Page 13 of 89 FirstFirst ... 311121314152363 ... LastLast
Results 253 to 273 of 1866

Thread: Rapid: noutati

  1. #253
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    And the winner is...Vali Bulgaru from Legione Titan !!!Sa fie intr-un ceas bun !!!
    ce surpriza!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  2. #254
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    placuta sau neplacuta ?

  3. #255
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Atacantul de 21 de ani al lui FC Santos, "Renatinho", va sosi în cantonamentul din Portugalia al Rapidului. Fotbalistul costa 2 milioane de euro.

    Sursa: prosport

    Dupa perfectarea transferului lui Ionut Mazilu la Dnepr, George Copos a anuntat ca în locul fostului "student" va veni un fotbalist de acelasi nivel.
    Patronul Rapidului ar vrea sa aduca în Giulesti un vârf sud-american de clasa pentru a evita eventualele proteste ale fanilor. "In locul lui Mazilu va veni un atacant brazilian de valoare. Suntem dispusi sa-i platim un salariu de pâna la 400.000 de euro pe an", a spus finantatorul "feroviarilor". Tehnicianul giulestenilor, Mircea Rednic, a primit referinte despre un brazilian care a evoluat în ultimul sezon la FC Santos. Este vorba de Renato Carlos Martin Junior, "Renatinho", în vârsta de 21 ani, care a evoluat în 37 de partide pentru FC Santos, reusind sa marcheze sase goluri. Fotbalistul cariocas poate ajunge în Giulesti pentru aproximativ doua milioane de dolari, fiind în ultimele sase luni de contract cu Santos. Mai mult, acesta ar accepta un salariu de 250.000 de euro.

    Mircea Rednic doreste sa-l vada pe vârful brazilian la cel putin un meci pentru a-si da seama daca merita sau nu sa fie adus la Rapid. Agentul care-l reprezinta pe fotbalist în România, Eutin Bojin, a confirmat tranzactia: "Domnul Rednic vrea sa-l vada pe «Renatinho» câteva zile în cantonamentul din Portugalia si apoi se va decide asupra lui".
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #256
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Millenium Bank devine sponsor al Rapidului

    “Această colaborare cu una dintre cele mai puternice și iubite echipe de fotbal din România are ca scop principal sprijinirea sportului românesc. Prin acest parteneriat, Millenium Bank investește în pasiunea românilor pentru fotbal și susține performanța sportivă la cel mai înalt nivel”, a declarat Dan Sandu, Director General Adjunct Millenium Bank.

    “Suntem fericiți că avem un nou partener de prestigiu. Știm lângă cine ne așezăm și știm că ne alăturăm unui brand puternic, la fel ca și clubul Rapid, care și-a făcut deja un nume în România și în Europa”, a declarat directorul general al clubului, Constantin Zotta.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. 18th January 2008, 22:21

  6. 18th January 2008, 22:24

  7. #257
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Măldărășanu și-a reziliat contractul!
    Mijlocașul de 32 de ani a renunțat la banii pe care îi mai avea de primit de la club, adică 120.000 de euro, el plecînd liber de contract.

    Cel mai probabil, Măldă va ajunge la FC Brașov, sub comanda lui Răzvan Lucescu. Măldărășanu a petrecut 10 ani în tricoul alb-vișiniu, trăind multe succese alături de giuleșteni!
    Rapidisti.RO


    E mai bine asa. Oricum, multumim Malda pentru anii petrecuti la aceasta echipa.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  8. #258
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Mie personal imi pare rau ,dar asta-i viata !

  9. #259
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Eu zic ca nu mai facea fata de ceva vreme. Oricum, cel mai bun mijlocas dreapta pe care l-a avut Rapidul dupa revolutie.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  10. #260
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Atunci ,sa aduca in plm pe cineva de valoare in locul lui !

  11. #261
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Avem 4 sau chiar 5 mijlocasi centrali pe 2 posturi. Momentan suntem acoperiti.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  12. #262
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Marius Măldărășanu și-a reziliat contractul cu Rapid

    Rapid va continua lupta pentru câștigarea campionatului fără cel mai titrat jucător din Giulești. După zece ani, giuleștenii și Marius Măldărășanu au decis să întrerupă colaborarea. Adus în Grant în 1998, Măldă a cucerit nu mai puțin de nouă trofee cu formația alb-vișinie.

    Două titluri de campion, trei Cupe ale României și patru Supercupe. Un palmares de-a dreptul impresionant. Îi aparține lui Marius Măldărășanu, fotbalistul cel mai titrat din istoria Rapidului.

    În 1998, mijlocașul a fost adus de la Petrolul Ploiești de Mircea Lucescu și după primul an câștiga titlul de campion jucând alături de actualul său antrenor, Mircea Rednic. În sezonul 2002-2003 a reușit chiar o performanță rară, două medalii de campion: una cu Rapid, iar alta cu Beșiktaș, unde a fost împrumutat jumătate de an.

    În plus, sub comanda lui Răzvan Lucescu, Măldărășanu a avut o contribuție importantă la cel mai lung traseu european pentru formația din Giulești.

    Măldărășanu susține că Rednic l-a forțat să plece de la Rapid

    Mijlocașul Marius Măldărășanu a declarat agenției NewsIn, că unul dintre factorii determinanți pentru care a decis să își rezilieze contractul cu Rapid a fost relația cu antrenorul Mircea Rednic, despre care spune că a încercat să îl scoată din echipă.

    "Am discutat cu Rednic și mi-a spus că nu voi mai juca în retur prea mult pentru Rapid, și am decis să ne despărțim până la urmă. A mai zis că posturile sunt ocupate și trebuie să plec undeva", a spus Măldărășanu.
    Sursa: Realitatea TV
    Conform site-ului oficial al giulestenilor, Maldarasanu a jucat 238 de meciuri pentru Rapid, si a inscris 28 de goluri.

  13. #263
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Uraa! Măldărășanu va semna un contract cu FC Brașov pe doi ani jumătate
    Marius Măldărășanu s-a înțeles cu FC Brașov și va lucra din nou cu Răzvan Lucescu. Fostul coleg al lui Măldă, Daniel Niculae, crede că

    La o zi după ce și-a reziliat contractul cu Rapid, Marius Măldărășanu și-a găsit deja echipă. Fostul mijlocaș din Giulești va semna un contract cu FC Brașov, acolo unde îl așteaptă cu brațele deschise antrenorul cu care a obținut cele mai mari performanțe din carieră, Răzvan Lucescu.

    Fostul coleg al lui Măldărășanu, Daniel Niculae crede cel mai titrat jucător al Rapidului a fost îndepărtat din Giulești și crede că oficialii Rapidului i-au pus mai mereu bețe-n roate mijlocașului.

    "E păcat, trebuia să ajungă la o înțelegere de ambele părți, ca totul să se facă de comun acord. Îmi pare rău pentru Măldă, într-adevăr este un simbol al Rapidului și cred că trebuia tratat cu respect de către conducerea Rapidului. Și-a făcut datoria față de Rapid. E păcat pentru că atunci când a avut oferte, n-a fost lăsat să plece", a declarat fostul rapidist Daniel Niculae.
    http://realitatea.net/136007_Masdara...-jumatate.html
    Ce ziceti, va avea succes Malda la echipa lui Razvan Lucescu? Cei doi au colaborat foarte mult timp la Rapid, impreuna cu Dinu Gheorghe. Sa vedem daca va fi titular meci de meci.

  14. #264
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    "Pancone" a ales Rapidul!
    Dupa ce a negociat doua zile cu Gigi Becali o posibila trecere la Steaua, fostul international a ales Rapidul.
    "Pancone", care si-a reziliat recent contractul cu gruparea turca Bursaspor, a fost convins de Mircea Rednic sa aleaga oferta fostei sale echipe in detrimentul Stelei.

    "Pana la urma Pancu a ales Rapidul. S-a inteles cu domnul Copos si sunt sanse mari ca cele doua parti sa parafeze contractul astazi sau maine. Pancu este aproape cu ambele picioare in Giulesti. Trecutul sau de rapidist a contat in alegerea sa", a declarat impresarul Victor Becali, citat de Realitatea.

    Daniel Pancu (30 de ani) a evoluat in Romania pentru Poli Iasi si Rapid si a declarat in repetate randuri ca este un rapidist convins. Pe aceste considerente, in trecut, Pancu a refuzat oferte venite de la Dinamo sau Steaua.

    Gigi Becali ii oferise fotbalistului 500.000 de euro pentru un contract pe doi ani.
    http://evz.ro/article.php?artid=338239
    Ii uram mult succes internationalului rapidist! Ma gandeam eu ca nu va trada echipa sa de suflet de la care a plecat

  15. #265
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Multumim Ducus, esti mai activ p'aici decat suntem noi, rapidistii.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. #266
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    De ce a plecat Pancu de fapt de la Bursa?

  17. #267
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ce zici, mai are sanse Pancu sa prinda echipa nationala? Il va convoca Piturca in preliminariile CM 2010 daca va confirma la Rapid pana la toamna?

  18. #268
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Daca va fi om serios si stie ce vrea de la viata, desigur. Fiecare meriat o a doua sansa..de ce nu? Totul este posibil, numai sa convinga....

  19. #269
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Rapidul caută un mijlocaș dreapta

    După 1-1 cu portughezii de liga a treia de la Rio Maior, conducerea Rapidului caută întăriri pentru Mircea Rednic. Noul director general adjunct din Giulești, Grigore Sichitiu, va monitoriza amicalele din Portugalia pentru a găsi un jucător care să umple golul de pe banda dreaptă.

    "Rapidul urmărește în zilele acestea jucători portughezi și jucători care evoluează în campionatul Portugaliei, pentru că încă nu am definitivat transferurile. Suntem în discuții cu mai mulți jucători pe postul de mijlocaș dreapta și ce își mai dorește Rednic. Nu a căzut varianta Szekely, așteptăm ca răspunsul jucătorului să fie pozitiv față de oferta Rapidului", a declarat Grigore Sichitiu, pentru RTV.
    Sursa: Realitatea TV
    Ce ziceti? Giulestenii au de ales din jucatorii din tara numai pe Szekely, de sunt nevoiti sa caute pe cineva in Portugalia? Chiar nu avem in tara alti mijlocasi dreapta buni?

  20. #270
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Ducus, pe mine Szekely nu m-a impresionat prea tare si e un jucator pe care l-am urmarit in cateva meciuri, pana la urma piata externa s-a dovedit de succes in ultima vreme.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #271
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Eu zic ca 110 000 era un salariu decent pentru evolutia lui de pana acum, nici eu nu i-as fi dat mai mult. Mai bine il luam pe canadianul ala, desi avem cam multi extracomunitari. Daca nu, cred ca si Herea e o solutie pe dreapta.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  22. #272
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Viorel Catarama vrea sa cumpere Rapidul
    Anunțul plecării lui George Copos de la cârma Rapidului a provocat un adevărat cutremur pe scena fotbalistică din țară noastră. De la Marian Iancu la Nicu Gheară, mai mulți oameni de afaceri s-au declarat interesați de a prelua pachetul majoritar de acțiuni al clubului giuleștean. Din câte se pare însă, favorit în acest moment este omul de afaceri Viorel Cataramă, senator în perioada 1996-2004.

    Miliardarul a ținut să precizeze că este hotărât să negocieze cu George Copos și să devină noul patron al Rapidului, în condițiile în care actualul finanțator al alb-vișiniilor va merge până la capăt cu anunțul de a se retrage din fotbal. „Problema e dacă domnul Copos chiar vorbește serios, lucru de care eu mă cam îndoiesc. Dacă, totuși, așa stau lucrurile, eu pot oricând să avansez o ofertă concretă, dar asta după ce vom face un audit ca la carte, pentru că Rapid nu e listat pe bursă și nu e clară situția sa financiară”, a declarat Viorel Cataramă pentru cotidianul Cancan.

    „Un business cu vreo nouă cifre”

    În vârstă de 52 de ani, Cataramă este proprietarul unei cunoscute firme de mobilă din țara noastră și a fost în perioada 1992-1996 președinte al Federației Române de Tenis. Actualmente, este membru PNL, partid al cărui vicepreședinte a fost în perioada 1993-1996 și în 2002. Deși nu a ținut să precizeze suma pe care este dispus să o ofere pentru achiziționarea Rapidului, afaceristul dă un indiciu: are 8 zerouri. „Trebuie văzut dacă domnul Copos e dispus să îl listeze el însuși pe bursă, înaintea vânzării, sau îl vinde ca pe o societate închisă, sunt mai multe aspecte de ordin tehnico-financiar care trebuie analizate cu seriozitate, pentru că vorbim de un business cu vreo nouă cifre. Per total, însă, eu sunt pregatit să cumpăr Rapidul de la el, dacă îl vinde”, a conchis Cataramă.
    http://www.antena3.ro/sport/Viorel-C...24906_ext.html

  23. #273
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Exclusiv / Pierre Boya: "Nu mi-e frică de concurență, eu știu cine sînt"

    Pierre Boya pare să fie pariul anului în Giulești. A înscris de 2 ori în cele trei amicale disputate în Portugalia și este cel mai bun la finalizare la antrenamente.

    Pe camerunezul de 24 de ani nu îl sperie concurența din atacul Rapidului, unde sînt nu mai puțin de 6 atacanți.
    "Sînt mulți atacanți în lot, dar nu mi-e frică de nimeni! Pentru că știu cine sînt!", a spus pentru rapidiști.ro Boya.
    Rapidisti.RO


    Ducus, nimeni nu-l mai crede pe Copos. Si sincer la ce nume se vehiculeaza prefer sa ramana el. Catarama - la fel de zgarcit, Gheara sau Iancu - dubiosi, ca sa nu zic mai mult, Valvis - nu cred ca are forta financiara etc.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •