Page 2 of 89 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 22 to 42 of 1866

Thread: Rapid: noutati

  1. #22
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Sichitiu e plecat să urmărescă doi juniori sârbi


    Rapid urmărește doi jucători care fac parte din echipa națională de tineret a Serbiei în privința achiziționării acestora în campania de transferuri din vară, a confirmat, azi, principalul acționar al grupării giuleștene, George Copos.

    Oficialul rapidist susține că Grigore Sichitiu este plecat acum în Serbia pentru a-i urmări pe cei doi fotbaliști, dezmințind zvonurile conform cărora directorul tehnic al clubului giuleștean se află în Franța pentru a negocia cu Ladislau Boloni preluarea de către acesta a conducerii tehnice a echipei începând din vară.

    "Domnul Sichitiu este plecat pentru a treia oară în fosta Iugoslavie pentru a observa anumiți jucători care ne interesează. A fost plecat sâmbătă, s-a întors luni, iar azi dimineață a plecat din nou în Serbia. Selecționata lor de Under 21 joacă o partidă acum și pe noi ne intersează doi fotbaliști de la ei. Sunt doi jucători care fac parte din strategia clubului pentru a construi un Rapid puternic pentru sezonul 2007-2008. Nu pot să le spun numele, dar sunt tineri, puternici, cu mentalitate și dorință de afirmare", a spus Copos.

    Întrebat dacă Ladislau Boloni va fi noul antrenor al echipei Rapid din sezonul viitor, Copos a răspuns: "Refuz să discut variantele de antrenor pentru Rapid înaintea acestui meci extrem de important cu Poli Timișoara din Cupa României. Este un meci vital. N-am crezut că vom ajunge aici, dar acum este vital. Refuz să comentez aceste speculații care se fac pe acest subiect. Vom vedea ce va fi după finală. Atunci voi vorbi despre viitorul antrenor al Rapidului sau cine va conduce Rapidul după 26 mai 2007, când expiră contractul lui Răzvan Lucescu".

    Referitor la campania de achiziții din vară, George Copos a spus că Rapid va transfera și un portar, dar a menționat că nu îl va lăsa să plece pe Dănuț Coman. "Sigur că noi căutăm și portar. După experiențele triste din ultimele meciuri e normal să căutăm și portar. Coman este după părerea mea unul dintre cei mai buni portari pe care îi are România. Nu-l voi lăsa să plece", a adăugat Copos.

    @prosport
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #23
    junior LeBronJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    De n-au inceput astia din ultima vreme sa bage la prosti in ziare...Bravo lui Dragomir ca da in judecata GSP.

  3. #24
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Copos: "In cateva saptamani incepem lucrarile la stadion"

    Actionarul majoritar al echipei Rapid, George Copos, a declarat miercuri dupa intalnirea cu ministrul Ludovic Orban ca s-a inteles in mare parte cu acesta in privinta concesionarii stadionului Giulesti, precizand ca urmatorul pas este inceperea lucrarilor la stadion.

    "Am început discuțiile pentru concesionare și în câteva săptămâni sunt convins că le vom finaliza. Au început deja procedurile. Sunt optimist că lucrurile vor decurge așa cum ne dorim toți. Iar lucrările la stadion vor începe imediat cum vom termina procedurile. Domnul ministru Orban este o persoană cu care se poate discuta, o persoană care înțelege foarte bine necesitățile Rapidului și care își dorește ca legislația să fie respectată întocmai. Am fost foarte impresionat de dânsul, pentru că este extrem de bine intenționat", a spus Copos.

    Copos nu stie inca daca stadionul va fi concesionat gratuit catre clubul Rapid. "Nu știu dacă va fi o concesionare gratuită, vom vedea. Dar eu spun că va fi o concesionare pe minim 49 de ani, pentru că mai puțin nu ne interesează. Categoric că va exista o obligativitate din partea noastră de a investi în modernizarea stadionului", a precizat principalul majoritar al FC Rapid.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  4. #25
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Dorit de Anderlecht!

    SPARTAN Asa a fost caracterizat Marius Constantin de patronul Copos
    OFERTA Impresarul Adrian Ilie a recunoscut ca fundasul rapidist Marius Constantin este în vizorul formatiei belgiene

    La meciul din Cupa României Timisoreana, fundasul de 22 ani al Rapidului va fi urmarit de mai multi oficiali ai gruparii Anderlecht.

    Presa din Belgia a anuntat recent ca Marius Constantin a intrat în vizorul lui Anderlecht, lucru recunoscut si de impresarul acestuia, Adrian Ilie. "Mai multe cluburi din strainatate intentioneaza sa-l transfere pe Marius Constantin, printre care si Anderlecht. Sunt destule grupari care sunt interesate de jucatori care evolueaza pe postul lui, iar Marius reprezinta o solutie viabila. Belgienii nu au depus înca o oferta concreta, dar mai mult ca sigur îl vor urmari la meciul de la Timisoara si apoi vom vedea daca vom trece la negocieri". Ilie a mai dezvaluit ca din campionatul intern nu exista o oferta concreta pentru achizitionarea fundasului din Giulesti, deoarece pretul acestuia de transfer este foarte mare. "In Liga I va juca doar la Rapid, pentru ca pretentiile finaciare ale clubului sunt destul de mari si este greu de crezut ca cineva poate oferi atât de mult", a spus Adrian Ilie. In vara trecuta, Marius Constantin a fost foarte aproape de un transfer la Dinamo Kiev, însa s-a lovit de refuzul lui George Copos, care intentiona sa ceara 5 milioane de euro pe el!

    @prosport
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #26
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Costin Lazăr: "Am o foame de trofee foarte mare"

    Costin Lazăr a postat un mesaj pe blogul său în care le cere susținerea suporterilor giuleșteni în meciul de sâmbătă din finala Cupei, Rapid - Poli Timișoara, și speră să câștige acest trofeu, singurul din palmaresul mijlocașului.

    "Tot ceea ce imi doresc e sa castig o cupa a Romaniei care ar fi si singura din palmaresul meu. Vreau sa va mai spun ca am o foame de trofee foarte mare. Acum sper sa si putem sa o castigam. Avem mare nevoie de suportul vostru, nici nu stiti ce rau e sa joci fara suporteri. Eu cam atat am avut de spus. Multumesc celor care imi scriu mai mereu pe blog si sper sa va facem o bucurie si sa venim cu Cupa de la Timisoara. Hai Rapid."
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  6. #27
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Exclusiv / Niculae: "Becali confunda Steaua cu Rapid"

    Fostul atacant rapidist, Daniel Niculae, a declarat in exclusivitate pentru www.prosport.ro, ca nu s-a pus niciun moment problema ca el sa ajunga la Steaua.

    "Pe mine nu m-a sunat nimeni si nici macar nu cunosc numarul domnului Becali. Eu am declarat de mai multe ori ca voi juca doar la Rapid. Sunt un om responsabil. Cred ca domnul Becali confunda Steaua cu Rapid. Nici nu stiu de unde a aparut aceasta situatie. Eu respect suporterii ambelor echipe dar niciodata nu voi juca pentru rivalele Rapidului. Aseara am vorbit cu Razvan, cu Dani Coman, cu domnul Copos,le-am urat bafta pentru ca sper sa castige Cupa. Despre revenirea la Rapid nu pot spune mare lucru pentru ca nu depinde de mine acest lucru" a declarat Niculae, aflat in prezent sub contract cu gruparea franceza Auxerre.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  7. #28
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Lucescu a plecat de la Rapid!


    Razvan Lucescu a refuzat sa isi prelungeasca contractul pe care il are cu Rapidul, urmand sa semneze o intelegere cu echipa de Liga a II-a, FC Brasov.

  8. #29
    ministru h0va's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    92
    Reputatie
    1
    ce se aude de Coman?

    zicea cineva pe blogul lui Copos cum ca meciul din cupa a fost ultimul sau meci sub culorile Rapidului..

    n'am citit pe nicaieri ceva legat de asta..
    [SIZE="1"][B]Baietzi, shtitzi bancu' cu patrula?[/B][/SIZE]

  9. #30
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    nu am auzit nimic nicaieri, Coman e sub contract cu Rapid.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  10. #31
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Aseara dupa festivitate s-a auzit ca pleaca, nu pot sa dezvalui sursele. Dar nu cred ca e batut in cuie inca.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  11. #32
    ministru h0va's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    92
    Reputatie
    1
    badoi la steaua?!?!
    [SIZE="1"][B]Baietzi, shtitzi bancu' cu patrula?[/B][/SIZE]

  12. #33
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    cica da , la anul nici intertoto nu mai prindeti
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  13. #34
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by h0va View Post
    badoi la steaua?!?!
    nu cred c`o sa plece...asta e rapidist parerea mea..ca si Nico

  14. #35
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by h0va View Post
    badoi la steaua?!?!
    Sa speram.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. #36
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Lover, a semnat deja un contract pe o durata de 3 ani.

    Datenshi, totusi e cel mai bun pasator. De ce te-a suparat?

  16. #37
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    La mine bun pasator inseamna sa ai un procentaj ca lumea, nu sa dai 2 din 15. Normal ca daca centraza in disperare mai si nimereste una ca lumea. In al doilea rand, nu mai alearga de vreo 2 ani, lasand-i de multe ori descoperiti pe fundasi. Remarci de genul "Badoi trezeste-te" sunt des auzite pe Giulesti, datorita somnolentei lui pe teren.
    Golul din sferturile UEFA e al lui, si alte doua ocazii ale Stelei in meciul ala. LA golul din supercupa a gresit mai mult decat Minca. Pentru toatea astea, nu vreau sa-l mai vad.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  17. #38
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Diablo, ce sursa ai cand spui ca Badoi a semnat?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #39
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    fanatik cumva ? =))

  19. #40
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/index.php?sec...index&id=42471

    A ajuns unde isi doreste de doi ani.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  20. #41
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    in articol este citata declaratia ciobanului, deci nu-i nimic sigur.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #42
    ministru h0va's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    92
    Reputatie
    1
    bre, ciobanu' a adus lupu' la oi..mare gresheala
    [SIZE="1"][B]Baietzi, shtitzi bancu' cu patrula?[/B][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •