Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 295 to 312 of 312

Thread: CFR CLUJ -Atlethic Bilbao & Bistrita - Slaven Belupo BELEA

  1. #295
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    cam asa ceva...

  2. #296
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    sunt 3 finale, castigatoarele ajung in U.E.F.A. dar nu-i cazul stati calmi...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  3. #297
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    pai cum 3 finale ?

    momentan mai sunt 16 echipe in inter toto...din care vor ramane...8....4....2....castigatoarea.

    care sunt alea 3 finale ? ca nu vor ajunge niciodata sa fie 6 echipe...
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #298
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    The UEFA Intertoto Cup is UEFA’s summer competition which allows clubs which do not qualify for the UEFA Champions League or UEFA Cup to sample the unique atmosphere of European club football – with the three eventual "winners" actually going on to take part in the UEFA Cup.

    Or mai intra altele direct in tururile superioare...

    Anul trecut au obtinut calificarea in UEFA din Intertoto Villarreal, Schalke si Lille... Prima a intrat din turul II, iar celelalte din turul III.

    Slaven a jucat si anul trecut in Intertoto, din primul tur si a ajuns in semifinale unde a fost eliminata de Lille.

  5. #299
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ADelPiero
    pacat de Bistrita... au pierdut o ocazie cu care nu cred ca se vor mai intalni ei ...


    Bai .. ce-ti veni sa-ti pui avatarul asta ?ca eu,nu ma m-ai pot opri din ras ..esti tare!!!

  6. #300
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    pacat de gloria...asta`i viata....
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  7. #301
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by be@
    Ma surprinde placut cat de modesti sunt clujenii.Ma rog, ei nu stau in banat,si probabil de aia nu se lauda cu performanta realizata .
    Eu nu-s modest deloc. Si ma laud cu faptul ca am zis din prima ca in Gruia ii batem, si dupa meciul tur am zis ca ne calificam.
    HAI CFR in continuare!

  8. #302
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Pai va laudati , si e si normal sa fie asa. Da' daca erau fanii hibridului in locul vostru nici nu le ajungeai pe la nas...

  9. #303
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    cum le stii tu pe toate!! aproape ca un om mare!
    ugtm

  10. #304
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bremerhaven , Germany
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    congratulations CFR Cluj for the sensational Victory agasinst the spanish 9th Place Club Atletic Bilbao. Your Victory made you very famous all over europe. I am from germany and saw the game in the Romanian TV, and couldnt believe that myself that you could win as a promoter from the 2nd Division. Can you answer me a question? How could the 11th Cluj and 12th Bistrita can participate in the UI-Cup? When i saw the rankings in the UEFA is Romania not so high? Couldnt the higher ranking teams playing the UI-CUP? But that doesnt matter for your great Victory. Maybe we see us In Hamburg or Wolfsburg when you can beat now the French Team of AS St. Etienne. I will cross all fingers for you.

    Greetings from Germany
    schumi26

  11. #305
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Bravo CFR si la mai mare! Un suporter FC Bihor va felicita sincer

  12. #306
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Bravo CFR Cluj!!!
    Fain baieti si la mai mare.

    Cu putina concentrare si un arbitru mai corect puteati sa scoateti 1:1 dupa 90 de min.

  13. #307
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1
    bravo cfr pt. succesul cu athletic b.
    aici vine semnatura

  14. #308
    junior
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    103
    Reputatie
    1
    Bravo CFR Cluj! Bravo pentru aceasta mare victorie inpotriva echipei din Bilbao! CFR Cluj a dovedit determinare,dorinta,tenacitate si nu in ultimul rind ca sint o "ECHIPA" Dupa venirea lui Dorinel Munteanu la CFR Cluj sepoate vedea deja schimbarea in mentalitatea si motivarea jucatoriilor. Ce mult inseamna exemplul aratat de Dorinel,experienta sa si nu in ultimul rind profesionalismul lui! Dorinel esti un profesionist 100%!!! Multumim CFR!!!Multumim DORINEL MUNTEANU!!!! Dar sa nu uitam finantatorul Paszkanyi Arpad care se dovedeste "UN OM DE CUVINT"!!!!! HAI CFR!! Lupta CFR!!!

  15. #309
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Ceea ce a reusit CFR CLUJ in fata lui Bilbao este similar cu ce a facut Steaua in fata Valenciei. Numitorul comun: DORINEL MUNTEANU.

  16. 11th July 2005, 15:33

  17. #310
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Felicitari CFR-ului si succes in campania de calificare in Cupa UEFA. De ce nu? Acum totul devine posibil si St. Etienne nu e cine stie ce echipa. Bafta multa

  18. #311
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    mi-a placut daruirea jucatorilor. de mult n-am vazut asa ceva la o echipa romaneasca, tinind cont ca n-au o cota prea ridicata. pur si simplu taiau lemne pe basci! tupeu maxim! stilul lui bumbescu! bravo!

  19. #312
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Exemplul care contează
    Clujenii ăştia ai lui Dorinel chiar m-au uimit. O fi jucat Bilbao cu echipa a doua, dar am remarcat la Tilincă, Jula, Ţurcaş şi la toţi ceilalţi o dorinţă de victorie fantastică, o atitudine pozitivă, o mentalitate profesionistă care au existat la Cluj şi anul trecut, cīnd antrenor era Aurel Şunda, dar care au ieşit parcă mai mult īn evidenţă de cīnd Dorinel Munteanu a semnat cu echipa lui Arpad Paszkany. Am avut impresia că pe teren sīnt 11 jucători de tipul lui Munti, generoşi īn efort, plini de abnegaţie, modeşti īn viaţa de zi cu zi, dar răi pe teren. CFR a avut o imagine occidentală, īn ciuda greşelilor numeroase, dar inerente. Am văzut īn sfīrşit fotbalişti romāni făcīnd presing pīnă la epuizare, respectīndu-şi sarcinile de joc, deposedīnd prin alunecare, atacīnd adversarii la limita regulamentului. Şi, ce-i mai important, au lăsat deoparte lamentările, protestele, simulările, īncercīnd să dea ce e mai bun din ei, e adevărat, cu mijloacele tehnico-tactice pe care le au acum la dispoziţie. Privindu-i pe clujeni cum s-au luptat sīmbătă pe San Mames, ce spirit de sacrificiu extraordinar!, am simţit că şi īn Romānia se poate face treabă dacă eşti organizat, de bună credinţă, dacă ai bun-simţ profesional. Īmi place să cred că a trecut vremea marilor profitori, a oportuniştilor, a “tunurilor” obţinute fără investiţii de preşedinţii de cluburi sau de mici afacerişti care s-au īmbogăţit din fotbal. Sper, totodată, să treacă şi vremea preşedinţilor-huligani, a fotbaliştilor-blătuitori şi a arbitrilor-corupţi. Sīnt convins că la Cluj se va naşte o echipă mare. Oamenii de acolo nu sīnt disperaţi să apară la televizor, nu le place să jignească, vor să facă o treabă cīt mai bună, vor să muncească, să investească şi, bineīnţeles, să aibă rezultate. Esenţial īn toate acestea este şi faptul că ei au reuşit să aducă la club exact omul de care aveau nevoie, pentru că Dorinel Munteanu nu poate fi decīt un exemplu de profesionism.
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •