View Poll Results: Sunteti de acord cu propunerile?

Voters
15. You may not vote on this poll
  • Sunt de acord cu propunerea 1

    13 86.67%
  • Sunt de acord cu propunerea 2

    7 46.67%
  • Sunt de acord cu propunerea 3

    5 33.33%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 94

Thread: Discutii - Regulament

  1. #22
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    da asa am primit eu un gol in min 90:| din careul mic
    interesanta faza cu ircu...bine ca te avem tuxie mai luminat
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  2. #23
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    da asa am primit eu un gol in min 90:| din careul mic
    interesanta faza cu ircu...bine ca te avem tuxie mai luminat
    Serverul irc e pentru FifaBot, "latra" pe un canal ce se intampla in meci ca sa urmareasca si restul personajelor desfasurarea. Intai sa vedem daca este interes sa facem in continuare competitii de Fifa pe OLS, ca restul le putem rezolva.

  3. #24
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    interes mai mare ar fi cu ceva premii ..si e foarte usor prin mooneybookers sa facem un cont in care sa depunem banii un fel de taxa de ex: 3 euro daca suntem 20 vine 60 de euro primu loc 30e 2-20e 3-10e
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  4. #25
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    ba robyyy chiar nu mai ai ce face cu banii
    joci de distractie prietene nu strica jocu cu asa ceva....
    sa se joace mai multe serii ar fi frumos... cu cat mai multe meciuri cu atat mai bine
    goluri bugate nu am intalnit pana acu in aceasta cupa.... si cred ca daca ai destul bun simt nu faci astfel de lucruri
    iar treaba cu fifa bot .... chiar nu stiu cu ce se mananca...
    da sigur trebuie neaparat si server sau doar un canal? ca asa canale se pot face cu sutele

  5. #26
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Varianta cu taxa merge cand e multa lume, pe sume mai mici, si grupate echipe in competitie, ca sa aiba toata lumea sanse de castig. Momentan, varianta de premii poate fi doar prin sponsorizare, dar si pentru asta ar trebui sa fie ceva cel putin 30 de participanti.
    Daca mai aduceti lume participanta, promit sa ma ocup sa dezvolt partea de competitii, daca-mi da si Vadim mana libera si daca ma ajutati si voi (de la idei la design/implementari/etc). Momentan, vreau sa vad lume interesata

  6. #27
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    mai detaliaza treaba cu fifa bot

  7. #28
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tuxie View Post
    Propunerea 1
    Daca exista destui amatori, ar fi o idee buna sa cream si un campionat, impartit in serii: Seria 1, Seria 2A,2B, s.a.m.d.
    Fiecare serie sa cuprinda la inceput 8 echipe, meciurile se vor juca tur-retur, retrogradeaza doua echipe - #7 in 2A si #8 in 2B, promoveaza, in functie de numarul de participanti inscrisi, 2 sau 4 echipe, etc. Daca sunteti de acord, punem la cale si un regulament, poate pe la o editie viitoare se va gasi si un sponsor pentru ceva premii, etc.


    Propunerea 2 - Setarile pentru jocuri
    Durata reprizei: 6 minute
    Dificultate: World Class
    Speed: Fast
    Injuries: Off
    Offside: On
    Bookings: On
    Time/score display: On

    La fiecare joc sa se foloseasca MultiTool (link here) ultima versiune. Tot la fel de bine ar fi sa se activeze si FifaBot pe fiecare meci, de catre jucatorul client (cel care da connect, nu cel care da host). La fel, OnlinePatcher v1.6 or later (link here) - prietenii stiu de ce

    Propunerea 3 - anti-bug
    Interzise vor fi:
    - golurile marcate de la peste 50m (A+D)
    - interzicerea executarii loviturilor de corner direct in careul mic; golurile marcate astfel urmand sa fie anulate.
    Propunerea 1: sunt de acord, desi am dubii, pentru ca va fi mai greu de organizat si ne-ar trebui mai mult decat un subforum.

    Propunerea 2: Setarile pentru jocuri, astea sunt default, daca nu ma insel (cel putin, la mine, asa le-am setat). Cat despre acele patchuri... intai sa vad si eu cu ce se mananca si apoi ma voi putea pronunta.

    Propunerea 3: aici nu prea sunt de acord. Ipotetic vorbind, dau gol "accidental" din corner. Ce e de facut, la finalul meciului, scad acel gol ? E absurd asta...
    Iar, goluri de la peste 50 de metri n-am vazut pana acum. Eu mai dau goluri de la vreo 40-45 de metri, dar nu de la peste 50.

  8. #29
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    nu cred ca se referea sa nu se puna golul din corner ci golurile din cornerele batute in acel mod explicat

  9. #30
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by promeee View Post
    ba robyyy chiar nu mai ai ce face cu banii
    joci de distractie prietene nu strica jocu cu asa ceva....
    sa se joace mai multe serii ar fi frumos... cu cat mai multe meciuri cu atat mai bine
    goluri bugate nu am intalnit pana acu in aceasta cupa.... si cred ca daca ai destul bun simt nu faci astfel de lucruri
    iar treaba cu fifa bot .... chiar nu stiu cu ce se mananca...
    da sigur trebuie neaparat si server sau doar un canal? ca asa canale se pot face cu sutele
    Inca n-ai intalnit. N-ai de unde sa stii cine se inscrie pe viitor si cu ce idei. E mai bine sa previi decat sa tratezi, cum era scris pe panourile de prin cabinetele medicale
    FifaBot: un utilitar pentru FIFA care se conecteaza la un server IRC pe un canal anume si care povesteste ce se intampla in cursul unei partide.
    Server IRC - ala il rezolv eu, mai bine sa fie unul separat si pe care sa ramana logurile cu jocurile asa cum au fost transmise decat sa ne trezim cu fel de fel de contestatii ulterioare, fiecare cu varianta lui de log.

  10. #31
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by promeee View Post
    nu cred ca se referea sa nu se puna golul din corner ci golurile din cornerele batute in acel mod explicat
    M-am exprimat gresit. Nu gol direct din corner, ci pasez aproape, la un jucator, centrez lung in careul mic iar mingea depaseste portarul. La situatia asta ma refer.

    Transmiterea meciurilor pe IRC este o idee grozava.

  11. #32
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sergio_D View Post
    Propunerea 3: aici nu prea sunt de acord. Ipotetic vorbind, dau gol "accidental" din corner. Ce e de facut, la finalul meciului, scad acel gol ? E absurd asta...
    Iar, goluri de la peste 50 de metri n-am vazut pana acum. Eu mai dau goluri de la vreo 40-45 de metri, dar nu de la peste 50.
    Dupa cum am mai zis, OnlinePatcher 1.6 rezolva problema bugului la jocurile online. Poti arunca o privire si sa-l si testezi.

  12. #33
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    da asa am primit eu un gol in min 90:| din careul mic
    interesanta faza cu ircu...bine ca te avem tuxie mai luminat





    mi-a placut golul ala
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  13. #34
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Apropos, ati testat RLSP'07?
    Ar fi de incredere sa luam in calcul un campionat de echipe romanesti?
    Presupun ca stiti la ce ma refer, daca nu - detalii aici.

  14. #35
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    se intrerupe:|
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  15. #36
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    nu se merita sub nici o forma sa jucam un campionat cu echipe romanesti...
    pe langa faptul ca sunt foarte slabe odata ce ai instalat divizia a nu mai poti juca cu cineva care nu o are
    ps:roby joci o fifa ?

  16. #37
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    hai sa-i dam drumu
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  17. #38
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tuxie View Post
    Apropos, ati testat RLSP'07?
    Ar fi de incredere sa luam in calcul un campionat de echipe romanesti?
    Presupun ca stiti la ce ma refer, daca nu - detalii aici.
    Am testat RLSP07 si mi-a lasat o impresie amara. Echipele romanesti sunt JALNICE ! Si in plus, nu mai pot juca meciuri cu altii care nu au instalat RLSP...

  18. #39
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Atunci suge rau, eliminam din calcul

  19. #40
    PADRONI DI ROMA 4za_Lazio's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Trivale
    Posts
    670
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sergio_D View Post
    Sunt de acord cu propunerile...ar fi marfa sa fie asa chiar dak ar fi mai greu de organizat dar cred ca ne'am descurca...
    tuxie,la propunerea 3 te referi la cornerele batute direct pe poarta in care mingea se loveste de portar shi intra?
    Bate un corner cu A+D la 75-80% power si eventual ceva inclinatie mai spre poarta si vezi ce se intampla
    Quote Originally Posted by Sergio_D View Post
    shi ar mai fi o problema cu alegerea echipelor shi repartizarea jucatorilor dak vom face 2 serii...
    Nu neaparat, gasiti voi jucatori de 2 serii ca restul se rezolva imediat.
    Last edited by tuxie; 18th January 2007 at 15:32.

  20. #41
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Pfui, bolovan sunt, scuze 4za_lazio, am dat edit pe postul tau si nu mi-am dat seama

  21. #42
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    care ii faza cu a+D la 75-80% la cornere ca la mine prinde de fiecare data mingea asa ...?!
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •