Page 54 of 89 FirstFirst ... 444525354555664 ... LastLast
Results 1,114 to 1,134 of 1866

Thread: Rapid: noutati

  1. #1114
    Sport Legend Trim0b's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania
    Posts
    3,986
    Reputatie
    1

  2. #1115
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Impresionant. Nu ma asteptam sa vina asa repede.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  3. #1116
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    a venit asa de repede ca au uitat de eticheta!!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  4. #1117
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1

  5. #1118
    Sport Legend Trim0b's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania
    Posts
    3,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grande View Post
    astia de la sport.ro spun ca s-au inteles

    PS:http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...-cu-maftei.htm

  6. #1119
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Pai scrie acelasi lucru pe ambele site-uri: Maftei s-a inteles cu Rapid, dar Rapid nu s-a inteles cu Urziceni.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  7. #1120
    Sport Legend Trim0b's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania
    Posts
    3,986
    Reputatie
    1

  8. #1121
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Între gol și autogol



    Rapid aleargă spre titlu, Copos vine pe contrasens

    Este imaginea serii. Genul de legămînt ce nu se poate rupe. 7.000 de spectatori înfruntă ploaia cu cîntecul pe buze. În fața băncii, Șumudică, la costum, privește arteziana alb-vișinie. O săptămînă ploioasă, ai nevoie de statisticieni să nu uiți vreun marcator. Cinci goluri cu Petrolul Ploiești, șapte boabe cu Victoria Brănești, să tot vezi fotbal în Giulești! Alte formații nu produc atîtea ocazii cîte goluri înscrie Rapidul. Cînd ai echipă, nu te afectează intemperiile. Nu contează că tabela s-a stricat, că Bozovici și Rui Duarte s-au accidentat, scuzele nu fac parte din arsenal. În pofida prognozelor pesimiste, Rapid n-a intrat la apă. E sus, la bătaie, gata pentru următoarea confruntare. Ce meci va fi la Timișoara!

    Rapidul este echipa momentului. Și o prinde foarte bine ipostaza de formație-spectacol, doar în fosta potcoavă fanii iubeau mai mult o bară frumoasă decît un gol banal. După doi ani de iluzii, gafe și convulsii, Rapidul a schimbat macazul și a ridicat mănușa: “Credeai c-am murit, neică?” Concurența a întărit sistemul imunitar. Bornescu e tot timpul în gardă, Frunză intră pe teren de parcă ar fi un veteran al vestiarului, Cassio nu l-a făcut de rîs pe antrenor. Șumudică este avantajat că nu trebuie să-și pregătească băieții și pentru partidele din Europa. Fotbaliștii nu vor fi epuizați fizic și psihic, energiile vor fi setate după fusul lui Mitică.

    Puteau să o lase mai ușor, să apese pe frînă la 3-1, fiindcă golaverajul nu mai este un criteriu decisiv în clasament. Să joace cu banderole albe. Să dea vina pe vreme. Să-l atace pe Copos cu frișcă expirată. Să-și depună în semn de protest codurile pin, însoțite de extrase de cont, la sediul LPF. Nici gînd! Și-au văzut de fotbal, și-au respectat publicul, în timp ce patronul, maestrul cabotin, s-a făcut că plouă. Vamă a preferat să urmărească partida la TV. Dacă Planeta Rapid se va scufunda, înseamnă că vom fi martorii unei implozii. Episodul Brașov vă mai spune ceva? George Copos e mult prea versat ca să facă o astfel de eroare. Nu din dragoste pentru culori, nu sensibilizat de vocea tribunei, ci din rațiuni strict economice. Sădești acum un leu și scoți zece la primăvară. Copos a fost pus sub presiune de rezultatele echipei. Cum e?

    După un pic de vodevil, după prezentarea ostentativă a buzunarelor goale, după un schimb de replici cu Dow Jones și o croazieră la Eforie, fostul tovarăș al lui Nicu Ceaușescu va semna ordinele de plată. Altfel, pînă și Boc va părea un tip po****r pe lîngă finanțatorul din Giulești.
    http://blogsport.gsp.ro/fornade/2010...ol-si-autogol/

    Cam asta ziceam si eu azi.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  9. #1122
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    Sa-i f## in gat pe nemernicii responsabili!!!
    http://rapidisti.gsp.ro/stiri/20148/...unge-acolo.htm
    [B][COLOR="DarkRed"]Rapid e numele.
    Avem traditie. Avem istorie plina de glorie.
    De-ar fi maine sa mor, de-un lucru mi-ar fi dor,
    sa flutur acel steag, ce-n viata m-a ghidat !
    [/COLOR][/B]

  10. #1123
    Sport Legend Trim0b's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania
    Posts
    3,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by samar View Post
    Sa-i f## in gat pe nemernicii responsabili!!!
    http://rapidisti.gsp.ro/stiri/20148/...unge-acolo.htm
    nu se stie unde ajunge
    el are un memoriu depus la lpf

  11. #1124
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by samar View Post
    Sa-i f## in gat pe nemernicii responsabili!!!
    http://rapidisti.gsp.ro/stiri/20148/...unge-acolo.htm
    ti s-a urat cu apararea beton?
    singurul motiv pentru care Maftei nu a venit la noi este lipsa de coco,cred ca e un lucru destul de clar dupa evenimentele de ieri!
    p.s. fie vorba intre noi,nu aveam nevoie de el in acest moment!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  12. #1125
    Sport Legend Trim0b's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania
    Posts
    3,986
    Reputatie
    1

  13. #1126
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    daca va fi declarat liber de contract ,ajunge mai mult ca sigur in Giulesti !

  14. #1127
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    Mai am speranta
    [B][COLOR="DarkRed"]Rapid e numele.
    Avem traditie. Avem istorie plina de glorie.
    De-ar fi maine sa mor, de-un lucru mi-ar fi dor,
    sa flutur acel steag, ce-n viata m-a ghidat !
    [/COLOR][/B]

  15. #1128
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  16. #1129
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    "Si noi ce facem?"

    Antrenorul giuleștean a răbufnit după ce șefii din Giulești n-au reușit să-i aducă nici un fotbalist din cei pe care i-a dorit și, în plus, l-a pierdut pe Cesinha

    Marius Șumudică a făcut o criză de nervi cînd a aflat că Andrei Mureșan (25 de ani) a semnat cu Lankaran! Antrenorul rapidist s-a plîns apropiaților: "Nu se mai poate așa! Chiar nu putem să luăm și noi un jucător din cei pe care-i vreau? Andrei nici măcar nu era scump. L-am mai pierdut și pe Cesinha, am rămas doar cu Frunză pe stînga". Tehnicianul din Grant a insistat mult pentru închizătorul de la Bistrița, dorindu-l și în vara trecută, dar atunci șefii l-au preferat pe Nicolae Grigore, de la Brașov.

    De asemenea, un alt motiv pentru care Șumi s-a enervat e transferul lui Georgian Păun la Lankaran. Dinamovistul se afla și în această iarnă pe lista rapidiștilor, chiar dacă la începutul sezonului nu l-au putut aduce.

    Băjenaru, în locul lui Cesinha
    Astfel, pentru a-l îmbuna pe Șumi, Dinu Gheorghe i-a promis că va folosi o parte din banii încasați în schimbul lui Cesinha pentru a i-l aduce pe Liviu Băjenaru (27 de ani), de la Gloria Bistrița. Totuși, alb-vișiniii trebuie să se grăbească deoarece bistrițeanul a intrat în atenția lui Rednic, după ce nu a reușit să-l împrumute pe Grigorie.

    150.000 de euro e suma pe care o solicită Bistrița în schimbul lui Băjenaru. Mureșan a plecat la Lankaran pentru 200.000 de euro

    "Dacă am fi avut bani, l-am fi luat pe Mureșan. Era normal ca el să se ducă la Lankaran, Rednic a făcut o ofertă clară și serioasă"
    Dinu Gheorghe, președinte executiv Rapid

    gsp.ro


    Se pare ca Sumi a rabufnit. Daca nu fac astia ceva, cred ca in curand va aminti si de transferurile lui Vama, facute mai mult pentru comisioane decat pentru valoarea jucatorilor.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  17. #1130
    sport legend Melcyah's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Lugoj,Romania
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Eu deja sunt obisnuit cu prostiile astea..nu inteleg de ce nu vrea sa investeasca Copo, ca daca va castiga campionatu bagand putin mana in buzunar, ar lua mai multi bani din liga, dar in fine...sper sa vina cineva bun in iarna asta si daca nu atunci sa se trezeasca unii din cei care dorm din lotul actual :|

  18. #1131
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Nu cred ca il intereseaza performanta, cred ca e sadic, iar noi suntem masochisti pentru ca ii acceptam toate mizeriile.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  19. #1132
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Los-Angeles-Ca
    Posts
    1,306
    Reputatie
    1
    Am puso ,primul transfer in Giulesti"DANIEL PANCU"

  20. #1133
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,656
    Reputatie
    0
    bun jucator......a trecut pe la numeroase echipe a.k.a poli iasi , rapid , cesena , besiktas , terek grozny , tska sofia , vaslui
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #1134
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Telespan View Post
    Am puso ,primul transfer in Giulesti"DANIEL PANCU"
    O tempora!
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •