Page 1 of 37 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 768

Thread: Amicale intersezon

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1

    Amicale intersezon

    Incep amicalele ... avand in vedere ca joaca prima in Europa , Rapidul e cel mai grabit.

    Rapid 1 - 1 FC Baulmes

    Echipa antrenată de Răzvan Lucescu a disputat ieri un prim meci amical īn compania echipei FC Baulmes, liga a doua elveţiană. Partida s-a īncheiat la egalitate, scor 1-1, golul echipei de sub podul Grant fiind marcat de Vasilache, min. 25. Răzvan Lucescu a decis să trimită īn teren două echipe aproape diferite, schimbare producīndu-se la pauză. Acestea sunt: Prima repriză: Dolha - Rusu, Maftei, I. Rada - Postolache, M. Dumitru, N. Grigore, I. Stancu - Buga, Vasilache - D. Niculae; Repriza secundă: Dolha - M. Constantin, Perjă, Fl. Moldovan - Bădoi, N. Grigore, Ilyeş, I. Stancu - Burdujan, Vasilache - D. Niculae (Postolache - min.65)

    Revine Dolha titular

  2. #2
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    da, il antreneaza sa rupa biletele la tribuna I. . Dolha e un portar valoros, dar a avut probleme de familie, peste care nu a trecut cu bine.
    1-1 a facut Rapid si in cel de-al doilea amical, cu Young Boys Berna, cred. Gol Nico.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Dolha e baiat bun ca e de la mine din metropola

    Cred ca ar trebui dat fie la Gloria care oricum nu are portar , fie la CFR ...

  4. #4
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    eu sunt de acord, cu conditia ca urmatoarea descoperire a lui tata Jean ( gen Vasilache ) sa ajunga in Giulesti
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  5. #5
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Yverdon - Rapid 3-1, pentru visinii a marcat Buga in minutul 81.

  6. #6
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Cine mai sunt si astia, Yverdon ? Pe ce loc sunt in campionat ? Cam nasol, sper sa invete ceva din infrangerea asta pt. ca in UEFA va intalni tot niste necunoscuti, cel putin in tururile preliminare.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  7. #7
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Anul asta au promovat in prima divizie elvetiana...

  8. #8
    sport legend DaRk_Star's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    dobrin&neaga city...
    Posts
    367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Yverdon - Rapid 3-1, pentru visinii a marcat Buga in minutul 81.
    ooops...rapid,ce-ai facut...?

    @rstinpc,echipa din andorra e formata numai din amatori,ceva in genul diviziei d la noi...totusi,nu se pune problema ca rapidul sa nu defileze cu ei,chiar daca au rezultatele astea in elvetia...
    de la turul 2 incolo mai vedem,intra echipele din fosta federatie iugoslava...
    invingatorii vor fi mereu criticati,campionii insa niciodata...[COLOR=Blue]steaua[/COLOR][COLOR=Red] 4ever[/COLOR] ...

  9. #9
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Rapid e echipa care a avut cea mai scurta vacantza din Divizia A. Numai la fotbal le sta lor gandu' acum probabil...

  10. #10
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    va fi greu pentru Rapid , nu se motiveaza in amicale => nu sunt pregatiti pt oficiale

    I: De ce an de an echipele de club din Romania se au turnee de pregatire in Elvetia ?

    R: Pt ca au impresia ca se imbogatesc automat dak vad multe banci

  11. #11
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    doamne , sunteti incredibili frate parca conteaza rezultatu daca a-ti urmarit meciurile , la fiecare meci schimba jumate de echipa si la pauza la fel asa ca nu conteaza amicalele,ele sunt doar pentru a vedea jucatorii noi si pentru o formula noua de echipa.
    vad ca toti va luati de echipa ca poate pierde cu aia din andora, dar steaua daca nu se califica ce se intampla? la asta de ce nu va ganditi doar la rapid va ganditi sa piarda , sa vedem ce o sa faceti daca iese steaua ....
    si mai zic unii sa tinem cu toate echipele care ne reprezinta si unii se bucura ca alta pierde in amicale , oricum mi-ar face mare placere sa iasa steaua in turu 2 , sa nu-si mai dea aere de campioni , unii.....

  12. #12
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    @Dark_star
    Asta am si scris. Si turul urmator este tot preliminar, la asta ma refeream. Nici nu ma gandesc sa nu treaca Rapid de Santa Julia, ar fi culmea.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  13. #13
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Oricum rezultatul e mai bun decat egalul din primul meci cu Baulmes, echipa care de-abia s-a salvat de la retrogradarea in esalonul trei...

  14. #14
    sport legend DaRk_Star's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    dobrin&neaga city...
    Posts
    367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RstInPc
    @Dark_star
    Asta am si scris. Si turul urmator este tot preliminar, la asta ma refeream. Nici nu ma gandesc sa nu treaca Rapid de Santa Julia, ar fi culmea.
    ideea era ca nu tre' sa invete mare lucru din esecurile astea in perspectiva dublei cu santa julia....pentru ca in fata alora se pot prezenta si cu lectia nepregatita... numai din talent ii fac p-aia,serios..
    invingatorii vor fi mereu criticati,campionii insa niciodata...[COLOR=Blue]steaua[/COLOR][COLOR=Red] 4ever[/COLOR] ...

  15. #15
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun
    va fi greu pentru Rapid , nu se motiveaza in amicale => nu sunt pregatiti pt oficiale

    I: De ce an de an echipele de club din Romania se au turnee de pregatire in Elvetia ?

    R: Pt ca au impresia ca se imbogatesc automat dak vad multe banci
    lol hai ca esti tare sa se motiveze pt meciurile amicale ahahahahaahahaah, se motiveaza aia care sunt in probe la echipa , restu doar se antreneaza pt meciurile oficiale da sunteti incredibil frate ce trebuie sa dea totu in amical hahahahaha incredibil.

  16. #16
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Oricum rezultatul e mai bun decat egalul din primul meci cu Baulmes, echipa care de-abia s-a salvat de la retrogradarea in esalonul trei...

    esti culmea , atat poti sa-ti zic ....

  17. #17
    sport legend DaRk_Star's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    dobrin&neaga city...
    Posts
    367
    Reputatie
    1
    de ce @cry...?ca are dreptate ultras...

    poate ca in infrangerea cu yverdon,rapidul a luat 2 goluri din ghinion curat, deci rezultatul e mai bun decat primul egal,cu baulmes aia...
    invingatorii vor fi mereu criticati,campionii insa niciodata...[COLOR=Blue]steaua[/COLOR][COLOR=Red] 4ever[/COLOR] ...

  18. #18
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Ba, da' te ataci nu gluma! Si elvetienii cu cine crezi ca au jucat? Iti dai seama ca au pregatit meciul cu Rapid ca pe o finala de cupa europeana: au tras de fiare, au rupt garduri etc. Poate imi explici de ce era asa nervos Maftei de si-a luat 2 galbene in mai putin de 45 de minute? Iti spun eu: din cauza neputintei l-au apucat crizele!

  19. #19
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    ma atac , tu vad ca nu stii cum sa te mai legi de rapid si la echipa favorita ai trecut sportu la vrajeala e clar ca tii cu steaua sau dinamo nu tre sa te ascunzi , gata a luat bataie intr-un meci amical , neputinta sunt varza bine ma sunt varza asta e , daca sunt varza de ce le dai asa mare importanta?

  20. #20
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Hooo, stai bland ca nu vreau sa te am pe constiinta! Eu ma leg nu de Rapid, ci de conducatorii acestuia (de fapt, eu ma leg cam de toti conducatorii). Acelasi lucru l-a facut si galeria Rapidului la meciul cu Sportul. Faptul ca singurele transferuri facute sunt un portar care a luat o caruta de goluri in campionatul trecut (mai putin de la Rapid) si doi jucatori liberi de contract (adika moka) spune mult despre intentiile lui Copos. Declarativ vrem eventul, dar prin fapte dovedeste ca si-a cam pierdut interesul si vede Rapidul doar ca pe o afacere. Daca mai poate scoate ceva bani bine, daca nu iarasi bine. Da' sa mai bage bani, ma indoiesc ca o va mai face...

  21. #21
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    asa si crezi ca eu il sustin pe copos? lol , e un mare avar da-l drq , acu face inca 2 transferuri maghici si inca unu de la apulum e un mare zgarcit da steaua a dat vreun ban prin astea 3 transferuri spectaculoase 2 tineri si un refuzat de rapid si de netoiu evident ca daca era ceva de capu lui il lua la dinamo de mult a?
    si asta ca vor eventu zic si ei asa pentru suporteri la anu stiu ca terminam pe 3 4, da nu trebuie sa te legi de echipa asta pentru nici sportu nu e cine stie ce echipa si nu ma i-au de ea sau de transferurile ei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •