucruri insemna acelasi lucru. A ironiza si a jigni insemna acelasi lucru asa cum seamana culoarea neagra cu cea alba. Asa ca o sa-ti dau definitiile celor 2 cuvinte:
    jignire= ofensare, insulta, injurie, afront, ocara
    ironie= persiflare, repezinta opusul cuvintelor initiale (adica ironia cuv. mare e cuv. mic ca sa-ti explic asa mai babeste).
    You'll never walk alone

  5. #26
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Eu de pilda nu pot spune ca nu-l suport, ii urmaresc partidele, joaca un tenis frumos si modern,castiga pe merit. II recunosc calitatile
    Insa nu-mi este simpatic.Se intampla si in viata de toate zilele sa vezi pe cineva si sa-ti devina simpatic sau tocmai invers.
    Pe Nastase l-am urmarit si la miezul noptii. Din partidele lui Becker cred ca am pierdut foarte putine. Pe Agassi l-am vazut ori de cate ori am avut ocazia. Asemenea jucatori au avut acel ceva, pe care cu greu il explici, cand te intorci sa privesti dupa o femeie care tocmai a trecut pe langa tine...
    Pe Federer il gasesc relativ rece, distant, un meserias perfect dar fara glamour.
    Sunt poate subiectiv, insa imi spun parerea deschis.

  6. #27
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    zi-mi si mie te rog cateva motive pt care nu-l suporti pe federer? nu-l suporti pt ca e cel mai bun ?
    Sunt cateva motive si nu stiu daca pot sa le cuprind pe toate.
    1. Pentru ca m-am saturat de el vazandu-l cum castiga fiecare turneu distrugand din punctul meu de vedere spectacolul( devine ca Schumacher intre anii 2000-2004 cand lumea ajunsese sa-l urasca)
    2. Pentru ca pe fata lui nu se citeste nimic in timpul unui meci fie ca e de bine pt el fie ca nu
    3. Pentru ca nu stie sa interactioneze cu publicul asa cum faceau Ilie Nastase, McEnroe( nu cred ca i-am scris numele cum trebuie), asa cum o fac acum din cand in cand Roddick sau Nadal sau Monfils
    4. Pentru ca nu joaca la spectacol ci joaca doar la rezultat( e un lucru normal ce face) dar eu unul ca fan al tenisului vreau sa vad si ceva spectacol
    5. Pentru ca joaca in echipa de cupa davis a Elvetiei doar atunci cand are el chef
    6. Pentru ca atunci cand castiga cate un turneu mare slam plange ca o fetita in loc sa demonstreze ca e un barbat adevarat( ati vazut voi pe Safin sau Roddick dupa ce au castigat turnee de Grand Slem sa inceapa sa dea la boboci). Dak dupa ce a castigat primu turneu de Grand Slam mi sa parut normal sa planga acum cand a castigat mai mult de 10 el tot la boboci da. Cam lucrurile asta imi vin in minte la ora asta. Asta e parerea mea si nu e obligatoriu ca cineva sa fie de acord cu ea. Probabil ca Tenisfan o sa-mi zica iar ca sunt pe langa si alte chestii de genu asta pt ca asa e el" cine nu e cu el e impotriva lui"
    You'll never walk alone

  7. #28
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Sunt perfect de acord cu ce a zis Georg40
    You'll never walk alone

  8. #29
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Vai de capul lui in comparatie cu Nadal.
    ii da clasa, pe federer comparal cu sampras, cu mari tenisului nu cu nadal
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  9. #30
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Imi spui si mie unde e clasa aia? La general scorul e 6-3 pt Nadal. Federer e cel mai bun din lume dar lu Nadal nu prea are ce sa-i faca. Anu trecut l-a batut Nadal in 3 finale din 4. Vezi ca inainte de mesajul cu vai de capu lui mai e unu scris de mine putin mai sus si ai sa vezi de ce am scris lucru asta. vai de capul lui era un raspuns la o intrebare pusa de cineva.
    You'll never walk alone

  10. #31
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Ba si ziceam ca n-am sa mai scriu pe aici chiar voiam sa n-o mai fac dar ineptiile debitate de tine Val sunt geniale...
    1.La punctul acesta i-ai raspuns exact ceea ce te-a intrebat: nu-l suporti pe Federer pentru ca e mai bun...
    2.Ba tu esti dus cu pluta rau de tot...Asa si daca nu i se citeste nimic pe fata ce?Cam ce ar trebui sa faca?Sa rada tot timpu`?Sa scuipe?Sa planga?Ba tu esti absurd la atat de multe nivele...Si fie vorba intre noi nu prea te-ai uitat la meciurile lui: el se mai manifesta cateodata cand rateaza cate-o lovitura...Oricum discutia asta e genial de absurda...Cica nu-l suport pentru ca nu i se citeste nimic pe fata... :ras-plans: :ras-plans: Data viitoare ii zic sa scrie un text ca sa poti tu sa-l citesti de pe fata lui... :ras-plans: Catastrofal...
    3.El stie sa interactioneze cu publicul dar nu vrea s-o faca...
    4.Nu joaca la spectacol ci doar la rezultat... :ras-plans: Asta e cea mai comica afirmatie pe care am auzit-o in tenis...Joaca la rezultat :ras-plans: :ras-plans: Ba tot jocul lui este un spectacol dar fiindca esti limitat n-ai sa intelegi asta niciodata...
    5.Si cu ce te afecteaza pe tine daca el joaca sau nu in Cupa Davis pt Elvetia?Incredibil de absurd este omul asta...N-am mai vazut asa specimen...
    6.Dupa ce ca esti absurd te mai contrazici pe tine...Ba vrei sa i se citeasca ceva pe fata ba il acuzi ca se manifesta ca o fetita...Hotarasta-te odata cum vrei sa fie?Tu esti batut in cap si nimic altceva...Zau asa...Tu nu realizezi cat de greu e sa te mentii acolo sus...Si cat de bun trebuie sa ajungi ca sa-i bati pe aceeasi indivizi care te tot "citesc" iarasi si iarasi...Esti incapabil de orice lucru doar pentru simplu fapt ca il urasti pe un om care nu ti-a facut nimic...Esti demn de mila...Ah si ai si o sumedenie de greseli gramaticale ceea ce ma pune pe ganduri...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  11. #32
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    thread inchis pana va linistiti

  12. #33
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    sper ca v-ati mai racorit ... puteti relua discutiile ... dar va avertizez ca un singur dublu click trebuie sa dau ca sa inchid iar thread-ul ...

  13. #34
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Ady Einstein ???
    Are you out of your fucking mind ?
    Cum poti sa lasi un htread ca asta ce suntem pe forumul de fotbal unde gasesti pe unu si pe altu sa fie anti Steaua sau dinamo sau anti-danciulescu?
    Ce dracu mah ne facem de ras !

    Bai Val mah tu esti lider autoritar in topul perlelor numai cu ce ai scris aici. NU poti sa-ti spun ca nu ai cunostinte elementare de tenis pt ca nu cred ca ai auzit de acest sport.

    Quote Originally Posted by Val View Post
    Asa ca cine nu-l suporta pe "cel mai mare tenisman din istorie" (hahahahahahahahaha) il invit sa scrie pe acest thread.
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    I'm in frate, jos cu marmota
    Desi e bun prieten cu Ana, nici eu nu-l suport pe robotzel ...
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    mama lui, afara cu el!
    nu-l suport, cum nu l-am suportat nici pe sampras ala, nici pe agassi, nici pe chang...

    de fapt nu imi plac tenismenii in general!
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Vai de capul lui in comparatie cu Nadal.
    Ady ???? Asta vrei pe forumul de tenis ??? Pai asta o sa ai frate de acum inainte

    What is wrong with you people ??? Thread-ul "Ce-i lipseste lui Federer" est mult mai elegant si bogat in argumentari tehnice. Jesuuus !

    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Te faci de ras
    E putin spus. Ne facem dracu cu totii de ras !

  14. #35
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    daca il sterg imi zic ca ii cenzurez ... ca tin eu cu federer ...
    l-am inchis aseara sa se linisteasca si pana sa il deschid azi deja primisem reclamatii ...

  15. #36
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Ady_Einstein sincer sa fiu ma asteptam sa inchizi threadu asta la 5 minute dupa ce l-am facut. Fanii lui Federer care au sarit in sus ca de ce ne legam de el sa se uite pe threadu cu Australian Open si sa vada ca Federer e facut mai bucati acolo decat aici. In primul rand fanii lui Federer nu vor sa inteleaga ca nimeni nu l-a jignit pe Federer pana acum ci am spus niste lucruri foarte adevarate. TenisFan altceva nu face decat sa ma critice pe mine pentru ca nu sunt de aceeasi parere cu el. Tenis fan am spus foarte clar " asta e parerea mea si nu trebuie sa fie nimeni de acord cu ea" asa ca spune-mi si mie ce parte din aceasta fraza nu intelegi? Tu in loc sa vii sa-i iei apararea lui Federer tu vii si te legi de noi astia care nu-l avem la inima. DjKlaus am si eu o parte de vina pt ca eu sunt cel care a creat acest thread dar cel mai vinovat este TenisFan pentru ca el s-a luat de noi in loc sa vina cu argumente pro-Federer. Ady din partea mea poti sa inchizi acest thread dar fanii lui Federer sa nu creada ca odata cu inchiderea acestui thread gata nu o sa mai zicem nimic de el. Sunt threadurile cu turnee, e threadul cu Roger unde vom spune aceleasi lucruri despre el pe care le-am fi spus aici.
    You'll never walk alone

  16. #37
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Federer la 18 ani era practic un anonim care rupea rachete, pe cand Nadal era Nr.2 ATP. Federer a ajuns nr. 2 ATP la 22 de ani si nr. 1 la 23 de ani. Asta in conditiile in care nivelul circuitului ATP era extrem de scazut pe atunci (ca sa va dati seama, se lupta cu Hewitt si Ferrero, care acum nu mai sunt nici in primii 10, si cu Agassi, deja trecut de 30 de ani). Cine stie unde va ajunge Nadal pana la 23 de ani? Deocamdata Federer e peste Nadal pt ca are 5 ani in plus, insa asta se poate transforma intr-un dezavantaj. Comparatia intre cei doi nu mi se pare deplasata, mai ales ca sunt ambii in activitate si s-au intalnit de destule ori.

  17. #38
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Cristi sa te astepti la niste critici din partea lui TenisFan si probabil o sa zica despre tine ca nu ai habar, ca esti pe langa si chestii de genu asta. E foarte adevarat ce ai zis tu si legat de intrebarea unde va ajunge Nadal pana la 23 de ani? are toate sansele sa fie numarul 1. Acum sa ne pregatim de o sapuneala din partea lui Tenisfan.
    You'll never walk alone

  18. #39
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Mai, nu l-ati jignit pe federer (ziceti voi) ... dar intre voi vreti sa va arat ce s-a spus ? citesc doar pe pagina asta :

    dus cu pluta
    absurd este omul asta...N-am mai vazut asa specimen...
    esti batut in cap
    Esti incapabil
    Esti demn de mila
    marmota
    "mama lui"
    vai de capul lui ...

    Nu inchid thread-ul inca, ati spus ca sunteti interesati de subiect, vorbiti, aduceti statistici, date tehnice, argumente, etc , fara injurii si insulte si totul e ok ... insa cu prima ocazie cand vad ceva in neregula se inchide de tot ...
    Incercati sa va argumentati afirmatiile, pentru ca un mesaj de genul : "nu-l suport" , "ma enerveaza" intotdeauna va primi un reply dur de la cineva care este de aceeasi parere ... daca il argumentezi, il obligi si pe celalalt sa vina cu argumente si se pot naste discutii interesante ...

  19. #40
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Foarte bine faci iar pe pagina asta cel care a scris cele mai multe expresii de genul "dus cu pluta, batut in cap, etc." e TenisFan. Noi am zis niste lucruri de Federer( care in mare parte sunt adevarate iar in unele cazuri am exagerat si noi) iar TenisFan a venit si s-a legat de noi astia care am scris. Nu i s-a adus nici o jignire lui Federer( poate cea cu marmota) dar dak eu scriu acum ca Federer are o privire rece si ca Nadal il bate pe zgura de cand se stie, TenisFan vine vine si ma catalogheaza cu acele expresii de genul " esti batut in cap" pentru ca el face parte din acea categorie de oameni "cine nu e cu mine e impotriva mea".
    You'll never walk alone

  20. #41
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1

    Wink

    Ma Ady eu n-am recurs la asemenea vorbe asa intr-o doara ca mi s-a nazarit mie sa-l numesc pe Val asa...Dar tu nu vezi?Orice om sanatos la cap si obiectiv pe deasupra si-ar da seama de capacitatile lui Federer asta daca stie ceva tenis sau macar s-a uitat la tenis cat de cat...Oamenii astia sunt asa de inversunati impotriva lui Federer incat nascocesc ineptii sau vin cu povesti de adormit copiii sau cu argumente de copii de 5 ani...Ba tu ba tu...Eu n-am cu ce sa-l apar pe Federer...Nici nu e nevoie capacitatea lui ca jucator de tenis vorbeste de la sine dar acesti indivizi care tin cu altii simt nevoia sa improaste cu noroi un mare campion...Pe mine asta ma deranjeaza...Imediat se gaseste cate unu`: ba ca nu e spectaculos ba ca joaca perfect ba ca nu se manifesta in timpul meciului ba ca nu interactioneaza cu spectatorii ba ca nu stiu ce si nu stiu cum...Numai tampenii de doi lei...Am vazut azi secvente de la meciul cu Youzhny...A jucat niste reveruri absolut fantastice...Nu mai vorbesc cat de spectaculoase au fost...Dar te poti intelege cu astia?Indivizii sunt absolut pe langa dar au venit sa vorbeasca despre Federer...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  21. #42
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Vezi iar te-ai legat de noi spunand ca suntem "absolut pe langa". Nu a contestat nimeni calitatile lui Federer de tenisman. Dar de ce nu avem voie sa vorbim de Federer? Tu de ce ai voie sa vorbesti de Federer? Oricum indiferent ce am zice noi 2, nu o sa ajungem niciodata pe aceasi lungime de unda.
    You'll never walk alone

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •