View Poll Results: Sunteti de acord cu propunerile?

Voters
15. You may not vote on this poll
  • Sunt de acord cu propunerea 1

    13 86.67%
  • Sunt de acord cu propunerea 2

    7 46.67%
  • Sunt de acord cu propunerea 3

    5 33.33%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 94

Thread: Discutii - Regulament

  1. #1
    lejendã
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1

    Discutii - Regulament

    REGULAMENT

    Odata intrat in campionat, jucatorul isi da acceptul asupra sistemului competitional si asupra faptului ca isi va juca meciurile la timp si nu va crea probleme.

    Meciurile se disputa pe durata a 6 minute repriza, la nivel World Class si la viteza Fast.

    Punctajul: Se acorda 3 puncte in caz de victorie, 1 punct pentru egal si nici un punct pentru infrangere. Criteriile de departajare in caz de egalitate sunt urmatoarele: rezultatul din meciurile directe, golaverajul, numarul mai mare de goluri marcate, numarul de goluri marcate in deplasare. In caz de egalitate la finalul celor 90 de minute, acesta va fi rezultatul final, reprizele de prelungiri si penalty-urile nefiind luate in considerare.

    Daca un meci s-a intrerupt intr-un anumit minut, se va mai juca o partida dar se vor juca exact cate minute mai erau pana la final in meciul precedent, plus 2 minute de prelungiri. Intreruperea meciului se va face doar atunci cand mingea se afla intr-o zona neutra (centrul terenului). Echipa gazda va intrerupe meciul ! Rezultatele celor 2 meciuri se vor cumula si va rezulta rezultatul final.

    La finalul unui meci, ambii jucatori trebuie sa posteze aici un print screen cu rezultatul.

    In cazul in care mai aveti si alte idei, propuneri sau chiar nemultumiri referitor la acest regulament, postati aici.

  2. #2
    incepator Revelation's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Hunedoara
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Jucam tur-retur si cupa asta?
    In Search Of Sunrise

  3. #3
    lejendã
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Avand in vedere ca tot 16 echipe vom fi, eu zic sa jucam tot tur-retur. E mai bine asa. Astept si alte pareri.

  4. #4
    punct in aer southside's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Hunedoara
    Posts
    145
    Reputatie
    1

    Exclamation Sistemul cupei cu nationale

    Tinand cont ca jucam cu nationale indicat ar fi ca fiecare echipa sa joace doar 3 meciuri , nu 6 .Participantii sunt rugati sa voteze.

  5. #5
    lejendã
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Ufff... votai aiurea. OK, eu sunt de parere ca mai bine jucam 3 meciuri.

  6. #6
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    votai pt 3 meciuri
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  7. #7
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    6 meciuri, ca joc cu Germania si am grupa grea si s-ar putea sa ies inca din grupe macar sa joc mai mult

  8. #8
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    pff 50-50 hai inca unu sa voteze cu 3
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  9. #9
    A D R I A N O BoboCosta's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    2,389
    Reputatie
    1
    Cu 3 vreau
    [B][COLOR="Black"]INTER Campione D' Italia[/COLOR][/B]

  10. #10
    lejendã
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Repet, am acordat votul gresit. Votul meu merge catre "sistemul cu 3 meciuri"

    Pana acum, e 7-2.

  11. #11
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    gata asa ramane
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  12. #12
    lejendã
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Adjudecat !

    Se vor juca 3 meciuri / echipa.

  13. #13
    lejendã
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    In urma situatiei din grupa B, propun ca acest sistem cu 3 meciuri / echipa sa nu mai fie folosit NICIODATA. S-a ajuns ca 3 echipe sa aiba 6 puncte si sa trebuiasca facuta diferentierea la golaveraj... aiurea de tot.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    da, si dak jucai 6 meciuri se putea ajunge la 3 echipe cu 12pct.
    cupa mondiala nu se joaca tur-retur.

  15. #15
    lejendã
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Nu vom mai lua echipe nationale de acum incolo; este mai bine cu echipe de club, pentru ca sunt mai multe valoroase.

  16. #16
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    a fost grupa prea echilibrata la noi de asta s-a ajuns aici... ce sa le fac daca m-au pus in ultima grupa valorica ?

  17. #17
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1

    Cupa OLS FIFA: propuneri de modificare

    Propunerea 1
    Daca exista destui amatori, ar fi o idee buna sa cream si un campionat, impartit in serii: Seria 1, Seria 2A,2B, s.a.m.d.
    Fiecare serie sa cuprinda la inceput 8 echipe, meciurile se vor juca tur-retur, retrogradeaza doua echipe - #7 in 2A si #8 in 2B, promoveaza, in functie de numarul de participanti inscrisi, 2 sau 4 echipe, etc. Daca sunteti de acord, punem la cale si un regulament, poate pe la o editie viitoare se va gasi si un sponsor pentru ceva premii, etc.


    Propunerea 2 - Setarile pentru jocuri
    Durata reprizei: 6 minute
    Dificultate: World Class
    Speed: Fast
    Injuries: Off
    Offside: On
    Bookings: On
    Time/score display: On

    La fiecare joc sa se foloseasca MultiTool (link here) ultima versiune. Tot la fel de bine ar fi sa se activeze si FifaBot pe fiecare meci, de catre jucatorul client (cel care da connect, nu cel care da host). La fel, OnlinePatcher v1.6 or later (link here) - prietenii stiu de ce

    Propunerea 3 - anti-bug
    Interzise vor fi:
    - golurile marcate de la peste 50m (A+D)
    - interzicerea executarii loviturilor de corner direct in careul mic; golurile marcate astfel urmand sa fie anulate.

  18. #18
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    sunt de acord ..de la editia viitoare pate le punem in aplicare ...campionat nu cred ca putem face ca nu suntem foarte multi sa vedem
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  19. #19
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    - interzicerea executarii loviturilor de corner direct in careul mic; golurile marcate astfel urmand sa fie anulate.

    pai eu bat toate cornerele numai in careu. nu stiu sa fac combinatia aia pe care o fac astia, pasa scurta, centrare pe linia portii, portarul nu ajunge si gol.

    nu mai am voie sa bat cornerul direct in careu ? cu asta nu sunt de acord.

    cu 2 sunt de acord.

  20. #20
    A D R I A N O BoboCosta's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    2,389
    Reputatie
    1
    Nici eu nu sunt de acord cu asta.....cum adik sa mi se interzica sa bat corneru cum vreau????
    [B][COLOR="Black"]INTER Campione D' Italia[/COLOR][/B]

  21. #21
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    E un bug in fifa care, daca stii sa-l exploatezi, transformi fiecare cornel in gol.
    Oricum, prin folosirea Online Patcher este rezolvat bug-ul. Apropos, era vorba de careul mic, nu de tot careul de 16m.
    PS: pentru FifaBot, putem face un server irc special pentru acest lucru (poate-l rugam pe Vadim sa rezolve de un host gen irc.onlinesport.ro daca merge figura in continuare).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •